Świat kolejek wąskotorowych SMF
28 Marzec 2024, 09:14:36 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wąski MSTS  (Przeczytany 193183 razy)
szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #180 : 07 Sierpień 2015, 20:05:22 »
0

Wiem, że autorzy nie lubią być poganiani, ale pytanie, jak wygląda sytuacja z Lyd2 i zespołem A20D-P?
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #181 : 08 Sierpień 2015, 11:12:45 »
0

Lyd2 potrzebuje zdjęć kabiny i tzw.ogólnego ogarnięcia - tu w sumie jest najbliżej do publikacji, mam taki plan żeby w sierpniu podskoczyć do Piaseczna i pod tym kątem pofotografować kabinę tego ex-opolskiego donalda - wstępnie już z Kucykiem na ten temat nawet gadaliśmy, ale potem mi się zespołowe sprawy ścieśniły, musieliśmy trochę pokoncertować i nie miałem czasu. Ale myślę że przez sierpień uda mi się ją sfinalizować.
A20D-P jest rozgrzebany o wiele bardziej, pomyślę o nim później, bo razem z paczką Lyd2 będzie jeszcze finalna wersja trasy. Dajcie mi jeszcze wakacje do końca, myślę że jak z donaldami i trasą się uda to potem już poleci
Zapisane

Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #182 : 01 Styczeń 2016, 22:29:38 »
+6

No i poleciało. Załoga BKD w święta się nie opierd.. no, tego... pracowała dzielnie :-)
Mamy jedną cukrownianą - gwoli upamiętnienia maszynek z Kruszwicy


oraz dwie własne. Numery fikcyjne, z powodów lekkiej niekompatybilności prześwitu mojej trasy z rzeczywistym występowaniem tych maszyn na torze 750mm. Niemniej 72, pomimo że w zasadzie powinna mieć numer 104, wygląda tak:


a w kabinie wygląda tak:

A 73 wrzucę później, bo na razie jeszcze schnie - będzie odpicowana jak żnińskie

Do tego aktualizacja trasy do mam nadzieję już ostatecznej wersji i kilka nowych zadań.
A ja sobie teraz idę odpocząć od kompa wreszcie, nowy rok zaczynający się od długiego weekendu to jest to

« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2016, 22:38:10 wysłane przez Brood.K » Zapisane

Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #183 : 05 Styczeń 2016, 19:48:56 »
0

73 wyschła. Konie zwarte, wypoczęte:

W kabinie większy porządek niż w 73:

A w dodatku we wszystkich trzech można sobie w nocy gustownie poświecić:


W międzyczasie podjąłem pewną poważną decyzję i następny w kolejce będzie



słynny wyrób Pemal Malbork. Ale to jeszcze musi ponabierać trochę mocy prawnej  
Zapisane

Tw53 Rudy
Zawiadowca
****
Długość toru:: 407 m

W terenie W terenie


WMD Rudy > WMD Bytom Karb Wąsk.


« Odpowiedz #184 : 05 Styczeń 2016, 20:01:10 »
0

Jaka jest potrzebna wersja gry ?
Zapisane

Wąski tor pod parą !
|13 czynnych parowozów|1 w naprawie|3 oczekujące naprawy|
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #185 : 05 Styczeń 2016, 22:59:35 »
0

Jedyna istniejąca plus dodatki wymienione na stronie.
Microsoft Train Simulator:


Nie Auran Trainz, nie Train Simulator 2010, nie RailWorks. Tylko MSTS lub od niedawna Open Rails
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2016, 23:02:51 wysłane przez Brood.K » Zapisane

Slowblow
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #186 : 08 Styczeń 2016, 23:19:12 »
+2

Pemal Malbork? Od razu pachnie torfem, bagnem... i już słyszę ten dwucylindrowy, wysokoprężny S-312 C  Z największą przyjemnością zabudujemy też na warsztacie specjalną dzieloną skrzynię biegów zapewniającą dwa rodzaje prędkości,  tzw. biegi polowe oraz drogowe aż do zawrotnej prędkości 21 kmh, w pełni zgodnie z oryginałem.
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #187 : 09 Styczeń 2016, 15:31:38 »
0

Właśnie chciałem się do Ciebie odzywać, żebyś może jeszcze nie szykował narzędzi, ale pomału zaczął o tym myśleć.
A tu widzę że jak zwykle zdrowy warsztatowy rozsądek wyprzedza decyzje centrali. Takich ludzi nam potrzeba.
Rzetelna praca każdego - warunkiem siły Polski Ludowej!

