Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 08:55:45 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szlak  (Przeczytany 74141 razy)
maciej96
Młotkowy
**
Długość toru:: 95 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #40 : 02 Wrzesień 2009, 15:10:12 »
0

Oj Pendolino, młodyś, młodyś....nie widzisz jeszcze granic wolności słowa. Jednak po koleżeńsku proszę Cię wyhamuj, bo sobie krzywdę zrobisz. Wiesz czym grozi za szybka jazda... Trzeba współdziałać a nie kłócić się :]
Zapisane
acatus
Młotkowy
**
Długość toru:: 80 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #41 : 02 Wrzesień 2009, 15:13:56 »
0

Zdaje sobie sprawę ze negocjacje to najlepsze rozwiązanie, ale jak do fundacji nic nie dociera  :neutral: życzę jak najlepiej kolejce, i mam nadzieję że ten spór wkrótce się rozwiąże
Zapisane
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #42 : 02 Wrzesień 2009, 15:25:07 »
0

Cytat: "acatus"
pisząc wykoleić fundacje miałem dokładniej na myśli aby przekazać kolejkę w dobre ręce

Czyli komu?? Przypomnę, że Nałęczowska KD zostaje bez operatora, a na Starachowickiej KD na dwa czy trzy tygodnie przed sezonem udało się "złapać" SGKW. Już widzę kolejkę operatorów do położonej na peryferiach Czarnej Białostockiej. Dla mnie piłka jest krótka - jest mi z kimś nie po drodze to kulturalnie szukam sobie innego towarzystwa, a nie usiłuje się pozbyć tej osoby (fizycznej czy prawnej). Niech ona zostanie z problemem, nie ja... Miejsc, gdzie kolejowo można się w Polsce wyżyć jest wciąż więcej niż podaży siły roboczej...
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
maciej96
Młotkowy
**
Długość toru:: 95 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #43 : 02 Wrzesień 2009, 15:27:21 »
0

Pendolino, dobrze dla Ciebie, że zaczęła się szkoła. Jeżeli masz wolną chwilę to otwórz słownik języka polskiego i poczytaj znaczenie słów, których używasz. Ja nie widzę żadnego sporu oraz nie ma czego negocjować!
Zapisane
acatus
Młotkowy
**
Długość toru:: 80 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #44 : 02 Wrzesień 2009, 15:27:58 »
0

A też inna opcja, chyba najlepsza: usunąć Macieja Kozłowskiego z fundacji bo to on jest hamulcowym fundacji i nie tylko ja tak mówię. I tak dyskusji skręciła poza temat. A znaczenie tych słów znam, ale zostały z mojej winy niepotrzebnie użyte. A do sedna: jak można budować tory bez materiałów do pracy? Brak podkładów, haków, łubek...
Zapisane
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #45 : 02 Wrzesień 2009, 15:30:28 »
0

Cytat: "acatus"
A też inna opcja, chyba najlepsza: usunąć Macieja Kozłowskiego z fundacji bo to on jest hamulcowym fundacji i nie tylko ja tak mówię.

Obawiam się, że szybciej Cię Maciej usunie z Czarnej ;-). Jeżeli jest on fundatorem to możesz mu tylko paluszkiem w bucie pogrozić Chichot
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
acatus
Młotkowy
**
Długość toru:: 80 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #46 : 02 Wrzesień 2009, 15:34:27 »
0

a to niech mnie goni, jest wiele innych ciekawych kolejek, ale swoją drogą to powinien się liczyć ze zdaniem osób które pracowały na kolejce a nie olewać. I Pan Prezes boi się przyjeżdżać do Czarnej bo za każdym razem dostaje zje** od wszystkich i o wszystko
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #47 : 02 Wrzesień 2009, 15:50:31 »
0

