Świat kolejek wąskotorowych SMF
12 Października 2025, 10:24:43 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 25   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co słychać w Jędrzejowie?  (Przeczytany 323761 razy)
andrzej84
Zawiadowca
****
Długość toru:: 432 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #180 : 08 Sierpnia 2013, 09:47:08 »
0

Chodziło mi bardziej o pokazanie większej sensowności udrożniania szlaku do Chrobrza niż budowy muzeum w Sędziejowicach z pkt. widzenia turystycznego, komercyjnego i finansowego, przy hipotetycznym założeniu, że są jakieś pieniądze na inwestycje i chęci samorządów. I że wtedy lepiej np. miedzy tymi 2 pomysłowymi zrealizować ten "bardziej komercyjny", skierowany do większej ilości osób.
Zapisane
BarteG
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #181 : 08 Sierpnia 2013, 12:20:34 »
-1

Szlak do Młodzaw a do Wiślicy to oczywiście dwie różne historie i oczywiście odbudowa tego krótszego odcinka pochłonęła by mniej pieniędzy niż budowa muzeum. Natomiast muzeum w Stawianach miałoby jakikolwiek sens tylko wtedy gdy byłoby scalone z muzeum Polska Na Kołach, oraz gdyby udało się zdobyć tabor normalnotorowy do skansenu (najlepiej unikatowy- taki jakiego nie ma w innych skansenach). Przykładowo SP32, EU05, EP05, ET40, SP47 (podobno Kościerzyna chciała się go pozbyć), oraz klasyki takie jak gagarin, rumun i kilka parowozów. Wówczas atrakcji byłoby multum:
*przejazdy kolejką na odcinkach Jędrzejów-Umianowice, Umianowice- Pińczów/ Młodzawy/ Chroberz, Umianowice- Stawiany Pińczowskie,
*ognisko/ zabawa na stacji Umanowice,
*ścieżka rowerowa do Jasionnej,
*przejazdy drezynami po stacji Stawiany, oraz szlakiem w stronę Sędziejowic,
*zabytkowa linia autobusowa Kielce- Stawiany,
*przejażdżki zabytkowymi samochodami po Stawianach,
*skansen kolejowy,
*pałac i muzeum w Chrobrzu,
*ogród w Młodzawach.
Niestety możemy o czymś takim tylko pomarzyć, ponieważ do realizacji tych planów potrzebne są gigantyczne dofinansowania- tutaj kolejka sama nic nie zrobi. Realnym i ciekawym pomysłem jest ekspozycja nieczynnego taboru w Pińczowie- pytanie czy Pińczów chciałby to wesprzeć- wypadałoby teren ogrodzić i zamontować monitoring.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2697 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #182 : 08 Sierpnia 2013, 12:34:06 »
+3

Muzeum a raczej mini muzeum to można tanim kosztem zrobić w Jędrzejowie. Tak jak obecnie stoi tabor na jednym to może stać tylko zadbać aby nie było tam zielska po pas. Przy każdym wagonie umieścić tabliczkę z opisem wagonu. Lokomotywy (Px48, Lxd2-333, Lyd2)ustawić tam gdzie obecnie stoi Lyd2 (o ile się tam wszystkie zmieszczą) i tak samo przy każdej opis. Oczywiście w niedziele i podczas zamówionych pociągów budynek musi być dostępny dla zwiedzających. W ten sposób tanim kosztem można zrobić muzeum. Wystawianie taboru na inne stacje jest ryzykowne.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #183 : 08 Sierpnia 2013, 13:31:34 »
+4

Natomiast muzeum w Stawianach miałoby jakikolwiek sens tylko wtedy gdy byłoby scalone z muzeum Polska Na Kołach, oraz gdyby udało się zdobyć tabor normalnotorowy do skansenu (najlepiej unikatowy- taki jakiego nie ma w innych skansenach). Przykładowo SP32, EU05, EP05, ET40, SP47 (podobno Kościerzyna chciała się go pozbyć), oraz klasyki takie jak gagarin, rumun i kilka parowozów. Wówczas atrakcji byłoby multum:

Ach to prażące niemiłosiernie słońce...
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
BarteG
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #184 : 08 Sierpnia 2013, 13:48:13 »
0

