Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 12:13:27 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Milicka ścieżka do kolejki  (Przeczytany 222799 razy)
Arcy-KS
Czytelnik

Długość toru:: 9 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #80 : 08 Luty 2011, 08:42:23 »
0

  Co z nim było??   Mam jego zdjęcia zrobione już po zamknięciu   WKD.   A do kiedy ten parowóz stał na wąskim w Miliczu? Jakoś to mi umknęło.
Zapisane
pleszewianin
Młotkowy
**
Długość toru:: 149 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #81 : 01 Maj 2011, 12:32:53 »
0

Wczoraj korzystając z majówkowej pogody zrobilem motorkiem małą wyprawę do Milicza;).

Gdy dotarłem na miejsce szczękę z tlucznia zbieralem chyba 15 min

http://img94.imageshack.us/i/zdjcie0101lz.jpg/

Następie udałem się w okolice dworca PKP aby ujrzeć drugi pomnik;)
http://img135.imageshack.us/i/zdjcie0108q.jpg/

Link do całej galeri z wyprawy;)
http://img577.imageshack.us/g/zdjcie0126z.jpg/

Wszystko pięknie odnowione;). Większą uwagę zwracałem na lyd1-228 wkońcu moje mam z nimi całe dzieciństwo wspomnień:)
Zapisane

Nie jestem przedstawicielem PKL
Łowca
Młotkowy
**
Długość toru:: 134 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #82 : 02 Maj 2011, 20:07:16 »
0

W jednym z wagonów zrezygnowano z odtwarzania okien - zapewne też i środka - czy z powodów finansowych czy może z jakichś innych powodów ?
No i pytanie - któryż to z wagonów został wybrany do niepełnego odtwarzania ?
Zapisane
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #83 : 02 Maj 2011, 20:49:36 »
0

W jednym z wagonów zrezygnowano z odtwarzania okien - zapewne też i środka - czy z powodów finansowych czy może z jakichś innych powodów ?
No i pytanie - któryż to z wagonów został wybrany do niepełnego odtwarzania ?

Chodzi o jedną z bryk rumuńskich (nie pamiętam już numeru, jest w SIWZ), powodem był brak aluminiowych ram okiennych. Uznano, że w związku z brakiem ww. ram i innych elementów wyposażenia a jednocześnie docelowego, ekspozycyjnego charakteru wagonu zostaną wstawione matowe/mleczne szyby a wnętrze poza podłogą i ścianami nie zostanie odtworzone. W wagonie zainstalowano wzdłuż okien od środka stelaż z rur cynkowanych celem łatwiego zawieszenia na nich eksponatów dotyczących kolejki.
Zapisane

andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #84 : 23 Czerwiec 2011, 11:48:14 »
+1

Milicz-Wąsk Dewastacja Wagonu Małe | Duże
Już komuś wagon przeszkadzał...
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #85 : 23 Czerwiec 2011, 18:48:16 »
-7

Z tego co pamiętam w SIWZ był zapis że szyby mają być hartowane. Czy tak pęka hartowane szkło? [Ciach wycieczki osobiste. Tego rodzaju wypowiedzi nie będą tolerowane] // PN
 Już była mowa na ten temat. Żale do Phinka kieruj do niego, a nie na forum.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2011, 06:03:31 wysłane przez Paweł Niemczuk » Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #86 : 23 Czerwiec 2011, 19:15:27 »
0

No, pierwsza wybita szyba, to sygnał, że nikt o tabor nie dba i nikomu na nim nie zależy.

Teraz czekać pomalowania taboru....
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
konrad
Mechanik
***
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #87 : 24 Czerwiec 2011, 00:00:27 »
+2

Oj, myślę Piottrze, że możesz się mylić, taki materiał jeszcze nie świadczy o zaniedbaniu taboru, a może ten akt wandalizmu odbył się noc wcześniej, i jeszcze żadne służby nie zdążyły tego naprawić? a może na monitoringu który ponoć miał tam być jest nagrany sprawca i trwają poszukiwania... z materiału wynika tylko i wyłącznie, że nie ma szyby... a czy dba, czy nie dba to chyba jeszcze za wcześnie na taki komentarz...
Zapisane

Urok sapiącej ciuchci jest niepodważalny ale lokomotywa spalinowa to potęga.
dino
Młotkowy
**
Długość toru:: 100 m

W terenie W terenie

M-sta spalinowych i elektrycznych poj. tr.