Tak dla rozluźnienia II


Na ściśle tajnym zebraniu pod starą wierzbą spotkali się tylko najbardziej wtajemniczeni. Problem był nie lichy: co zrobić aby uratować kolejkę w Czarnej? Koncepcji było co nie miara: jedni mówili o rozbiciu świnek skarbonek młodszemu rodzeństwu, inni o sprzedaży na przeszczepy umierającym milionerom narządów wewnętrznych tegoż rodzeństwa, jeszcze inni mieli jeszcze inne koncepcje. Nagle na mównicę wszedł Kolega Acatus.
- Sądzę, że żeby uratować kolejkę należy usunąć Macieja Kozłowskiego z fundacji zaś szyny pomalować na biało!
- Ale czemu na biało!? - zapytał się zdumiony Ogon.
- Heh - z wyraźną satysfakcją stęknął Acatus - wiedziałem, że co do pierwszej kwestii wszyscy będą ze mną zgodni..! :mrgreen:
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
kolej koszalin
Młotkowy
**
Długość toru:: 79 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #48 : 02 Wrzesień 2009, 15:51:32 »
0

Panowie prawda jest tak że gdyby nie Pan Kozłowski i Fundacja to już by pewnie kolejka nie istniała (czemu nikt inny się tego nie podjął kiedyś Co?). Nie zawsze wszystko się da załatwić tak jak by się chciało, na wszystko potrzeba czasu

Ja osobiście jestem pełen podziwu dla Pana Kozłowskiego ta kolejka przecież jeździ.
Zapisane

Uruchamiamy Koszalinską Kolej Wąskotorowa
acatus
Młotkowy
**
Długość toru:: 80 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #49 : 02 Wrzesień 2009, 16:31:24 »
0

Cytat: "Kucyk"
Tak dla rozluźnienia II

- Sądzę, że żeby uratować kolejkę należy usunąć Macieja Kozłowskiego z fundacji zaś szyny pomalować na biało!
- Ale czemu na biało!? - zapytał się zdumiony Ogon.
- Heh - z wyraźną satysfakcją stęknął Acatus - wiedziałem, że co do pierwszej kwestii wszyscy będą ze mną zgodni..! :mrgreen:

na biało to maluje się szyny żeby nie ukradli  :razz:  
nie będę już dalej drążył tematu, niech się dzieje co chce  :roll:
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #50 : 02 Wrzesień 2009, 17:34:12 »
0

a
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 14:18:40 wysłane przez Phinek » Zapisane
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #51 : 02 Wrzesień 2009, 17:43:22 »
0

No dobra wiemy już co zrobić żeby Czarnej zapewnić sukces. Powiedzcie mi tylko jak białemu człowiekowi łopatologicznie O CO TU CHODZI ?! Kto co komu zrobił lub czego nie zrobił że fundacja o której pół roku temu pisano rispekt i szacunek teraz tylko na gawno zasługuje (może być nawet końskie.
Zapisane

maciej96
Młotkowy
**
Długość toru:: 95 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #52 : 02 Wrzesień 2009, 17:50:48 »
0

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze lub ich brak w odpowiednim terminie do realizacji umowy na wykonanie zadania Mnie nie chodzi o gawno czy szacunek tylko o normalną organizację i uczciwe postawienie sprawy. Ile mogę tyle pomagam Ogonowi przy układaniu torów czy odkrzaczaniu. Jednak robię to, ze względu na jego miłość do żelaznego szlaku i jego dobrą duszę Jest mi przykro, że trochę czasu i potu, które wolontariusze włożyli w szlak pójdzie na marne, jeżeli cały szlak nie będzie przejezdny...Mam nadzieję, że jednak napięcie się rozładuje, Ogon pozostanie i uda się do końca roku pociąg osiągnie 20km
Zapisane
Ogoniasty
Dyrektor
*****
Długość toru:: 631 m

W terenie W terenie


Toromistrz wąskotorowy


« Odpowiedz #53 : 02 Wrzesień 2009, 18:12:47 »
0

Cytat: "kolej koszalin"
Panowie prawda jest tak że gdyby nie Pan Kozłowski i Fundacja to już by pewnie kolejka nie istniała (czemu nikt inny się tego nie podjął kiedyś Co?). Nie zawsze wszystko się da załatwić tak jak by się chciało, na wszystko potrzeba czasu

Ja osobiście jestem pełen podziwu dla Pana Kozłowskiego ta kolejka przecież jeździ.
.
 
