Świat kolejek wąskotorowych SMF
12 Lipiec 2020, 13:59:13 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prasówka  (Przeczytany 199800 razy)
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #180 : 06 Maj 2015, 19:50:04 »
0

LEŚNA MAJÓWKA W MARCULACH

05.05.2015 | KATARZYNA SŁAWIŃSKA


Każdy, kto 2 i 3 maja odwiedził Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum Nadleśnictwa Marcule, miał szansę wziąć udział w wyjątkowym pikniku.

Piknik majowy w Puszczy Iłżeckiej, organizowany już po raz III przez Nadleśnictwo Marcule, zgromadził entuzjastów odpoczynku na świeżym powietrzu. W długi weekend majowy, do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum przybywały całe rodziny. Atrakcje przygotowane przez marculskich leśników i ich przyjaciół były związane z lasem, naturą oraz pełne aktywności rodem prosto z lasu. CEP oraz arboretum odwiedziło w tych dniach ponad tysiąc osób!
 
Piknik otworzył w sobotę gospodarz miejsca – nadleśniczy Nadleśnictwa Marcule Tadeusz Misiak. Wraz ze specjalistą ds. edukacji leśnej – Radosławem Koniarzem, przywitał wystawców, twórców ludowych i gości. Organizatorzy zachęcili do korzystania z bogatego programu pikniku i z życzeniami miłych wrażeń, oddali scenę artystom i przybyłym gościom.
 
Na leśnej majówce każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na entuzjastów aktywnego wypoczynku czekał spacer po wyjątkowo pięknym o tej porze roku arboretum, warsztaty zielarskie oraz edukacyjne, a także ciekawe gry i konkursy. Chętni mogli skorzystać z darmowego przejazdu kolejką wąskotorową, łączącą Marcule i Iłżę. Dla pasjonatów rzemiosła gratką były pokazy hutnicze, kowalskie, topienia smoły i dziegciu oraz stoiska twórców ludowych, na których nabyć można było m.in. rzeźby i zabawki z drewna, wyroby pszczelarskie, czy ręcznie wykonane koronki.
 
Gospodarze zadbali o strawę dla ciała i ducha. Na leśnej scenie wystąpili artyści ze Starachowickiego Centrum Kultury (recitale Julii Dudek i Katarzyny Gęborek, występ zespołu tanecznego TAKT), chór Meridies ze Starachowic (koncert pt. „W zielonym gaju"). Na entuzjastów fotografii w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej czekała wyjątkowa wystawa zdjęć, wykonanych przez członków Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa „W barwach jesieni" powstała ze zdjęć, nadesłanych na konkurs – jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się pierwszego dnia majówki.
 
Na Pikniku majowym w Puszczy Iłżeckiej nie mogło zabraknąć leśnych atrakcji! Nadleśnictwo Marcule przygotowało dla gości: stoiska informacyjno-edukacyjne, konkursy z nagrodami. Można było spróbować sił w rozpoznawaniu roślin oraz drewna i innych leśnych dziedzinach. Hitem okazały się zawody drwali leśnych oraz harwester – „mechaniczny drwal", o którym opowiadał Michał Adamus z nadleśnictwa. Ze swoimi skrzydlatymi przyjaciółmi do Marcul przybyli sokolnicy z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, a Zespół Sygnalistów Myśliwskich działający przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu zapewnił uczestnikom majówki solidną dawkę muzyki myśliwskiej. Na chętnych czekał zaprzęg konny i przejażdżki po lesie. Nie zabrakło atrakcji dla amatorów leśnych i ziołowych herbat, o właściwościach ziół leśnych opowiadała na swoim stoisku i na sali konferencyjnej Magdalena Gorzkowska, autorka książki „Zioła jak zbierać, przetwarzać, stosować".
 
Podkreślony został także przypadający w tym roku jubileusz 135-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Uczestnicy majówki mogli obejrzeć przygotowany z tej okazji jubileuszowy film.
 
Każdy, kto spędził majówkę w Nadleśnictwie Marcule, mógł poczuć się częścią leśnej rodziny. Uczestnicy III Pikniku majowego w Puszczy Iłżeckiej na pewno zapamiętają miłą atmosferę, gościnność gospodarzy i ciekawe atrakcje.


