Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 13:02:24 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa  (Przeczytany 202116 razy)
gta
Gość
« : 24 Kwiecień 2008, 16:53:48 »
+1

Jak ma się sprawa Piaseczyńskiej Kolejki Wąskotorowej? Na stronie internetowej jest napisane, że jeździ w każdą niedzielę, a na YouTube pojawił się filmik z otwarcia sezonu. Może ktoś wie coś więcej na ten temat?
Zapisane
gkw
Mechanik
***
Długość toru:: 185 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 24 Kwiecień 2008, 19:33:04 »
0

Na stronie internetowej masz również podany telefon. Zadzwoń i sie dowiedz jak jesteś ciekawy co słychać. Z pewnością miła pani ci powie przez telefon co sie dzieje na stacji i kiedy będą wycieczki.


Pozdrawiam
Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #2 : 24 Kwiecień 2008, 22:42:10 »
-1

Ja tylko zacytuję teksty, które wysyłał mi kolega gta na PW jakiś czas temu:

10 IV, temat: "Nadmierne ostrzeżenia!"
Cytuj
Może zaczniesz trochę szanować też innych? 21 wystawionych ostrzeżeń to niezły wynik. I kto tu mówi o nabijaniu licznika? Czekanie dwa tygodnie na napisanie trzech postów? Gdzie logika? Moje rady (np. mogliby) to tylko wskazówki. Może jakiś "odpowiedni człowiek" czasem tu zajrzy?


10 IV, temat: "Następna sprawa!"
Cytuj
Kalito! Wiem, że jesteś tutaj administratorem, ale czemu tak się "szarogesisz"? Usuwasz moje posty od "tak sobie". To nie jest powód żeby pokazywać swoją wyższość. Wstydź się! Popatrz na innych. Na forum panuje taka ponura atmosfera, że nie ma sensu jej pogłębiać.


Ponieważ nie odpisywałem (a po co dyskutować?), 14 IV dostałem takie coś:
Cytuj
Koleś czemu się nie wypowiadasz? Co w pięty poszło? Jest to jednak szczera prawda o tobie, a ja zabanować się nie dam. Jeśli mnie nie przeprosisz (czego chyba nigdy w życiu nie robiłeś) to odchodzę.


Do łez mnie to ubawiło tak na marginesie. Chciałem jednak postawić pytanie użytkownikowi gta:
Dlaczego nie wywiązałeś się ze swojego zobowiązania?
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #3 : 24 Kwiecień 2008, 22:48:34 »
0

Kolej funkcjonuje tak jak jest podane info na stronie. Co niedziela wyjazd o 11, powrót ok 15.30-16.30 zależnie od pogody. Podczas postoju w drodze powrotnej w Runowie jest możliwość (odpłatnego) przejazdu dwoma drezynami - ręczną i spalinową. Poza tym do  dyspozycji jest catering u którego można nabyć piwo z beczki i karkówkę z grilla oraz ogólnodostępne ognisko przy którym można usmażyć kiełbaskę (trzeba kupić wcześniej).

Każdy pociąg jest prowadzony parowozem Px48-3917 i składa się z 2-5 wagonów Bxhpi(FAUR) oraz wagonu brankard.

W imieniu Piaseczyńskiego towarzystwa kolei wąskotorowej oraz Bractwa drezynowego zapraszam serdecznie na wycieczki niedzielne.
Zapisane

gta
Gość
« Odpowiedz #4 : 25 Kwiecień 2008, 11:49:31 »
+1

Cytat: "gkw"
Na stronie internetowej masz również podany telefon. Zadzwoń i sie dowiedz jak jesteś ciekawy co słychać. Z pewnością miła pani ci powie przez telefon co sie dzieje na stacji i kiedy będą wycieczki.
Za każdym razem zgłasza się "automatyczna sekretarka" i wiele nie pogadasz.
PS. Co do Kalita to PW znaczy prywatna i może nie chcę publikacji tych tekstów na forum.
Zapisane
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #5 : 25 Kwiecień 2008, 18:30:06 »
0

Cytat: "gta"
Za każdym razem zgłasza się "automatyczna sekretarka" i wiele nie pogadasz.


A co chcesz wiedzieć? Może ja mogę ci udzielić info.?
Zapisane

whisper
Młotkowy
**
Długość toru:: 78 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 26 Kwiecień 2008, 11:06:38 »
0

Jak idzie kolegom udrażnianie szlaku do Grójca? Czy jest szansa w przewidywalnym czasie pojechać za Tarczyn?

w: Brrr, soczki mi sie pomylily. ;-)
Zapisane

Pozdrawiam, Kamil
Ok22-17
SGKW
*
Długość toru:: 31 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 26 Kwiecień 2008, 11:11:40 »
0

Cytat: "whisper"
Jak idzie kolegom udrażnianie szlaku do Grójca? Czy jest szansa w przewidywalnym czasie pojechać za Tymbark?


