Świat kolejek wąskotorowych SMF
12 Kwiecień 2021, 19:04:01 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lxd2-465  (Przeczytany 67138 razy)
buczek_pkp
Zawiadowca
Długość toru:: 404 m

W terenie W terenie

PKP InterCity, Wąski w Piasecznie

« : 05 Sierpień 2009, 23:03:36 »
0

Jako, że ostatnimi dniami rozwinęła się rozmowa o nowym silniku do lokomotywy Lxd2-465 postanowiłem sobie załozyć o to ten temat.

Jerzy Ch.

Buczek jest skromnym człowiekiem i z tego wynika brak informacji o tym, że PTKW podjęło już decyzje o zakupieniu silnika ( nowego - po kapitalnym remoncie do drugiej lokomotywy, którą mamy w użyczeniu. Podkreślam, BĘDZIE TO NASZ WŁASNY SILNIK w lokomotywie, która nie jest naszą własnością. To oczywiście jest dziwne,ale lepiej dmuchać na zimne, aby nie okazało się, że wpakujemy w nie swój sprzęt 49 000,- PLN +VAT, a właściciel kiedyś nam powie - chłopcy, to był wspaniały gest wykonany przez was dla nas. Zatem krótko mówiąc będzie jeździła druga lokomotywa spalinowa bez ciągłego strachu, że coś się w niej wydarzy , co ją unieruchomi.

Już nie długo Rumunka 465 będzie miała nowy ( po kapitalnym remoncie ) silnik. Będzie on własnością PTKW. Osobą, która najbardziej przyczyniła sie do namówienia zarządu tej firmy jest BUCZEK i to jemu historia Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej bedzie zawdzięczać ten maleńki fragment, bo najważniejsze jest przekonać do wydania pieniędzy.
Reszta nie jest już problemem... reszta to znalezienie tych pieniedzy.

A teraz troszkę historii Lxd2-465.

Był sobie piękny rok 1978. Ktoś teraz może zapytać się czemu piękny??? :shock:  A no piekny ponieważ właśnie w tym roku powstała Lxd2-465. Została przywieziona do Piaseczna gdzie po "rozpakowaniu" zaczęła swoją prace na szlaku Grójeckiej Kolei Dojazdowej. Lokomotywa ta całe swoje życie przejeździła na szlaku właśnie tej kolejki. Jak na lokomotywe przystało nie jeden samochód skasowała ani nie raz się wykoleiła. Pod względem mechanicznym traktowana była na równi z innymi maszynami czyli dość kiepsko chodź jednak okazała się jedną z lepszych, które przetrwały a można to zawdzięczyć m.in. mechanikowi Bąkowi, który na początku lat 90 tych po otrzymaniu prawa kierowania sam ja sobie naprawił i jeździl nią aż do końca 2007 roku, kiedy serce lokomotywy przestało funkcjonować. Lokomotywa została odstawiona. Przychodziło wielu fachowców, którzy za nie małą kase stwierdzali, że silnik jest popsuty :mrgreen: . Sami doszliśmy, że winą awarii silnika jest dostawanie się wody do oleju. Spowodowane to jest nieszczelnością na uszczelce pod tuleją. Obecnie trwają procedury, które mają na celu zakup silnika po remoncie. Miejmy nadzieje, ze wszystko uloży się pomyślnie i dzielna 465 znów powróci na szlak.
andrzej2110
Minister
Długość toru:: 2660 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #1 : 05 Sierpień 2009, 23:06:46 »
0

moderator lub admin wydzieli ładnie temat z tamtego

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Kajetan
Dyrektor
Długość toru:: 518 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #2 : 05 Sierpień 2009, 23:55:06 »
0

Cytat: "buczek_pkp"
Sami doszliśmy, że winą awarii silnika jest dostawanie się wody do oleju. Spowodowane to jest nieszczelnością na uszczelce pod tuleją.