źródło: http://www.radom.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/lesna-majowka-w-marculach#.VUpTOvntmko


Zapisane
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #181 : 09 Maj 2015, 16:37:47 »
+1

http://www.rynek-kolejowy.pl/57462/starachowicka_kw_odbudowa_tak_rozbudowa_nie.htm
Zapisane

andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenieCiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #182 : 10 Maj 2015, 22:18:32 »
0

Sensowna to jest rozbudowa a raczej przeniesienie i budowa dłuższej mijanki w Marculach (żeby spokojnie weszły 4 letniaki). Jeśli 9-ka będzie miała wyższą kategorię to będzie problem z przejściem do arboretum. <rail fiction>Trójkąt w Lubieni i jazda górą do Arboretum ... </rail fiction>

Na części starachowickiej co najwyżej nowy peron przy galerii handlowej i przedłużenie toru przy obecnym peronie.
Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #183 : 11 Maj 2015, 21:30:33 »
0Panowie jako że niedługo zablokują albo zdejmą artykuł ze strony rynku pozwolę sobie wkleić go dla potomnych:

Starachowicka KW: Odbudowa – tak, rozbudowa – nie
Data dodania: 2015-05-09

Starostwo Powiatowe w Starachowicach zamierza odbudować nieprzejezdny fragment Starachowickiej Kolei Wąskotorowej. Na pewno nie będzie jednak rozbudowywać trasy wąskotorówki. Samorząd nie widzi też szans na wykorzystanie połączenia w celach innych niż turystyka.

W zeszłym miesiącu stowarzyszenie Radomskie Inwestycje pytało o dalsze losy starachowickiej wąskotorówki. Dwudziestokilometrowa linia jest przejezdna od lat tylko na dwóch niepołączonych ze sobą fragmentach o łącznej długości około 12 km. Środkowy odcinek Lipie – Marcule czeka na odbudowę od 2003 roku, kiedy dzięki staraniom hobbystów i lokalnego samorządu ruch na lokalnej kolei ruszył po sześcioletniej przerwie.

Zamknięta w 1997 roku przez PKP Starachowicka Kolej Dojazdowa pod nową nazwą i nowym zarządem od początku swego drugiego życia wozi wyłącznie turystów. Stowarzyszenie RI upatrywało szans na odtworzenie codziennego ruchu planowego w rozbudowie historycznej trasy o nowe krótkie odcinki na terenie Starachowic i Iłży oraz w przesunięciu torowiska tak, by przebiegało ono przez wieś Lipie. Dziś wiemy już, że o ile odbudowa istniejącego niegdyś toru jest nadal planowana, o tyle realizacja propozycji o wydłużeniu trasy nie jest realna.

SKW może służyć tylko rekreacji i turystyce

 – Aktualnie rozbudowa trasy nie jest rozważana z uwagi na problemy z własnością nieruchomości, które istnieją nawet na funkcjonujących obecnie odcinkach SKW – mówi Paweł Michalski z zespołu ds. kultury i promocji powiatu w Starostwie Powiatowym w Starachowicach, które jest użykownikiem SKW. – Rozbudowa wiązałaby się z wykupem nieruchomości, co w chwili obecnej nie jest możliwe – dodaje.

Powiat nie widzi też szans na użytkowanie wąskotorowego szlaku do przewozów o charakterze regularnym. – W naszym przekonaniu wykorzystanie SKW może służyć wyłącznie celom rekreacyjno-turystycznym. Nie ma uzasadnienia ekonomicznego dla codziennych przewozów pasażerskich pomiędzy Iłżą a Starachowicami – mówi przedstawiciel samorządu. – Wybór roli jest spowodowany też rodzajem posiadanego taboru (wagony letnie odkryte i jeden zakryty, tzw. „rumun” [chodzi tu o wagon serii Bxhpi produkcji rumuńskiej – red.]) – wylicza.

