Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 17:46:47 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wąski MSTS  (Przeczytany 193497 razy)
Jsz
Zawiadowca
****
Długość toru:: 402 m

W terenie W terenie



Jakub Szadkowski
« Odpowiedz #80 : 02 Marzec 2013, 00:03:08 »
0

Czy ten zbiornik miedzy zbieralnikiem pary a budką maszynisty to ma jakiś związek z zespolonym hamulcem powietrznym?
Bo jeżeli tak, to gwoli przypomnienia dodam że większość parowozów Kp4 pracujących w Polsce miała hamulec parowy działający tylko i wyłącznie na zestawy kołowe parowozu,więc dla zgodności  z oryginałem pracującym np.w przemyśle cukrowniczym lub leśnym, pneumatykę jaką mają chińskie odpowiedniki należałoby usunąć.
A tak poza tym wielki szacun dla kolegów za podjęcie się stworzenia MSTS-owego modelu tej uroczej maszyny.
Zapisane

Jakub Szadkowski
Slowblow
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #81 : 02 Marzec 2013, 11:39:46 »
0

Dzięki Jakub, każda taka merytoryczna uwaga jest bardzo cenna. Bazza pracuje na zdjęciach, filmach i rysunkach technicznych. Staramy się odpowiadać na wszystkie jego pytania dotyczące budowy parowozu. Pisaliśmy już o zastosowanym hamulcu parowym, braku sprężarki i zbiornika powietrza. Bazza to perfekcjonista i samą budkę przerabiał już cztery razy Na zdjęciach i planach są te urządzenia o których piszesz, ale nie jestem pewny czy wyglądają dokładnie tak samo jak na modelu. Prawdę mówiąc nie wiem do czego służą, może ktoś pomoże? Bazza pisał, że model wciąż nie jest gotowy i nadal zawiera wiele elementów z chińskiej wersji C2. Jeżeli te elementy, o których piszesz, będą wymagać poprawek, to dam mu znać, tylko muszę napisać konkrety. Może być też tak, że Bazza po prostu jeszcze za tę część parowozu się nie zabrał. Ogólnie KP4 bardzo się podoba w Nowej Zelandii, a MSTS to autentyczna reklama tego wspaniałego parowozu 
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #82 : 04 Marzec 2013, 21:47:42 »
0

A ja w międzyczasie zrobiłem małą acz istotną poprawkę do samej trasy. Zapraszam do ściągania:



Wygląda na to,że nasi torowcy dostali jakiś naprawdę żrący środek na chwasty
Jeśli ktoś wczoraj ściągał wersję testową, to ją trochę zmieniłem - dziś już jest oficjalna
« Ostatnia zmiana: 04 Marzec 2013, 21:52:19 wysłane przez Brood.K » Zapisane

olomar
Młotkowy
**
Długość toru:: 128 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #83 : 19 Marzec 2013, 13:26:52 »
0

Wpisałem tak od niechcenia, a tu...
 Szok Szok Szok msts.org.pl działa Szok Szok Szok
Zapisane

Gdyby to ode mnie zależało, to w Polsce parowozy nie stałyby po krzakach, tylko sobie jeździły po torach
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #84 : 19 Marzec 2013, 15:35:38 »
+2

Fiuuu, co za newsy...  Szok Jedyny szkopuł w tym,że msts.org.pl w ciągu 2012 roku był jak ten pardon le mot, Murzyn ze starego kawału,co na przejściu dla pieszych śpiewał "pojawiam się i znikam".. Z tego co pamiętam jest to czwarta bądź piąta próba ożywienia niegdysiejszego giganta z czasów minionych.. Szanse ma o tyle,że do tego drugiego forum (msts.fora.pl), od niedawna dostęp mają tylko jego użytkownicy, nie da się go czytać bez zalogowania.. i tak naprawdę polskiego ogólnodostępnego forum MSTS na dzień dzisiejszy nie ma wcale..  
Czas pokaże - rzeczywiście, zalogowałem się i forum działa. Jeszcze tylko sprawdzę,czy mogę coś napisać, bo ostatnio nie mogłem (co było dość śmieszne, bo w końcu jestem nadal jednym z moderatorów... Chichot ) Może rzeczywiście uda się staruszka reanimować na dłużej,a przy okazji wyleczyć demencję na mój temat..
Niemniej w każdym razie zostaję tutaj - wolę pisać o MSTS na forum wąskotorowym, niż o wąskim torze na forum symulatora. Tu jest więcej wiedzy, co najważniejsze - praktyki, a i zadomowić przez te parę lat też już się zdążyłem..
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2013, 15:41:46 wysłane przez Brood.K » Zapisane

Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #85 : 31 Marzec 2013, 23:23:21 »
0

...wobec czego popełniłem nowe zadanie, już 51.
1,5h jeżdżenia naokoło komina, mało efektowne, więcej manewrów tym razem niż samej drogi od do, ale ale zarobić trzeba
Zapraszam do ściągania i ujeżdżania.
Zapisane

lisiogonek
Zawiadowca
****
Długość toru:: 305 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #86 : 01 Kwiecień 2013, 13:35:21 »
0

