Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 07:23:28 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wąski MSTS  (Przeczytany 193254 razy)
szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #140 : 06 Styczeń 2015, 14:07:55 »
0

Witam.
Ostatnio się trochę wciągnąłem w BKD i tak mam kilka pytań.
Po pierwsze w pliku z instrukcją BKD można przeczytać, że w przygotowaniu jest "Spalinowy zespół trakcyjny typu Faur A20D-P serii
PKP Mbxd2 + wagon pasażerski Bxhpi" oraz "Pakiet parowozów Px48". I tu moje pytanie kiedy można się spodziewać tego taboru? Najbardziej to zależy mi na wagonie Bxhpi (A208P) oraz parowozie Px48.

Druga rzecz to taka, że na rosyjskiej stronie http://relsomania.ucoz.ru/load/vagony_pafawag/7-1-0-103 można znaleźć modele wagonów produkowane i eksploatowane w Polsce. Gdyby dokonać lekkich zmian w modelu (zderzaki takie jak w taborze BKD, można też poprawić wnętrze), można by go używać w BKD. Myślę, że taka różnorodność w taborze osobowym byłaby dużym plusem.

Ostatnie pytanie tyczy się prezentowanej lokomotywy LYd2. Kiedy będzie ona dostępna do pobrania?
Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #141 : 06 Styczeń 2015, 15:52:40 »
0

wagonie Bxhpi (A208P)
Chyba A20D-P
Zapisane

To jest przekaz.
melus89
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #142 : 06 Styczeń 2015, 22:36:40 »
0

Cytuj
Ostatnie pytanie tyczy się prezentowanej lokomotywy LYd2. Kiedy będzie ona dostępna do pobrania?
Ciężko powiedzieć   publikacja przeciąga się już bardzo bardzo długo z kilku powodów główny powód był taki iż nie dysponowałem odpowiednią dokumentacją techniczną i było zbyt dużo wątpliwości co do bardzo istotnych wymiarów, każdy rysunek tej lokomotywy był sprzeczny z drugim co skutkowało tym że model prezentowany na screenach miał spore odchyłki w stosunku do oryginału, dopiero nie dawno udało mi się dość dobrze obmierzyć Białośliwską Lyd2 i zrobić to jak się należy...do tej lokomotywy mam osobisty sentyment i chcę ją odwzorować możliwie jak najlepiej, tak więc cierpliwości...
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2015, 22:40:27 wysłane przez melus89 » Zapisane
szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #143 : 06 Styczeń 2015, 22:47:06 »
0

Rozumiem. Ale powiedzmy do wakacji można się jej spodziewać?
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #144 : 08 Styczeń 2015, 11:56:02 »
0

A z mojej strony cóż.. Mbxd2 zaczęty, zrobione dość sporo przy modelu 3d, ale potem jeszcze motoryka, kabina, dźwięki... a doczepka i Px - dokumentacja zebrana, ale stan prac 0%... MSTS jest obecnie moim czwartym zajęciem w kolejności, po pracy i bynajmniej nie hobbistycznym graniu w dwóch w sumie już profesjonalnie działających zespołach - i co prawda dłubię w symulatorze w niemal każdej wolnej chwili, ale jest tych chwil mało. Np. to co teraz czytacie piszę w przerwie nagrywania.. Tak więc, cierpliwości. No i niezmiernie cieszę się, gdy ktoś dokłada swoje 0,03 PLN do tej jedynej polskiej MSTS-owej wąskotorówki. Nie spodziewałem się,że ten projekt będzie się tak rozwijał, że utworzy się takie grono sympatyków. Fajnie, sporo satysfakcji z tego mam, za którą Wam naprawdę dziękuję
Zapisane

szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #145 : 08 Styczeń 2015, 21:34:31 »
0

Szkoda, że Bxhpi nawet nie zaczęty. :c
Bardzo podoba mi się ten wagon i myślałem, że może już wkrótce będzie można nim pojeździć.
No nic, życzę powodzenia w dalszym rozwoju trasy, która naprawdę jest genialna.
Zapisane
melus89
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #146 : 17 Styczeń 2015, 22:08:49 »
+3

Cytuj
Rozumiem. Ale powiedzmy do wakacji można się jej spodziewać? Uśmiech

Myślę że nawet szybciej ;-) sam model jest już praktycznie gotowy do zrobienia zostały detale wnętrza kabiny oraz kilka poprawek tekstur.
Zapisane
WIĆUŚ
Mechanik
***
Długość toru:: 240 m

W terenie W terenie

kolejkowy zawrót głowy


WWW
« Odpowiedz #147 : 17 Styczeń 2015, 22:25:08 »
0

Wygląda tak dobrze, że z wygładzonymi krawędziami nie odróżniłbym go od oryginału Chichot
Zapisane

Blog o mojej kolei ogrodowej: http://kolejogrodowa.blogspot.com/
szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #148 : 19 Styczeń 2015, 19:48:26 »
0

Przedmówca dobrze mówi. Odwzorowanie modelu i szczegółowość tekstur sprawiają, że wygląda to genialnie! Chichot
Zapisane
Slowblow
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #149 : 21 Styczeń 2015, 10:53:00 »
0

Model Lyd2 miażdży
Zapisane
szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #150 : 21 Styczeń 2015, 21:34:34 »
0

