Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Maja 2024, 04:12:18 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wąski MSTS  (Przeczytany 194449 razy)
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #120 : 03 Maja 2014, 23:27:26 »
0

Tak, też to zauważyłem.. Spróbuję z tego wybrnąć jeszcze, bo to jest pewnie możliwe do poprawienia, ale muszę nad tym posiedzieć. Natomiast proszę o sygnały o ewentualnych błędach - jakby ktoś gdzieś coś jeszcze zauważył. Jakieś wiszące w powietrzu obiekty, takie sprawy. Mam wrażenie że wszystkie tego typu przeoczenia poprawiłem, ale co więcej głów to nie jedna. Jak się takich sygnałów nazbiera to będzie jeszcze jedna poprawka, numer powiedzmy 2.11, zawierająca wyedytowane wszystkie tego typu drobiazgi. I to będzie końcówka prac przy trasie - czas na tabor, mam w edytorze mnóstwo niepokończonych projektów i czas się za nie zabrać wreszcie.. :-)
Zapisane

lalek
Czytelnik

Długość toru:: 6 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #121 : 21 Lipca 2014, 14:36:58 »
0

Witam serdecznie.

Stworzyłem nową teksturę dla dźwigni do przekładania zwrotnicy, wygląda tak:


Do pobrania pod tym linkiem:
http://www.mediafire.com/download/14bypwj1xs2j6om/BKD2.rar
Zawartość należy wypakować do folderu ROUTES nadpisując pliki.

Pozdrawiam



Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #122 : 27 Lipca 2014, 20:44:59 »
0

Spoko, to ja w takim razie w trasie tego nie będę aktualizował - niech ludzie mają możliwość wyboru. Chociażby dlatego że ładna, ale inna. Dołączy się jako wersję alternatywną, tylko trochę większy grot strzałki bym zrobił, bo z daleka tylko ukośną kreskę widać. Ale luz, co kto lubi.

Tak dla ogółu - kolega lalek co prawda tutaj debiutuje, ale gdzie indziej jest zawodnikiem uznanym i z renomą.
Więc wiecie, nie ma totamto

A mi jeszcze kilka rzeczy w trasie wykryło się do poprawienia, lalek też kilka wynalazł - więc następna aktualizacja dotyczyć będzie trasy właśnie. A potem bierzemy się już z kopyta za tabor, za dużo rzeczy leży w kolejce.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2014, 21:02:14 wysłane przez Brood.K » Zapisane

lalek
Czytelnik

Długość toru:: 6 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #123 : 28 Lipca 2014, 12:41:17 »
0

Poszerzam możliwość wyboru o jeszcze jedną wersję:



Do pobrania stąd: http://www.mediafire.com/download/7f21ebnekl3j2k7/BKD2(1).rar
Sposób instalacji taki sam, jak poprzednio. Jak widać nie jest ona zrobiona ze zdjęć, ale za to czytelna z daleka Jeżeli ktoś zrobi zdjęcia i mi podeśle, to będzie w jakości fototex.

Odnośnie wersji z poprzedniego postu - sfotografowałem ją w Żninie.
http://www.bazakolejowa.pl/index.php?dzial=stacje&id=5421&&okno=galeria&photoid=86665&uid=0

W wolnej chwili utworzę tekstury nocne dla wszystkich 3 wersji. Kompletne pliki będą do pobrania z aktualizacją trasy.
Zapisane
melus89
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #124 : 29 Lipca 2014, 21:49:51 »
+4

Na BKD zbliża się długo wyczekiwana przez "zakłady przetwórcze buraków cukrowych" w Szczytniskach lokomotywa Lyd2

Zapisane
olomar
Młotkowy
**
Długość toru:: 128 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #125 : 30 Lipca 2014, 08:47:45 »
0

A czemuż to ona ma zaspawane wszystkie drzwi do przedziału maszynowego? Serwis będzie utrudniony  

Czyżby złomiarze już i na BKD dotarli??? 
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2014, 08:58:37 wysłane przez olomar » Zapisane

Gdyby to ode mnie zależało, to w Polsce parowozy nie stałyby po krzakach, tylko sobie jeździły po torach
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #126 : 30 Lipca 2014, 14:36:33 »
0

