Świat kolejek wąskotorowych SMF
16 Kwiecień 2024, 06:35:05 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wąskie tory a sny  (Przeczytany 28070 razy)
Cordylus
Zawiadowca
****
Długość toru:: 331 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #20 : 24 Styczeń 2014, 22:55:03 »
+2

Ja miałem sen dość niecodzienny.
Otóż śniło mi się, że leżałem sobie na drewnianej ławce w MBxd2 i drzemałem. W przedziale było pełno ludzi i gadali o jakiś nieokreślonych sprawach. Było gwarno, więc się obudziłem i popatrzyłem naprzód w kierunku jazdy. Okazało się, że lecimy tym motowozem w... kosmosie. Zamiast drugiego przedziału znajdowały się rzekome silniki rakietowe pozwalające odbywać kosmiczne podróże. Jak to w snach bywa przyjąłem to za coś normalnego i poszedłem do kabiny maszynisty (sztuczna grawitacja?!). Kabina wyglądała identycznie jak w rzeczywistości z jedyną różnicą iż maszynista (czy to jeszcze maszynista, czy już pilot) był ubrany w kosmiczny kombinezon. Ten kazał mi cofnąć się do przedziału, gdyż byliśmy już na miejscu. Faktycznie wagon motorowy zaczął zbliżać się do dużej asteroidy, wewnątrz której umieszczona była stacja kosmiczna. Kiedy podlatywaliśmy do niej maszynista wyszedł na zewnątrz (drzwiczki pomiędzy przedziałem a wyjściem robiły za śluzę) i w jakiś sposób zadokował pojazd. Po chwili wszyscyśmy wyszli ze środka MBx'a przez strasznie gruby metalowy tunel do wnętrza stacji. Dalej nie było już żadnych kolejowych klimatów.

Niemniej wizja MBxd2 jako statku kosmicznego była czymś fantastycznym.  Chichot
Zapisane
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #21 : 24 Styczeń 2014, 23:07:51 »
+2

Czym Was Kucyk znów napoił?
Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #22 : 25 Styczeń 2014, 00:37:50 »
+1

Potem pewnie do tego żuka się przesiedliście? Chichot
http://youtu.be/sw9ETYHtzis
Zapisane

To jest przekaz.
Cordylus
Zawiadowca
****
Długość toru:: 331 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #23 : 25 Styczeń 2014, 13:44:09 »
0

Czym Was Kucyk znów napoił?

niepamientam...
 

Potem pewnie do tego żuka się przesiedliście? Chichot
http://youtu.be/sw9ETYHtzis

Śmiechłem!

Ale faktycznie pojazd był w tym stylu. Drewniane ławeczki na wyposażeniu statku kosmicznego, śluza powietrzna z linoleum i forniru oraz kabina pilota wyposażona w krany hamulcowe silnie odciska się w pamięci.
I jeszcze ten kosmo-maszynista.   Chichot
Zapisane
brok
Zawiadowca
****
Długość toru:: 423 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #24 : 26 Styczeń 2014, 11:24:26 »
+1

Wąskie sny to temat rzeka   wstyd się przyznawać, na przykład:

1 Jestem w Krośniewicach, a tu teren stacji atakuje trąba powietrzna.
2. Koniec sezonu w Rogowie, ściemnia się, ostatni pociąg dla turystów,  jedziemy składem z Px48, a tu zaraz za Rogowem budują autostradę i nie ma torów (ciekawe jak oni wykonali tyle robót w góra w tydzień i że nikt o tym wcześniej nie widział )
3. Szykujemy skład na dożynki, w Rawie ma być nowy przystanek, do wbicia jest drąg z tabliczką i znakiem chyba autobusowym. Prezes upiera się, żeby wbić to w tory, bo wtedy będzie najlepiej widoczny dla mieszkańców. Jak pociąg przyjedzie to się znak wyjmie i przeniesie obok torowiska (bez komentarza).
4. Koniec świata w Rogowie: jedziemy pociągiem z kierunku Rawy, jest ładny letni wieczór, zachód słońca... nagle na horyzoncie pojawia się samolot pasażerski, który wyraźnie walczy z turbulencjami. Pojawiają się czarne chmury, front gna na nas, czuję silne uderzenie wiatru w nasz skład i się budzę.
5. Kaliska KD, stoję na łuku przy przejeździe kolejowym, naglę patrzę z góry jedzie Lxd2 w klasycznym malowaniu i cztery węglarki na transporterach, więc trzeba zrobić zdjęcie. Szykuję aparat, a tu na zakręcie skład wypada z szyn, słychać huk metalu, wszystko się wali, lokomotywa przewraca się na mnie, a ja się budzę  
 
