Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 07:46:15 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Impreza z Px38-805 na Żnińskiej Kolei Powiatowej  (Przeczytany 37958 razy)
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #60 : 23 Marzec 2011, 18:37:55 »

Nie,ślepy nie jestem. Został kawałek w stronę Bożejowiczek. Ale nie wiem,do którego momentu ostały się tory.
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
Romas
Zawiadowca
****
Długość toru:: 409 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #61 : 23 Marzec 2011, 19:28:58 »

No tak, mea culpa szyny tam rzeczywiście leżą. Tylko spytaj się kolejarzy czy odważą się na nie wjechać, nie wspominając już o moście na tym szlaku i braku mijanki na końcu.
Zapisane
102N
Zawiadowca
****
Długość toru:: 466 m

W terenie W terenie



jakub.luczak
« Odpowiedz #62 : 23 Marzec 2011, 21:38:48 »

Ktoś coś wspominał o tym,że raz do roku tam jeżdżą, ale głowy nie dam. Strona żninska może coś powie na temat tego szlaku?
Zapisane

1. Admin / Moderator ma zawsze rację.
2. Gdy Admin / Moderator nie ma racji - patrz punkt 1.
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #63 : 23 Marzec 2011, 22:11:40 »

Zostało, ale niewiele. Za Gąsawą do kozła będzie z 300- 400 m. Kolejny odcinek to ok.  1km do centrum Żnina po linii w kierunku Bożjewiczki. Tam postaramy sie wjechać np. w dzien dziecka.

Cytuj
No tak, mea culpa szyny tam rzeczywiście leżą. Tylko spytaj się kolejarzy czy odważą się na nie wjechać, nie wspominając już o moście na tym szlaku i braku mijanki na końcu.

W 2008 był tam Px38-805 z wagonami. Nie było problemu.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2011, 22:15:54 wysłane przez SMKZnin » Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #64 : 26 Marzec 2011, 14:00:32 »

Witam

Kilka zdjęć, które udało mi się zrobić podczas Imprezy.

Poza tym zdjęcia z zaliczonych przez Krakowską Grupę Sympatyków przy okazji kolejek:
Wrocławska KD - Milicz i Sułów
Krotoszyńska KD
Wyrzyska KD - Białośliwie i Łobżenica
Sompolno - to co zostało ...

http://gdario.republika.pl/ Pozycja nr 2
Zapisane

jaca45
Czytelnik

Długość toru:: 8 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #65 : 27 Marzec 2011, 12:28:15 »

Impreza fajna ba bardzo fajna jak na pierwszy raz. Duża frekwencja ale jest zawsze jakieś ale.
powinno zacząć się wszystko w parowozowni szopa otwarta ,obrotnica, nawęglanie ale ogólnie jest   OK !!! Tak trzymać.
Zapisane

Pozdrawiam  jaca45
SMKZnin
Mechanik
***
Długość toru:: 165 m

W terenie W terenie



olek.lutek
WWW
« Odpowiedz #66 : 27 Marzec 2011, 18:12:04 »

Impreza fajna ba bardzo fajna jak na pierwszy raz. Duża frekwencja ale jest zawsze jakieś ale.
powinno zacząć się wszystko w parowozowni szopa otwarta ,obrotnica, nawęglanie ale ogólnie jest   OK !!! Tak trzymać.

Gdyby tak miało być to impreza musiała by się rozpocząć o 6 rano a to jest niemożliwe. Musiałem uwzględnić dojazdy i odjazdy ludzie którzy korzystali np. z PKSu.
Zapisane

Profil Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie
jaca45
Czytelnik

Długość toru:: 8 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #67 : 27 Marzec 2011, 19:40:18 »

Bez przesady kolego zawsze idzie się jakoś dogadać co do czasu . Żnin to nie jakieś zadupie PKS jeździ do wieczora a hotele są więc opcji jest dużo.
                                     
                                                 Pozdrawiam         jaca45
Zapisane

Pozdrawiam  jaca45
jaca45
Czytelnik

Długość toru:: 8 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #68 : 27 Marzec 2011, 20:34:54 »

Chyba że  jakiś dobry wujek się znajdzie ale to tylko marzenia.
Zapisane

Pozdrawiam  jaca45
robert.lxd2
Czytelnik

Długość toru:: 5 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #69 : 28 Marzec 2011, 18:06:29 »

Chciałbym podziękować na tym zacnym forum organizatorom imprezy w dniu 20 marca (niedziela) za zaangażowanie w zadowolenie uczestników,mam pozytywne wrażenia i wspomnienia,parowóz wyglądał pięknie,skład czysty i schludny,stacja w Żninie posprzątana i zagrabiona co wywołało moje zadowolenie,w pociągu duży nowy termos ze świeżo zaparzoną herbatką na rozgrzewkę-taka mała rzecz a cieszy no i poczęstunek na koniec imprezy w pięknie zaadoptowanej hali warsztatowej...To wszystko tworzy ciekawą otoczkę samej imprezy i uważam,że tak właśnie powinno być-a nie bufet z piwskiem w pociągu i później zgraja pijanych obszczymurów włażących wszystkim w kadr. W niedzielę była zdecydowana przewaga starszych osób i myślę,że to też miało wpływ na wysoką kulturę uczestników przejazdu.W Żninie bywam raz na kilka lat i mam zdjęcia i filmy z różnych lat i widzę zdecydowaną zmianę na lepsze w zarządzaniu kolejką-wymieniane podkłady na stacji i szlaku,powstał bar PAROWOZOWNIA-genialny pomysł na wykorzystanie części infrastruktury a zarazem na zarabianie na utrzymanie całej reszty.Myślę że sprawy idą w dobrym kierunku i kolejka będzie dalej się rozwijać zabiegając o turystów i miłośników ciasnych torów coraz większym wachlarzem ofert a i ja zapewne częściej tam zagoszczę.Myślę,że bardzo dobrą inwestycją byłoby przekonać powiat do uzyskania środków np. z Unii na rozwój turystyki w regionie i zdecydowanie odbudować linię do Parku Dinozaurów-wszak jest to atrakcja turystyczna-czyli potencjalna kura znosząca złote jaja dla kolejki. Śmiem twierdzić,że ta linia przynosiłaby krocie zysków ze sprzedaży biletów ponieważ dla młodzieży jak i dla rodzin z dziećmi byłby to jeden z obowiązkowych punktów do zaliczenia tak jak Biskupin czy Wenecja. Myśle,że zarząd Parku Dinozaurów również powinien być zainteresowany tą inwestycją ponieważ zwiększyłoby to zdecydowanie frekwencję odwiedzających.Sądzę że jest o co walczyć.
Zapisane
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #70 : 02 Marzec 2023, 18:05:40 »

I ja się dołączam do podziękowań i, jak to mówią "lepiej wcale niż późno", dodam coś od siebie:

https://www.youtube.com/watch?v=NXRo3ppEoIg
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2023, 18:09:09 wysłane przez Maciek JKD » Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!