Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 09:11:06 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pamięci Dariusza  (Przeczytany 12726 razy)
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« : 17 Styczeń 2018, 16:57:08 »
0

Dariusz Gurbiel
(9 sierpnia 1963 - 16 stycznia 2018)



Ciężko mi dziś cokolwiek sklecić, ale może dzięki temu wspomnieniu miłych chwil zrobi się nieco lżej na duszy...
Kolegi Darka nie muszę chyba przedstawiać osobom związanym z kolejami wąskotorowymi, kolejką jędrzejowską, uczestnikom przejazdów specjalnych, spotkań drezynowych, bywalcom forum 750mm.pl czy... bunkrownikom. Nie podejmuję się nawet próby opisania choćby części dokonań Kolegi w tym jakże szybko zakończonym życiu, ale jestem przekonany, że mógłby nimi obdarować śmiało kilkanaście osób. Zawsze w ruchu, zawsze pełen inicjatywy, pomysłów, dobrych rad. Imponuje wielką chęcią dzielenia się z innymi bogatym doświadczeniem, wiadomościami i zbiorami, które bez wahania udostępniał również w sieci (przez co nie raz nam podpadł, kiedy relacja z imprezy była zbyt szczegółowa nawet dla jej uczestników ), lekkością kontaktu z ludźmi, profesjonalizmem wypowiedzi medialnych. Mimo niemal piętnastoletniej znajomości, zawsze potrafił mnie zaskoczyć jakimś nowym faktem ze swego życiorysu i kariery zawodowej. Generalnie wspaniały przyjaciel, uczestnik wypraw, organizator, partner do rozmaitych dyskusji, tytan prac wszelakich, mistrz opowieści grozy (zwykle podczas nocnych powrotów) i najprościej... bardzo ciekawy człowiek. Jedno, czego Darkowi ciągle było brak... czasu! Szczęście mieli ci, którzy go zdążyli poznać.
Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



17 Styczeń 2018, 18:20:20 - Ukryty.
« Odpowiedz #1 : 17 Styczeń 2018, 18:20:20 »
-10

Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #2 : 17 Styczeń 2018, 20:10:55 »
0

[']


Co było przyczyną śmierci?? Smutny

Rozumiem, że w tej chwili to dla Ciebie najważniejsza informacja?
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Romas
Zawiadowca
****
Długość toru:: 409 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 17 Styczeń 2018, 20:17:03 »
0

Bardzo smutna wiadomość. Bardzo !!!
Przecież Darek był z nami zawsze ?
W mojej pamięci pozostanie jako organizator bardzo fajnych i profesjonalnie zorganizowanych wypraw do Hajdaszka, Stawian, Sędziejowic.

Na dodatek ten wiek. W takim wieku się nie odchodzi.

Ech.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2018, 06:48:04 wysłane przez Romas » Zapisane
andrzej84
Zawiadowca
****
Długość toru:: 432 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #4 : 18 Styczeń 2018, 07:51:48 »
+4

Tu na zdjęciu Dariusz na pociągu do Ponidzia w 2016 roku, gdzie jak intensywnie nas wspierał, opowiadał między innymi o rumunach podczas przejażdżek na lokomotywie uczestnikom imprezy, udzielał wywiadu Kolejwizji itd.

Dla mnie Dariusz to był guru, raz wiedza i materiały o naszej kolejce, a dwa to był człowiek, który wydawałoby się ogarniał wszystko podczas pierwszego mojego przejazdu specjalnego w 2005 roku ( czyli dość późno, choć kolejkę znam od dzieciństwa ) i w zasadzie tak było, że przez pewien  czas byłem przekonany, że Darek jest pracownikiem kolejki. A dodatkowo wydaje mi się, że to był taki łącznik między minioną epoką, być może też z racji wieku, z pewnością z racji posiadanej wiedzy ale świetnie dogadywał się ze starszymi pamiętającymi prehistorię, a z  drugiej strony miał dobry kontakt choćby ze mną nieco młodszy człowiekiem.

Bardzo smutna wiadomość, ciągle liczyłem, że własnie jeszcze z udziałem Dariusza uda nam się coś jeszcze podziałać na kolejce. Jeśli miałem okazje na jakiś rozmowach u włodarzy wspomnieć o Darku to zawsze to robiłem, oczywiście za jego zgodą.


* darek.JPG (145.92 KB, 760x507 - wyświetlony 886 razy.)
Zapisane
janeczek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 915 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #5 : 18 Styczeń 2018, 13:50:01 »
0

Zapisane
Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 23 Styczeń 2018, 00:42:01 »
+4

Ciężko się pogodzić Darku z Twoim odejściem. Byłeś rzeczywiście autentycznym guru, mistrzem łączenia fascynacji i marzeń z trzeźwym i kompetentnym osądem realności. Łączyło nas Ponidzie i Jędrzejowska ale przecież nie tylko. Nasze inicjacje ( choć w nieco innym czasie ) to Wrocławska Kolej ..... Też już odeszła.
Dzięki wielkie Dariuszu za Twoją z nami obecność. To były piękne lata i teraz już nic nie będzie takie same, postaramy się jednak ponieść dalej jakąś część Twojej żarliwości i zaangażowania. Wspieraj nas z góry.
Zapisane
Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 04 Luty 2018, 13:11:49 »
+1

Słowa zaskoczenia i żalu nadeszły od drezyniarzy z Węgier. Peter właśnie kończy filmik z drezyniady w 2016 i poświęca tę pracę Darkowi. Widać Go tu sporo, w świetnym nastroju i skutecznym działaniu. Dzięki takim materiałom Dariusz będzie z nami zawsze. Oto preview tego filmu: https://youtu.be/bc0F0E-R09w
Zapisane
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #8 : 05 Marzec 2018, 23:08:47 »
+2

http://www.expres-ponidzie.k-ow.net/galeria/galeriadarek/index.htm
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2018, 20:50:50 wysłane przez Maciek JKD » Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!