Świat kolejek wąskotorowych SMF
20 Październik 2020, 08:20:47 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Złe wieści - zniszczony wiadukt  (Przeczytany 20513 razy)
Mikojan
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #40 : 05 Luty 2008, 17:00:52 »
0

Na takich troglodytów to ręce opadają... Nagrody Darwina (jeśli wiecie o czym mówię), to za mało dla idioty który rozpędzonym dźwigiem uderza w most, o którym znaki i tablice ostrzegają 3 razy (tak, trzy) wcześniej z odległości kilkunastu kilometrów. Pytanie, czy uda się bez kłopotów naprawić wyrządzone szkody i czy kolejka ruszy w sezonie.
Mikojan
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #41 : 28 Luty 2008, 20:54:17 »
0

Jeśli chodzi o kolejne złe wieści, to radzę się wybrać na szlak Rozalin - Poniatowa i zobaczyć skutki lutowej wichury na szlaku (poprzewracane słupy telefoniczne na tory, powywracane drzewa itd.) Mimo, że od wichury upłynął prawie miesiąc, nikt nie raczył nawet tego posprzątać...
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 122 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #42 : 12 Kwiecień 2008, 15:58:38 »
0

No i jak panowie z tym wiaduktem będzie? Nie chciałbym jeszcze wywoływać tutaj burzy ale sprawa najciekawiej nie wygląda... Firma ubezpieczeniowa poważne pieniążki już przelała...

Pzdr
Michał
obserwator
Mechanik
Długość toru:: 239 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #43 : 13 Kwiecień 2008, 21:48:52 »
0

No tak , 91 000 - 22% VAT , takie info mam z Kalisza , mam też inne :
1. naprawa wiaduktu wiąże sie z pozwoleniem na budowę
2. dodać należy także projekt - podobno już byli projektanci
3. trzeba zamówić przęsło mostu w mostostalu

ale ... nie o to chodzi , najważniejszym problemem jest to iż kasa nie trafiła na konto Ogonka a do kalisza i już zaczynają się smrody.
Smrody - Kalisz przepije kasę , kupi sobie po mercedesie pójdzie na dziw...

Znam sprawę bo naprawę prowadzi w SKPL Andrzej Cichowicz z brygadą , podobno mają też plan taki :
a) przeleję kasę na starostwo powiatowe - niech robia sami
b) zrobią sami i ....

ale jedno z drugim ma wspólny mianownik , spadają z NKD

Nikomu do głowy nie przyszło iż mimo 68 000 zeszłorocznej dotacji w całości gospodorowanej przez Ogonka w kasie NKD do bilansu zabrakło 30 000 zł .

Karol mówił mi że w SKPL z wąskich zostana tylko trzy kolejki : Przeworsk , Zbiersk i Smigiel .

Żuławiacy mogą przejmować kolejne interesujące linie.
Leśny Dziadek
Dyrektor
Długość toru:: 908 m

W terenie W terenie

http://www.strzelnicahistoryczna.pl

« Odpowiedz #44 : 13 Kwiecień 2008, 22:56:01 »
0

I kilka szczegółów, by uprzedzić jałowe dyskusje:

:arrow: ubezpieczalnia sprawcy wypadku rekompensuje szkodę wyrządzoną przez ubezpieczonego. W tym przypadku kwota została określona przez rzeczoznawcę ubezpieczalni. Oznacza to, że zakład ubezpieczeń nie ingeruje w sposób zagospodarowania wypłaconej kwoty. Naprawiono czy nie naprawiono - po ich stronie sprawa zamknięta.

:arrow: odszkodowanie należy się właścicielowi obiektu, nie użytkownikowi. (gdybym jadąc autem kolegi dostał "strzał" w tył auta, kasa należy się mojemu koledze, bo to jego własność)

:arrow: właściciel obiektu może dowolnie zagospodarować kasę (mój kolega nie naprawia auta, bo woli jeździć takim tłuczonym, za to kupić sobie nowe adidaski), na ten przykład zamiast naprawiać wiadukt, może sobie walnąć asfaltowy parking przed urzędem gminy za na przykład 91.000 PLN (zupełnie nie wiem, dlaczego mi się taka suma wymyśliła ?) -  MA DO TEGO niestety PRAWO, i nikt mu nic nie zrobi, będzie to w 100% legalne !

