Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 07:49:21 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prace na stacji Nałęczów Wąskotorowy  (Przeczytany 156957 razy)
andrzej1988
Nowicjusz
*
Długość toru:: 41 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #40 : 29 Lipiec 2012, 19:14:25 »
0

Dopóki na tym odcinku nie jeżdżą pociągi rozkładowe, dopóty będą kraść, i nic na to się nie poradzi, a policja nic złodziejom nie zrobi. A nawet jak będą jeździć, to i tak będą kradli ;P paradoksalnie, zielsko i chaszcze w pewien sposób powstrzymują złodziei...
Jakby nie było, odwalacie b. ciężką i wspaniałą robotę, mam nadzieję że nie na darmo (może w końcu ktoś zajmie się przywróceniem ruchu na tym docinku, tak jak zresztą do Wilkowa? )

pozdrawiam,

Andrzej
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #41 : 29 Lipiec 2012, 20:09:01 »
0

może w końcu ktoś zajmie się przywróceniem ruchu na tym docinku, tak jak zresztą do Wilkowa? )

Nie ktoś ale Powiat Zajmie się jak będzie miał na to pieniądze i polityczną wolę.
Niemniej działania wolontariuszy pokazują, że wiele można jedynie rękami 2 ludzi i niewielkimi nakładami środków i sprzętu. Oby był to dobry impuls na przyszłość.

A co do kradzieży, zgadzam się z przedmówcą. Kolekcjonerzy złomu wolą jak im się przygotuje dojście do fantów. Nie będą się przecież przez krzaki i chaszcze przedzierać
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Jarek Franczyk
Zawiadowca
****
Długość toru:: 408 m

W terenie W terenie


prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...


« Odpowiedz #42 : 29 Lipiec 2012, 21:48:22 »
0

Może przy grillu, jakimś piwku


Piwku?.. kto mówił piwku?....
Zapisane

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #43 : 29 Lipiec 2012, 22:24:05 »
0

Fakt ten zgłosiłem naczelnikowi i policji Nałęczowskiej.
Polecam jeszcze rajd po okolicznych skupach złomu wraz z pozostawieniem broszurki ze zdjęciami infrastruktury torowej.
Zapisane

tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #44 : 30 Lipiec 2012, 17:08:16 »
0

Mam nadzieje ze kiedys ktorys wpadnie i zaplaci za caloksztalt
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie



waskotorowka
WWW
« Odpowiedz #45 : 30 Lipiec 2012, 18:08:19 »
+3

Witam

Długo się zastanawiałem nad sensem odsłaniania infrastruktury w Nałęczowie, nie chcąc nikogo urazić nie pisałem nic. Doceniam oczywiście chęci, poświęcenie i faktycznie fajnie byloby obejrzeć w Nałęczowie cały układ torowy, tylko czy warto poświęcać urządzenia które już zostały skradzione i kolejne które najprawdopodobniej są na celowniku... Oczywiście zrobicie jak chcecie skoro zgodę ZDP na prowadzenie takich prac macie. Nie zrozumcie mnie źle, bo tak jak i Wam leży na sercu dobro kolejki ale może warto by popatrzeć z punktu widzenia czysto proaktycznego. Stacja wąskotorowa w Nałęczowie to prawie 4 hektary terenu, praktycznie niemożliwe do upilnowania. Osobiście uważam że lepiej może byłoby skupić się na samej linii w okolicy Wąwolnicy, tam szybciej pojawią się pociągi i dużo większy byłby pożytek z Waszej społecznej pracy. Ja ze swojej strony mogę zagwarantować fundusze na opryski, paliwo, żyłkę etc., oczywiście pod warunkiem że będzie to robota z sensem, nie na hurra.
Pozostawiam do głębszego przemyślenia

Pzdr
Michał

Mam nadzieje ze kiedys ktorys wpadnie i zaplaci za caloksztalt
obawiam się że nawet jak wpadnie i o ile wpadnie to i tak nie zapłaci...
Zapisane
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #46 : 30 Lipiec 2012, 19:41:45 »
0

