Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 07:46:23 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co tam w Mławie słychać??  (Przeczytany 299355 razy)
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #60 : 19 Listopad 2010, 01:39:54 »
0

[...]czy dalej szerzy się ku upadkowi ?

Wyszło jakieś nowe wydanie słownika frazeologicznego? Do tej pory myślełem, że ku upadkowi coś się może chylić, a nie szerzyć...
MSPANC
Zapisane
Bart
Młotkowy
**
Długość toru:: 132 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #61 : 19 Listopad 2010, 13:18:20 »
0

Coś w Mławie obecnie dzieje , czy dalej szerzy się ku upadkowi ?
Takim pytaniem z tezą raczej nie zachęcasz zainteresowanych kolejką do udzielenia merytorycznej odpowiedzi. Ale za to na pewno masz dużą szansę wywołać kolejną dysykusję nt. "kto jest bardziej winny.."  
Zapisane

gagarek
Młotkowy
**
Długość toru:: 77 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #62 : 19 Listopad 2010, 21:28:41 »
0

A już myślałem że będzie riposta kolegi Tonsor vel Sasanki, i cholera wie co jeszcze, bo chętnie bym się dowiedział co ekipa pana P.G. uczyniła złego dla kolejki w ostatnim okresie.No i oczywiście czegoś nowego o własnej osobie działającej w tejże niby ekipie. A co się dzieje z kolejką? Nic się nie dzieje, a co ma się dziać? Zapytajcie pana wójta. i tyle w tym temacie.
Zapisane
Kamil
Młotkowy
**
Długość toru:: 54 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #63 : 20 Listopad 2010, 14:32:18 »
+1

Wyszło jakieś nowe wydanie słownika frazeologicznego?
Czepiasz się szczegółów, to nie jest chyba odpowiedź na to co się dzieje obecnie z Mławską KD.

Zapytajcie pana wójta. i tyle w tym temacie.
Tyle że Pan Wójt chyba nie jest użytkownikiem tego forum więc pytamy Was...

Panowie reasumując moglibyście jednak coś niecoś napisać co się obecnie dzieje z Waszą kolejką. Jeśli nie jakieś prace przy wycince krzaków, to może chociaż działacie coś z lokalnymi urzędnikami...  Smutny
Może jakieś nowe decyzje lub przynajmniej przedwyborcze obietnice, że na kolejce po wyborach pojadą 2 lub nawet 3 parowozy...  Z politowaniem
Bo nie wierzę, że nie dzieje się kompletnie nic... Takie jaja to owszem, ale tylko w Krośniewicach... Chichot

Pytam bo sam się niebawem wybieram do Krasnego i na inwentaryzację kolejki mławskiej w ramach zbierania materiałów do mojej pracy mgr. Więc tu nasuwa mi się zasadnicze pytanie czy jest wogóle po co jechać...
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2010, 16:18:51 wysłane przez Kamil » Zapisane
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #64 : 21 Listopad 2010, 16:50:45 »
0

A co się dzieje z kolejką? Nic się nie dzieje, a co ma się dziać? Zapytajcie pana wójta. i tyle w tym temacie.

 Wypowiedz ta wskazuje zdecydowanie na irytacje i zajęcie się swoimi sprawami które z powodu zajmowania się  MKD leżą odłogiem.


Pytam bo sam się niebawem wybieram do Krasnego i na inwentaryzację kolejki mławskiej w ramach zbierania materiałów do mojej pracy mgr. Więc tu nasuwa mi się zasadnicze pytanie czy jest wogóle po co jechać...

No to powodzenia przy pracy, i z drugiej strony takie przedsięwzięcie wymaga czasem pofatygowania się osobiście w odległe czasem miejsca i zbadania sprawy "organoleptycznie".

Ponad to są userzy którzy mieszkają na miejscu a nie tak jak "ekipa" dojeżdzają więc... można ich zapytać.
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
michciu22
Zbanowany
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #65 : 25 Listopad 2010, 21:43:59 »
0

Chciałem tylko wiedzieć co się obecnie dzieje.
Kilka miesięcy temu kolega Mario dodał dużo informacji o kolejce a mianowicie że coś się dzieje.Chciałem wiedzieć to tam słychać ale najwyraźniej nic  Chichot
Zapisane
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #66 : 27 Kwiecień 2011, 15:36:02 »
0

Panie i Panowie...

W związku z minionymi świętami i troską o swoją kondycje przejechałem się rowerkiem by zażyć trochę ruchu i oblecieć niektóre kąty.
Trasa przebiegała po szlaku (dosłownie) kolejki. Ku mojemu zadowoleniu stwierdziłem brak ubytków, kilka przysypań ziemią, i ewentualnie jeszcze obsunięć czy jak to zwał.
Trawa i krzaki oczywiście zaczynają dopisywać- rośną w oczach.
Zdjęcia były robione średnio co 200-300metrów.
Więcej szczegułów w galerii.
Życzę miłego oglądania...
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2011, 16:10:32 wysłane przez Harry Potter » Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #67 : 27 Kwiecień 2011, 16:03:56 »
0

Panowie...