Zapisane

Slowblow
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #188 : 10 Styczeń 2016, 11:37:24 »
0

A jaka jest szansa na repolonizację tych pięknych 3Aw przeznaczonych swego czasu na eksport do ZSRR?

http://relsomania.ucoz.ru/load/vagony_pafawag/7-1-0-103


* Pafawag.jpg (25.69 KB, 679x338 - wyświetlony 1420 razy.)
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #189 : 11 Styczeń 2016, 17:02:24 »
0

Obiektywnie i szczerze: Można przemalować, ale nie da się usunąć tych wystających tabliczek. Można spróbować znaleźć ich punkty i zmienić im współrzędne na poniżej poziomu gruntu, ale to będą długie poszukiwania, ten wagon ma  takich punktów ponad 7 tysięcy... Spróbuję - nie obiecuję że coś z tego będzie.
Zapisane

szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #190 : 13 Styczeń 2016, 23:26:22 »
0

No te 3Aw to by było coś, jak powstanie jeszcze A20D-P to będzie można formować różne ciekawe składy osobowe.
O jakich tabliczkach konkretnie mówisz? Tych przy drzwiach wejściowych? Bo takie coś to tam nawet mogłoby zostać, ale przede wszystkim powinien być wymieniony sprzęg. I usunąć tą wystającą skrzynkę na jednym czole.
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #191 : 14 Styczeń 2016, 00:36:29 »
+1

Szymsza: generalnie, co tu dużo gadać, model jest rosyjski i z tą polonizacją to wiadomo jak to będzie wyglądało, zawsze będzie to substytut. Nie podoba mi się także mapowanie tekstur - przy takim rozłożeniu jak w tym modelu, to dopiero format 2048x2048 daje jakąś tam szczegółowość - w każdym razie model odstaje estetyką od już jeżdżących. Trzeci argument przeciw, tu już zaczerpnięty z realu: obawiam się,że kolejka o profilu BKD (zarówno mam na myśli teren, jak i rodzaj działalności), nawet gdyby miała gdzieś kiedyś wagony 3Aw na stanie, to już dawno by ich się pozbyła. Ale na ten temat to może koledzy eksploatujący bardziej się wypowiedzą.
Ze sprzęgiem będzie łatwiej, bo ma swoją teksturę w osobnym pliku. wiesz przecież jak to się robi. Skrzynię sprawdzę, to będzie też kwestia znalezienia punktów. Jak tylko skończę te torfowe tematy, to do tego 3Aw podejdę i zwyczajnie zobaczę, co można, a czego nie warto. Zrobi się screeny, wrzuci tu do oceny przez TZF i TWA i zadecyduje czy warto to publikować czy nie.
Zapisane

szymsza1
Nowicjusz
*
Długość toru:: 23 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #192 : 14 Styczeń 2016, 18:41:04 »
0

Ja tam sądzę, że zawsze warto.
A co tego czy kolejka pozbyłaby się tych wagonów czy też nie to myślę bez znaczenia. BKD to trasa fikcyjna, więc możemy sobie pozwolić na dowolność i różnorodność, a tym samym stworzyć wirtualną idealną wąskotorówkę z dużym zasobem różnorodnego taboru.
Jak już powstanie zestaw A20DP to chciałbym dorzucić swoje pięć groszy do tego projektu i zrobić wagony letniaki oraz brankard i wagon do przewozu rowerów, wszystko w jakimś oliwkowym kolorze (coś takiego: http://powiat-gniezno.pl/kolejka/img/tabor_2.jpg , albo takiego: http://www.sredzkakolej.pl/zdjecia/tabor/btxi_768-2.jpg). Sam niestety nie umiem modelować, ale mam nadzieję, że znajdę kogoś kto przerobi mi otwarte wagony towarowe na letniaki, a ja zajmę się teksturami. Marzy mi się skład turystyczny, coś na wzór tego jaki formują na Nadwiślańskiej Kolejce Wąskotorowej, tylko z innym kolorem tych letniaków: https://www.youtube.com/watch?v=ATmiW-e3Xxc
A jak czas pozwoli, będzie już odpowiedni model do 3Aw i zdobędę odpowiednie zdjęcia na tex, to chciałbym też zrobić repaint 1Aw i 3Aw w oliwkowym malowaniu, coś jak te wagony: http://kolejrogowska.pl/obrazki/2009/04/1685_skos.jpg , http://swr.podkarpackakolej.net/wagony2/bxhpi.jpg
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #193 : 14 Styczeń 2016, 19:16:48 »
+1

To się naucz   Łatwo sobie tak mówić, ale to naprawdę trudne nie jest, zwłaszcza że TrainSimModeller jest od niedawna znów dostępny Tym razem jako freeware i jakby co, to ja chętnie pomagam w tej materii.