Ruch planowy zamknięto jeszcze w czasach PRL

 – Plany odbudowy środkowego odcinka są natomiast aktualne – zapewnia Paweł Michalski. Tymczasem kolej zainaugurowała właśnie kolejny sezon na dwóch niezależnych, kilkukilometrowych trasach z Iłży do Marculi i ze Starachowic do przystanku Lipie. Ten położony jest w pewnym oddaleniu od samej miejscowości, stąd wspomniany wcześniej postulat przesunięcia torowiska. Jak informuje Paweł Michalski, na początku tego roku udało się natomiast przeprowadzić remont torowisk na czynnych fragmentach linii.

Przypomnijmy, że ruch na Starachowickiej KD został zamknięty jeszcze w okresie PRL-u. W latach 50. i 60. kursowały tam pociągi pasażerskie w sile dochodzącej do sześciu par na dobę. Później ruch zaczął stopniowo maleć. W rozkładzie jazdy 1985/86 ujęto tylko jedną parę kursów, i to wykonywaną jedynie po ogłoszeniu. Na pokonanie 20 kilometrów pociąg potrzebował wówczas przeszło godzinę.

źródło:  http://www.rynek-kolejowy.pl/57462/starachowicka_kw_odbudowa_tak_rozbudowa_nie.html


Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #184 : 14 Maj 2015, 22:10:50 »
0

Kolejowe rozkłady jazdy

Rozkład jazdy starachowickiej kolei wąskotorowej. Nie trudno zauważyć, że nazwa Starachowice Wschodnie na linii normalnotorowej została wprowadzona wtedy, kiedy uruchomiono przejazdy do Iłży a przystanek nazwano Starachowice Wschodnie Wąskotorowe.
Co ciekawe, i jak wynika z jednego z rozkładów, na linii, zaraz na początku, planowano wprowadzić ruch taboru motorowego.


W 1987 roku w rozkładzie jazdy tablicy 118 już nie było. Na wąskotorówce uruchamiano kursy turystyczne (choć miały swój rozkład). W 1994 roku linia została zamknięta. W 2000 roku Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych podjęła się mediacji w przekazaniu linii samorządowi oraz reaktywacji wąskotorówki, która nastąpiła w 2004 roku, o czym świadczy ten rozkładhttps://web.archive.org/web/20040604040354/http://www.fpkw.pl/www.php?idSekcji=26. A mnie wówczas, na kilka pierwszych weekendów przypadła wolontariacka fucha konduktorowania.


Źródło: http://poznaj.starachowice.pl/blog/kolejowe-rozklady-jazdy/
Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #185 : 16 Maj 2015, 14:15:03 »
0

Będzie cała trasa kolejki wąskotorowej z Iłży do Starachowic
 13 maja 2015

Starostwo Powiatowe w Starachowicach chce odbudować nieprzejezdny fragment Starachowickiej Kolei Wąskotorowej ze Starachowic do Iłży. Nie jest natomiast planowane wykorzystanie linii w innych celach niż turystycznych.


W sprawie reaktywacji linii, którą kiedyś podróżowano z Iłży do Starachowic, wystąpiło stowarzyszenie Radomskie Inwestycje. Z informacji dostępnych na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Starachowicach wynika, że samorząd powiatowy chce odbudować ośmiokilometrowy odcinek trasy Lipie - Marcule. Obecnie trasą jeździ się i to jedynie w sezonie bądź okazjonalnie z Iłży do Marcul, bądź ze Starachowic do przystanku Lipie. Radomskie Inwestycje sugerowały, aby podczas odbudowy linii wydłużyć jej przebieg i poprowadzić przez samą miejscowość Lipie.

Starostwo Powiatowe w Starachowicach informuje jednak, że o ile plan odbudowy kolejki jest nadal aktualny i realny, to nie ma możliwości poprowadzenia linii nowym śladem. To wiązałoby się bowiem z koniecznością wykupów gruntów. Samorząd powiatowy chce uzyskać pieniądze na ten cel z funduszu unijnego, z tak zwanego Projektu Walońskiego.

W tym roku udało się już przeprowadzić remont torowisk na czynnych fragmentach linii. Ruch na Starachowickiej Kolei Dojazdowej został zamknięty jeszcze w czasach PRL.