Czyli dokładnie to samo, co rok wcześniej stało się naszej 309.
buczek_pkp
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #3 : 05 Sierpień 2009, 23:58:07 »
0

Niestety, dokładnie tak...
Jsz
Zawiadowca
Długość toru:: 386 m

W terenie W terenie

Jakub Szadkowski
« Odpowiedz #4 : 06 Sierpień 2009, 18:53:06 »
0

:mrgreen: Sami to koledzy z Piaseczna nie doszli o co chodzi z tą usterką, ponieważ wcześniej byli u was serwisanci z zakładu tzn.PZL-Wola S.A i stwierdzili co jest przyczyną usterki.

Swoją drogą bardzo brzydko że nikt nie powiedział mi ani dziękuję ani spier...aj za podanie namiarów na firmy przeprowadzające naprawy silników,mimo iż wcześniej mnie o to poproszono.

Nasuwa się tu pewien cytat:

"Pała to pała....
....raczej,raczej....
....jesteś w błędzie jeśli myślisz inaczej"
Kucyk
Minister
Długość toru:: 4168 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #5 : 06 Sierpień 2009, 19:13:47 »
0

Spokojnie Powerpack, temat dopiero się zaczyna! Rzeczywiście, mój błąd, że nie podziękowałem, ale od założenia wątku nie minęła doba, a ja miałem głowę zajętą dzisiejszą rewizją kotła parowozowego, więc o niczym innym nie myślałem. :oops:

Na razie dziękuję Ci za namiary na dwie firmy które remontują i sprzedają silniki Wola po kapitalce. Z obiema trwają negocjacje aby oferta była jak najkorzystniejsza, bo to nie jest taki prosty wybór. Z jednej strony niska cena, z drugiej bardzo dobre rekomendacje... Trudna sprawa.

A mechanicy z PZL Wola właściwie potwierdzili to, co było stwierdzone, czyli, że woda gdzieś z tulei kapie bo widać to przez otwory rewizyjne. Ale nikt nie wie, czy to tuleje przekorodowały, czy uszczelniacze poszły. I być może się tego  nigdy nie dowiemy..

- Czy maszynista może podczas prowadzenia pociągu jeść salceson?
- Z rozstrzygnięciem tej kwestii poczekajmy na oficjalne stanowisko UTK.
Jsz
Zawiadowca
Długość toru:: 386 m

W terenie W terenie

Jakub Szadkowski
« Odpowiedz #6 : 06 Sierpień 2009, 19:20:38 »
0

Najważniejsze żeby zakup nowego silnika się udał i aby służył wam (PTKW) on jak najdłużej.
Hypnos
Nowicjusz
*
Długość toru:: 37 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #7 : 31 Sierpień 2009, 11:50:36 »
0

@buczek_pkp, jak tam z postępem prac przy 465?

pozdr

bzykanie co większych much ...
buczek_pkp
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #8 : 31 Sierpień 2009, 16:57:54 »
0

Narazie przygotowałem stoły warsztatowe na hali, na których będzie można kłaść części od 465. Od jutra zaczyna się szkoła więc dalej akcje w swoje ręce przejmą pracownicy kolejki. Dokładnie kiedy zacznie się domontaż silnika to nawet marsjanie z marsa nie wiedzą.
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #9 : 03 Wrzesień 2009, 08:32:19 »
0

Dobra, zamówienie na silnik 71H12A po kapitalce pooooszłoooo! Zatem naprawę można uznać za rozpoczętą! :mrgreen:

buczek_pkp
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #10 : 03 Wrzesień 2009, 13:22:43 »
0

Czyli już niedlugo będą 2 rumunki na chodzie :mrgreen:   Ale mi się chumor polepszył  :wink:
Jerzy Ch.
Nowicjusz
*
Długość toru:: 39 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #11 : 14 Wrzesień 2009, 08:07:00 »
0

