Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 11:33:12 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 34   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dzieje się :)  (Przeczytany 465407 razy)
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #380 : 07 Styczeń 2014, 21:15:48 »
-4

A może przedstawisz coś konstruktywnego w wyżej wymienionej sprawie zamiast mielić jęzorem?

Mieliłeś jęzorem to Ty od kilku dni tutaj więc jak napisałem wcześniej. Albo bij się w pierś i przeproś albo ... pokaż żeś facet.
Zapisane
Skruczaly
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #381 : 07 Styczeń 2014, 21:45:40 »
0

Wiesz ja tam przy wzroście 198cm, stopie rozmiaru 48 i duuużych kciukach nie muszę pokazywać żem facet:P Ale ty widać że masz z tym coś problem:D

Pozdrów żonę;)

Prosiłem - bez wycieczek osobistych. Zasłużyłeś na ostrzeżenie. Ze względu jednak na fakt, że jestem zaangażowany osobiście w spór z Tobą, poprzestanę na upomnieniu słownym. Nie chcę być oskarżony o stronniczość i dlatego powstrzymam się od udzielenia oficjalnego ostrzeżenia. Nie znaczy to jednak, że nie zrobi tego któryś z niezaangażowanych w dyskusję adminów / moderatorów. //PN


Grzecznie ostrzegam - jeszcze jedna wycieczka osobista na temat męskości czy niemęskości i pożegnasz się z tym forum na dłużej/GS
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2014, 22:53:17 wysłane przez Paweł Niemczuk » Zapisane
sarna
Zawiadowca
****
Długość toru:: 319 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #382 : 07 Styczeń 2014, 21:51:44 »
0

Chciałoby ci się zmierzyć średnicę tych świateł i nazwę producenta?
Jak będzie stał na pl. Piastów akurat to podejdę i zmierzę
Zapisane
Skruczaly
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #383 : 07 Styczeń 2014, 21:58:58 »
+1

Podejrzewam że to Hella chociaż w Polsce już produkują zamienniki lamp dla autobusiarzy...

Zapisane
Sadek
Gość
« Odpowiedz #384 : 07 Styczeń 2014, 23:44:23 »
+3

Chłop cos robi pochwalił się tym to trzeba go zjechać od razu? Kogo on obraził czym gdzie ta arogancja? Najlepiej jak tabor stoi pordzewiały  w krzakach nie ruszany ale  w oryginalnym malowaniu 
 
Zapisane
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #385 : 08 Styczeń 2014, 09:03:06 »
-2

Wiesz ja tam przy wzroście 198cm, stopie rozmiaru 48 i duuużych kciukach nie muszę pokazywać żem facet:P Ale ty widać że masz z tym coś problem:D

Pozdrów żonę;)


Nie uważam za słuszne ciągnąć dyskusji z dużo młodszym jak widać użytkownikiem forum. Pozdrowienia narzeczonej przekazałem, przy okazji córce też.
Przypomniała mi się osoba pewnego gościa o wzroście 2,07 OIDP, twarzy pacholęcia i podejściu do wielu spraw w kolejowym świecie 10-cio latka, także jak widzisz, nie wzrost z ciebie zrobi faceta.

Chłop cos robi pochwalił się tym to trzeba go zjechać od razu? Kogo on obraził czym gdzie ta arogancja? Najlepiej jak tabor stoi pordzewiały  w krzakach nie ruszany ale  w oryginalnym malowaniu    

Sadek, poczytaj wyżej, nikt go nie zjechał tylko grzecznie poprosił o konsekwencje. Wszak faceta poznaje sie po tym jak kończy a nie jak zaczyna Zdanie sobie wyrobiłem EOT dla mnie.
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2014, 09:10:58 wysłane przez AXEL » Zapisane
Skruczaly
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #386 : 08 Styczeń 2014, 10:06:15 »
0

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
Dla mnie to ty i kilka innych osób obraziliście mnie i ludzi związanych z Rudami...
Widać u was zazdrość:)
Ja po prostu nie ciągnę z tobą dyskusji bo nie warto;)

Zna ktoś nazwy firm produkujących falowniki dla taboru w Polsce? Znam tylko Enika i Elin
Zapisane
Piotrek
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #387 : 08 Styczeń 2014, 10:10:34 »
+1

