Świat kolejek wąskotorowych SMF
22 Lipca 2024, 03:58:14 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wreszcie coś się dzieje.  (Przeczytany 32792 razy)
Franc Maurer
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie

« : 08 Grudnia 2017, 16:17:01 »
+1

Witam.  A no dzieje się tak. Dziś administrator PKP wraz z inspektorem budowlanym zamkneli montownię w Krośniewicach plombując ją z napisem Zakaz wstepu  - zagrożenie budowlane (zagr.zawalenia obiektu)  Gmina wyniosła sie ze swoimi gratami od strony gminy . Zas od strony kolejki został wystawiony tabor . Mam nadzieję że nie na pastwę złomiarzy , choć do wiosny przyszłego roku wątpie że będą w takim stanie jak były wystawione .
Z rozmowy wyniklo że nie dobrze iż obiekt jest w rejestrze , choć jak to powiedziano : 
Nie takie rzeczy wypisywało się z rejestru zabytków  , tu najkorzystniejszą rzeczą jest wyburzenie całkowite.
Same plusy.
MBd1-138
Młotkowy
**
Długość toru:: 109 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 08 Grudnia 2017, 21:39:29 »
+2

Gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta.
Cross934
Nowicjusz
*
Długość toru:: 12 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 11 Grudnia 2017, 22:28:40 »
+1

No niestety, to było tylko kwestią czasu, brak odpowiedniego administratora który by się tym w jakikolwiek sposób interesował doprowadził do takiego stanu rzeczy, oby się to nie skończyło rozebraniem budynku.
Kucyk
Minister
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #3 : 14 Grudnia 2017, 21:26:57 »
+1

No, jak widać coraz bardziej się dzieje:

Likwidator stowarzyszenia podaje do publicznej wiadomości, że na podstawie Uchwały 2/2017 Walnego Zgromadzenia Członków o rozwiązaniu stowarzyszenia oraz postanowienia Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, sygn. WA.XII NS-REJ.KRS/092994/17/629 z dnia 24 listopada 2017 r., wszczęta została procedura likwidacji Towarzystwa Przyjaciół Krośniewickiej Kolei Dojazdowej z siedzibą w Warszawie (KRS 0000563290).

Na likwidatora wyznaczono Paulinę Kozłowską.

Stowarzyszenie nie posiada żadnych zobowiązań finansowych.

Wzywa się wierzycieli stowarzyszenia do zgłoszenia ewentualnych roszczeń na piśmie w terminie do dnia 22 grudnia 2017 r. na adres e-mail: zarzad@tpkkd.pl

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Franc Maurer
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #4 : 15 Grudnia 2017, 10:24:50 »
0

Jak widac ogłoszenia daja tam gdzie kto mało czyta. Albo wie. Najpierw sie na wywijało fikołów a teraz jednogłosnie sie likwiduje towarzystwo. A przecież miały być same superlatywy po tym zlym 2016 roku. Ja uważam że zrobili głupotę  , nie ma ludzi nei zastapionych . Ale to tak jak Pan Rafał z Ostrów mówił  - to co Nam Prezes kazał robilismy kosztem wszystkich innych , szlismy za Prezesem jak owce za baranem.  Nie mi tu oceniać jak było ale mimo ze na zebraniu nei byłem znam poruszane trrści z zebrania. Ja tylko nei rozumiem jednego jak można było się posłużyć gminą by zgłaszać na psy a potem narzekać na gmine że tpkkd rozpadło sie przez nia . Bo to tak jest jak sie obarcza niepowidzenia czyjeś innych.
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #5 : 15 Grudnia 2017, 15:35:52 »
+5

Aj Franc, Franc... ile tej negatywnej energii promieniuje z Ciebie choć już dawno opadł bitewny kurz. Jest taka niepisana zasada że konającego się nie kopie, lecz zakopuje, a z nim wszelkie sprawy które już się nie odstaną, aby jak ten kurz opadły też emocje.

TPKKD straciło swój sens istnienia wobec działań zarówno Gminy jak i PKP, zatem postanowiło się rozwiązać, aby nie trwać w jakimś takim udawanym żywocie działającej grupy ludzi nie mającej na tym świecie swego miejsca do działania. Wiesz, nie nam oceniać jaki był powód że TPKKD zrobiło jak zrobiło ogłaszając abdykację i upadłość, jednak zasada że ludzie z gruntu swej natury są zacni skłania mnie do wytłumaczenia likwidacji słowami Bogdana Olewicza: Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym.