źródło: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150513/POWIAT0210/150519622
Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #186 : 18 Maj 2015, 22:36:42 »
0

Najlepsza majówka? Na łonie przyrody!
14 MAJA 2015

Jeśli chcecie spędzić weekend na łonie przyrody, to najlepiej w Puszczy Iłżeckiej! W Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum w Marculach każdy znajdzie coś dla siebie – fantastyczne okazy drzew i krzewów, warsztaty edukacyjne i pokazy historyczne – to tylko część oferty, jaką leśnicy przygotowali z okazji tegorocznej majówki. Atrakcją dla gości był także przejazd kolejką wąskotorową, która kursuje z Iłży. Zapraszamy na relację z tegorocznej majówki.

https://www.youtube.com/watch?v=QFl4k9ML5qA&feature=youtu.be


źródło: http://bardzopolska.pl/najlepsza-majowka-na-lonie-przyrody/
Zapisane
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1318 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #187 : 31 Maj 2015, 09:48:25 »
0

Komu mieszkanie komu?

http://pkpsa.pl/nieruchomosci/sprzedaz/nieruchomosc.html?id=3575&title=I%C5%82%C5%BCa%20lokal%20nr%203
Zapisane

andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenieCiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #188 : 06 Lipiec 2015, 21:50:07 »
+4

Przy okazji wykolejenia pod Warką... W sumie EM10, kilka Gags-ów przerobionych na letniaki i pociąg do piwa Radom - Warka


* skw.jpg (66.26 KB, 652x146 - wyświetlony 471 razy.)
Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #189 : 03 Październik 2015, 08:33:25 »
0


Wycieczka "ciuchcią" Iłża – MarculeNowy rok szkolny uczniowie z klasy IIIa i z klas drugich z wychowawcami Martą Kocia, Anastazją Górzyńską i Małgorzatą Lisowską ze Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym rozpoczęli wycieczką do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach.

Celem wyjazdu było poznanie piękna przyrody oraz walorów turystyczno - krajobrazowych Puszczy Iłżeckiej. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od półgodzinnej jazdy Starachowicką Koleją Wąskotorową do siedziby Nadleśnictwa Marcule, gdzie mieści się Centrum Edukacji Przyrodniczej im. ks. Bp Jana Chrapka. Z wagonów zabytkowej „ciuchci” podziwialiśmy piękne tereny Ziemi Iłżeckiej. Jazda kolejką stanowiła wielką atrakcję. Dla większości naszych podopiecznych to była pierwsza taka wyprawa.

W nadleśnictwie  zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez dyżurujących leśniczych. Zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej rozpoczęliśmy od spaceru po arboretum – ogrodzie botanicznym, gdzie pod fachową opieką pana leśniczego mogliśmy podziwiać różne gatunki drzew i krzewów z całego świata. Na uwagę zasługuje stary pomnikowy dąb "Marcel" oraz kilkuletni dąb, który wyrósł z nasionek poświęconych przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Na terenie ogrodu oglądaliśmy także ciekawe eksponaty, np. obrotowy „Światowid”, „Koło fortuny”, duże „Leśne cymbały”, drewniane rzeźby oraz stare sprzęty i maszyny leśne. Po powrocie ze spaceru uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczo – leśnej. Obejrzeliśmy film pt. „Dzik Ryjo”, który opowiadał o pracy leśnika i pomocy zwierzętom podczas zimy.

Naszą wizytę w Nadleśnictwie Marcule  zakończyło wspólne spotkanie przy ognisku, pieczenie kiełbasek i zabawy. Z pełnymi brzuszkami wróciliśmy „ciuchcią” do Iłży. Uwieńczeniem naszej przygody było smakowanie pysznych lodów na iłżeckim rynku..


Wszyscy byliśmy zachwyceni wycieczką, a przejazd wysłużoną „ciuchcią” wywołał w nas wiele emocji. Pełni pozytywnej energii i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu.

Małgorzata Lisowska

źródło: http://www.skarzysko.com.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=1&artykul=1197&akcja=artykul
Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #190 : 07 Październik 2015, 21:33:38 »
+1

Wycieczka „ciuchcią” Iłża - Marcule

Nowy rok szkolny uczniowie z klasy IIIa i z klas drugich z wychowawcami p. Martą Kocia, Anastazją Górzyńską i Małgorzatą Lisowską ze Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym rozpoczęli wycieczką do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Marculach.


