Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 06:15:54 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stacja Piotrków Tryb. Wąsk. 24.10.2012  (Przeczytany 32082 razy)
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« : 24 Październik 2012, 19:48:17 »
+5

Korzystając z wolnej chwili w Piotrkowie odwiedziłem stację byłej kolejki.


Ogólnie widok przygnębiający, choć całość zadziwiająco dobrze zachowana. Budynek zamieszkany i widać, że w miarę remontowany (choć chyba nie do końca za wiedzą i zgodą konserwatora), tory zarośnięte ale w zasadzie kompletne.


Lokomotywownia dokładnie opróżniona, ale stoi. Bramy pozamykane (lub zamurowane), okna częściowo zabite blachą, dyktą i czym tam jeszcze.


Co ciekawe, stacja nie została odcięta od sieci PLK.


Siłą rzeczy człowiek zaczyna się zastanawiać nad perspektywami. Dworzec ma gospodarza, choć miejsce do mieszkania średnio ciekawe. Wokół hurtownie, magazyny (częściowo w ruinie). Ogólnie zadupie straszne Niezdecydowany. Szans na jakiekolwiek sensowne zagospodarowanie (z uwzględnieniem kolejowego charakteru) nie ma. Pozostaje czekanie na złomiarzy. Pozostawienie układu torowego stacji było błędem .

Więcej zdjęć TUTAJ.


Jeszcze jedna ciekawostka:
Najwyraźniej piotrkowscy miłośnicy pracowali nie tylko nad przebudową 1Aw na wagon panoramiczny, ale również nad ściśle tajnym projektem SUW3000xM/T (czyli tabor wąskotorowy o zmiennym rozstawie kół). Do dzisiaj zachowało się jedynie eksperymentalne stanowisko przestawcze...
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #1 : 30 Październik 2012, 08:44:00 »
-4

Jeszcze jedna ciekawostka:
Najwyraźniej piotrkowscy miłośnicy pracowali nie tylko nad przebudową 1Aw na wagon panoramiczny, ale również nad ściśle tajnym projektem SUW3000xM/T (czyli tabor wąskotorowy o zmiennym rozstawie kół). Do dzisiaj zachowało się jedynie eksperymentalne stanowisko przestawcze...

A byłeś przy tym że tak piszesz?!
Zapisane
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #2 : 30 Październik 2012, 12:53:14 »
0

Witam.

Zapewnie są szanse na ruch drezynowy,po zachowanym torowisku, zaplecze jest(lokomotywownia) gdzie można
pojazdy przechować.
Brakuje MK z Piotrkowa lub z okolic, co by się stacją zajeli, wykosili, sprowadzili drezynę ręczną a warunki ku temu są.

Zorganizowanie jazd drezyną, byłoby atrakcją Piotrkowa, nie powinno to przeszkadzać nikomu a i stacyjka by ożyła.
Drezyna to jedynie co może tu zaistnieć na tak krótkim odcinku.

Pozdrawiam.
Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #3 : 30 Październik 2012, 16:15:17 »
0

Cytuj
A byłeś przy tym że tak piszesz?!
To znaczy przy czym?
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #4 : 31 Październik 2012, 11:11:37 »
-3

Cytuj
A byłeś przy tym że tak piszesz?!
To znaczy przy czym?
Przy tej tzw ciekawostce odnośnie ściśle tajnego projektu SUW3000xM/T (czyli tabor wąskotorowy o zmiennym rozstawie kół)
Zapisane
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #5 : 31 Październik 2012, 12:00:17 »
+1

A to trzeba być przy czymś żeby być ekspertem w tej sprawie/dziedzinie? Jarosław K. pokazał że nie...
Zapisane

arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #6 : 31 Październik 2012, 12:03:19 »
-1

A to trzeba być przy czymś żeby być ekspertem w tej sprawie/dziedzinie? Jarosław K. pokazał że nie...
No jesli sie stwierdza nie maja dowodów to myślę że tak!Przy zdawaniu kompleksu do zarzadcy były ogledziny torowiska i było ono w komplecie  to tyle w temacie.
Zapisane
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #7 : 31 Październik 2012, 14:42:27 »
+2

Łojezu! Trąć stół, a się odezwą...

Cytuj
Skierniewice, 31.10.2012 r.

OŚWIADCZENIE

Niniejszym oświadczam, że tzw. "Ciekawostka" w moim poście z dnia 24.10.2012 (godz. 19:48:17) jest jedynie elementem rozrywkowym (czyli jajcarskim), nawiązującym do szczytnych tradycji wątku "Rail Fiction". Świadczy o tym chociażby emotikon (którego nie umieściłem, ale miałem tylko myślałem, że koledzy sami się domyślą, bo przecież nie ma czegoś takiego jak SUW3000, o SUWie3000 CośTam/CośTam nie wspominając...). Nie jestem w posiadaniu żadnych dowodów wskazujących na jakąkolwiek niekompletność układu torowego stacji Piotrków Trybunalski Wąskotorowy w chwili jej przekazywania do zarządcy. Co więcej ślady widoczne min. na zamieszczonym zdjęciu wskazują, że elementy rozjazdu zostały wymontowane stosunkowo niedawno (zapewne w ciągu ostatniego roku).
Doceniając wkład i zaangażowanie środowisk..........

Data podpis itd.