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Franc Maurer
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #6 : 15 Grudnia 2017, 15:43:02 »
+2

A ja uważam że źle zrobili likwidujac towarzystwo , ale cóż zrobili jak chcieli . Ale w zarządzie chciał rządzić jeden a najlepiej rządzili ci co byli blisko. Powiem tak owieczki szły za barankiem w ogień . Owieczki teraz zostały same bo baranek dał dupy wilkowi . 
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2017, 23:06:24 wysłane przez Franc Maurer » Zapisane
mylene
Gość
« Odpowiedz #7 : 15 Grudnia 2017, 21:40:48 »
0

Gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta.
Mam pytanie, jacy dwaj się biją i kto jest tym trzecim, który korzysta?
mylene
Gość
« Odpowiedz #8 : 15 Grudnia 2017, 21:49:08 »
-1

Panie Kucyk, TPKKD nie straciło sensu swojego istnienia z powodu gminy lub PKP. SKKW działa nieprzerwanie od 2005/6 roku mimo tej samej idiotycznej postawy zarówno gminy, jak i niezrozumiałych działań PKP. W związku z tym, Pana usprawiedliwianie byłego już Towarzystwa jest jedynie potwierdzeniem braku podstawowej wiedzy w zakresie tej kolejki.   
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #9 : 15 Grudnia 2017, 21:58:03 »
+4

No to jaka jest ta prawda o tej kolejce?
Przepraszam za lekko prowokacyjny ton, ale pomijając "specyficzne" posty Kolegi Franca nikt inny się nie wypowiada tu na temat Krośniewickiej KD.

(Edmund Burke)
mylene
Gość
« Odpowiedz #10 : 15 Grudnia 2017, 22:10:55 »
-3

Ponieważ bywa, że nasze Stowarzyszenie jest posądzane o stronniczość w kwestii m. in. komentarzy na różne tematy związane z KKW, proponujemy by zwrócił się Pan ze swoim zapytaniem bezpośrednio do lokalnego urzędu w Krośniewicach. Uważamy, że każda osoba ma prawo znać prawdę, a takową można zdobyć u źródła, czyli w tym przypadku w UMiG Krośniewice. Przy okazji tej sytuacji, tzn. wpierw wyrzucenia TPKKD z obszaru KKW, a następnie samorozwiązania tej organizacji, pragniemy przypomnieć, że również usunięcie SKPL z terenu KKW było efektem niewłaściwych działań operatora, a w teraźniejszym przypadku, Towarzystwa.
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #11 : 15 Grudnia 2017, 22:18:12 »
+9

To ja odpowiem na ten apel znanym porzekadłem - prawda jest jak dziura w dupie: każdy ma swoją.
TPKKD, SKKW, SKOKW, Gmina... - skoro nikt nie ma zamiaru się wypowiedzieć to uznaję że jednak miałem rację w temacie. 

(Edmund Burke)
Franc Maurer
Młotkowy
**

W terenie W terenie

« Odpowiedz #12 : 15 Grudnia 2017, 22:59:34 »
0

Nie ma sensu tu pisać , widocznie tak jak wieść miłosnicza niesie były zarząd TPKKD spelnia sie na innej kolejce wiec i obrona jest. Tam też widocznie obiecuja już setki złotych na remont parowozu z albumu ,ja chciałbym choć zobaczyć 100 tyś z tych milionów obiecanych przez Prezesa na kolejkę .
Ale Paweł skąd Pan Kucyk ma wiedzieć co sie na krośniewckiej dzieje . przecież tylko sie słucha opowieści od prawdziwych miłosników kolei . My dla nich to jesteśmy gównem .
Oni wszyscy są silni w gębie i mocni w grupie.
Niech admin to zamknie , nic nie wnosi . I nie warto tu czego kol wiek wpisywać  , bo to jest Towarzystwo wzajemnje adoracji . Co byś nie pisał i czego byś nie zrobił to jesteś nikim. Oni to mają sie czym pochwalić .
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2017, 23:11:58 wysłane przez Franc Maurer » Zapisane
mylene
Gość
« Odpowiedz #13 : 16 Grudnia 2017, 00:00:30 »
-6

Prawda jest jedna, i jeśli chce Pan ją poznać, to ponownie odsyłam do źródła, jeśli nie ma Pan jaj i nie potrafi zadzwonić/napisać do UMIG Krośniewice z pytaniem, czemu takie wspaniałe Towarzystwo zostało wyrzucone z KKW, to może będzie miał Pan odwagę zadzwonić/napisać do PKP, bo to od nich wpłynął wniosek o wyrzucenie TPKKD. Powodzenia, prawda czeka na ujawnienie. Czekamy na Pana wpisy w tym temacie i oby były szczere i zgodne z prawdą, a nie wyssanym z palca bajdurzeniem.
kalito
Administrator
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie

kalito1982
« Odpowiedz #14 : 16 Grudnia 2017, 09:18:30 »
+14

Ja to się zastanawiam za ile lat wam się to znudzi panowie. Lata lecą, starzejemy się, a mam wrażenie że dla was czas się zatrzymał.

