Świat kolejek wąskotorowych SMF
28 Marzec 2024, 09:22:10 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Px48-3917  (Przeczytany 230417 razy)
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #260 : 26 Czerwiec 2014, 14:20:13 »
0

Spokój! Nikt nie będzie cenzurował forum z powodu takiego czy innego zdjęcia. Chyba, że zwolennicy PiS poczują się tym memem urażeni, to zdejmę...
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #261 : 26 Czerwiec 2014, 14:24:18 »
+9

Nie udawaj matoła. Usuń zdjęcie parowozu bo nie jest Twoją własnością. Ot tyle.
Rafał, chyba przekraczasz samego siebie.
Zapisane

AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


26 Czerwiec 2014, 14:30:01 - Ukryty.
« Odpowiedz #262 : 26 Czerwiec 2014, 14:30:01 »
-8

Zapisane
aronek
Zawiadowca
****
Długość toru:: 310 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #263 : 26 Czerwiec 2014, 14:40:51 »
+2

sądzę że nie masz racji, bo głównym elementem zdjęcia jest pan Macierewicz, a umieszczony kadr stanowi tylko drobny procent całej "kompozycji artystycznej" i nie masz szans nic ugrać.
przy czym oczywiście po twojej "prośbie", w wyniku poznania twoich motywów i związanych z tym ew konsekwencji dla twojej wiarygodności jako przedsiębiorcy mógłby skłonić brok'a do usunięcia zdjęcia
Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #264 : 26 Czerwiec 2014, 15:07:48 »
+7

Co raz trafiło do internetu na zawsze w nim pozostanie. Praktyka pokazuje że wszelkie próby wymuszenia usunięcia takiej treści powodują odwrotny efekt i materiał rozmnaża się w niekontrolowany sposób
Zapisane

To jest przekaz.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #265 : 26 Czerwiec 2014, 15:12:53 »
+12

Mam prawo nie życzyć sobie by ktoś publikował zdjęcia miejsca postoju parowozu.
Rafał, pomijając już fakt, że kolejny raz robisz z wożenia jakiejś lokomotywy tajemnicę tajemnic, która za dwa dni i tak wypłynie (ja wiem, lubisz, gdy tak poważnie i grubo się sprawa prezentuje niczym dostawa Pędolino czy innego Huzara), ale na świętego Krzysztofa - no takie bzdurki jak wyżej wypisywać się po prostu Tobie nie godzi!
Prawa autorskie, jeszcze jakoś rozumiem, ale zakaz fotografowania? Chyba nie zamierzasz powstrzymać tych, którzy już po 10 zdjęć komórą pstryknęli ciuchci w nowym miejscu i na fejsa wrzucili...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #266 : 26 Czerwiec 2014, 15:46:15 »
-6

Po prostu trzymam się umowy. Tyle.
Zapisane
brok
Zawiadowca
****
Długość toru:: 423 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #267 : 26 Czerwiec 2014, 16:04:42 »
+16

O Matko, zwyczajnie szczerze się "wyznam", że gdy widzę nie wiadomo jakie tajemnice; czytam, że ktoś zaczyna coś publicznie mówić, ale jednak nie kończy etc. To ręce mnie zawsze swędzą, żeby się z takich sytuacji pośmiać, ale i pewnie dolać nieco oliwy do ognia.

Co do fotografii wykorzystanej do tzw. "mema": Informatora, który dziś rano ją do mnie podesłał nie ujawnię. Cóż najwyżej czeka mnie w domu najazd smutnych panów z ABW (tj.: Agencji Bezpieczeństwa Wąskotorowego)... a ja i tak swojego laptopa dobrowolnie nie oddam!
No i prośba do Was wszystkich, więcej dystansu i humoru do wąskotorowego świata



(Powyższy fotomontaż nie ma na celu obrażanie czyikolwiek uczuć, przekonań etc. Jest to wyłącznie publikacja humorystyczna i niezarobkowa)
Zapisane

Najpiękniejsze są takie podróże,
Które pamięć na zawsze zachowa,
Gdy dziewczyna jest piękna nad podziw,
A kolejka wąskotorowa...
Chmara
Nowicjusz
*
Długość toru:: 33 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #268 : 26 Czerwiec 2014, 16:09:36 »
+11

Nie, po prostu zdjęcia trafiły w nieodpowiedzialne ręce
O, wypraszam sobie. Zdjęcie dostałem od byłego właściciela parowozu, który nic mi nie wspomniał o zakazie ich publikacji. Po kilku godzinach na jego prośbę zdjęcie zdjąłem. I tyle. Nic mi nie wiadomo, aby transakcja sprzedaży parowozu była objęta jakąś tajemnicą. Poza tym ze zdjęcia wynika tyle, że peiks stoi pod drzewem (chyba dębem). Jest to dość popularny gatunek w środkowej Europie i w żaden sposób nie identyfikuje jednoznacznie miejsca postoju.
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #269 : 26 Czerwiec 2014, 16:11:28 »
+11

1. Antoni jest osobą publiczną, a co za tym idzie - nie ma konieczności występowania o zgodę na publikację jego wizerunku.

2. A co do zdjęcia: co nie jest czyje? Zdjęcie jest kradzione? Czy parowóz nie jest własnością autora zdjęcia?. Bo nie rozumiem, a co za tym idzie - nie bardzo wiem, do czego zmierzasz. To jedno.

Drugie - to zdjęcie JAKIEGOŚ parowozu zrobione GDZIEŚ, pod JAKIMŚ drzewem. Nie widać numerów, nie da się ustalić, co to za maszyna. Można domniemywać, że wykonane w miejscu ogólnodostępnym, a z pewnością niemożliwym do zidentyfikowania. Po raz kolejny nie rozumem, w czym rzecz i o co dym.
A po trzecie - nie jesteś właścicielem maszyny, to nie wcinaj się w nie swoje sprawy.