Złomiarzy w naszym rejonie nie ma - jeszcze tylko tego brakowało..
Natomiast koledze żarty się trzymają. Lokomotywa na 600mm w Szczytniskach?  Fotomontaż. Chichot

Zupełnie poważnie - jak już to repaint i zmiana numeru - jeżeli tylko model do mnie dotrze, to to zrobię. Weźmiemy jakąś z oryginalnych 750mm z którejś z kujawskich cukrowni i poleci. 600mm mam owszem w Turzycach, ale Lyd2 po tamtych torach dałaby radę przejechać tylko raz, i podejrzewam że jazda skończyłaby się w torfie, bądź w jeziorze.. Chichot
Zapisane

melus89
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #127 : 30 Lipca 2014, 15:25:48 »
0

Jaki fotomontaż   przecież lok jest przekuty na Ntrack więc w czym problem? zresztą...skoro BKD jest fikcyjna to mnie to osobiście nie przeszkadza, fotki ze Żnina najlepiej nadawały się na tekstury kabiny zresztą repaint tabliczki to jest akurat żaden problem
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2014, 15:34:12 wysłane przez melus89 » Zapisane
lisiogonek
Zawiadowca
****
Długość toru:: 305 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #128 : 30 Lipca 2014, 21:24:51 »
0

A mnie się wydaje że fototekstury nie są ze Żnina...Dziwnie znajomo wyglądają...
Zapisane

TWKP : LKM 26004 - już pod parą!
melus89
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #129 : 30 Lipca 2014, 21:38:38 »
0

Są...bo mówimy tu o teksturach kabiny  przedział maszynowy to oczywiście Lyd2 z Białośliwia.
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #130 : 30 Lipca 2014, 22:25:08 »
0

Jak pamiętam to któraś z kruszwickich Lyd2 była niebieska więc wielkiego problemu nie będzie.
Zapisane

dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1483 m

W terenie W terenie



bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #131 : 31 Lipca 2014, 08:16:02 »
0

Dwie kruszwickie były niebieskie konkretnie. W cukrowni Dobre też mieli niebieskie donaldy
Zapisane

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
Kolejka
Mechanik
***
Długość toru:: 227 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #132 : 31 Lipca 2014, 09:04:30 »
0

Jeden z niebieskich kruszwickich Donaldów jest w Rudach.
Zapisane

Zapraszam na moje strony internetowe:
- www.gkw.tw53.webd.pl
- www.transport.tychy.glt.pl
Oraz kanał na YT: www.youtube.com/user/OKz32
Slowblow
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #133 : 04 Sierpnia 2014, 14:17:08 »
0

Donald na pewno przyda się na BKD, choć pewnie przez swój kaczy chód doprowadzi toromistrzów do rozpaczy  Jak już będziecie gotowi z ostoją, pudłem i kabiną zapraszam też do nas warsztatu. Przejrzymy Maybacha, przesmarujemy, dokręcimy co trzeba, sprawdzimy przekładnię hydrauliczną, ustawimy parametry, potem całą pneumatykę i elektrykę, światła zgodnie z WE1. Zobaczymy czy uda się przywrócić stan fabryczny, choć pewnie lekko nie będzie...
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #134 : 24 Grudnia 2014, 18:45:23 »
0

A póki co - dzielna załoga BKD życzy wszystkim realnym i wirtualnym wąskotorowym kolejarzom



...i czekamy na Mikołaja - jeszcze trochę to potrwa, bo w tym roku update jest rzutem na taśmę/choinkę, ale wieczorem, gdy już wszystkie grzeczne dzieci pójdą spać... nadjedzie kolejna wersja BKD  Chichot

A póki co, wracam ją pakować...
Zapisane

Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #135 : 26 Grudnia 2014, 02:24:06 »
+1

Z wieczora zrobił się niemal poranek dwa dni później, ale jest!
Po dłuższej przerwie ponownie zapraszam na www.bkd.trainsim.pl :-)

