Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 06:54:36 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zachowane nadwozie pługa na 600 mm  (Przeczytany 10583 razy)
PiotrS
Mechanik
***
Długość toru:: 233 m

W terenie W terenie


« : 23 Lipiec 2018, 01:53:46 »
+4

Cześć

Na terenie jednego z ogródków działkowych nad Jędrzejowem (tuż przy torze szlakowym ósemki) znajduje się nadwozie pługa wąskotorowego na tor 600 mm. Obiekt pochodzi najprawdopodobniej z kolei jędrzejowskiej, która jak wiadomo na początku lat 50. została przebudowana z 600 na 750 mm. Pudło jest w niezłym stanie. Dotąd służyło jako altana działkowa, ale ostatnio tuż obok wyrósł budynek. Sądzę, że jeśli nikt się tym nie zainteresuje, to wkrótce zostanie pocięte. To jedno z zaledwie dwóch zachowanych w regionie nadwozi wagonów z jędrzejowskiej sześćsetki.
Zważywszy na rzadkość występowania tego typu zabytków w kraju, warto sprawę nagłośnić. Posiadam zdjęcia lepszej jakości, które mogę przesłać zainteresowanym wraz z podaniem dokładnej lokalizacji.

http://ifotos.pl/z/qensxsw

Pozdrawiam serdecznie.

PiotrS
Zapisane

PiotrS
projectps
Nowicjusz
*
Długość toru:: 46 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 29 Lipiec 2018, 22:23:24 »
0

Piotrze,
A jakieś namiary na właściciela ?
Albo właściciela nieruchomości przynajmniej

Ukłony
Zapisane

Myślenie nie boli...
PiotrS
Mechanik
***
Długość toru:: 233 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #2 : 30 Lipiec 2018, 01:08:20 »
0

Nie znam właściciela pudła. Ogródek znajduje się na terenie kompleksu Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Barbara" w Jędrzejowie przy ul. Świętej Barbary. Natomiast przedmiotowe nadwozie znajduje się na terenie ogródka z wejściem od strony torów (linia nr Spoko. Jest doskonale widoczne z drogi (ul. Parkowa) jak również z okna pociągu (w ten sposób zresztą dostrzegłem ten obiekt kilka lat temu). Pudło jest ustawione w odległości około 2 m od ogrodzenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr
Zapisane

PiotrS
Trabant
Dyrektor
*****
Długość toru:: 547 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #3 : 23 Sierpień 2018, 17:51:18 »
0

Nie jestem J-23, ale czy to tu?


*  (136.97 KB, 590x517 - wyświetlony 783 razy.)
Zapisane

PRÓŻ / ŁAD
PiotrS
Mechanik
***
Długość toru:: 233 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #4 : 02 Wrzesień 2018, 22:36:11 »
0

Tak. Wygląda na to, że to ta działka. Zaraz za pudłem wybudowano właśnie niewielki budynek. Na początku sierpnia trwały prace przy budowie więźby dachowej. Sądzę, że wkrótce po zakończeniu budowy właściciel będzie chciał uporządkować teren i pewnie upora się z zacnym nadwoziem.
To pudło jest widoczne na mapie w googlach z pozycji ludzika stojącego na drodze po drugiej stronie toru. Niestety niewiele widać ale oko uwrażliwione na tabor wąskotorowy z pewnością zidentyfikuje obiekt.

Pozdrawiam.

PiotrS
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2018, 22:42:15 wysłane przez PiotrS » Zapisane

PiotrS
PiotrS
Mechanik
***
Długość toru:: 233 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #5 : 08 Grudzień 2019, 11:15:09 »
+1

Cześć

Zahaczyłem wczoraj o Jędrzejów. Budowa budynku skończona a nadwozie pługa wciąż jest na miejscu. Rozmawiałem z właścicielem sąsiedniej działki, który okazał się być teściem właściciela pługa.  Twierdzi, że pudło miało być już rozebrane ale odłożyli to do wiosny. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym obiektem to powinien się pospieszyć. Mój rozmówca nie potrafił określić ceny - to do dogadania. Zostawiłem mu numer telefonu i adres e-mail. Obiecał, że przekaże zięciowi. Jędrzejowska Kolej Dojazdowa tego raczej nie weźmie bo jak wiadomo ma  teraz całą masę innych problemów.

Pozdrawiam serdecznie.

PiotrS



*  (223.41 KB, 1500x1000 - wyświetlony 735 razy.)
Zapisane

PiotrS
PiotrS
Mechanik
***
Długość toru:: 233 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 23 Grudzień 2019, 01:56:44 »
0

Rozmawiałem z właścicielem. Zadeklarował, że do marca pudła nie rozbierze. Chce za to 1 500,00 zł. Jak ktoś jest zainteresowany to zostałem upoważniony do przekazania numeru telefonu.
Zapisane

PiotrS
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!