Przypominam, że na forum są również Panie.
Trawa i krzaki jest naturalnym następstwem zawieszenia ruchu. Brak też jakichkolwiek informacji, że ten stan rzeczy miałby się zmienić. Utrwala to stan który przewidziano już jakiś czas temu - Mława ma nikłe szanse stać się turystycznym zagłębiem. 8 lat, kilku operatorów, zaangażowanie miłośników i końcowy efekt jaki widać.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Polmatte
Nowicjusz
*
Długość toru:: 14 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #68 : 29 Kwiecień 2011, 22:33:01 »
0

Panie i Panowie...

W związku z minionymi świętami i troską o swoją kondycje przejechałem się rowerkiem by zażyć trochę ruchu i oblecieć niektóre kąty.
Trasa przebiegała po szlaku (dosłownie) kolejki. Ku mojemu zadowoleniu stwierdziłem brak ubytków, kilka przysypań ziemią, i ewentualnie jeszcze obsunięć czy jak to zwał.
Trawa i krzaki oczywiście zaczynają dopisywać- rośną w oczach.
Zdjęcia były robione średnio co 200-300metrów.
Więcej szczegułów w galerii.
Życzę miłego oglądania...

No i gdzie jest ta galeria?
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #69 : 29 Kwiecień 2011, 22:47:46 »
0

Tu http://750mm.pl/index.php?action=media;sa=album;in=28
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #70 : 24 Czerwiec 2011, 22:16:22 »
0

Panowie...
Grzebałem ja sobie w sieci za pewnymi informacjami i znalazłem takie coś: http://gazeta-mlawska.pl/aktualnosc-598-dokumenty_mlawskiej_kolei_waskotorowej_w_skandalicznych_warunkach.html

I tu pytanie- ktoś coś więcej wie niż napisane w artykule??

Pozdrawiam
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #71 : 24 Czerwiec 2011, 22:17:28 »
0

Znalezione przypadkowo:
Cytuj
Papierzyska walały się wszędzie

Do skandalicznego odkrycia doszło prawie dwa tygodnie temu.  Na nietypowe znalezisko natknął się jeden z  mieszkańców Mławy, Tomasz Sypniewski. Podczas spaceru po terenie dawnej mławskiej kolejki wąskotorowej zobaczył porozrzucane papiery.  Zainteresował się nimi, wziął do ręki i zobaczył, że są wśród nich m.in. kartoteki personalne dawnych pracowników kolejki. O fakcie poinformował burmistrz Janinę Budzichowską, która następnie zadzwoniła do dyrektora muzeum, Leszka Arenta. Kierownik Archiwum w Mławie o znalezisku dowiedział się w niedzielę palmową. Pracownicy oddziału mławskiego APW  od razu przystąpili do działania i udali się na miejsce znaleziska. To, co tam zastali, przerosło ich najśmielsze oczekiwania.

Więcej w GM nr 18, 2 maja.

http://gazeta-mlawska.pl/aktualnosc-598-dokumenty_mlawskiej_kolei_waskotorowej_w_skandalicznych_warunkach.html#

Edit: Harry wyprzedziłeś mnie..
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Turysta
Nowicjusz
*
Długość toru:: 44 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #72 : 20 Sierpień 2011, 00:44:59 »
0

Pod koniec lipca byliśmy w Mławie. Płacz, zgrzytanie zębów i rozpacz. Potwierdzają się informacje niektórych kolegów dość mocno "zagłuszonych" na naszym zacnym forum o selektywnym,wybiórczym i celowym rozkradaniu tej wąskotorówki. Z taboru stojącego na wolnym powietrzu bez jakiegokolwiek nadzoru zostały wymontowane konkretne podzespoły. Dołączam kilka zdjęć. Popatrzcie koleżanki i koledzy. Zdjęcia na www.fotosik.pl/u/chatkowy.
P.S. Po naszej wizycie w Mławie Muzeum Kolejnictwa postanowiło zabrać stamtąd swoją własność.
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #73 : 20 Sierpień 2011, 11:37:54 »
+2

Turysto, równie dobrze możesz podnieść raban że zostawiłeś otwarty portfel na peronie i Ci go ukradli, a przecież w środku był dowód osobisty.
Powiedzmy sobie szczerze, Mławy nie podniesie grupka napalonych pryszczatych miłośników, którzy pretensjonalnym tonem rozliczają cały świat jaki to jest zły, vide kolega Tonsor @ spółka. Widać postawę samorządu, oraz podejście wszystkich środowisk lokalnych (głównie chcących capnąć grunty w Mławie) to lepiej już dziś tabor oddać na inne kolejki (przynajmniej będzie pilnowany a nie zostanie sprzedany za kilka groszy przez lokalnych żuli za wino)
Nie dziwie się wcale MuzKol-owi że zabiera swój majątek, lepiej mieć oko na swój majątek niż oddać go lokalnym złomiarzom za darmo.


Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #74 : 20 Sierpień 2011, 20:40:39 »
0

P.S. Po naszej wizycie w Mławie Muzeum Kolejnictwa postanowiło zabrać stamtąd swoją własność.