...nigdy tego nie bralem pod uwage, tzn kradziezy i ewentualnego dylematu jaki moga sprawic....odslaniac czy nie?
Czy teraz czy kiedy indziej przyjdzie pora odslonic....tak wiec i tak i tak sie tego nie upilnuje.....zreszta co tam pozostalo.....? Kilka zwrotnic.....
Nastawnia po ktorej sladu nie ma.....
Sluchajcie ja sie nie upieram , do tej pory zostalo  odsloniete :
ten pierwszy tor od szosy na odcinku od trojkata do niemal suwnicy i tyle....
Jak ktos chcial zwedzic cos to jak to zauwazyl  kolega Pawel kiedys, jeszcze zanim rozpoczelismy koszenie to jakies zwrotniki czy bambuly zwineli ( nie znam sie na tej infrastrukturze)
Zielsko dla miejscowych to nie problem.
W tym kraju to antyterrorysci musza zakladac kominiarki zeby nie byc rozpoznanym a tory i infra najlepiej w ciernistych chaszczach zeby nie pokradli....
Zobaczymy jak do tego tematu ustosunkuje sie ZDP , bo ja tak czy siak  mam zamiar podzialac w obrebie stacji naleczow waskotorowy czy normalnotorowy to obojetne.

Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #47 : 31 Lipiec 2012, 10:07:21 »
0

Cześć.

W tej chwili trzeba zabezpieczyć pozostałe zwrotniki (wersja bytomska lub starachowicka) , w Starachowicach wszystko
było rozkradzione, toru od Iłży nie było wcale.
Tak samo rzecz ma się w Krośniewicach, co chwila SKKW zauważa nowe braki zwrotniki, podkładki wkręty, haki a nawet szyny
ręce opadają.

PLK nalega żeby w tym Nałęczowie zrobić porządek na stacji, to ma być wizytówka kolei Nadwiślańskiej krzaki i trawa,
chcą nam pomóc, jest możliwość odpalenia kilku lamp, aby na stacji nie było ciemności.

Moja cierpliwość co do Wąwolnicy i okolic się wyczerpała, chcę aby to miejsce wyglądało przyzwoicie (stacja), ale niestety
niektórzy nie umią tego docenić, ile razy jeszcze będę wystawiał się na pośmiewisko, po co to robię, komu to na służyć ,  itd.

Po ostatniej demolce, drezyna wyglądała jakby zderzyła się z faurem, druga podpalona i wylądowała na środku ulicy.

Żadne zamknięcia łańcuchy, kłódki nie pomagały,  wszystko rozbite, jeszcze awantura,  biegała za mną zgraja dzieciaków   pretęsję  że ja nie chcę dać kluczy.

I powiedziałem koniec, przeprowadziłem drezynę do nałęczowa, druga stoi bez osi i napędu pod Kębłem, ukryta w krzakach
i w ten sposób zapanował spokój, cisza, nic się nie dzieje, stacja zarasta(trawa, dziki koper) i jest fajnie.
Co jakiś czas doglądam tylko urządzeń srk. na stacji, i tyle.

Pozdrawiam.
Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie



waskotorowka
WWW
« Odpowiedz #48 : 31 Lipiec 2012, 10:32:42 »
0

To jest właśnie urok stacji która nie ma w miarę stałej obsady, braku pociągów i specyfiki elementu który zamieszkuje okolicę... Sam Paweł wiesz, że jeden gospodarz potrafi zadbac o torowisko przed domem, wykosić trawę i zadbac o ogólny ład a drugi wywali tam śmieci... Niestety takie są fakty, czy nam się to podoba czy nie

Pzdr
m.
Zapisane
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #49 : 31 Lipiec 2012, 17:21:42 »
+2