W razie jakichkolwiek jeszcze zauważonych miejsc do poprawienia oczywiście proszę o kontakt, tudzież wymianę myśli tu na forum. Ale nie sądzę, żeby jeszcze coś się znalazło..
Trasa w nowej wersji zawiera jednostkę wojskową - będziemy wozić im paliwo, tudzież zdarzą się jakieś tajne ładunki w zaplombowanych Gagsach, ale tym lepiej się nie interesować, mniej wiesz, lepiej śpisz.  
Doszła biogazownia, ściągająca z całej okolicy różne odpadki organiczne, tym samym dojdą nam do obsługi pociągi długie, ciężkie i z "lekkim" fetorkiem...
Ponadto liczne poprawki w całej trasie,jest kilka miejsc gdzie poprawiono przebieg toru na bardziej równy, wyleciało kilkanaście powtarzających się budynków (np. tych amerykańskich stodół), jeszcze bardziej doszczegółowiłem trasę, jeszcze bardziej zróżnicowała się zielenina, polecam zwłaszcza zadania zimowe.. Z politowaniem

Kilka słów wyjaśnienia dlaczego od razu wersja 3.0 i osobny folder.
Otóż jesienią w wyniku nawarstwiających się drobnych błędów doszło do rozsynchronizowania się pliku bazy danych toru z jej rzeczywistą zawartością. Przeszedłem nielichą gehennę próbując to złożyć z powrotem (kto chce sprawdzić co to, niech otworzy sobie notatnikiem plik BKD3.tdb...) - no i niestety musiałem od nowa nadać nowe numery ID wszystkim peronom i bocznicom. Ponieważ są to obiekty interaktywne, trzeba było też przerobić wszystkie zadania.. No i w tym momencie zadania z wersji 2.1 nie będą działać na wersji 3. Dlatego nowa wersja trasy nie nadpisuje poprzedniej, a instaluje się w osobnym folderze. Jeżeli ktoś robił swoje zadania, oferuję pomoc przy ich tłumaczeniu na nową wersję trasy. Tym razem niestety nie wystarczy tylko poprzekładać pliki - niedługo opublikuję mały samouczek, co i gdzie w pliku .act należy pozmieniać, żeby zadanie działało na nowej wersji trasy. Nie jest to trudne, ale wymaga uwagi i skupienia, żeby się w cyferkach nic nie pokiełbasiło..
A ponieważ włączają mi się spożywcze skojarzenia, czas chyba na śniadanie Chichot
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2014, 16:43:17 wysłane przez Brood.K » Zapisane

lalek
Czytelnik

Długość toru:: 6 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #136 : 26 Grudnia 2014, 14:58:40 »
0

Wspaniały prezent świąteczny. Wersja 3.0 pokazuje jak z doskonałej trasy można zrobić trasę perfekcyjną. Ja nie mam pytań - jestem zachwycony i pewnie jeszcze przez bardzo długi czas będę. Gratulacje i wielkie dzięki za niepowtarzalny klimat!

PS. Chodzą plotki, że w Bukowie szukają ludzi do pracy. Spawacz, malarz, mechanik - tak mi się obiło u uszy. Podobno ma to coś wspólnego z niedostatkiem taboru. Niewiele myśląc złożyłem swoje CV i czekam co to będzie Z politowaniem 
Zapisane
Jacekglm
Zawiadowca
****
Długość toru:: 351 m

W terenie W terenie


jacenty.wierzchowski
WWW
« Odpowiedz #137 : 26 Grudnia 2014, 16:12:33 »
0

Szybkie pytanie techniczne do obeznanych w temacie.

Po instalacji wszystkich giftów podczas ładowania trasy wyskakują mi komunikaty:
-brak danych o kształcie dla N1t115mStrt.s
-błąd podczas otwarcia pliku kształtu
global/shapes/N1t115mStrt.s

i milion innnych podobnych powiadomień.

Coś skopałem przy instalacji ale nie wiem co.
Pomożecie?

Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #138 : 26 Grudnia 2014, 16:35:22 »
0

Mi to wygląda na nieprawidłowo, bądź niezainstalowane Xtracks, czyli punkt pierwszy stąd:
http://bkd.trainsim.pl/trasawymagania.html

Lalek: uprzedzam tylko, że wirtualne wąskotorówki z normalnymi mają istotną część wspólną - z tej pracy jest więcej satysfakcji niż pieniędzy


« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2014, 16:41:46 wysłane przez Brood.K » Zapisane

Jacekglm
Zawiadowca
****
Długość toru:: 351 m

W terenie W terenie


jacenty.wierzchowski
WWW
« Odpowiedz #139 : 26 Grudnia 2014, 17:00:26 »
0

Pomogło.
Faktycznie ominąłem Xtracks.

Dzięki.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!