Jeśli chodzi o A20DP to jeśli ktoś by się podjął zrobienia modelu to ja chętnie pomogę z teksturami. Bardzo chciałbym ten wagonik, już nawet kolegów z Trainza pytałem, ale autor nie ma już pliku gmaxowego, więc bez tego przeniesienie modelu do MSTSa jest chyba niemożliwe.
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #151 : 22 Styczeń 2015, 01:10:54 »
+3

Tekstur mam do oporu, jeszcze oryginalne PKP-owskie malowania ze Śmigla z 2006 roku. 3d jest najbardziej problematyczne - i zdaję sobie doskonale sprawę, że w tej materii może mi pomóc tylko melus89. A powiem tylko,że TrainSimModeller którym akurat dłubię nasze modele, to jest w światku 3d taki Wordpad. Już nie notatnik, ale do Worda mu daleko, to nie jest trudne, tylko zwyczajnie czasochłonne.

Ale póki co Lyd2 dojechała do Bukowa.. Co prawda nie ma jeszcze kabiny ani silnika, ale jest już w rękach fachowców. W paczce będą 3 sztuki, jedna czerwona CS LYd2-01 na ilostanie cukrowni w Szczytniskach oraz jedna czerwona i jedna niebieska w Bukowie, o fikcyjnych numerach 73 i 74. Taki jest ambitny plan, problem tylko taki, że chyba trzeba będzie szopę rozbudować, bo się nie zmieścimy, a pod gołym niebem u mnie maszyn się nie trzyma 
Numeracja fikcyjna, bo prześledziłem temat polskich lokomotyw tej serii i cóż, każdy zakład numerował je po swojemu - w porównaniu do uporządkowanej serii Lxd2, w Lyd2 bałagan jest nielichy
Zapisane

szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #152 : 22 Styczeń 2015, 11:13:36 »
0

Czyli zapowiada się to obiecująco.
Zapisane
matek123
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #153 : 24 Styczeń 2015, 15:54:41 »
0

Jeśli chodzi o A20DP to jeśli ktoś by się podjął zrobienia modelu to ja chętnie pomogę z teksturami. Bardzo chciałbym ten wagonik, już nawet kolegów z Trainza pytałem, ale autor nie ma już pliku gmaxowego, więc bez tego przeniesienie modelu do MSTSa jest chyba niemożliwe.
Nie potrzebny jest plik qmaxa. Jak dostaniesz zgodę na użycie to powiem Tobie co i jak.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2015, 18:02:52 wysłane przez matek123 » Zapisane
szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #154 : 27 Styczeń 2015, 12:11:09 »
0

Cytuj
Czesc.

Poza sprzedaza moich modeli mozesz z nimi robic co chcesz.

Pozdrawiam
Marcin

Jest i zgoda autora na użycie wszystkich jego modeli, wśród których jest także Px48 czy MBxd2.
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2015, 12:28:43 wysłane przez szymsza1 » Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #155 : 27 Styczeń 2015, 17:02:26 »
0

Tak gwoli ścisłości: Ten Marcin to nie ja
 Natomiast chyba wiem o kogo chodzi - i powiem tylko że konwersja modeli z Trainza do MSTS wiąże się często z koniecznością zmiany mapowania tekstur na całym modelu (Trainz akceptuje tekstury prostokątne, a MSTS tylko kwadratowe), na szybko zrobić się tego nie da. Ale póki co dajcie nam wykończyć temat tego donalda, bo okazało się że mimo wspaniale realistycznego wyglądu model ma coś zwalone z geometrią i jest właśnie w trakcie ponownych testów, ponieważ przy zbliżeniu wywalał symulator do windowsa.
Tak więc tu też nie jest hop siup, ale jest znacznie bliżej niż dalej
Zapisane

szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #156 : 27 Styczeń 2015, 17:43:22 »
0

Rozumiem, rozumiem. Owy Marcin to Sir_M tak jakby co.
Zawsze lepiej mieć już model, niż nie mieć nic. Taki model jest chyba najtrudniejszą częścią, już nie wspominając o takim Px48, który na pewno trudno jest wymodelować. Może mapowanie też będzie dało się przenieść, nie wiem, nie znam się. Ale mam nadzieję, że wkrótce MBxd2, Bxhpi (A20DP) czy Px48 pojawią się na BKD.
Stąd np. można pobrać wspomniane modele: http://pnt.cal.pl/viewpage.php?page_id=1
Zapisane
melus89
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #157 : 01 Luty 2015, 18:23:05 »
0

Cukrownia w Szczytniskach chyba ma zamiar odremontować odstawiona od kilkunastu lat Lyd2 z symetryczna ramą przechodziłem tam dziś i akurat przepalali jej silnik 

Zapisane
szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #158 : 01 Luty 2015, 21:21:40 »
0

melus89, świetnie to wygląda!

Mam pytanie: w jakim programie 3D pracujesz? Bo mam model A20DP z Trainza wyeksportowany do *.obj i *.3ds . No i potrzebana jest osoba, która mogłaby połączyć kilka modeli w jedną całość, a następnie zrobić na nowo mapowanie.
Zapisane
melus89
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #159 : 01 Luty 2015, 21:56:43 »
0

Modele do MSTS robię w TrainSimModeler a ten nie ma możliwości importu plików .3ds bądź .obj, chociaż taka opcja była by przydatna  
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!