Zgadzam sie z kolega Pawlem....a ponadto....
..lubelski zaklad PKP PLK SA  jest jak wynika z opinii " mikoli" i fachowcow z calego kraju   najlepszym  zakladem w plk w Polsce.Dlatego jesli oni chca nam pomoc to nawet nie ma co sie zastanawiac.
 ( 28 maja gdy zaczynalem koszenie to tak sie paskudnie zranilem srubokretem w reke gdy chcialem wyciagnac stopiona zylke ze szpuli i juz myslalem ze trzeba bedzie sie sromotnie wycofac z torowiska  ......ale pracownik z plk-i blyskawicznie bez ceregieli zabral mnie do warsztatu i w 2 minuty bylo zrobione.)

Wlasnie naleczow to wizytowka.......
Ja nie mam zamiaru sie wycofywac.zostaje.dostosuje sie scisle do polecen pracownikow z PKP PLK SA  oraz  ZDP  z poniatowej.

Ja pitole ludzie jako wolontariusze gnaja nawet do afryki a ja mam  gdzies bambusow....dla mnie wazne sa sprawy tego kraju,tu potrzeba mase naszej pracy. Nie mozna sie wachac.
Amen.
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie



waskotorowka
WWW
« Odpowiedz #50 : 31 Lipiec 2012, 17:30:22 »
0

OK, to wasz czas, chęci i środki. Jeżeli właścicielowi i zarządcy to na rękę to nie ma tematu.

Pzdr
m.
Zapisane
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #51 : 31 Lipiec 2012, 17:44:16 »
0

Michal ....tylko nie pomysl sobie ze sie wymadrzam.
Ja Was szanuje bo dzialacie juz tyle czasu.
Nie wiem moze ja sie myle, ale mam nadzieje ze Nasza Kolejka Nadwislanska bedzie  coraz piekniejsza....zreszta wiecie gdzie dwoch Polakow to trzy koncepcje

pozdr Tomasz
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie



waskotorowka
WWW
« Odpowiedz #52 : 31 Lipiec 2012, 17:46:54 »
0

Wcale nie uważam że się wymądrzacie czy coś, mam poprostu inne zdanie na ten temat.

Pzdr
m.
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #53 : 01 Sierpień 2012, 14:51:18 »
+1

Skoro koledzy już skoncentrowali swoje siły na wspomnianym Nałęczowie proponuję (szczególnie przy obecnym nakładzie ludzi i środków)

a) oczyścić i zagospodarować okolice peronu wąskotorowego
b) oczyścić i zagospodarować okolice trójkąta teren w obrębie dawnej części osobowej stacji Nałęczów Wąsk
c) zabezpieczyć i odświeżyć zwrotniki i lampy zwrotnicowe w obrębie części osobowej
d) wykosić i udrożnić odcinek toru szlakowego od części osobowej do semafora wjazdowego
e) w miarę możliwości conajmniej raz w tygodniu inspekcyjnie przejechać się drezyną w obrębie stacji (od trójkąta po semafor)

Jeżeli uda się to osiągnąć, będzie można myśleć co dalej.
Pozwoli to skierować siły (skromne zresztą) na doprowadzenie w miarę do końca jednego tematu, a nie chwytanie kolejnej sroki za ogon. Na miarę możliwości stworzy właściwy efekt wizualny (widoczny ze stacji normalnotorowej) co poprawi wizerunek kolejki. W pewnym sensie da impuls mieszkańcom, że prowadzone działania są świadome i ukierunkowane na cel a nie robione z nudów. Osiągnięcie tego małego kroczku jest też argumentem w rozmowach z ZDP - mamy sukces, jesteśmy skuteczni czyli jesteśmy dobrym partnerem. Dopiero na tej podstawie można wogóle myśleć o dalszym działaniu, wolontariacie jako takim czy realnym wkładzie w odbudowę i uruchomienie kolejki. Inaczej będzie jak ze wszelkimi samozwańczymi inicjatywami - zgasną szybciej niż się zaczeły, powodowane frustracją ich uczestników oraz całkowitym brakiem zainteresowania ze strony tych, których zainteresowanie tutaj jest potrzebne.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #54 : 02 Sierpień 2012, 10:31:34 »
+1

