Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Kwiecień 2024, 11:38:07 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Koszalińska Kolejka Wąskotorowa  (Przeczytany 121511 razy)
akwabud
Nowicjusz
*
Długość toru:: 16 m

W terenie W terenie


« : 16 Luty 2006, 19:22:52 »
0

Jako że poprzedni temat został zamknięty ( dlaczego ? podejrzewam że końcówka dyskusji poszła nie na te tory co należy :evil: ) pozwoliłem sobie  otworzyć nowy temat.
 Otórz TMKW (Towarzystwo Miłośników Kolejki Wąskotorowej prowadzi cały czas prace . Oto zdjęcia  z ostatnich prac na kolejce. Za kilka dni następne informacje.
Zapisane

TMKW - Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki. Chcesz więcej zobaczyć wpadnij i poczytaj. Zapraszamy.
Karol
Zawiadowca
****
Długość toru:: 357 m

W terenie W terenie


Gdiniô


« Odpowiedz #1 : 16 Luty 2006, 23:05:57 »
0

Fajnie, że wkońcu jest tu ktoś z Koszalina i na dadatek pokazuje efekty prac. Słyszałem, że miłośnicy od Dóbr Nowogradzkich nic niebędą chcieli oddać (swoją drogą niedziwie im się, pilnowali swojego czego niestety o Koszalinie niemożna powiedzieć) więc jeżeli wiadomo to skąd będziecie chcieli pozyskac tabor? I czy to prawda, że operatorem miała by zostać spółka Kormoran?
Zapisane

.
krzysiek20
Gość
« Odpowiedz #2 : 17 Luty 2006, 07:14:23 »
0

ILe lat w Koszalinie sytuacja tak wygląda tzn. kiedy to wszystko zostało zlikwidowane?
p.s Zawsze będe podziwiał ludzi którzy z niczego zrobią naprawde coś pięknego życze powodzenia
Zapisane
akwabud
Nowicjusz
*
Długość toru:: 16 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 17 Luty 2006, 08:18:27 »
0

Witam.
Cytuj
Słyszałem, że miłośnicy od Dóbr Nowogradzkich nic niebędą chcieli oddać (swoją drogą niedziwie im się, pilnowali swojego czego niestety o Koszalinie niemożna powiedzieć)

Sprawa jest bardziej skomplikowana. Część taboru w Dobrej pochodzi z Koszalina. PKP przeniosło go tam aby mieć wszystko pod ręką i lepiej pilnować. Ponadto teraz PKP chce się pozbyć wreście kolejki i chce jak najszybciej przekazać tabor pod opiekę. A w Dobrej Urząd Miejski i Gminy nie jest zainteresowany przejęciem kolejki. Przynajmniej takie informacje do mnie docierają.
Cytuj
czy to prawda, że operatorem miała by zostać spółka Kormoran?
W tej kwestii jest kilka propozycji. Właścicielem będzie Gmina Manowo, miasto Koszalin też dorzuci trochę "grosza"i w takim wypadku będą chcieli coś z tego "tortu" mieć dla siebie. Rozmowy z przyszłym operatorem są prowadzone od dłuższego czasu. Jak zawsze chodzi o pieniądze, więc w najbliższym czasie nie można podać żadnych szczegółow rozmów. - Taki jest biznes. Ale TMKW otzrymało już stosowne pozwolenia na prowadzenie prac przygotowawczych do uruchomienia lini.
Według zarządu TMKW na wakacje kolejka będzie już kursować do Manowa, do jesieni może uda się uruchomić ją do Rosnowa. A docelowo chcielibyśmy aby kursowała do Bobolic i Białogardu. Chociaż jest też kilka śmiałych pomysłów,które zobaczymy czy da się zrealizować po uruchomieniu cpierwszych odcinków i po zakończeniu rozmów z gminami partnerskimi w Niemczech.
Zapisane

TMKW - Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki. Chcesz więcej zobaczyć wpadnij i poczytaj. Zapraszamy.
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #4 : 17 Luty 2006, 08:43:37 »
0

Gratulacje od KLANU PALUCHOWSKICH !! Patrząc po tych fotkach przypominają mi się Starachowice lat temu 3. Widze że macie dość podobną liczbowo załogę wolontariuszy jak i my Czekamy na kolejne relacje z prac
Zapisane

kolej koszalin
Młotkowy
**
Długość toru:: 79 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #5 : 20 Luty 2006, 19:09:32 »
0