W końcu po wielu miesiącach zwłoki udało się mi uruchomić BKD na swoim kompie. Wielki szacunek dla Twórców tego dzieła - to jest poza zasięgiem mojej wyobraźni zbudować tak rozległą i szczegółowo wyposażoną sieć. Zachwyt nad Doc103 - znajome dźwięki z DL03 z Białośliwia za każdym razem wprowadzają mnie w doskonały nastrój , a kształt Doc103 jakoś tak podobnie wygląda do mojej konstrukcji Dod... Odkryłem że zasadniczo wolę drezynować (lub też bardziej ogólnie wąskotorowe kolejarstwo) w realu - co w niczym nie umniejsza zasług Twórców. W jednym z menu BKD jest też jedna fotka z BWKD - co też wprawiło mnie w doskonały nastrój
Zapisane

TWKP : LKM 26004 - już pod parą!
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #87 : 07 Sierpień 2013, 23:59:17 »
0

Podbudowany wypowiedzią lisiogonka pomimo upałów zapraszam na stronkę ponownie. Tym razem spora aktualizacja wagonów towarowych (zarówno modeli, jak i ich fizyki ruchu) oraz jedno dwuczęściowe piramidalnie długie zadanie, obie części razem w sumie trwają 4 godziny.. ale od czego są wakacje Chichot
A, i jeszcze ruszyło na stronie nasze wirtualne muzeum z przymrużeniem oka.. W końcu Bukowiecka Kolej Dojazdowa na przestrzeni swoich 100 lat tak jak i inne linie, też wygenerowała trochę archiwaliów...
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2013, 00:11:57 wysłane przez Brood.K » Zapisane

marar
Nowicjusz
*
Długość toru:: 34 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #88 : 13 Sierpień 2013, 18:26:56 »
+1

Pożyczyli  /min transportu./ czy ukradli  za zgoda Dyrektora BKD  kol. Brood.K
Lata 70 na przejazd władzy do Gdańska malowano ploty, trawę itp. przy drodze przejazdu.
Wiek XXI na przejazd władzy na mecz w Gdańsku kosztem BKD dobudowano brakujący odcinek obwodnicy do stadionu.
Tak na poważnie to przed Zniczem i za występuję takie coś przy torach. Ponadto należało by sprawdzić czy  złomiarze nie ukradli semafora wyjazdowego w Zagorowie. U mnie na monitorze toru wyświetla go a oko maszynisty go nie widzi.
Trasa super a do tego fizyka taboru - każda lokomotywa o innych parametrach to coś niespotykanego w MSTS.
Uznanie dla kol. Dyrektora i spółki za trasę i tabor




* BKD (1).jpg (160.77 KB, 800x640 - wyświetlony 1445 razy.)

* BKD.jpg (49.96 KB, 500x399 - wyświetlony 1240 razy.)
Zapisane
dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1482 m

W terenie W terenie



bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #89 : 13 Sierpień 2013, 20:37:11 »
+1

Archiwalia świetnie spreparowane. Szacuneczek!
Zapisane

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #90 : 13 Sierpień 2013, 22:47:51 »
0

:marar
1) O tej znikającej drodze wiem - istnieje poprawka likwidująca ten problem (należy doinstalować kilka plików do katalogu Global/Shapes) - dostępna jest wraz z instrukcją obsługi tutaj:
http://www.thetrain.de/de/downloadarea/msts-roadfix/

natomiast przy następnej aktualizacji trasy przerobię ten rejon używając wyłącznie standardowych elementów, które nie znikają pod ziemią z byle powodu, a nie tego długiego łuku który stwarza problem. Wiem już,że przeróbka będzie trochę czasochłonna, dlatego odwleka się w czasie. Uprzedzając pytania - toru ruszał nie będę, zadania będą działać w starych wersjach, tylko trochę muszę poprzesuwać otoczenie, dopasować je do innej krzywizny drogi.

2) Zagórów - tak samo Wierszyniec - rolę semafora wyjazdowego pełni wskaźnik W4, a wyjazd odbywa się w domyśle na polecenie dyżurnego ruchu. W zasadzie w zadaniu powinna wyskakiwać na ekran wiadomość z poleceniem wyjazdu, tylko że w MSTS mogę takie wiadomości zsynchronizować tylko z momentem zatrzymania się pociągu (a tu potrzebna byłaby godzina odjazdu), bądź z konkretnym czasem upływającym od momentu rozpoczęcia zadania ( i tu trzeba by założyć 100% punktualność pociągu.Ta, jasne...) - niestety twórcy symulatora nie wzięli pod uwagę że na wąskim torze nie wszystko jest do końca formalne..

3) Fajny trackmonitor, taki minimalistyczny. Skąd go można ściągnąć?