Dobra, a teraz poważnie.
Arti, nie mogłeś od razu napisać, że Wy z żadnymi "stanowiskami przestawczymi" nie mieliście nic wspólnego?
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
brok
Zawiadowca
****
Długość toru:: 423 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #8 : 31 Październik 2012, 14:47:03 »
0

Łojezu! Trąć stół, a się odezwą...

Cytuj
Skierniewice, 31.10.2012 r.

OŚWIADCZENIE

Niniejszym oświadczam, że tzw. "Ciekawostka" w moim poście z dnia 24.10.2012 (godz. 19:48:17) jest jedynie elementem rozrywkowym (czyli jajcarskim), nawiązującym do szczytnych tradycji wątku "Rail Fiction". Świadczy o tym chociażby emotikon (którego nie umieściłem, ale miałem tylko myślałem, że koledzy sami się domyślą, bo przecież nie ma czegoś takiego jak SUW3000, o SUWie3000 CośTam/CośTam nie wspominając...). Nie jestem w posiadaniu żadnych dowodów wskazujących na jakąkolwiek niekompletność układu torowego stacji Piotrków Trybunalski Wąskotorowy w chwili jej przekazywania do zarządcy. Co więcej ślady widoczne min. na zamieszczonym zdjęciu wskazują, że elementy rozjazdu zostały wymontowane stosunkowo niedawno (zapewne w ciągu ostatniego roku).
Doceniając wkład i zaangażowanie środowisk..........
Data podpis itd.
Dobrze, że napisałeś oświadczenie i że nie jesteś ekspertem w dziedzinie. Tak czy owak, proponuję w najbliższym czasie nie wyjeżdżać na wycieczki do Indii, omijać szerokim łukiem, piwnice, garaże, parkingi, zwłaszcza w sobotnie wieczory... 
Zapisane

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #9 : 31 Październik 2012, 15:02:13 »
0

No, a warszawska polibuda próbowała złapać mnie w zasadzkę umieszczając w grupie na specjalności "Drogi szynowe". Kurna, co by to było... Na szczęście się nie dałem i chwilowo zrezygnowałem ze studiów magisterskich. Szósty zmysł normalnie.

Swoją drogą, nudno ostatnio na foremce i mogłem pociągnąć wątek o zniszczonych dowodach, oficerach wiadomych służb, śladach trotylu itp. Ale dobra, może jeszcze trafi się okazja "uratować Mławę".
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
pawel.adamczyk
Mechanik
***
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie



Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #10 : 31 Październik 2012, 17:47:43 »
0

A tak pytanie z innej beczki.
Może wiecie, ile aktualnie zostało torów na stacji i poza stacją?.

Jest szansa na drezynę czy raczej nie?. Niezdecydowany
Zapisane

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #11 : 01 Listopad 2012, 19:48:20 »
0

Wydzieliłem część wątku do http://750mm.pl/index.php?topic=4103.0
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
hjugytf
Mechanik
***
Długość toru:: 279 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #12 : 24 Marzec 2013, 18:41:13 »
-3

Ciekawe czy kiedyś i ktoś będzie chciał reaktywować tą kolejkę.
Zapisane
Łukasz
SGKW
*
Długość toru:: 203 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #13 : 24 Marzec 2013, 19:29:36 »
0

Zdaje się, że nawet jakby się ów szaleniec znalazł, to i tak nie będzie możliwości ze względu na to, że podczas remontu trasy do Sulejowa wykorzystano część terenu zajmowanego dotychczas przez tory.
Zapisane
hjugytf
Mechanik
***
Długość toru:: 279 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #14 : 24 Marzec 2013, 19:43:54 »
+1

Już nawet nie piszę o całości szlaku. Czasem trzeba nie wiele jak np. w rudy-paproć. Kolej piotrkowska to jedyna kolej jaką widziałem podczas pracy. A jestem z woj.opolskiego! Nie miałem okazji widzieć inną czynną kolej wąskotorową.
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #15 : 24 Marzec 2013, 20:11:43 »
+2

Nie widzę celu ni sensu, a trochę znam tamten teren. Nawet odbudowawszy torowisko w celach turystycznych, to trasa jest wyjątkowo mało interesująca - jakieś 80 czy 90% trasy po prostu poboczem drogi,z samochodami śmigającymi co chwilę (spaliny...) bo to ruchliwa droga jest. W Sulejowie ze stacji do miasta kawał drogi, no nie widzę tego po prostu..
Zapisane

hjugytf
Mechanik
***
Długość toru:: 279 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #16 : 24 Marzec 2013, 20:20:07 »
-3

Fakt, że jazda przy takiej ruchliwej drodze dla turystów byłaby mało interesująca. Jednak kto wie...
Zapisane
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #17 : 24 Marzec 2013, 20:23:05 »
0

Fakt, że jazda przy takiej ruchliwej drodze dla turystów byłaby mało interesująca. Jednak kto wie...

A jest wogóle gdzie odbudować tor?? Ztcp na miejsce przez niego zajmowane miano poszerzyć drogę...
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
hjugytf
Mechanik
***
Długość toru:: 279 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #18 : 24 Marzec 2013, 20:28:23 »
+2

Szkoda. Fajny dworzec itp. Szkoda tego wszystkiego. Może dlatego, że jak już wspomniałem, że to jedyna jaką widziałem w prawdziwej pracy.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #19 : 24 Marzec 2013, 20:32:14 »
+10

Zamiast myśleć o odbudowie lepiej zadbać o to aby kolejnej kolejki nie rozebrano a są takie.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!