Część jestem jednym z członków TMKW. Czy macie jakieś pytania?
Zapisane

Uruchamiamy Koszalinską Kolej Wąskotorowa
akwabud
Nowicjusz
*
Długość toru:: 16 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 20 Luty 2006, 23:09:14 »
0

W dniu dzisiejszym TMKW zamieściło apel. Zapraszam do zapoznania się z nim . Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy reaktywacji kolejki. Każda , nawet najmniejsza pomoc się przyda i pozwoli jeszcze szybciej uruchomić "ciuchcie".
Zapisane

TMKW - Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki. Chcesz więcej zobaczyć wpadnij i poczytaj. Zapraszamy.
Bernard
Młotkowy
**
Długość toru:: 86 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #7 : 21 Luty 2006, 16:32:52 »
0

Cytat: "kolej koszalin"
Część jestem jednym z członków TMKW. Czy macie jakieś pytania?


Skąd gmina chce pozyskac tabor??
Zapisane

"Jutro to dziś, tyle, że jutro"     81'
Karol
Zawiadowca
****
Długość toru:: 357 m

W terenie W terenie


Gdiniô


« Odpowiedz #8 : 21 Luty 2006, 18:13:30 »
0

Ukradną z Dóbr.
Zapisane

.
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #9 : 21 Luty 2006, 18:18:15 »
0

Cytat: "Karol"
Ukradną z Dóbr.

Kolego wiesz co znaczy ukraść?? Czy PTMKŻ ukradł MBxd2-304 (nb ex Koszalin) czy też jednak dostał od właściciela czyli PKP. Podobnie ma być teraz. Zresztą nie słychać, aby ktoś na poważnie zamierzał przywrócić ruch w Dobrach
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Marcin Przybysz
Gość
« Odpowiedz #10 : 21 Luty 2006, 18:21:25 »
0

Cytat: "akwabud"
W dniu dzisiejszym TMKW zamieściło apel. Zapraszam do zapoznania się z nim . Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy reaktywacji kolejki. Każda , nawet najmniejsza pomoc się przyda i pozwoli jeszcze szybciej uruchomić "ciuchcie".


Moim skromnym zdaniem - to forum czytają młodzi. Jak chcecie trafić do darczyńców, pozostaje niestety droga per pedes - czyli ładne pismo, uśmiech i od dzrwi do drzwi, może jakaś hurtownia mat bud odpali ze dwa, trzy worki cementu, itp?

Pozdraw, trzymam kciuki za powodzenie  :mrgreen:
Zapisane
akwabud
Nowicjusz
*
Długość toru:: 16 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #11 : 21 Luty 2006, 18:41:55 »
0

Witam.
W kwesti taboru odpowiem tak:
Umowa między gminą a PKP przewiduje przejęcie lini wraz z taborem. Skąd on będzie to sprawa drugorzędna i całkowicie w gesti PKP.
Czy PKP weżnie tabor z lokomotywowni w Dobrem czy w innym mieście, czy też kupi nowy   (to nierealne -wiem  Chichot  , ale pomarzyć warto ) nas w tej chwili nie interesuje. Interesować będzie za to stan techniczny przekazywanego sprzętu.

Pytania w tej chwili o żródło pozyskania taboru nie mają sensu, gdyż na tym etapie decyduje PKP, a w przyszłości nowy operator lini, który zawrze umowę z gminą na obsługę lini.
Zapisane

TMKW - Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki. Chcesz więcej zobaczyć wpadnij i poczytaj. Zapraszamy.
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #12 : 21 Luty 2006, 19:28:46 »
0

Cytat: "akwabud"
Witam.
W kwesti taboru odpowiem tak:
Umowa między gminą a PKP przewiduje przejęcie lini wraz z taborem. Skąd on będzie to sprawa drugorzędna i całkowicie w gesti PKP.


Oj uważajcie, bo może wyjśc na to że PKP da tabor ale w drugim końcu Polski tak jak to było w przypadku SKW, gdzie owszem dostaliśmy wagon rumuński ale przebywający w Jędrzejowie ...
Zapisane

Marcin Przybysz
Gość
« Odpowiedz #13 : 21 Luty 2006, 19:36:18 »
0

Cytat: "KLAN PALUCHOWSKICH"


Oj uważajcie, bo może wyjśc na to że PKP da tabor ale w drugim końcu Polski tak jak to było w przypadku SKW, gdzie owszem dostaliśmy wagon rumuński ale przebywający w Jędrzejowie ...