:arrow: właściciel obiektu może takoż zadecydować, że użytkownik dokona naprawy za sumę oznaczoną (mój kumpel mówi "no dostałem odszkodowanie, więc daję ci 1000 zł i napraw mi ten bagażnik, kolego użytkowniku")

:arrow: właściciel obiektu może takoż scedować prawo do wypłaty odszkodowania na rzecz użytkownika (mój kumpel mówi "a co mnie to obchodzi, ty nim jeździsz, tobie walnęli, weź se kasę z ubezpieczalni, masz tu kwit, mnie nic nie obchodzi, auto/wiadukt ma być jak nowe"), w zamian za deklarację wykonania naprawy. Użytkownik naprawia za sobie tylko znaną sumę - TAKŻE MA DO TEGO PRAWO

Po co ja to napisałem? Pewnie z próżności, bo to moja branża to się i znam  :lol:
No i mam nadzieję, że utnę jakoweś niedomówienia z tematem związane ...

Mike Russ
Młotkowy
**
Długość toru:: 56 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #45 : 14 Kwiecień 2008, 12:00:04 »
0

A bo w tym (!!!) kraju jedyna kasa jaka się nie rozpływa to (chyba) na WOŚP... I dziwić się że mamy "Dobrobyt". Przepraszam, ale jak widzę marnotrawstwo to po poznańsku szlag mnie trafia...  :mad:  :cry:

Modelarstwo komputerowe - nowe technologie w popularyzacji kolei wąskotorowych
Phinek
Gość
« Odpowiedz #46 : 15 Kwiecień 2008, 00:05:40 »
0

Cytat: "Mike Russ"
A bo w tym (!!!) kraju jedyna kasa jaka się nie rozpływa to (chyba) na WOŚP...

Nie jedyna... w FPKW też się nie rozpływa, chyba że do rozpływania dodamy substancje płynne jak: oleje, ropa, rozpuszczalniki oraz substancje płynne czasowo jak: farby  :wink:
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
Długość toru:: 1319 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #47 : 15 Kwiecień 2008, 13:07:18 »
0

Cytat: "Phinek"
Cytat: "Mike Russ"
A bo w tym (!!!) kraju jedyna kasa jaka się nie rozpływa to (chyba) na WOŚP...

Nie jedyna... w FPKW też się nie rozpływa, chyba że do rozpływania dodamy substancje płynne jak: oleje, ropa, rozpuszczalniki oraz substancje płynne czasowo jak: farby  :wink:

A teraz tak bardziej poważnie, to kasa która ofiarujemy na WOŚP też niestety nie zawsze trafia do WOŚP, moja siostra była ich wolontariuszem i opowiadała jak niektórzy nieuczciwi wolontariusze pobierali z puszek prowizje. Smutny

dobrzyn
Minister
Długość toru:: 1405 m

W terenie W terenie

bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #48 : 15 Kwiecień 2008, 14:15:54 »
0

Inną sprawą jest idea założycieli WOŚP a inną dziadostwo wolontariuszy. Niemniej jednak nie należy przekreślać całości ze względu na paru złodziei.

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
kalito
Administrator
Długość toru:: 1511 m

W terenie W terenie

kalito1982
« Odpowiedz #49 : 15 Kwiecień 2008, 14:41:37 »
0

Bo musielibyśmy przekreślić każde jedno przedsięwzięcie... Niestety ludzie są różni. A teraz wracamy do tematu NKD.

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Jarek Franczyk
Zawiadowca
Długość toru:: 393 m

W terenie W terenie

prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...

« Odpowiedz #50 : 30 Kwiecień 2008, 06:33:46 »
0

Przydało by się teraz zmienić złowrogi tytuł tego postu na "dobre wieści"  :mrgreen:

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
emibe
Administrator
Długość toru:: 1024 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #51 : 30 Kwiecień 2008, 10:26:14 »
0

Już zrobione. Jest też nowy temat. Ten można uznać za zamknięty.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!