Zna ktoś nazwy firm produkujących falowniki dla taboru w Polsce? Znam tylko Enika i Elin


Jeszcze jest firma MEDCOM z Warszawy.
http://www.medcom.com.pl/
I Vossloh- Kiepe, ale to już zagranica.
http://www.vossloh-kiepe.com/
« Ostatnia zmiana: 08 Styczeń 2014, 10:15:35 wysłane przez Piotrek » Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #388 : 08 Styczeń 2014, 10:17:53 »
+3

Panowie, zabastujcie - Skruczały dostał po gołym fundamencie człowieczym ostrą witką solidarnej krytyki za swe zachowanie, nadmienić tu należy że taka jednogłośna rózga jeszcze na tym zacnym forum nie świsnęła, i starczy już tej chłosty, bo z dydaktycznej zaczyna przybierać ona formę walenia niegrzecznego chłopca po końcu pleców czym popadnie.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
janeczek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 915 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #389 : 08 Styczeń 2014, 10:37:11 »
+2

Święte słowa, nareszcie jeden trafnie to ujął.
A do Kolegi Skruszałego - jest takie jedno fajne powiedzonko - "Psy szczekają .... karawana jedzie dalej". Czyli rób swoje i nie przejmuj się.
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #390 : 08 Styczeń 2014, 11:06:16 »
0

Teraz proponuję wrócić do głównego wątku w tym temacie, czyli tego co się w Rudach dzieje.



Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #391 : 12 Styczeń 2014, 14:59:47 »
+13

Miałem dziś okazję porozmawiać chwilę przez telefon z rudzkim Naczelnikiem, Jarkiem Łuszczem. Po omówieniu spraw ważnych, zamieniliśmy też słów parę na temat ostatnich wydarzeń i dyskusji na forum. Jarek, ze względu na fakt, że sam osobiście na forum się nie udziela, poprosił mnie abym w jego imieniu napisał, że kolega Skruczały nie jest ani nie był pracownikiem Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach. Wykonuje tam jedynie odpłatnie prace zlecone. Nie był też ani nie jest uprawniony do wypowiadania się w imieniu Rud, a to, co na forum napisał, to jedynie jego prywatne opinie i wypowiedzi, z którymi Pan Jarosław Łuszcz się nie utożsamia. Zgodził się też z opinią na temat rzekomej, a faktycznie nie występującej konkurencji między obiema kolejami. Obie koleje w rzeczywistości nie konkurują ze sobą ze względu na oddalenie przestrzenne oraz różne grupy docelowe. Grupą docelową Rud są mieszkańcy Rybnika, Raciborza i, tradycyjnie, Gliwic, zaś Karbia - Bytomia i wschodniej części GOP-u. Ponadto obie koleje znacząco różnią się swoją ofertą. Zaś dla turysty z dalszych rejonów Polski fakt istnienia w relatywnie niewielkiej odległości (niewielkiej z punktu widzenia przybysza z daleka) jest nie przeszkodą, a dodatkową atrakcją.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2014, 15:27:47 wysłane przez Paweł Niemczuk » Zapisane
sarna
Zawiadowca
****
Długość toru:: 319 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #392 : 12 Styczeń 2014, 15:15:18 »
+8

Tak na zdrowy rozum, czy gdyby była jakaś zażarta konkurencja i ogólne hejtowanie się wzajemnie, to czy Lasek jeździłby po torach GKW z okazji niedawnego jubileuszu?  


EDIT: źle przecinek postawiłem, już poprawiam
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2014, 15:54:13 wysłane przez sarna » Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #393 : 12 Styczeń 2014, 15:29:00 »
+5

Otóż to. Co więcej - z rudzką obsługą, która wykonała absolutnie fantastyczną robotę angażując się w przedsięwzięcie bez reszty. Wykonali 200% normy.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2014, 15:34:45 wysłane przez Paweł Niemczuk » Zapisane
Cordylus
Zawiadowca
****
Długość toru:: 331 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #394 : 12 Styczeń 2014, 16:57:37 »
+1

Niedawno natrafiłem na informacje, że tor do Stodół jeszcze istnieje. Czy to prawda, a jeśli tak, to w jakim jest stanie?
Zapisane
sarna
Zawiadowca
****
Długość toru:: 319 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #395 : 12 Styczeń 2014, 17:09:17 »
+1

(...) Od stadniny koni w Stanicy aż do Rybnik-Stodoły z ubytkiem 40m przed Rybnik-Stodoły ok. 10km (...)
Więc ubytki niewielkie.