Oj kolego, kolego.... A czy Ty myslisz że jak ktoś kiedyś zrobił coś dobrego dla kolejki to znaczy że bedziemy go przez reszte lat na rękach nosić? . Przyjedx na miejsce i przeprowadź wywiad z ludzmi pomagającymi na kolejce i z ludzmi oszukanymi przez fundacje.  Byłem ostrzegany przez ludzi z tego forum przed zarządem tej fundacji. Nie wierzyłem im i podpisałem umowe na odbudowe szlaku. Teraz siedze w szambie po uszy i nie wiem czy z niego wyjde suchą nogą.
 Jeżeli już tak kochasz prezesa to weź odpowiedzialność za szlak który musze budowac z materiałów które z opóźnieniem otrzymuje, a jak otrzymuje to takie które nie kwalifikują sie do wstawienia w tor.   Na życzenie moge wstawić zdięcia materiałów (podkładów, haków i co najgorsze szyn).
Kase z przejazdów zabiera, a maszyniści za przejazd albo nie dostają nic albo jakieś chore kwoty. Inna sprawa to tabor, Lokomotywa już dawno zarobiła na remont i nic sie z nią nie robi, a sprawna lokomotywa to priorytet przy pracach torowych. Fundacja nic nie robi w tej sprawie tylko liczy srebrniki za wycieczki. a od sprawności lokomotywy i od poprawnego ułożenia toru zależy bezpieczeństwo podróżnych.
 Jestem i tak przez te prace w dołku finansowym wiec jak chcesz zaprosze Cie do Czarnej na mój koszt i zobaczysz z bliska jak sprawa wygląda.
Zapisane

POZDRAWIAM !!!
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #54 : 03 Wrzesień 2009, 16:41:32 »
0

Cytat: "acatus"
a to niech mnie goni, jest wiele innych ciekawych kolejek, ale swoją drogą to powinien się liczyć ze zdaniem osób które pracowały na kolejce a nie olewać. I Pan Prezes boi się przyjeżdżać do Czarnej bo za każdym razem dostaje zje** od wszystkich i o wszystko


A skąd jesteś pewny czy na tych innych kolejkach będą Ciebie chcieli? Skoro teraz wylewasz pomyje na swojego obecnego prezesa, to czy będziesz potrafił zachować dyskrecję kiedy nie spodoba Ci się coś na innej kolejce?? Nikt nie chce mieć u siebie donosiciela.

Niestety jest to dosyć delikatna materia i pisaniem wzajemnych publicznych oskarżeń sprawy nie załatwicie. Mówiąż zupełnie egoistycznie ani mnie grzeje ani ziębi to czy się lubicie z Waszym prezesem. Mieszkam od Waszej kolejki daleko i mam póki co na swojej co robić. Czytając jednak (zresztą nie tylko ja) widzę, że dzieje się tam coś niedobrego, ludzie wzajemnie na siebie naskakują i jest to dla mnie sygnał kontrolny - nie ma co tam jechać, bo tam jest wewnętrzny konflikt a ja w konflikty sie nie chcę pakować, szczególnie kiedy nie jestem stroną.

A tak podsumowując to kolejny raz mamy efekt piaskownicy. Jedni się na drugich obrażają i zamiast załatwić sprawę między sobą to publicznie opluwają się za pomocą forum. Historia pokazuje, że takie rewolucje kończą się zazwyczaj niezwykle szybko a siła rewolucjonistów kończy się zaraz po przewrocie lub chwilę później. Zostaje tylko niepotrzebny smród który robicie nie tylko sobie, własnej kolejce ale ogólnie całemu środowisku.
Nie ma sensu, bo inni na to wszystko pracują ciężko i niekiedy całymi latami.

