Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 06:23:19 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prace na stacji Nałęczów Wąskotorowy  (Przeczytany 156948 razy)
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #20 : 14 Lipiec 2012, 20:33:11 »
-1

Super....
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
tomasz11
Mechanik
***
Długość toru:: 293 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #21 : 14 Lipiec 2012, 22:34:41 »
0

mam chęć wybrać się z pomocą,postaram się wygospodarować jakąś niedzielę w sierpniu
Zapisane

pozdrowienia
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #22 : 15 Lipiec 2012, 19:19:56 »
+1

Postaram sie jutro podskoczyc do sklepu z herbicydami w poniatowej i moze kupie z 5 litrow tego huragana 360 sl.....potem jak beda efekty to moze zarzad drog powiatowych kupi nam ze dwie banki jeszcze.
Generalnie starczyloby 5l ale pod warunkiem wjazdu opryskiwaczem traktorowym ....na razie ze wzgledu na sporo przeszkod nie da rady a opryskiwaczem plecakowym no to wiadomo jest mniejsza wydajnosc...mijaki..i wiecej srodka pojdzie...
Ostatnio jak bylem z kolega Pawlem musze przyznac ze upewnilem sie w slusznosci calego przedsiewziecia...patrzac na profesjonalne podejscie i sama prace kolegi Pawla (zreszta  co sie dziwic kolega juz 3 lata opiekuje sie stacja Wawolnica)
Osobiscie takze obiecuje ze dam z siebie wszystko...chociaz przyznam ze ostatnio kolega Pawel targal za mna kose po pracy z torowiska bo po trzech godzinach zmagania z badylami i ( jezynami nawet !!!!!?Co??) wyzszymi niz ja sam..nie mialem sily juz na cokolwiek a w dodatku bylo prawie 30 stopni ( 11 lipca).
Pozdrawiam.



Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #23 : 20 Lipiec 2012, 09:53:25 »
+1

Witam.

Sluchajcie....jak macie czas...czym lub z kim to przyjezdzajcie przynajmniej ogladac postep prac  na tym ukladzie torowym waskotorowki w naleczowie.
Wczoraj dzialal kolega Pawel Adamczyk ....dech zapiera ile roboty wykonal w super ekstremalnych warunkach  terenowych.
Naprawde jest juz co zobaczyc a i oczy cieszy widok infrastruktury torowej wydobywanej z otchlani zielonej gestwiny.
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #24 : 20 Lipiec 2012, 11:54:19 »
+2

Witam wszystkich.

Relacja co zostało zrobione na stacji w Nałęczowie przez nas dwóch.

Trójkąt przejezdny w całości  (do koziołka na szczycie trójkąta), do nowego peronu.
Tor główny do elewatorów- przejezdny (dla Lxd2 trzeba skrajnie poszerzać), dla drezyny wystarczy.
Rozjazd nr. 8 (w torze głównym) uruchomiony -rurką, bo brak zwrotnika.

Ja dalej ciągnę główny, a kol. Tomek całość( bo posiada dużo mocniejszą kosę- niż ja). Spoko

Przymierzamy się do oprysku, bo inaczej będzie znów zarastało. Jak pogoda pozwoli działamy w poniedziałek, zapraszamy zainteresowanych pomocą bezpośrednio na stację start ok 9 00.   (Zdjęcia na FB).

Pozdrawiam.
Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
tomasz11
Mechanik
***
Długość toru:: 293 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #25 : 20 Lipiec 2012, 15:37:32 »
0

A można prosić na forum zdjęcia bo jak wiadomo duża grupa z tego z tego forum niema konta na FB
Zapisane

pozdrowienia
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #26 : 20 Lipiec 2012, 15:55:01 »
+1

Chcialem przed chwila wyslac kilka fotek w formie zalacznikow ale nie dalo rady bo pojawia sie komunikat , ze max 300 kb na jedna wiadomosc.
Ale sluchajcie, tego zadna fotka nie odda , skali tego gaszczu i  tego korytarza na torze zasadniczym , ktory zostal doslownie wyrabany przez kolege Pawla.
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #27 : 21 Lipiec 2012, 08:58:58 »
+1

Chcialem przed chwila wyslac kilka fotek w formie zalacznikow

Na forum jest galeria, pragnę przypomnieć
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #28 : 23 Lipiec 2012, 17:37:24 »
0

Witam.