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
lisiogonek
Zawiadowca
Długość toru:: 305 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #15 : 16 Grudnia 2017, 17:12:09 »
+10

(...) Powiem tak owieczki szły za barankiem w ogień . Owieczki teraz zostały same bo baranek dał dupy wilkowi . 

Jak dla mnie cytat minimum tygodnia 

TWKP : LKM 26004 - już pod parą!
dobrzyn
Minister
Długość toru:: 1483 m

W terenie W terenie

bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #16 : 16 Grudnia 2017, 18:22:09 »
+2

Ja to się zastanawiam za ile lat wam się to znudzi panowie. Lata lecą, starzejemy się, a mam wrażenie że dla was czas się zatrzymał.
Znudzi się, jak tylko ostatni mieszkaniec Krośniewic zapomni, że tak gdzie stoi biedra była kiedyś kolejka...

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
mylene
Gość
« Odpowiedz #17 : 16 Grudnia 2017, 20:55:56 »
0

... starzejemy się, a mam wrażenie że dla was czas się zatrzymał.
My się nie starzejemy, a czas dla nikogo się nie zatrzymuje.
Natomiast to, co już dawno powinno pojawić się u obserwatorów wątków KKW, to chęć szukania informacji, o takim, czy innym problemie, u jego źródła, w tym przypadku u Towarzystwa lub w PKP. Należy pytać zainteresowanych, bo to oni powinni przedstawić swoje poglądy.
Niestety tutaj nie jest obecne Towarzystwo i nie ma też osób z PKP, które podjęły przedmiotową decyzję.
W związku z powyższy, jakakolwiek dyskusja o przyczynach usunięcia TPKKD z Krośniewic będzie jałowa ze względu na brak dostępu do faktów niezbędnych do oceny zaistniałej sytuacji.
Jeśli ktoś może, to niech spyta zarząd Towarzystwa lub osobę decyzyjną w PKP i przedstawi tu czego się dowiedział.
Tak będzie najlepiej.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudnia 2017, 12:04:55 wysłane przez mylene » Zapisane
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #18 : 16 Grudnia 2017, 22:02:27 »
+5

My się nie starzejemy, a czas dla nikogo się nie zatrzymuje.

Z pewnością zdarzyło się Wam jechać samochodem piaszczystą drogą pośród łąk, i nagle przed autem zauważyć coś jakby garb na drodze, który idąc dalej w zarośnięty teren kontynuował swą garbatość w lewo i w prawo.

W Waszych umysłach natychmiast neurony przekazały jedyny słuszny sygnał - tu mogły przebiegać tory jakiejś kolejki. I w tym momencie dostrzegliście kątem oka stojące po prawej stronie duktu którym jechaliście przekrzywione, sczerniałe od upływu czasu drzewce posiadające zwieńczenie w postaci resztki skorodowanych, pogiętych blach na których miejscami widać było ślady białej i czerwonej emalii.

Tak - to najważniejszy dla miłośnika kolei znak - krzyż świętego Andrzeja. Kiedyś strzegący przejazdu, a dziś schowany w kępie olch bujnie wyrastających w sąsiedztwie dawnego skrzyżowania drogi po której jedziemy, i tej kolei dla której czas upłynął nieubłaganie.

To jest przemijanie - konsekwencją każdych narodzin będzie śmierć. Tak jak w przypadku ludzi, tak jest też dla kolei pisane. I nie ma sensu z tym walczyć. Czy towarzystwa ze sobą walczyć będą, czy się rozwiążą, to...

Parafrazując Kondratowicza:

Bo nie wszystkim pomógł los -
I ten wąski tor śmiech zmienił w łzy.
W szczerym polu stary krzyż
(św. Andrzeja - dop. Kuca)
Nie pamięta już
Gdzie tory szły.

P.S.
Jak przeczytałem com napisał, stwierdzam: Ale żem się filozoficznie nastroił tymi piwami... Dobranoc.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2017, 22:05:36 wysłane przez Kucyk » Zapisane

(Edmund Burke)
kalito
Administrator
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie

kalito1982
« Odpowiedz #19 : 17 Grudnia 2017, 07:42:56 »
+3

My się nie starzejemy[...]

Zdradzicie nam jak to robicie? Każdy by tak chciał

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!