« Odpowiedz #88 : 27 Czerwiec 2011, 09:38:04 »
0

... niestety mam nadzieję, że ta szyba nie wyzwoli "efektu domina" bo tabor naprawdę fajnie się prezentuje. 
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #89 : 27 Czerwiec 2011, 19:49:57 »
+3

Za dużo się naczytałem o "efekcie wybitej szyby" i za dużo przerabiałem tego w praktyce, żeby być takim niepoprawnym optymistą jak Dino.

Wybita szyba to "testowanie ochrony". Jak nikt na to nie zareagował, znaczy, że można bezkarnie kraść elementy.
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Arcy-KS
Czytelnik

Długość toru:: 9 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #90 : 05 Lipiec 2011, 15:37:40 »
0

Nie chcę Was zasmucać, ale nadal nic się nie zmieniło, rozbite szkło z drzwi leży przed wagonem i w środku razem z kamieniami, ( gdyby choć jeden kosz na śmieci to bym pozbierała).  A zielsko zarasta, oj zarasta, dzika jeżyna sięga już podkładów, a więc nikt o to nie dba rzeczywiście.
   
Pozdrawiam!
Zapisane
sinyou135
Młotkowy
**
Długość toru:: 85 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #91 : 05 Lipiec 2011, 21:31:36 »
+2

Niestety taka prawda że nie powinno się udostępniać zabytków tak publicznie w terenie, a na pewno nie takich cennych eksponatów jak łajka i 3aw. Jeśli chcemy ocalić ten tabor, to zamknijmy go na cztery spusty na ogrodzonym terenie. Teraz tylko by brakowało żeby nie daj boże, komuś przyszło do głowy niszczyć bezcenne wyposażenie taboru. A jeśli samorządy chcą mieć ekspozycję, to niech sobie zbudują repliki- atrapy po których nikt nie będzie płakał.
Przepraszam za radykalne podejście ale zbyt dobrze znam tą polską rzeczywistość.
                                                                                                                            Pozdrawiam
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #92 : 05 Lipiec 2011, 22:01:51 »
0

O chuligańskich wybrykach najlepiej informować organy ścigania, mają zdecydowanie lepszą skuteczność niż czytelnicy forum.
Ekspozycja powstała właśnie po to, żeby tabor dostępny był dla każdego, a nie po to żeby chować go po kątach, pod kluczem.
Wystarczy lepszy dozór gospodarza i dbałość o to co udało się w Miliczu zbudować.

Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
sinyou135
Młotkowy
**
Długość toru:: 85 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #93 : 05 Lipiec 2011, 22:14:22 »
+3

No tak jak najbardziej ale problem w tym, że w kraju robi się wielki szum przy budowie, sprowadzaniu eksponatów, a gdy już ucichną gazety i zniknie błysk aparatów i kamer to nikt już nie pamięta. Jestem ciekaw czy ta szyba już jest posprzątana bo jeśli nie, to przedsiębiorczy Polacy niedługo zaczną czerpać zysk złomowy z podarowanego im stojącego bezpańsko prezentu. Chcą samorządy robić ekspozycje w porządku ,ale niech zatrudnia ochroniarzy, bo to jedyna skuteczna metoda. Bo kamery nie zapobiegną np spaleniu zabytku, może i złapany będzie sprawca, ale to już nie wróci bezcennego zabytku.
Nie oszukujmy się, bez należytej ochrony wagony długo nie postoją.
A wymalowanie przez graficiarzy, to najmniejsza krzywda jaka może je tam spotkać.
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #94 : 05 Lipiec 2011, 22:43:43 »
0

Cytuj
Chcą samorządy robić ekspozycje w porządku ,ale niech zatrudnia ochroniarzy, bo to jedyna skuteczna metoda. Bo kamery nie zapobiegną np spaleniu zabytku, może i złapany będzie sprawca, ale to już nie wróci bezcennego zabytku.