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2014, 13:32:57 wysłane przez brok » Zapisane

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
gajos
Minister
******
Długość toru:: 1201 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #25 : 18 Luty 2014, 17:22:10 »
+1

Dziś pchałem naszą piaseczyńską drezynę ręczną po chodniku wzdłuż warszawskiej ulicy Żeromskiego w stronę Bielan.
Zapisane

Maszynisto!
Dając Rp1 gdzieś na kolejce ginie wolontariusz i idzie do czyśćca łowić!
http://pl.youtube.com/user/gajosgitara
http://picasaweb.google.pl/gajosgitara
Adam W
Dyrektor
*****
Długość toru:: 601 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #26 : 19 Luty 2014, 08:30:49 »
+3

3. Szykujemy skład na dożynki, w Rawie ma być nowy przystanek, do wbicia jest drąg z tabliczką i znakiem chyba autobusowym. Prezes upiera się, żeby wbić to w tory, bo wtedy będzie najlepiej widoczny dla mieszkańców. Jak pociąg przyjedzie to się znak wyjmie i przeniesie obok torowiska (bez komentarza).

Brok, zgłoś się do mnie. Zawiozę Cię na jakiś odwyk
Zapisane

Piotrek
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #27 : 19 Luty 2014, 11:43:56 »
0

Mnie ostatnio się śniło, że w Koszalinie na terenie lokomotywowni jeździły pociągi TMKW, ale już za płotem lokomotywowni, na linii i na stacji pociągi i lokomotywy były z Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej i operator też z Bytomia... Chichot Ogólnie wszędzie same wąskotorowe składy, manewry itp. A na sam koniec znalazłem się na stacji normalnotorowej Bytom, gdzie były czynne kasy biletowe, tłok ludzi i jakaś restauracja, gdzie można było poczekać na pociąg.
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #28 : 19 Luty 2014, 22:50:37 »
0

W Koszalinie z Górnośląskiej to była swego czasu co najwyżej ekipa drogowców, a obecny prezes pomykał maszyną na manewrach. To byle na temat obecności GKW w Koszalinie

Natomiast w Bytomiu czynne kasy, a konkretnie 3, to jeszcze nie tak dawno były. Lat temu parę. A na antresoli było coś, czego restauracją nazwać się nie dało, ale zjeść było można. W czasach "dobrobytu" kiedy to urzędowałem na kolei niemal non stop, przybytek ten ratował mnie od śmierci głodowej. Oferował kaszę gryczaną z sosem za 1 zł, a potem za 1,50....
Zapisane
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #29 : 20 Luty 2014, 23:31:34 »
+2

...a ja w nocy z reguły ELF' y widuje... Mają po 100 kilka metrów długości...
Ale to już tak jest jak się same nocki klepie na ZNTK'u ( w Mińsku ...)

...taki of top na normalny rozstaw...
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
gajos
Minister
******
Długość toru:: 1201 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #30 : 15 Październik 2014, 18:54:48 »
0

A mi dziś że jechaliśmy drezyną po jakimś nieznanym dotąd torze kolejki grójeckiej, w pewnym momencie był rozjazd i pojechaliśmy w prawo na tor który przechodził przez bramę. Przejechaliśmy ją taranem dojeżdżając do jakiegoś miasta gdzie tor się kończył. Ktoś kto z nami jechał mówił że ten tor szedł dalej pętlą do zwrotnicy którą mijaliśmy.
Zapisane

Maszynisto!
Dając Rp1 gdzieś na kolejce ginie wolontariusz i idzie do czyśćca łowić!
http://pl.youtube.com/user/gajosgitara
http://picasaweb.google.pl/gajosgitara
Bart
Młotkowy
**
Długość toru:: 132 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #31 : 16 Październik 2014, 13:03:32 »
0

A mi dziś że jechaliśmy drezyną po jakimś nieznanym dotąd torze kolejki grójeckiej, w pewnym momencie był rozjazd i pojechaliśmy w prawo na tor który przechodził przez bramę. Przejechaliśmy ją taranem dojeżdżając do jakiegoś miasta gdzie tor się kończył. Ktoś kto z nami jechał mówił że ten tor szedł dalej pętlą do zwrotnicy którą mijaliśmy.
A może to nie było miasto tylko cegielnia Gołkowie? Sporo by się zgadzało 
Zapisane

gajos
Minister
******
Długość toru:: 1201 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #32 : 16 Październik 2014, 17:28:19 »
0