A ja wklejałem gdzieś tutaj link do street view na którym widać stan przejazdu
Zapisane
mw
Gość
12 Styczeń 2014, 17:11:56 - Ukryty.
« Odpowiedz #396 : 12 Styczeń 2014, 17:11:56 »
-9

« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2014, 17:19:04 wysłane przez mw » Zapisane
rememberthename18
Nowicjusz
*
Długość toru:: 29 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #397 : 12 Styczeń 2014, 17:17:17 »
+2

Tor owszem istnieje,co jakiś czas jest rozjeżdżany nawet lokomotywą. Problemem jest to, że od dawna nie wjeżdżał tam już skład z wagonami osobowymi, podkłady są w dużym stopniu wygnite. Doliczyć należy także dwa ubytki (pierwszy około 100m, drugi około 30m w rejonie samego przejazdu) jeśli się nie mylę, bo nie byłem tam od wakacji. Problemem jest w tym miejscu brak odkrzaczenia co z kolei sprzyja kradzieżom. W zimie 2011/12 roku powstały te ubytki. Więc gdyby chcieć wznowić tam ruch należałoby zrobić remont toru + zrobić mijankę na przystanku Stodoły Pozdrawiam
Zapisane
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #398 : 12 Styczeń 2014, 18:24:04 »
+7

Otóż to. Co więcej - z rudzką obsługą, która wykonała absolutnie fantastyczną robotę angażując się w przedsięwzięcie bez reszty. Wykonali 200% normy.
Dlatego Rudzka była obsługa bo co do waszej  pewnie  były powazne obawy o uszkodzenie parowozu

Weźże mi powiedz, jaki cel Ci przyświeca? Odczuwasz jakiś przymus bycia stereotypowym złośłiwym Polaczkiem, którego uwiera czyjś sukces? Boli Cię, że samorządowcy z Kuźni i ekipa z Rud wyświadczyli nam uprzejmość i zechcieli uświetnić nasze święto? Denerwuje Cię, że legendarny konflikt na linii Rudy - Karb to tylko Twoje (i paru innych osób) pobożne życzenie, a w rzeczywistości współpraca jest konstruktywna i przebiega w dobrej, koleżeńskiej atmosferze? Czy, podobnie jak redakcja "Faktu" i "Super Expresu" wychodzisz, z założenia, że im gorzej, tym lepiej, a jak jest dobrze, to należy zrobić wszystko, żeby ten stan rzeczy jak najszybciej zakończyć?

I na zakończenie - nie trzeba być tytanem intelektu ani mieć dostępu do informacji tajnych, żeby wiedzieć, że w Bytomiu nie ma czynnego parowozu, a co za tym idzie - nie ma ludzi, którzy mają konieczną wiedzę i doświadczenie. I z tej przyczyny, w ramach dobrosąsiedzkiej przysługi, parowóz został przysłany wraz z obsługą. A obsługa ta, nie dość, że spisała się na medal (złoty), to jeszcze czerpała prawdziwą radość i satysfakcję z wykonywanej pracy. I w ten oto sposób wszyscy byli zadowoleni. Myśmy mieli świetną imprezę, załoga z Rud i samorządowcy z Kuźni mają się, słusznie, czym chwalić.

Och, jakie to bolesne - dobra współpraca i wspólny sukces. Ach, jak piecze i doskwiera! Jakiż wrzód na, jak to ujął Kuc, samym fundamencie człowieczeństwa! Wypalić żywym ogniem!
Zapisane
rememberthename18
Nowicjusz
*
Długość toru:: 29 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #399 : 12 Styczeń 2014, 20:41:27 »
0

Panowie nie gryźcie się między sobą bo to nie ma najmniejszego sensu. Każda osoba znająca wąskotorowe realia wie jak bywa takich kolejkach, a kłótnie na tym forum nic nam nie dają. Jeśli wspólnie nie będziemy sobie pomagać to wątki poruszane na tym forum nie będą miały sensu..
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 34   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!