Będą jeździły dwie Rumunki, jeżeli zabierzemy się rychle za demontaż starego silnika. Mam jednak przeczucie, że moje gderanie w tej sprawie skończy się 48-godzinnym wyścigiem z czasem przed przyjazdem silnika do Piaseczna. Wiem, że to nie piaseczyńska specjalność tylko ogólnonarodowa, ale czy tak zawsze być musi ?
Niby głupie pytanie - skoro ogólnonarodowa - to być musi, ale może kolega Kucyk vel Bimbrownik vel Warkocz pomyśli tym razem np. po niemiecku Co?Co?
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #12 : 17 Wrzesień 2009, 22:07:03 »
0

Dziś rozpocząłem prucie 465 celem wydobycia silnicy. Już na wstępie szlag mnie trafił, bo okazało się, że mk (mądrzy kolejarze) stwierdzili, że podczas napraw łatwiej będzie zamiast skręcać niektóre rzeczy - przyspawać je. Przeraża bezmyślność...
Dodatkową atrakcją jest centymetrowa warstwa syfu w której trzeba szukał łbów śrub, bądź, co gorsze, spawów do przecięcia.
Ale nikt nie mówił, że łatwo będzie...

P.S.
Właściwie naprawy nie można jeszcze uznać za rozpoczętą, gdyż nie zostało zrobione na warstacie tradycyjne inauguracyjne wino proste... (vide wodowanie statku i szampan)

Phinek
Gość
« Odpowiedz #13 : 17 Wrzesień 2009, 22:23:24 »
0

a
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 14:14:18 wysłane przez Phinek » Zapisane
andrzej2110
Minister
Długość toru:: 2660 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #14 : 18 Wrzesień 2009, 19:57:25 »
0

Widocznie nie planowano już ich naprawiać gdy się popsuje....

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Jerzy Ch.
Nowicjusz
*
Długość toru:: 39 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #15 : 25 Wrzesień 2009, 12:21:49 »
0

Brawo Kucyk ! Przygotowywanie 465 do wymiany silnika idzie supeeeeer ! To jest godne podziwu.
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #16 : 30 Wrzesień 2009, 20:01:24 »
0

A w Piasecznie też się dzieje!...

Wymiana silnika idzie raczej pomału a to ze względu na zatrzęsienie innych prac taborowych i rumuńskie komplikacje prostych rozwiązań. Dziś przy pomocy boskiej i hydrauliki siłowej udało się ściągnąć budę z loka. Wczoraj operacja się nie udała, gdyż okazało się, że przednie naczynie wzbiorcze od układu chłodzenia jest zamontowane tak, że wystaje 20mm w stronę przedziału chłodnic i bez zdjęcia zbiornika budy się nie ściągnie. Poziom rumuńskiej myśli technicznej zaczyna powoli doganiać człowieka rasy Cro-Magnon.

buczek_pkp
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #17 : 01 Październik 2009, 15:33:25 »
0

Teraz tak orginalnie wygląda :mrgreen:   Wersja cabrio...
OczeQ
SGKW
*
Długość toru:: 523 m

W terenie W terenie

Wariat torowy

oczeq
« Odpowiedz #18 : 01 Październik 2009, 18:11:15 »
0

"...sikając z wiatrem idziesz na łatwiznę..."

Prawdziwi twardziele wymieniają silnik bez zdejmowania budy z eliksy  :wink:

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Bartosz Uryga
SGKW
*
Długość toru:: 343 m

W terenie W terenie

WRS Bytom Karb

« Odpowiedz #19 : 01 Październik 2009, 19:07:47 »
0

Cytat: "OczeQ"
Prawdziwi twardziele wymieniają silnik bez zdejmowania budy z eliksy

Ale to był Maybach na Maybach Szkoda tylko, że film z wymiany silnika się sFicował...

'Każdy dzień jest podróżą...'

www.sgkw.eu
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!