Nikt nie będzie cenzurował forum bo Panu Rafału się focia nie podoba.

PS. Kroki związane z ewentualnym naruszeniem praw autorskich może podejmować autor zdjęcia / zdjęć. A nie Pan Szanowny, Panie Rafale. To tak jeszcze tytułem uzupełnienia.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2014, 16:25:07 wysłane przez Paweł Niemczuk » Zapisane
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


26 Czerwiec 2014, 17:41:10 - Ukryty.
« Odpowiedz #270 : 26 Czerwiec 2014, 17:41:10 »
-11

Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #271 : 26 Czerwiec 2014, 17:44:04 »
+10

Zdjęcia trafiły w nieodpowiedzialne ręce i rozeszły się po necie
Zdjęcie dostałem od byłego właściciela parowozu, który nic mi nie wspomniał o zakazie ich publikacji.
Zatem zamach to, czy wypadek?  

Rafał, sam rozkręciłeś dekiel od tego szamba, zatem za zasmrodzenie odpowiedzialny jesteś Ty - gdyby nie panika i usuwanie zdjęcia ta dyskusja w ogóle nie maiła by miejsca.  Spoko
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Chmara
Nowicjusz
*
Długość toru:: 33 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #272 : 26 Czerwiec 2014, 17:57:31 »
+10

Cytat: AXEL
cała afera jest TWOJĄ wyłączną winą, gdyż po prostu chciałeś się pochwalić newsem.

No pewnie, że chciałem się pochwalić newsem, od tego w końcu są fora i internet w ogólności. Ale żeby rozpatrywać to w kategoriach winy??? Dziwne. Co nie jest zabronione, jest dozwolone. Nie rozumiem też, dlaczego ujawnienie tej wiadomości ma być dla Ciebie jakimkolwiek problemem, nie byłeś stroną tej transakcji. Ja się natomiast przed nikim nie zobowiązywałem do nieujawniania zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2014, 18:04:08 wysłane przez agneskate » Zapisane
Chmara
Nowicjusz
*
Długość toru:: 33 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #273 : 26 Czerwiec 2014, 18:14:18 »
+3

No i mały quiz. Co to za miejscowość?


* foto_07.jpg (76.48 KB, 452x340 - wyświetlony 829 razy.)
Zapisane
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #274 : 26 Czerwiec 2014, 18:27:18 »
+2

No i mały quiz. Co to za miejscowość?


Grodzisk Maz. ;-)??
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Chmara
Nowicjusz
*
Długość toru:: 33 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #275 : 26 Czerwiec 2014, 18:32:39 »
+9

Brawo.

PS. Niestety quiz jest bez nagród. Nie ma również nic wspólnego z wątkiem. Chciałem w ten sposób uczcić przypadającą w listopadzie 165 rocznicę urodzin Józefa Chełmońskiego .
Zapisane
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #276 : 26 Czerwiec 2014, 18:45:34 »
+1

Brawo.

Dość charakterystyczna kamienica podpowiedziała ;-).
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #277 : 26 Czerwiec 2014, 19:27:19 »
0

Zapytam się więc: kto jest autorem tego zdjęcia?
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Chmara
Nowicjusz
*
Długość toru:: 33 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #278 : 26 Czerwiec 2014, 19:41:34 »
+6

Zapytam się więc: kto jest autorem tego zdjęcia?
Jako publikujący czuję się wywołany do odpowiedzi:
1. zdjęcie peiksa nowy właściciel przesłał staremu właścicielowi, ten mnie, a ja je opublikowałem, bo nikt mi tego nie zakazał, potem stary właściciel prosił mnie o wycofanie, bo prosił go o to kolega Axel (co też zrobiłem),
2. nie znam autora zdjęcia Grodziska z lotu ptaka, ściągnąłem je z netu.

A tak w ogóle to jakaś farsa z tą tajemnicą. Nie rozumiem dlaczego kolega Axel miałby mieć kłopoty z tego powodu, że ja opublikowałem zdjęcie zrobione przez nowego właściciela i przekazane poprzedniemu.

« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2014, 19:50:49 wysłane przez Chmara » Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #279 : 26 Czerwiec 2014, 19:50:07 »
+9

Axel o co Ci chodzi więc? Przecie nie Ty w tym maczałeś palce, więc nie bądź nadgorliwy i trzymaj się swojej części umowy w stosownym zakresie, a nie rozciągając swoją odpowiedzialność na nie związane z Twoją osobą czyny.

Poza tym warto stosować środki adekwatne do sytuacji, a nie robienie z byle zdjęcia sprawy urastającej do rangi afery podsłuchowej. Serio Axel. Nie Twoje zdjęcie, nie Twoja sprawa, na zdjęciu właściwie nic nie widać (poza tym, że to peiks), miejsce wykonania wygląda na publiczne, więc każdy mógł to foto zrobić (a jak to jest za płotem i nie każdy mógł zrobić to zdjęcie, to tym bardziej niewiele osób to miejsce będzie w stanie zidentyfikować).

Jeśli już to wywaliłbym to foto ze względu na robienie polityki na forum (Tosiek), ale to foto ma ewidentnie charakter humorystyczny, więc tego robił nie będę.

Pozdrawiam


PS. W związku z wyjątkową zgodnością opinii adminów/modów ten post ma charakter wiążący i dalsza dyskusja jest bezcelowa.
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2014, 19:53:09 wysłane przez kalito » Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!