Dzisiaj znowu ostro zasuwaliśmy z kolegą Pawłem w Nałęczowie.
Paweł mam nadzieje że opisze to dokładnie, ja tylko nadmienię, że
tor główny ten który będzie wykorzystywany przez Nadwiślańską ( pierwszy przy szosie) jest już zrobiony prawie pod suwnice !!!!!!
Między szosą a torem oraz troszkę ok 0,5 m na zewnątrz, z drugiej strony skrajni zielsko wykoszone i mniejsze samosiejki.
Teraz troszkę jeszcze poszerzymy tą skrajnie z drugiej strony no i pryskanie, i wycinka dużych pozostawionych krzaków i młodych drzewek miedzy torami a szosa.
A potem będziemy starali się utrzymać efekt naszych prac i na pewno dalej coś będziemy działać...roboty tam nie zabraknie.
Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: 23 Lipiec 2012, 20:23:21 wysłane przez agneskate » Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #29 : 24 Lipiec 2012, 12:31:56 »
+1

Cześć wszystkim.

Za nami kolejny dzień walki z trawą i krzakami w torowisku stacyjnym.
Udało mi się i koledze dobić do byłej nastawni (rozebrana), w torze głównym. Suwnica już całkiem blisko.

Uruchomiłem rozjazd nr. 11 prowadzący do części towarowej/przeładunkowej stacji.
Rozjazd ten miał podwójne zamknięcie, jedno to zamek a drugie to spore drzewko, które tak wyrosło że uniemożliwiało
jakikolwiek ruch bambułą.
W odtwarciu zamka pomógł mi WD który penetruje rdzę, oraz młotek którym ostukałem trzpień, o i się otworzył.

Trochę torów towarowych/manewrowych też już jest wykoszone w tym 2 rozjazdy, teraz trzeba je ruszyć  i na razie tyle.
Powoli zaczynają wyłaniać się spod buszu transportery, ale żeby je ruszyć potrzebna jest przynajmniej lydka, bo drezyną
ich nie ruszę  Chichot.

Następnym razem zamierzamy coś prysnąć, aby efekt zachować na dłużej.

Pozdrawiam.
Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #30 : 26 Lipiec 2012, 16:57:53 »
+3

Witam Ewrybady !

Sluchajcie czuje sie w obowiazku poinformowac  Szanownych Kolegow a moze i Kolezanki ze firma

 Andreas STIHL

  postanowila pomoc nam w pracach na torach nadwislanskiej kolejki w naleczowie. Wkrotce za niewielka cene dostane egzemplarz  modelu kosy spalinowej marki STIHL  FS 500  o mocy 3,3 KM !!!.
Kosa bedzie wykorzystana do wycinki krzakow,drzewek z torowiska w naleczowie a takze do utrzymania i dalszej pielegnacji terenu stacji.
Jesli zdrowie pozwoli i czas to napewno wyjdziemy z kolega Pawlem na szlak naleczow- wawolnica.

Gdy bede juz dysponowal sprzetem to zrobie fotki i kolega  Grzegorz Sykut napewno umiesci je na portalu.

Pozdrawiam.
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
Patrick II
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #31 : 26 Lipiec 2012, 17:15:05 »
0

Oglądam zdjęcia na FB i jestem pod wrażeniem. Mam pytanie czysto z ciekawości. Gdzie składujecie lub co robicie z tym co wytniecie?
Zapisane

ehhh...
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #32 : 26 Lipiec 2012, 18:42:56 »
+3

wiec tak.....