Proponuje teraz jeszcze znaleźć źródło finansowania etatu dla tego ochroniarza lub ochroniarzy i już można biegusiem na posiedzenie rady powiatu się udać i obwieścić plany swoje wraz ze sposobem finansowania.Na pewno Cię ozłocą.




Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
sinyou135
Młotkowy
**
Długość toru:: 85 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #95 : 06 Lipiec 2011, 00:06:40 »
+1

Dobrze wiem że to jest nierealne, dlatego takie ekspozycje to nie jest najszczęśliwszy pomysł.
Już tam nawet się godzę na te rumuny, bo tego w końcu mamy tyle że zawsze ostaną się jakieś egzemplarze, ale łajka to już nie jest rozsądny pomysł, bo i tak dla przeciętnego obywatela to nie będzie się niczym różniło od rumuna. Jakby postawić zamiast mbxd1 -  mbxd2 to mamy taki sam efekt w postrzeganiu tego jako zabytku. Parowóz by tam lepiej pasował. Peiks robi większe wrażenie wśród oglądających bo to parowóz a i tych maszyn jest stosunkowo wiele.
Nie jestem przeciwny tej inicjatywie, ale zanim zaczniemy wystawiać bezcenne eksponaty, to może najpierw lepiej sprawdzić na dostępnych jeszcze rumunach czy ten teren rzeczywiście jest dla taboru bezpieczny.  Może okaże się że to był pojedynczy incydent i wszystko jest ok, ale takie sprawy jak nawet rozbita szyba powinny być usuwane na bieżąco, bo to świadczy że się ten tabor dogląda. Kupił samorzad wagony to niech o nie dba.
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #96 : 06 Lipiec 2011, 00:51:11 »
+3

Proponuje całą swoją wypowiedź a szczególnie ostatnią linijkę, przesłać na ręce Rady Powiatu Milickiego. A jeszcze lepiej wygłosić  to wszystko osobiście w trakcie posiedzenia tejże Rady. Myślę, że w osobistej konfrontacji będziesz miał tyle samo zapału i energii w osądzaniu, komentowaniu i doradzani,u jak siedząc przed ekranem swojego komputera i pisząc nam tutaj swoje obserwacje, spostrzeżenia oraz uwagi na co się godzisz a na co Twojej zgody nigdy nie będzie.




Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
akrobatycznykonrad85
Czytelnik

Długość toru:: 2 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #97 : 13 Listopad 2011, 11:22:31 »
-1

witam tak sobie myślę jak już Powiat Milicki chce uruchomić linie na odcinku z Pracze do Bracławia to ciekawe jak położą tory pod wiaduktem kolejowym w Sławoszewicach? Kiedyś to kolejka przejeżdżala pod wiaduktem kolei normalnotorowej a tam jest droga-moim zdaniem to jest problem chyba że założyli by sygnalizacje pod wiaduktem bo inaczej się nie da...

W tym miesiącu pracownicy robią małe przeprawy nad kanałami wodnym na odcinku Ruda Milicka-Grabownica oraz oczyszczają teren pod budowę ścieżki rowerowej trzymam kciuki żeby za 5 lat ruszuła reaktywacja lini.Byłem ostatnio na moście raczej co z niego zostało(betonowe filary na rzece barycz w okolicach gądkowic i powyśleć że kiedyś jeździły tam parowozy do sulmierzyc coś pięknego)
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad 2011, 16:00:50 wysłane przez kalito » Zapisane
Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #98 : 13 Listopad 2011, 18:48:23 »
0

Trwa budowa wiat przystankowych na trasie ścieżki rowerowej szlakiem dawnej kolejki wąskotorowej. Wiaty podobnie jak cała infrastruktura turystyczna stylistycznie nawiązują do budowli kolejowych.

http://milicz-powiat.pl/turystyka-i-ekologia/1668-budowa-wiat-na-trasie-cieki.html
Zapisane
dino
Młotkowy
**
Długość toru:: 100 m

W terenie W terenie

M-sta spalinowych i elektrycznych poj. tr.


« Odpowiedz #99 : 14 Listopad 2011, 08:28:33 »
0

Rumuńskie doczepy stojące na dwane stacji Milicz Wąsk. podobno padły aktem wandalizmu :-( czy posiada ktoś aktualne foto tych wagonów Co??
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!