Kucyk niezwykle podobają mi się Twoje abstrakcyjne pointy. W tym wypadku bardzo trafne. Phinkowa o zielonych drutach też jest niczego sobie. Acatus wrzuć na luz albo sobie odpuść tą zabawę bo się chłopie wykończysz nerwowo. Szkoda zdrowia.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
acatus
Młotkowy
**
Długość toru:: 80 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #55 : 04 Wrzesień 2009, 07:03:31 »
0

Cytat: "grzegorz_sykut"
Cytat: "acatus"
a to niech mnie goni, jest wiele innych ciekawych kolejek, ale swoją drogą to powinien się liczyć ze zdaniem osób które pracowały na kolejce a nie olewać. I Pan Prezes boi się przyjeżdżać do Czarnej bo za każdym razem dostaje zje** od wszystkich i o wszystko


A skąd jesteś pewny czy na tych innych kolejkach będą Ciebie chcieli? Skoro teraz wylewasz pomyje na swojego obecnego prezesa, to czy będziesz potrafił zachować dyskrecję kiedy nie spodoba Ci się coś na innej kolejce?? Nikt nie chce mieć u siebie donosiciela.


Nie wiem czy będą chceli na razie nie martwię się tym

Cytat: "grzegorz_sykut"
Czytając jednak (zresztą nie tylko ja) widzę, że dzieje się tam coś niedobrego, ludzie wzajemnie na siebie naskakują i jest to dla mnie sygnał kontrolny - nie ma co tam jechać, bo tam jest wewnętrzny konflikt a ja w konflikty sie nie chcę pakować, szczególnie kiedy nie jestem stroną.


Osoby związane z kolejką podzieliły się na dwie przeciwne strony: Prezesi i Wolontariusze/Pracownicy a będąc przedstawicielem tej przecież drugiej grupy praca na kolejce jest przyjemością we wręcz rodzinnej atmosferze

Cytat: "grzegorz_sykut"
A tak podsumowując to kolejny raz mamy efekt piaskownicy. Jedni się na drugich obrażają i zamiast załatwić sprawę między sobą to publicznie opluwają się za pomocą forum. Historia pokazuje, że takie rewolucje kończą się zazwyczaj niezwykle szybko a siła rewolucjonistów kończy się zaraz po przewrocie lub chwilę później. Zostaje tylko niepotrzebny smród który robicie nie tylko sobie, własnej kolejce ale ogólnie całemu środowisku.


W sobotę na spotkaniu wszysto się wyjaśni drogą pokojową.  

Cytat: "grzegorz_sykut"
Kucyk niezwykle podobają mi się Twoje abstrakcyjne pointy. W tym wypadku bardzo trafne. Phinkowa o zielonych drutach też jest niczego sobie. Acatus wrzuć na luz albo sobie odpuść tą zabawę bo się chłopie wykończysz nerwowo. Szkoda zdrowia.


Ja skończyłem zabawę i czekam na rozwiązanie
Zapisane
maciej96
Młotkowy
**
Długość toru:: 95 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #56 : 11 Wrzesień 2009, 10:00:05 »
0

Zapraszam chętnych na akcję odkrzaczania w dniu jutrzejszym. Transport z Białegostoku do Czarnej Białostockiej zapewnioy w godz. 8-9. Wyjazd do lasu po godz. 9tej. Serdecznie zapraszam
Zapisane
acatus
Młotkowy
**
Długość toru:: 80 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #57 : 11 Wrzesień 2009, 10:32:53 »
0

Czyżby to znaczyło że drugi ubytek załatany  :wink:
Zapisane
maciej96
Młotkowy
**
Długość toru:: 95 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #58 : 11 Wrzesień 2009, 16:34:21 »
0

Nie, ale masz być może ostatnią szansę pomóc Ogonowi
Zapisane
maciej96
Młotkowy
**
Długość toru:: 95 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #59 : 13 Wrzesień 2009, 19:54:03 »
0

Kilka zdjęć z wczorajszych prac:
http://picasaweb.google.pl/maciej9679/120909PraceNaKLPK#
kilometr 8,8 prawie osiągnięty
300m dalej odkrzaczanie
http://picasaweb.google.pl/drezynowy/WyjazdGospodarczy12092009#
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!