do tej pory tylko kolega Pawel wycinal np. mlode drzewka akacji i inne , ktore stanely na jego drodze oczyszczania tego pierwszego toru ( pierwszy od szosy ), jak juz bedziemy miec  tego  Sthila to zakladamy tarcze z weglikow spiekanych i jedziemy rowno z ziemia  pozostale drzewka.
Ale wg. kolegi Pawla i ......no wlasnie......jest ciekawy problem....
mieszkancy zabudowan polozonych wzdluz szosy czyli wzdluz calej dlugosci torowiska , przyzwyczaili sie do naturalnego buforu jaki stanowi to badyle...drzewa...krzaki i reszta syfu jaka tam porasta tor
drugi i trzeci.
Pawel mowi zeby zostawic i spisac na straty
tor drugi( srodkowy, na nim znajduja sie transportery) by nie wywolywac protestow
miejscowych,ktorzy polubili ta zaslone od linii kolejowej normalnotorowej.
Mysle ze na razie tak zrobimy, ale tor trzeci (ten od strony linii normalnotorowej ) to bedziemy robic.
Mamy oficjalna zgode Pani dyr. Zarzadu Drog Powiatowych  (  Pani Emilia Rzepka ) na wycinke krzakow..samosiejek drzewek a  zutylizowac je beda mieli pracownicy ZDP rebakiem do galezi.
Wycinka drzewek,krzakow nie powinna byc tak hardkorowa jak koszenie tej ponad metrowej a miejscami to ponad 1,5 metrowych chwastow,ktore koszone walily sie i przygniataly warstwy jeszcze nie skoszone.....

Dlatego majac na swiezo w pamieci te zmagania chcielibysmy, zeby udalo nam sie prysnac herbicydem....tyle ze przyznajemy....mamy tylko plecakowe opryskiwacze a obszar jaki juz wykosilismy jest spory(trojkat i dalej pod suwnice niemal caly

Posty scalone.Agneskate
....i dalej pod niemal suwnice pierwszy tor.)
Pawel tez bedzie odkrzaczal przejazdy z pierwszego toru na drugi.
Na pewno bedzie lepiej dzialac w okolicach suwnicy i za nia w kierunku polnocnym bo tam po wypalaniu trawska tej wiosny jest bardziej cywilizowany teren ale technicznie trudniejszy...(.suwnica, tory suwnicy, nasypy  itp).

Jedno chcemy zebyscie wiedzieli...te dzialania rozkladamy w czasie ( z oczywistych wzgledow), dlatego na pelny efekt prac trzeba bedzie poczekac i jesli nas nikt nie wygoni to bedziemy dzialac tak jak Orkiestra Jurka Owsiaka  ..............
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2012, 08:26:07 wysłane przez agneskate » Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
Jarek Franczyk
Zawiadowca
****
Długość toru:: 408 m

W terenie W terenie


prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...


« Odpowiedz #33 : 27 Lipiec 2012, 06:56:32 »
0

Wielkie Brawa dla was Chętnie bym wam pomógł, ale nieczasowy jestem w chwili obecnej z uwagi na nawał zajęć poza pracą  Zawstydzony Ale zawsze miło poczytać i pooglądać zdjęcia o pracach wykonanych na kolejce, że jest w dzisiejszych czasach ktoś, komu chce się z tym powalczyć, no w zasadzie bezinteresownie. Brawo

Chcialem przed chwila wyslac kilka fotek w formie zalacznikow ale nie dalo rady bo pojawia sie komunikat , ze max 300 kb na jedna wiadomosc.

Jeśli na forum wymagany jest 300kB plik załącznika, to fotki można łatwo pomniejszyć chociażby z pomocą zwykłego painta (Obraz>rozciągnij/pochyl, lub Obraz>Atrybuty) do uzyskania odpowiedniej wagi obrazka i potem wstawiać na forum w formie załącznika. No ale wiadomo, nie każdemu chce się w to bawić  
« Ostatnia zmiana: 27 Lipiec 2012, 07:07:20 wysłane przez Jarek Franczyk » Zapisane

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #34 : 27 Lipiec 2012, 07:38:26 »
0

.....wszystko co pisze to robie z telefonu a nie jest to jakis tam wypasiony model i dlatego brak mi mozliwosci a byc moze i umiejetnosci...by wrzucic cos wiecej na portal.
Z drugiej strony gdy juz jestesmy z kolega Pawlem na stacji to i tak do minimum ograniczamy gadki ze soba i staramy sie dzialac.....a ze ta praca jest dosc meczaca to potem brak sil na chodzenie i pstrykanie fotek, zreszta ja przewaznie spiesze sie na noc do pracy.
Ale obiecuje ze w koncu przesle wiecej zdjec  koledze Grzegorzowi Sykutowi i on na pewno je umiesci gdzie trzeba.
A tak w ogole moze zebralibysmy sie na stacji Naleczow kiedys np. we wrzesniu i ustaliloby sie wiecej...........