Jeśli masz na myśli Px-a to Cię zmartwię, plany zabrania go stamtąd są już od conajmneij roku.
Zapisane

kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #75 : 20 Sierpień 2011, 20:50:30 »
0

Plan a postanowienie to dwie różne rzeczy :]
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
Turysta
Nowicjusz
*
Długość toru:: 44 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #76 : 21 Sierpień 2011, 23:29:02 »
0

Nie miałem na myśli złomiarzy. Złomiarze ukradli by co się da a tam były wymontowywane konkretne części i nie za parę złotych na wino. Wspomniani "pryszczaci napaleni miłośnicy" wyremontowali i zamknęli w hali co cenniejszy (i w danej chwili sprawniejszy )sprzęt i widać, że przy tym sprzęcie pracują i go uratują. Nie podnoszę rabanu tylko opisuję wizytę w Mławie, nie wiem jakie plany miało muzeum, wiem że ich sprzęt podpisany białą farbką po naszej informacji telefonicznej postanowili zabrać jak najszybciej. Przywołany wyżej kolega Tonsor też nie jest jakimś dziwnym stworem z kosmosu tylko człowiekiem z krwi i kości toczącym ciągłe boje o uratowanie tej kolejki jak i nie jest jakimś napalonym szczeniakiem którego ciągle można kopać jakby chwytał za nogawkę. No cóż, Mława jako "magazyn części zamiennych" skończy się mam nadzieję szybko (I tak co cenniejsze już wymontowano ). Życzę spokojnych snów o kolejkach. 
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #77 : 22 Sierpień 2011, 00:12:14 »
0

kolega Tonsor też nie jest jakimś dziwnym stworem z kosmosu tylko człowiekiem z krwi i kości toczącym ciągłe boje
I na tym słowie, moim zdaniem, opis Kolegi Tonsora powinien był się zakończyć.

Drezyniarze.pl byli tydzień temu w Mławie. Nic tam się już nie uratuje. Nie ma woli, ani chęci. Nie ma taboru. Nie ma perspektyw ani pomysłów.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
aronek
Zawiadowca
****
Długość toru:: 310 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #78 : 22 Sierpień 2011, 10:55:09 »
0

Jako nowy na forum powymądrzam się
Nie ma takiej kolejki której nie dałoby się reaktywować. to zależy od samorządu. jak samorząd nie chce, to zostanie tak jest, a raczej będzie postępować degradacja.
W weekend miałem wycieczkę rowerową wzdłuż linii.
Przy okazji ukryłem parę geocache (www.geocaching.com - jeszcze nie dodane) które być może skierują w te rejony innych turystów, i niestety byłem mocno rozczarowany tym co widziałem.
Jedna pani nawet powiedziała, że byli tacy.. narobili szumu i zniknęli.

A z innych obserwacji: w Lesznie jakiś pan nosił podkłady w pobliżu pociętego fragmentu torowiska (sobota 22 sierpnia). to była kradzież czy może działania inwestycyjne?
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #79 : 22 Sierpień 2011, 13:17:58 »
+1

Cytuj
Jedna pani nawet powiedziała, że byli tacy.. narobili szumu i zniknęli.
Dlatego tak sobie żartuję o tych pryszczatych chłopcach z ułańską fantazją co wiecznie bujają w obłokach.
Piekny i romantyczny ich gest, ale niestety równie smutny w zderzeniu z realiami kapitalizmu, lokalnej polityki i interesów tych którzy mają nieco więcej niż tylko młodzieńczy zapał i wiarę że się uda. Prawda jest brutalna, emocjonalnie trudna do zaakceptowania ale niestety niemal ostateczna.
Taka już los, że niektóre kolejki mimo że dawniej były prężne i potrzebne dla regionu nie mają sensu funkcjonowania we współczesnej gospodarce. A kolej turystyczna nie polega na tym, że wstawimy ławki do węglarki i zamiast buraków powieziemy turystów, tylko dlatego bo szkoda wyrywać torów.
I nie ma w tym za grosz pogardy dla działań miłośników w Mławie, bo sam spędziłem na tej kolejce kilka miesięcy swojego życia.
Nie chodzi też, że odbieramy Wam nadzieję na funkcjonowanie tej kolejki. To rynek odebrał te nadzieje.

Zaraz pewnie odezwą się obrońcy i powiedzą - No to co? Nic nie mamy robić i patrzeć jak wszystko niszczeje?
Róbcie co chcecie, ale Wasze wysiłki są i tak co najwyżej tłumieniem własnego smutku a nie ratowaniem kolejki.

Pozwolę sobie na tym zakończyć moje tłumaczenie. Jak ktoś zrozumiał - super. Jeśli nie, to chyba nic już go nie przekona.
I będzie niczym błędny rycerz bronił kawałka trawnika po równi stacyjnej mówiąc że broni dziedzictwa narodowego, zabytkowej, niepowtarzalnej i jedynej w świecie kolejki wąskotorowej.
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 20   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!