Natomiast obaj panowie - dzięki za słowa uznania, a preparowanych archiwaliów trochę jeszcze przybędzie, mam trochę pomysłów i wzorców - w końcu w realu 8h dziennie siedzę w bardzo podobnych kolejowych papierzyskach,tyle że dotyczących normalnego toru Jeszcze będzie nietypowy protokół powypadkowy, mam już treść ,tylko muszę go ubrać w grafikę z epoki plus jakieś kwitki paliwowe, świstki, pisemne pozwolenia wyjazdu, trochę tego mam, trzeba tylko nazwy stacji pozmieniać i powymyślać nazwiska. Choć akurat z tym nie ma problemu,źródło mam wiekowe,ale zacne - chyba wszyscy wiedzą gdzie był maszynistą Krzysztof Grot
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2013, 22:53:07 wysłane przez Brood.K » Zapisane

marar
Nowicjusz
*
Długość toru:: 34 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #91 : 14 Sierpień 2013, 00:42:43 »
0

ad.2
Bardzo proste i realistyczne rozwiązanie. W zadaniu wstawiamy traffic lub ducha z przeciwka i po przejeździe -zielone światło na trackmonitorze, wiadomość ekranowa dyżurnego ruchu  lub kierownika pociągu o odjeździe.
ad.3
http://www.thetrain.de/de/downloadarea/kategorie/msts/werkzeug-msts-de/#close
Polecam ten najnowszy z tym ze po zainstalowaniu należny ponownie wgrać wersje językową MSTS- polska, gdyż jest on w języku niemieckim.
Zapisane
marar
Nowicjusz
*
Długość toru:: 34 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #92 : 22 Wrzesień 2013, 13:49:57 »
0

Po ostatniej aktualizacji taboru jest w pliku eng lok. BKD_ST43-103  blad odnosnie wpisu   Sound
Jest       Sound (   "..\\..\\common.snd\\PKP-St43\\St43Eng-B.sms" ) a plik St43Eng-B.sms znajduje sie w katalogu Sound tej lokomotywy
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #93 : 22 Wrzesień 2013, 17:21:56 »
0

Ouć.. Ok, przeoczenie - jak się samemu próbuje ogarnąć taką ilość materiału, to potem tak jest.. Momencik, już poprawiam.
Zapisane

hjugytf
Mechanik
***
Długość toru:: 279 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #94 : 23 Wrzesień 2013, 12:33:57 »
0

Nie wiem czy pytanie jest na właściwym miejscu, ale mam jedną prośbę. Mianowicie znalazłem starą grę Trainz 2004 a , że nie jestem asem gier komputerowych mam pytanie a głównie problem. Chcąc zrobić sobie sam projekt kolei mam ograniczoną ilość pola. Jak mam powiększyć pole, aby zrobić własny świat kolei? Chodzi mi o budowanie w dziale geodeta. Może jest ktoś kto grał w tą grę?
Zapisane
olomar
Młotkowy
**
Długość toru:: 128 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #95 : 23 Wrzesień 2013, 13:33:49 »
0

Jest tam jakaś opcja typu "poszerz czy zwiększ Teren", ale po szczegóły, to musiałbyś się udać do kolegów od Trainza
http://750mm.pl/index.php?topic=3673.0
Zapisane

Gdyby to ode mnie zależało, to w Polsce parowozy nie stałyby po krzakach, tylko sobie jeździły po torach
hjugytf
Mechanik
***
Długość toru:: 279 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #96 : 23 Wrzesień 2013, 17:23:54 »
0

Dzięki.
Zapisane
Kamil_Tx28
Nowicjusz
*
Długość toru:: 18 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #97 : 25 Wrzesień 2013, 16:24:47 »
0

Ja mam problem z Lokomotywą WLs40 dokładniej w zadaniu 49. Nie wczytuje mi lokomotywy w tabelce pisze "UNKNOWN". Co ciekawe mapa się ładuje tylko po wyłączeniu listy zadań wywala do pulpitu. Pomożecie z tym fantem ?

PS. do jazdy dowolnej mogę wybrać tylko BKD WLs50-1930
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień 2013, 03:41:57 wysłane przez Kamil_Tx28 » Zapisane
olomar
Młotkowy
**
Długość toru:: 128 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #98 : 27 Wrzesień 2013, 08:35:50 »
0

Spróbuj ponownie ściągnąć tabor potrzebny w tym zadaniu, i sprawdź czy nie jest czasem zainstalowany w "podwónych" katalogach
Powinno być:
Train simulator/Trains/Trainset/BKD_WLs40/i tutaj wszystkie pliki
a nie np. tak:
Train Simulator/Trains/Trainset/BKD/BKD_WLs40/i pliki

Jakieś okienko z komunikatem wyskakuje?
Zapisane

Gdyby to ode mnie zależało, to w Polsce parowozy nie stałyby po krzakach, tylko sobie jeździły po torach
hjugytf
Mechanik
***
Długość toru:: 279 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #99 : 27 Wrzesień 2013, 10:36:34 »
-2

Może podobnie instaluje się dodatki do Trainz 2004? tam nikt się nie odzywa. Ściągam dodatek , ale nie widzę do w grze. Czegoś mi pewnie brakuje, ale czego?
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!