Cytuj
(o ile się tam wszystkie zmieszczą)
Nie zmieszczą się. Tam ledwo mieści się Donald i 802S i jest ogólna ciasnota. Ten budynek moim zdaniem lepiej zaadaptować na garaż riksz torowych.
Cytuj
Wystawianie taboru na inne stacje jest ryzykowne.
W Miliczu jakoś można. Wystarczyłoby ogrodzenie i monitoring stacji Pińczów- zresztą miasto samo zapowiedziało, że przeznaczy człowieka do dbania o stację. Stacja Pińczów ma przynajmniej swój urok, zaś J-ów Wąski to usiany blaszakami i ruinami moloch. A z peixa póki co nie robiłbym pomnika- może za kilka lat coś się zmieni i jednak będą fundusze na jego usprawnienie?
Cytuj
Ach to prażące niemiłosiernie słońce...
Proponuję cofnąć się do pierwszego posta zaczynającego temat Stawian- od razu napisałem, że to tylko moje oderwane od rzeczywistości mikolskie gderanie, które nie ma szans na urzeczywistnienie, a że temat tak jakoś się potoczył to w końcu wyszło z tego co wyszło Chichot.
Zapisane
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #185 : 08 Sierpnia 2013, 13:56:15 »
0

Natomiast muzeum w Stawianach miałoby jakikolwiek sens

Myślę, że większy sens miałby aquapark z opcją dojazdu kolejką.

Cytat: BarteG
Ten budynek moim zdaniem lepiej zaadaptować na garaż riksz torowych.

A Umianowice i Pińczów? Tam też by się przydały jakieś garaże i po 2 drezynki...
Zapisane
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #186 : 08 Sierpnia 2013, 18:52:28 »
0

... że o deskach do wymiany nie wspomni...

Spoko, dostaniesz deski. Do letniaków bedą potrzebne nowe
Zapisane
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 198 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #187 : 08 Sierpnia 2013, 19:49:26 »
0

Miałem na myśli pewną małą węglareczkę, a raczej jej szkielecik oczekujący zmiłowania, po działaniach jednego oprawcy
Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #188 : 08 Sierpnia 2013, 22:32:33 »
0

Nie wspomnę, kto miał wspołudział
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2697 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #189 : 08 Sierpnia 2013, 22:59:20 »
+1

A z peixa póki co nie robiłbym pomnika- może za kilka lat coś się zmieni i jednak będą fundusze na jego usprawnienie?
PX dalej stał by pod dachem tylko gdy są turyści był by on udostępniony do obejrzenia. W każdej chwili można by go było dać do naprawy i przywrócenie do ruchu. Gdyby wystawić go w Stawianach to za kilka lat nie było by co naprawiać...
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 198 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #190 : 09 Sierpnia 2013, 11:21:22 »
0

kto miał wspołudział

Też się zastanawiam - ktoś w końcu tę ramę pomalował
Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
BarteG
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #191 : 12 Sierpnia 2013, 21:18:21 »
0

W piątek zamówiony skład Lxd2+ letniak+ klasa rumuńska wracając na pusto z Umianowic uległ wykolejeniu na sporym podjeździe przed samym skrajem lasu jakubowskiego (odc. Motkowice- Jasionna). Z torów wypadł drugi wózek letniaka. Oczekiwanie na pociąg ratunkowy trwało kilka godzin- pierwotnie miała przyjechać Lidka, lecz ostatecznie była to drezyna CKB:

Warto wspomnieć o dość potężnej burzy jaka przechodziła wówczas przez okolicę i przez którą załoga drezyny dotarła całkowicie przemoczona .
Akcja przebiegła sprawnie i bez problemów, lecz mimo tego do Jędrzejowa dotarliśmy w godzinach nocnych- wzbudzając sensację wśród niektórych miejscowych .
Krótki filmik nagrany przez Kolegę:
L45H Lxd2 z wąskotorówki Jędrzejów - wprowadzenie jednego z wagonów na tory po wykolejeniu Małe | Duże

Zapisane
andrzej84
Zawiadowca
****
Długość toru:: 432 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #192 : 13 Sierpnia 2013, 08:08:52 »
+2

Dokładnie ile trwało oczekiwanie na pociąg ratunkowy?? Bo kilka godzin do dość sporo. Widzę BarteG, że masz dość dobry kontakt z Jędrzejowem więc może wiesz czemu to tyle trwało i czy kolejarze w takim razie są gotowi na uruchomienie pociągu ratunkowego w sytuacji gdyby sytuacja się powtórzyła np. z rozkładowym? Nie wyobrażam sobie aby turyści musieli tyle czekać, a nawet nie tyle co ogólnie zbyt długo. Mogłoby to popsuć opinię o kolejce która póki co jest chyba ok, sądząc przynajmniej po ilości pasażerów na rozkładowych.