Ale tor był pętlą i dojechaliśmy do sporego miasta.
Czyżbyśmy dojechali z Piaseczna do Gryfic na jednej drezynie?
Zapisane

Maszynisto!
Dając Rp1 gdzieś na kolejce ginie wolontariusz i idzie do czyśćca łowić!
http://pl.youtube.com/user/gajosgitara
http://picasaweb.google.pl/gajosgitara
Trabant
Dyrektor
*****
Długość toru:: 547 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #33 : 22 Lipiec 2015, 17:50:04 »
0

Nie wiem, czy to jest dobry wątek, ale miałem dziś w pracy taką wolną myśl.
Świat jest pełen dziwolągów, kompletnych popaprańców i świrów. A najwięksi z nich to: TKr55, OK55, OK203..
Zapisane

PRÓŻ / ŁAD
janeczek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 915 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #34 : 22 Lipiec 2015, 18:23:27 »
0

Jeżeli już to Ok55 i Ok203. Niby dlaczego nazywasz ich popaprańcami? O ile mi dobrze wiadomo to wiele administracji kolejowych wykonywało i wykonuje  wiele zmian mających na celu poprawę parametrów technicznych taboru.
A czemu nie wspominasz o Pw9 i Pw53?
Zapisane
Tw53 Rudy
Zawiadowca
****
Długość toru:: 407 m

W terenie W terenie


WMD Rudy > WMD Bytom Karb Wąsk.


« Odpowiedz #35 : 22 Lipiec 2015, 19:13:44 »
-2

Pw9 skończyło w hucie w latach 70 ...
Niestety. ..
Zapisane

Wąski tor pod parą !
|13 czynnych parowozów|1 w naprawie|3 oczekujące naprawy|
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #36 : 28 Lipiec 2020, 10:09:43 »
0

Dobrze pamiętałem, że jest na Forum taki wątek.

Odkopałem go albowiem dziś nad ranem we śnie byłem na imprezie "rozbiórkowej" czy też inaczej zwanej - pożegnalnej, na jednej z kolejek w Polsce.
Była to z nazwy i świadomości miejsca - kolejka Śmigielska - a z wyglądu - raczej stacja przypominała Zbiersk.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Trabant
Dyrektor
*****
Długość toru:: 547 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #37 : 28 Lipiec 2020, 22:37:28 »
+3

Rany Boskie, koszmar. Spróbuj pić melisa na noc.
Zapisane

PRÓŻ / ŁAD
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #38 : 29 Lipiec 2020, 09:46:00 »
+1

Biorąc pod uwagę obecny status kolei śmigielskiej i stopień zaangażowania miejscowego samorządu w jej eksploatację i utrzymanie, to obawiam się, że mógł to być wręcz sen proroczy...
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
skansen
Nowicjusz
*
Długość toru:: 27 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #39 : 24 Sierpień 2020, 17:50:34 »
0

Miałem ostatnio bardzo fajny sen szeroko i wąskotorowy zarazem. We śnie jechałem turystycznym pociągiem po Rosji. Wnętrze wagonów tego pociągu było wykończone drewnem. Ostatni wagon był wagonem widokowym. Od czasu do czasu pociąg zwalniał i powoli przetaczał się przez stacje. Były to stacje styczne z wąskim torem! Na stacjach przetaczano wąskotorowe platformy z drewnem. Pomyślałem że warto by ten widok uwiecznić. Nie miałem jednak lustrzanki, postanowiłem więc robić zdjecia telefonem. Gdy pociąg przyspieszył minąwszy kolejną stację, postanowiłem obejrzeć zdjęcia. Przypomniałem sobie wtedy, że wszystkie zdjęcia telefon wysyła do chmury, nawet w roamingu (tak mam ustawiony telefon w rzeczywistości). Roaming danych w Rosji jest jednak bardzo drogi. Wszedłem szybko w ustawienia backupu żeby tą opcję wyłączyć. Pojawił się wtedy komunikat, że z uwagi na drogi roaming opcja ta została automatycznie wyłączona. I się obudziłem...
Zapisane

Pozdrawiam, Miłosz P. Mazurek
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!