Celem wyjazdu było poznanie piękna przyrody oraz walorów turystyczno - krajobrazowych Puszczy Iłżeckiej. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od półgodzinnej jazdy Starachowicką Koleją Wąskotorową do siedziby Nadleśnictwa Marcule, gdzie mieści się Centrum Edukacji Przyrodniczej im. ks. Bp Jana Chrapka. Z wagonów zabytkowej „ciuchci” podziwialiśmy piękne tereny Ziemi Iłżeckiej. Jazda kolejką stanowiła wielką atrakcję. Dla większości naszych podopiecznych to była pierwsza taka wyprawa.
W nadleśnictwie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez dyżurujących leśniczych. Zajęcia w Centrum Edukacji Przyrodniczej rozpoczęliśmy od spaceru po arboretum – ogrodzie botanicznym, gdzie pod fachową opieką pana leśniczego mogliśmy podziwiać różne gatunki drzew i krzewów z całego świata. Na uwagę zasługuje stary pomnikowy dąb "Marcel"oraz kilkuletni dąb, który wyrósł z nasionek poświęconych przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Na terenie ogrodu oglądaliśmy także ciekawe eksponaty, np. obrotowy”Światowid”, „Koło fortuny”, duże „Leśne cymbały”, drewniane rzeźby oraz stare sprzęty i maszyny leśne. Po powrocie ze spaceru uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczo – leśnej. Obejrzeliśmy film pt. „Dzik Ryjo”, który opowiadał o pracy leśnika i pomocy zwierzętom podczas zimy.
Naszą wizytę w Nadleśnictwie Marcule zakończyło wspólne spotkanie przy ognisku, pieczenie kiełbasek i zabawy. Z pełnymi brzuszkami wróciliśmy „ciuchcią” do Iłży. Uwieńczeniem naszej przygody było smakowanie pysznych lodów na iłżeckim rynku..
Wszyscy byliśmy zachwyceni wycieczką, a przejazd wysłużoną „ciuchcią” wywołał w nas wiele emocji. Pełni pozytywnej energii i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu.


źródło:  http://www.zspsk.pl/index.php/1112-wycieczka-ciuchcia-ilza-marcule
 

Zapisane
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenieCiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #191 : 03 Grudzień 2015, 16:43:21 »
+1

"- Przymierzamy się do budowy przystanku kolejki wąskotorowej przy cmentarzu lub koło Galardii. Jesteśmy w trakcie rozmów ze Starostwem Powiatowym na ten temat. Chcielibyśmy wykonać przystanek w 2016 roku, choć nie jest to nasza inwestycja, tylko powiatowa. Uważam jednak, że kolejka wąskotorowa może być świetną promocja miasta - powiedział Marek Materek. Budowa przystanku kolejki ma kosztować około 20 tysięcy złotych. "

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/starachowice/art/9141958,rondo-przy-centrum-galardia-w-starachowicach-odnowione-wspolnymi-silami,id,t.html
Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #192 : 10 Styczeń 2016, 20:41:47 »
0

24. Finał WOŚP w Starachowicach. Na aukcji naszyjnik od Krystyny Jandy

Naszyjnik od Krystyny Jandy w niedzielę na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach.


 Krystyna Janda, wybitna aktorka, reżyserka, prezes Zarządu Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury, Honorowa Mieszkanka Starachowic, podarowała na aukcję swój osobisty naszyjnik. Na rzecz orkiestry w Starachowicach przekazała też audiobook – Pamiątki z Powstania Warszawskiego, z limitowanej serii. Ponadto ośmiu najlepszych wolontariuszy otrzyma zaproszenia na spektakl do Teatru Polonia lub Och-Teatru. Dary od Krystyny Jandy zostaną zlicytowane w niedzielę, około godziny 16:00 podczas koncertu „Mierzymy wysoko” w Starachowickim Centrum Kultury.

Orkiestra w Starachowicach gra od piątku. Obyły się już zamknięte koncerty z kiermaszami i licytacjami w I Liceum Ogólnokształcącym, w Zespole Szkół Zawodowych nr 2, w gimnazjach numer 2 i 3, w szkołach podstawowych nr 1 i 9. Zebrano łącznie ponad 5,5 tysiąca złotych.