Letniaki chętnie - bo rzeczywiście ich brakuje, a jest kilka atrakcyjnych turystycznie miejsc na trasie. Tyle, że tu będzie trzeba zrobić całe pudło nowe , bo letniaki w Polsce były robione na bazie wagonów ze Świdnicy, a ja mam na BKD same wagony z Konstalu. Niemniej różnice są drobne, jak już dokulam się do tego tematu to się Tobie przypomnę.

Repaint 1Aw możesz robić od ręki - są tu koledzy działający w Rogowie, myślę że zdjęciami poratują bez problemu, zresztą to tylko kwestia "złapania" odpowiedniego odcienia zieleni.

PS: Wagony towarowe ze Świdnicy, a wagony z Konstalu: one miały takie same wózki, czy mi się tylko tak wydaje? Bo ułatwiłoby to znacznie sprawę.. Ktoś coś wie może?
« Ostatnia zmiana: 14 Styczeń 2016, 19:23:00 wysłane przez Brood.K » Zapisane

ep08
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #194 : 08 Luty 2016, 13:42:45 »
0

Witam

Czy w 3.1 ruszane były drogi, bo mam wrażenie, że po aktualizacji mi poznikały ...?

Pozdrawiam
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #195 : 08 Luty 2016, 17:16:53 »
0

Jeżeli dzieje się coś takiego, to pisałem o tym kilka stron wcześniej: http://750mm.pl/index.php?topic=2371.msg62626#msg62626
Problem jest ogólnosymulatorowy, wynika z błędu w zestawie dróg i niestety są to pliki współdzielone z innymi trasami - nie mam do tego praw autorskich, więc nie mogę opublikować osobno, niemniej rozwiązanie/poprawka jest w powyższym linku.
Zapisane

lalek
Czytelnik

Długość toru:: 6 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #196 : 08 Luty 2016, 22:39:07 »
0

Witam wszystkich po ługiej przerwie.

Obiektywnie i szczerze: Można przemalować, ale nie da się usunąć tych wystających tabliczek. Można spróbować znaleźć ich punkty i zmienić im współrzędne na poniżej poziomu gruntu, ale to będą długie poszukiwania, ten wagon ma  takich punktów ponad 7 tysięcy... Spróbuję - nie obiecuję że coś z tego będzie.



Dawno, dawno temu wysłałem Ci już przerobiony 3Aw, do którego trzeba dołożyć drugi plik .s. Nie masz go już? Jeżeli nie to szkoda, bo ja też nie. Ale mógłbym zrobić go jeszcze raz. I kiedy ruszymy z tematem transporterów? Tekstury które kiedyś Ci wysłałem to nie jedyne, które posiadam
Pozdrawiam i dziękuję za nową wersję trasy. W zeszłym tygodniu byłem chory, także umilałem sobie czas wąskotorówką Kapitalna robota!


EDIT.
Gotowe, bo myślę, że o to chodziło.

Bezpośredni odnośnik:
http://wstaw.org/m/2016/02/08/1Beztytu%C5%82u.jpg
Wyślę Ci to meilem
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2016, 22:47:56 wysłane przez lalek » Zapisane
ep08
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #197 : 09 Luty 2016, 00:15:45 »
0

Jeżeli dzieje się coś takiego, to pisałem...

Hmm... O tym wiem. Nie instalowałem tego, bo we wcześniejszych (3.0 i wcześniej) problem nie występował.
Dzieje sie to dopiero po upgrade do 3.1. Zainstalowałem pakiet z the-train'a i pomogło ale nie do końca.
Część dróg się pojawiło, ale nie wszystkie, np. przejazd w Wierszyńcu od strony Wierzbinka, przejazd w Czelawie i w Radziszewie Mieście (te z WW1).

Pozdrawiam
Zapisane
ep08
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #198 : 14 Luty 2016, 13:14:38 »
0

Witam

Pomogło dopiero podkręcenie World Object Density. Teraz już gra.

Pozdrawiam
Zapisane
matek123
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #199 : 22 Czerwiec 2016, 22:48:06 »
0

Witam. Wykonałem model wagonu 3Aw pierwotnie z myślą o MaSzynie, jednak prace stanęły na wymodelowaniu pudła. Poszukuję osoby posługującej się Gmaxem, która by zrobiła teksturę do tego wagonu. Wtedy oba symulatory wzbogaciły by się o kolejny wagon.  Pudło jest mojego autorstwa, wózki wykonał @TGV Kamil (zgodził się na eksport jego wózka do MSTS). Orczyk jest innego autora (jeżeli się nie uda mi z nim skontaktować, to wtedy do MSTS musiałby iść jakiś MSTSowy orczyk). Model ma niecałe 23 tyś trójkątów.
Pozdrawiam.


* 3aw.JPG (79.51 KB, 1318x663 - wyświetlony 1126 razy.)
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!