Czy jest w pogotowiu zawsze druga lokomotywa ? (sprawna którą można szybko uruchomić )
Czy jest osoba która w razie potrzeby tą lokomotywą pojedzie?
Czy jest ustalony schemat działania, w razie potrzeby uruchomienia pociągu ratunkowego ?
Zapisane
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #193 : 13 Sierpnia 2013, 11:22:41 »
0

Czy jest w pogotowiu zawsze druga lokomotywa ? (sprawna którą można szybko uruchomić )
Czy jest osoba która w razie potrzeby tą lokomotywą pojedzie?
Czy jest ustalony schemat działania, w razie potrzeby uruchomienia pociągu ratunkowego ?

Panie Kolego - mamy rok 2013, a nie 1998, gdy każda kolejka zatrudniała jeszcze po kilkadziesiąt osób na stanowiskach robotniczych...
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Maciek JKD
Mechanik
***
Długość toru:: 198 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #194 : 13 Sierpnia 2013, 11:42:31 »
0

Witam!

Za "fajsbukiem" pojawił się jeden z kilku klipów promujących wrześniowe wagonowe tra la la. Można go obejrzeć tu Wagonowe Tra La La Ciuchci Expres Ponidzie. 2 Spotkania z Piosenką Turystyczną i Poetycką
Według informacji, które zostały nam przekazane podczas niedzielnego rozkładowca, filmiki mają być emitowane na Polsacie w porach dobrej oglądalności.
Natomiast całą informację o planowanej imprezie można zassać ze strony: https://www.facebook.com/wagonowetralala

Z pozostałych nowości - w okolicach przejazdu na przysiółku Wygoda został zlokalizowany nowy przystanek kolejki. Będzie on obsługiwał powstające dopiero centrum rekreacyjne z parkiem dinozaurów rzecz jasna. Jak na razie powstał bardzo solidny peron:



Chodzą plotki, że ma się tu kończyć rowerowa ścieżka z Jędrzejowa...

Pozdrawiam
Maciek
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpnia 2013, 11:47:05 wysłane przez Maciek JKD » Zapisane

Śpieszmy się jeździć koleją, tak szybko odchodzi...
BarteG
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #195 : 13 Sierpnia 2013, 11:54:11 »
+1

Andrzeju- długie oczekiwanie było spowodowane tym, że drezyna CKB była akurat pechowo w terenie. Musiała wrócić do Jędrzejowa, zabrać ludzi i sprzęt i dopiero pojechać na miejsce wykolejenia. Dodatkowo załoga musiała przeczekać mocną burzę. Nikt się nie spieszył, ponieważ wracaliśmy na pusto- bez pasażerów. W niedziele akcja byłaby przeprowadzona szybciej- ze względu na pasażerów. Drezynka świetnie sprawdziła się w roli pociągu ratowniczego- zmieści się na niej spokojnie sześcioro ludzi i cały potrzebny osprzęt.
Zapisane
andrzej84
Zawiadowca
****
Długość toru:: 432 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #196 : 13 Sierpnia 2013, 12:52:01 »
0

Dzięki BarteG za odpowiedź i wyjaśnienie sytuacji.
Zapisane
NTP-13
Młotkowy
**
Długość toru:: 105 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #197 : 14 Sierpnia 2013, 22:32:26 »
-2

No, widzę ale solidną samowolę budowlaną
Zapisane

Cordylus
Zawiadowca
****
Długość toru:: 334 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #198 : 18 Sierpnia 2013, 17:11:29 »
+1

Tak całkowicie nawiasem:
W ostatni czwartek na wystawie prezentującą naszą kolejkę podeszła do nas kobieta w wieku ok lat 50.
Mówiła ona o kolejce w Jędrzejowie i straszliwie zachwalała owe kolorowe wagony. Za wszelką cenę pragnęła byśmy i my pomalowali w ten sposób nasze.

Wygląda jednak na to, że tego rodzaju "barwne cygaństwo" bardzo się niektórym jednak podoba. Do tego stopnia by się tym chwalić na prawo i lewo...  no cóż...
Zapisane
Wojtek_SZN
Mechanik
***
Długość toru:: 194 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #199 : 19 Sierpnia 2013, 21:03:46 »
0

Wczorajszy rozkładowy znów cieszył się niebywała frekwencją. W ostatniej chwili dostawiano jeszcze jedną klasę rumuńską ( oj przydałaby się jeszcze jedna, ta jednak ciągle jeszcze się remontuje w jędrzejowskiej szopie). Do składu wrócił " zębaty" letniak i niebieski Lxd2 332 pociągnął wąż 7 wagonów przez urokliwe Ponidzie. Dziś po torach Jedrzejowskiej stacji śmigały drezyny rowerowe. Nareszcie dotarła ostatnia ( z popielatym dachem ). Testy wypadły pomyślnie.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 25   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!