W sobotę o godzinie 17:00 w Domu Nauczyciela, odbędzie się pierwszy z dwóch finałowych koncertów. Wystąpią tancerze Szkoły Tańca MiM i Chór „Kolorowe nutki” z Przedszkola Miejskiego nr 13. Będą też licytacje i „nauczycielskie co nieco” przygotowane przez starachowicki oddział ZNP.

W niedzielę orkiestra w Starachowicach zagra w wielu miejscach i z pełną mocą. Koncert z licytacjami ropocznie się o godzinie 14:00. Wystąpią zespoły i wokaliści ze starachowickich placówek kultury, a pod licytacyjny młotek trafią też między innymi: dzień urzędowania z prezydentem Markiem Materkiem, wycieczka Starachowicką Kolejką Wąskotorową od starosty starachowickiego Dariusza Dąbrowskiego, kolacja z członkiem zarządu powiatu Beatą Stąpor, karnety na basen, kwiatowe torty, kosz ciastek i orkiestrowe gadżety.

W tym roku, podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbieramy pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

źródło: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/starachowice/art/9271927,24-final-wosp-w-starachowicach-na-aukcji-naszyjnik-od-krystyny-jandy,id,t.html
Zapisane
Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #193 : 29 Marzec 2016, 11:01:55 »
0

Iłżecka wąskotorówka szykuje się do sezonu

Gmina Iłża ogłosiła przetarg na remont kolejki wąskotorowej. Pracę obejmują wymianę 300 szt. podkładów na odcinku wskazanym przez zamawiającego. Dodajmy jednak, że chodzi o fragment Iłża – Marcule. Materiały niezbędne do remontu zostaną przekazane Wykonawcy przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach. Prace remontowe mają zostać wykonane do 28 kwietnia 2016 roku. Oferty w przetargu można składać do 31 marca 2016 roku. Jedyne kryterium wyboru stanowi cena. Przypomnijmy, że odcinek Iłża –Marcule Nadleśnictwo jest jednym z dwóch obsługiwanych dziś przez Starachowicką Kolej Wąskotorową. Drugi czynny fragment to Starachowice –Lipie. Więcej o iłżeckiej wąskotorówce pisaliśmy w InfoRail.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/ilzecka-waskotorowka-szykuje-sie-do-sezonu_more_82900.html
Zapisane
buczek_pkp
Zawiadowca
****
Długość toru:: 404 m

W terenie W terenie

PKP InterCity, Wąski w Piasecznie


« Odpowiedz #194 : 29 Marzec 2016, 11:57:31 »
0

Mogli napisać przetarg na wymianę podkładów na długości 250m Chichot Czy na tej kolejce nie ma żadnych pracowników którzy mogli by to zrobić ? Dobra ekipa krasnali dziennie wymienia około 20 podkładów z podbiciem i regulacją. Czyli w przeciągu dwóch tygodni jest to wymienione.
Zapisane
aronek
Zawiadowca
****
Długość toru:: 310 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #195 : 29 Marzec 2016, 13:00:13 »
0

No czytając to pomyślałbym, że nie znasz realiów
przecież wymienią najwyżej co drugi, albo co trzeci. Albo jeszcze lepiej, te które uległy największej biodegradacji czyli 300 wskazanych podkładów, a nie 300 kolejnych.
Zapisane
E583.002
Dyrektor
*****
Długość toru:: 540 m

W terenie W terenie

M-sta tr. elektr.


« Odpowiedz #196 : 29 Marzec 2016, 13:59:30 »
+2

Krasnale to mało, bo:

1) Musisz mieć jakiś sensowny nadzór nad krasnalami

2) Musisz mieć dość wyspecjalizowane narzędzia (po za szpadlami i młotkami brechami), których gmina Iłża zapewne nie ma np
 - zakrętarka
 - toromierz z legalizacją
 - windy
 - podbijaki spalinowe bądź elektryczne (sorry ale podbijanie 300 podkładów ręcznymi podbijakami to jest jakieś nieporozumienie)

3) Musisz mieć transport dla krasnali, wodę ,kanciapę, śr bhp., rękawiczki ubrania itp

No i przede wszystkim robota jak widać jest terminowa


Zapisane

Nazywam się Roman i od 35 lat naprawiam pralkę
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #197 : 02 Kwiecień 2016, 10:43:51 »
0