Pozdrawiam
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #35 : 27 Lipiec 2012, 13:01:33 »
0

A tak w ogole moze zebralibysmy sie na stacji Naleczow kiedys np. we wrzesniu i ustaliloby sie wiecej...........

Tomasz, myślałem podobnie chociaż może udałoby się takie spotkanie zorganizować wcześniej.
Może przy grillu, jakimś piwku czy innych niezobowiązujących okolicznościach poznać się, porozmawiać o przyszłości i ustalić zadania.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #36 : 27 Lipiec 2012, 18:20:36 »
+2

Odnosnie spotkania to chetnie.....jestem na Tak.
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #37 : 28 Lipiec 2012, 17:14:31 »
0

Cześć.

Dzisiaj znów odkryłem kradzież zwrotnika, kompletnego który był wyczyszczony i odmalowany prze ze mnie, tym razem na boku trójkąta( od strony koziołka  .
Nie wiem, jak było kompletnie zarośnięte, wszystko było na miejscu, jak się wypaliło i zaczęliśmy wykaszać i odsłaniać
zaczęło ginąć.
Co robić?, czy nic nie robić, nie będe w stanie upilnować, rozkradną wszystko  święty Boże nie pomoże .

Fakt ten zgłosiłem naczelnikowi i policji Nałęczowskiej.

Zgroza co tu się dzieje  piją, biją, kradną i na tor wyrzucają śmiecie.

Ja tak oglądam i zastanawiam się w jaki sposób zabezpieczyć pozostałe zwrotniki, które tam są, a mianowicie:

Części ruchome zwrotnika są łączone na bolec i zawleczkę,( to było dobre ale do końca 2001roku), teraz trzeba zamiast
bolca- włożyć śrubę nakrętkę i zniszczyć gwint albo zaspawać śrubę, tak samo połączyć pręt nastawczy z iglicą, oczywiście
zachować luz do prawidłowego działania.
Bambuła ( też kradną ) mocno dokręcić śrubę i zaspawać,  i taki złodziejaszek odkręci śruby z podkładu ale zwrotnika nie
zwinie, bo na złączach śruby będą trzymać z całym prętem.

Jak wy widzicie ten pomysł, a może macie inny?
czekam na propozycje.

Pozdrawiam.

Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
OczeQ
SGKW
*
Długość toru:: 524 m

W terenie W terenie


Wariat torowy


oczeq
WWW
« Odpowiedz #38 : 28 Lipiec 2012, 17:30:24 »
0

Stacja kolei wąsk. wersja bytomska się wam robi w uzdrowisku nałęczowskim... :/

bambuła to nie problem dla złodzieja, jeżeli nie odkręci samego przeciwciężaru to utnie brzeszczotem pałę i tyle widziałeś kompletny zwrotnik :/
a co o całego koziołka, to proponuje zamiast 2 wkrętów - śruby+ nakrętki, ale nakrętkami od dołu. wtedy trzeba się namęczyć coby wynieść zwrotnik, bo nakrętki są zakopane w ziemi pod podrozjezdnicą. Oczywiście takie rozwiązanie jest nieco kłopotliwe przy montażu, ale sprawdza sie (puki co) w warunkach bytomskich.
Zapisane

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #39 : 28 Lipiec 2012, 20:59:49 »
0

Póki co jeszcze nikt nie cioł sztaby, udawało się odkręcić i zdjąć ciężar z koziołka.

Ta wersja równiesz dobra i skuteczna, pod warunkiem że podrozjezdnica jest w miarę zdrowa.
Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!