Za Tymbark to z Chabówki lub z Nowego Sacza
Zapisane

Ok22-17
gta
Gość
« Odpowiedz #8 : 26 Kwiecień 2008, 11:41:41 »
+1

Chciałbym wiedzieć czy trzeba rezerwować bilety.
Zapisane
gkw
Mechanik
***
Długość toru:: 185 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #9 : 26 Kwiecień 2008, 12:02:40 »
0

Jak przyjedziesz do Piaseczna na stacje tak koło 10 to raczej nie bedziesz musiał rezerwowac biletów. Jeżeli masz zamiar przyjechać na krótko przez odjazdem pociągu to radze zarezerwować bo zazwyczaj turyści przyjezdzają do nas przez 11 i może zabraknąć miejsc. Często już tak było ze jechał pełen skład czyli 5x Bxhpi z zajętymi wszystkimi miejscami, i nie każdy kto przybył na stacje mógł sie zabrać na przejażdzke.
Zapisane
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #10 : 26 Kwiecień 2008, 12:58:08 »
0

Cytat: "whisper"
Jak idzie kolegom udrażnianie szlaku do Grójca? Czy jest szansa w przewidywalnym czasie pojechać za Tymbark?
Szlak jest przejezdny do Tarczyna, natomiast do Grójca można dojechać jedynie drezyną. Wiem, bo dopiero co wczoraj tam dojechaliśmy. Warto jednak zaznaczyć iż jazda za Tarczyn przypomina popularną kiedyś grę HUGO gdzie trzeba było wykazać się refleksem i w odpowiednich chwilach wychylać się to na prawo to na lewo. Ogólnie to fajna zabawa, może uda się w najbliższym czasie zorganizować "publiczny" przejazd drezyną do Grójca.

Cytat: "gta"
Chciałbym wiedzieć czy trzeba rezerwować bilety.

Tak jak napisał kolega gkw warto przyjechać wcześniej bo może zabraknąć biletów oraz dlatego że czasami rezerwacje są odwoływane 30min przed odjazdem pociągu.
Zapisane

andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #11 : 27 Kwiecień 2008, 11:02:17 »
0

Cytat: "gkw"
Często już tak było ze jechał pełen skład czyli 5x Bxhpi z zajętymi wszystkimi miejscami, i nie każdy kto przybył na stacje mógł sie zabrać na przejażdzke.


A może warto pomyśleć o 6 wagonie osobowym??
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
gkw
Mechanik
***
Długość toru:: 185 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #12 : 27 Kwiecień 2008, 11:12:59 »
0

W piasecznie jest 6x Bxhpi. Ale jeden z nich został przebudowany i został pozbawiony wszystkich siedzeń wiec nie może robić za osobowy.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #13 : 27 Kwiecień 2008, 13:57:24 »
0

a da sie go przywrócić do stanu użytkowania osobowego czy trzeba poszukać inny wagon i ściągnąć do Piaseczna??
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
gkw
Mechanik
***
Długość toru:: 185 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #14 : 27 Kwiecień 2008, 16:02:30 »
0

Wszystko sie da zrobić ale po co... 5x bxhpi spokojnie wystarcza  Piaseczyńska kolejka ma ten duży plus ze w odległości 15 km jest Warszawa i dużo ludzi ściąga co niedziele do Piaseczna na pociąg wąskotorowy. W jednym wagonie Bxhpi jest 45 miejsc , zazwyczaj na wycieczki wystawiane są 3 wagony Bxhpi , gdy ludzi jest więcej wtedy sie dostawia kolejne. Teraz będzie długi weekend więc można sie spodziewać ze w trase wyjedzie komplet wagonów. Px48 + 5x bxhpi + brankard to chyba jest ewelement jeżeli chodzi o polską turystyke na wąskich torach bo nie sądze że co niedziele na innych kolejkach jest podobnie jeżeli chodzi o turystów pragnacych wypocząć na wąskich torach.
Zapisane
gta
Gość
« Odpowiedz #15 : 27 Kwiecień 2008, 19:02:27 »
+1

Mylisz się. Na GKW czasem jest z osiem, a na BKL też.
Zapisane
kamicz
SGKW
*
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #16 : 27 Kwiecień 2008, 19:15:08 »
-1

Cytat: "gta"
Mylisz się. Na GKW czasem jest z osiem...

A to ciekawe, nie wiedziałem ze mamy 8 sztuk Bxhpi... :lol:
Zapisane

Pozdrawiam, Kamil
Górnośląskie Koleje Wąskotorowe
www.sgkw.eu
Marek Sz
SGKW
*
Długość toru:: 321 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #17 : 27 Kwiecień 2008, 19:24:40 »
0

Cytat: "gkw"
Px48 + 5x bxhpi + brankard to chyba jest ewelement jeżeli chodzi o polską turystyke na wąskich torach bo nie sądze że co niedziele na innych kolejkach jest podobnie jeżeli chodzi o turystów pragnacych wypocząć na wąskich torach.


Hehehe, rekord GKW to 15 wagonów - 12 letniaków, 2 brankardy i wagon opolski.
Zapisane
gkw
Mechanik
***
Długość toru:: 185 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #18 : 27 Kwiecień 2008, 22:01:11 »
0

Hehe , ciekawy jestem jak sobie radził "rumun" z takim składem. Duże macie obłożenie turystów w  czasie sezonu? Chodzi mi o to ile osób tak mniej więcej korzysta dziennie z usług swiadczonych przez GKW?
Zapisane
musso
SGKW
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #19 : 27 Kwiecień 2008, 22:11:52 »
0

No jeśli jest tylko pogoda to pociągi często wyglądają tak:
Małe | Duże

Lecz niestety frekwencja jest ściśle uzależniona od pogody.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!