Witam

spotykamy sie w najblizsza sobote na stacji w naleczowie ( oczywiscie kto chce i moze ).
2-3 godziny poswiecamy na peronik,trojkat a potem reszte czasu na tor szlakowy od nastawni PLK w kierunku suwnicy i dalej...(odkrzaczanie i koszenie trawska)

Pozdrawiam.
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #55 : 04 Sierpień 2012, 14:15:34 »
0

  czesc

wlasnie wrocilem ze stacji......dzialalismy  z kolega Pawlem na maxa do oporu.
Najpierw doczyscilismy trojkacik i peronik nowy...potem dawny peron osobowy i....
przenieslismy sie na wysokosc nastawni Plk a tam bedac.....przyjechali Panowie z TVP oddzial lublin....no i gadu gadu......troche zdjec.....zaprosilismy ich na jesien jak bedzie wiecej zrobione.....

Potem jeszcze wykosilismy duzy teren wokol dawnej nastawni waskotorowej....
Kolega Pawel robil aparatem fotki...duzo fotek....jestem bardzo zmeczony
pozdrawiam.
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
tomasz7
Nowicjusz
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #56 : 09 Sierpień 2012, 05:42:18 »
0

Witam.

Wczoraj dostarczono nam przez firme  STIHL kose FS 500 a dodatkowo kierownik dzialu technicznego znajac nasze potrzeby dolaczyl tarcze tnaca do krzkow i drzewek ( plus standardowo trojzab ). Na razie jednak troche z wycinka krzakow sie wstrzymamy, gdyz okazalo sie , ze potrzebne bedzie zlozenie formalnego wniosku o wycinke krzakow i drzewek.Bez tego moglyby byc problemy a to nawet z uwagi ze " zyczliwych"
pseudo milosnikow przyrody nigdy nie
brakuje.( a trzeba pamietac ze dzialamy w
obrebie stacji naleczow a nie gdzies z daleka
na szlaku......jestesmy caly czas i nasze
dzialania obserwowani)



16 sierpnia od wczesnych godzin rannych
znowu ostro ruszamy.Kilka osob odezwalo sie, gdzies tam o nas uslyszeli,kolega Adam z lublina dzialal sam w poniedzialek na stacji( akurat przejezdzalem i go zagadnalem)
Zapisane

pracownik fizyczny... moi najwieksi idole - Stachanowcy (Wincenty Pstrowski 280% normy .....)
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #57 : 09 Sierpień 2012, 08:41:48 »
+1

Roślinność w skrajni toru i bezpośrednim sąśiedztwie nie podlega ochronie - jest specjalny przepis pozwalający na wycinkę takich drzew i krzewów bez żadnych dodatkowych zezwoleń. Jak znajdę jego tekst to podlinkuję.
Zapisane

To jest przekaz.
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #58 : 09 Sierpień 2012, 13:30:46 »
0

Cytat: USTAWA z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody
Art. 83.
6. Przepisów ust. 1 i 2 [mówiących o konieczności uzyskania zgody] nie stosuje się do drzew lub krzewów:
8 ) które utrudniają widoczność sygnalizatorów i pociągów, a także utrudniają eksploatację urządzeń kolejowych albo powodują tworzenie na torowiskach zasp śnieżnych, usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu;

Link
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2012, 15:35:52 wysłane przez 2xm » Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie



waskotorowka
WWW
« Odpowiedz #59 : 09 Sierpień 2012, 14:04:26 »
0

Z tym wycinaniem to wcale nie jest tak hop siup, swego czasu była o to zadyma w Lublinie
http://www.mmlublin.pl/415220/2012/6/2/kolejarze-chca-wyciac--drzew-urzednicy-wszystkich-nie-pozwolimy?category=news

Pzdr
M.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!