Iłża, dnia 01.04.2016r.             IGP.2510.16.2016r.                                                 

ZAWIADOMIENIE

Gmina Iłża zawiadamia o wyniku przeprowadzonej propozycji cenowej na:

Remont kolejki wąskotorowej  Iłża – Marcule polegający na wymianie 300 szt. podkładów, w wyznaczonym terminie wpłynęło 8  ofert:

1.   „Meteor” Ewa Wieczorek, 44-190 Knurów, ul. Wzgórze 34, za cenę brutto 24 593,85zł;
2.   Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe „WAMAX” Janusz Kras, Waldemar Sławiński Spółka Jawna, ul. Poznańska 22, 66-400 Gorzów Wielkopolski, za cenę brutto 20 147,40 zł;
3.   Zakład Usług Leśnych  Leszek Dama, ul. Ogrodowa 34, 86-131 Laskowice, za cenę brutto 17 712,00 zł;
4.   Biuro Usług Pożarniczych PREWENT mgr inż. Tomasz Golis, ul. Rejowska 45, 26-100 Skarżysko- Kamienna, za cenę brutto 23 308,50 zł;
5.   Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe  „SZYSZKO” Piotr Szyszko, ul. Główna 119, 26-110 Skarżysko-Kamienna, za cenę brutto 21 279,00 zł;
6.   Działalność Usługowo Handlowa UNICOLL Artur Wiącek, ul. Ponurego 127g, 26-110 Skarżysko-Kamienna, za  cenę brutto 19 987,50 zł;
7.   Przedsiębiorstwo Wielobranżowe METALPOL, Chruszczobród, ul. Krzywa 3, 42-450 Łazy, za cenę brutto 29 520,00 zł;
8.   Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane „ARMEX” Sp. z o.o., ul. Gen. Stefana Grota – Roweckiego 187, 41-200 Sosnowiec, za cenę brutto 43 050,00 zł;

- w wyniku przeprowadzonej propozycji cenowej zdecydowano, że przedmiotowe zamówienie udzielone zostanie firmie: Zakład Usług Leśnych Leszek Dama, ul. Ogrodowa 34, 86-131 Laskowice, za cenę brutto 17 712,00 zł /słownie: Siedemnaście tysięcy siedemset dwanaście złotych 00/100/.


Otrzymują:
1.   „Meteor” Ewa Wieczorek, 44-190 Knurów, ul. Wzgórze 34;
2.    Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe „WAMAX” Janusz Kras, Waldemar Sławiński Spółka Jawna, ul. Poznańska 22, 66-400 Gorzów Wielkopolski;
3.   Zakład Usług Leśnych  Leszek Dama, ul. Ogrodowa 34, 86-131 Laskowice;
4.   Biuro Usług Pożarniczych PREWENT mgr inż. Tomasz Golis, ul. Rejowska 45, 26-100 Skarżysko- Kamienna;
5.   Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe  „SZYSZKO” Piotr Szyszko, ul. Główna 119, 26-110 Skarżysko-Kamienna;
6.   Działalność Usługowo Handlowa UNICOLL Artur Wiącek, ul. Ponurego 127g, 26-110 Skarżysko-Kamienna;
7.   Przedsiębiorstwo Wielobranżowe METALPOL, Chruszczobród, ul. Krzywa 3, 42-450 Łazy;
8.   Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Budowlane „ARMEX” Sp. z o.o., ul. Gen. Stefana Grota – Roweckiego 187, 41-200 Sosnowiec.


źródło: http://www.ilza.ornet.pl/d/ilza/92zawiadomienie.doc
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2016, 12:56:38 wysłane przez klon200 » Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #198 : 02 Kwiecień 2016, 11:29:49 »
0

czy ktoś coś wie czy w tym roku planowana jest "LEŚNA MAJÓWKA W MARCULACH" jak w roku ubiegłym??

http://www.radom.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/lesna-majowka-w-marculach#.VUpTOvntmko

Zapisane
klon200
Zawiadowca
****
Długość toru:: 445 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #199 : 21 Kwiecień 2016, 22:06:30 »
+1https://www.youtube.com/watch?v=OVAyRcGb020

Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!