I na inny rozstaw, bo dla obecnego PKP to wąski tor jest taką egzotyką, jak murzyńskie zespoły pieśni i tańca  :lol:
Zapisane
akwabud
Nowicjusz
*
Długość toru:: 16 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #14 : 21 Luty 2006, 19:53:05 »
0

Znając polskie realia i PKP, wcale nie byłbym zdziwiony jakby dali tabor normalnotorowy  Chichot , przecierz tego mają w nadwyżce. Chichot
Zapisane

TMKW - Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki. Chcesz więcej zobaczyć wpadnij i poczytaj. Zapraszamy.
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #15 : 21 Luty 2006, 20:41:11 »
0

Cytat: "akwabud"
Znając polskie realia i PKP, wcale nie byłbym zdziwiony jakby dali tabor normalnotorowy  Chichot , przecierz tego mają w nadwyżce. Chichot


Ja tam bym sie wcale nie obraził gdybyśmy dostali (oczywiście mam tu na mysli rekompensatę za tabor wąsk należny SKW) jakieś ET21 natychmiast byśmy schandlowali prywatnemu i była by $$$ na ubytki za Lipiem, ech marzenia ściętej głowy...

Powrociły moje wspomnienia z jedynej wyprawy do Koszalina, było to lat temu conajmniej z 6-8, pojechaliśmy z ojcem do Manowa (czy to jest ta stacja nad jeziorem/zalewem ??) pamiętam jeszcze kołyszącego się MBxd2. Mam nadzieję iż dane mi będzie zobaczyć ponownie pociąg na szlaku Koszalińskiej KD
Zapisane

kolej koszalin
Młotkowy
**
Długość toru:: 79 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #16 : 22 Luty 2006, 09:14:26 »
0

Uważam że Miłośnicy Kolei wreszcie powinni skończyć z tym gadaniem o wzajemnych kradzieżach tabory, my na zaproszenie PKP byliśmy z fachowcami w Dobrej żeby obejżeć zgromadzony tam tabor i naprawde jest tam go tyle że starczy dla nas dla Dobrej i jeszcze PKP pewnie to co nie jeździ zezłomuje. Słyszałem od Prezesa SKPL-u że gmina Dobra nie podjeła uchwały o przejęciu kolejki i nie ma takiej ochoty i zachęcał mnie żebyśmy walczyli o jak najwięcej taboru. Jeżeli my nie weźniemy to wszystko pójdzie za granice albo na złom, to co lepsze? Ja też się denerwowałem jak wywozili najpierw od nas sprzęt i części zamienne a potem MBxd2 do Czech. To wszystko wywiozło PTMKŻ no ale przynajmniej ocalało bo potem reszta poszła na złom. Tabor w Dobrej cały czas niszczeje jest tam co prawda jeden stróż ale i tak cały czas coś ginie (np. kolej sprzedała pare szyn i wrak po Wmc na złom). To co źle że żeśmy się wreszcie zajeli naszą kolejką. Przez 4 lata biegałem jak głupi po torach koło Bonina i może dlatago mamy ciągłość szym do Manowa (12km).  A dopiero teraz zajeliśmy się bo zmienił się dyrektor i wydali nam zgode na prowadzenie prac.
Zapisane

Uruchamiamy Koszalinską Kolej Wąskotorowa
Marcin Przybysz
Gość
« Odpowiedz #17 : 22 Luty 2006, 09:20:11 »
0

Chłopie, nie przejmuj się jedną jedyną wypowiedzią kolegi, który chyba nie do końca przemyślał, co chce napisać, cała "reszta" jest za i gorąco kibicuje, życzę Wam jak najwięcej taboru na szlaku i w szopie, robicie coś niezwykłego i tylko podziwiać.
Pozdrawiam
MP
Zapisane
kolej koszalin
Młotkowy
**
Długość toru:: 79 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #18 : 22 Luty 2006, 12:03:03 »
0

A oto tabor który narazie mamy w hali (ten który dało się wepchnąć)

Pierwszy i

już w hali

i drugi
a to jak są zamknięte
Zapisane

Uruchamiamy Koszalinską Kolej Wąskotorowa
akwabud
Nowicjusz
*
Długość toru:: 16 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #19 : 23 Luty 2006, 00:27:04 »
0

Dołączę jeszcze jeden apel.
Poszukujemy wszelkich zdjęć z okresu działalności kolejki ( i przed wojną jako niemiecka i po wojnie jako polska), filmów, artykułów prasowych, danych statystycznych, itp dokumentów. Kontakt na PW lub e-maila.
Zapisane

TMKW - Towarzystwo Miłośników Koszalińskiej Wąskotorówki. Chcesz więcej zobaczyć wpadnij i poczytaj. Zapraszamy.
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!