Świat kolejek wąskotorowych SMF
20 Kwiecień 2024, 03:00:54 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Powitania  (Przeczytany 279382 razy)
Jacekglm
Zawiadowca
****
Długość toru:: 351 m

W terenie W terenie


jacenty.wierzchowski
WWW
« Odpowiedz #20 : 06 Marzec 2010, 09:20:33 »
0

Cytat: "arti281"
Phinek Ty podrywaczu jeden Ty :mrgreen:


Małe | Duże
 :wink:

Na forum od dwóch lat ale też chyba się nie przywitałem.
Więc meine Liebe Dammen und meine Liebe Herren witam :grin:
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #21 : 08 Marzec 2010, 17:29:54 »
0

W sumie, to skoro wzięło mnie na nagłą aktywność ( 4 posty jednego dnia - no rekord normalnie..) to też coś naskrobię..
Na imię mam sobie Marcin od lat w tej chwili trzydziestu dwóch - prawie trzech.Podpisuję się w necie brood.k, wszędzie gdzie się pojawiam - zostałem tak ochrzczony pierwszego dnia wiosny w 1992 roku przez koleżankę która zapomniała jak mam na imię..  Tak to się pisze, natomiast dla ułatwienia odczytywać można to "Broda" brzmi sensowniej, swojsko i polsku.
Zawodowo... Tu by trzeba trochę się rozpisać, bo pracuję sobie w dwóch miejscach prawie naraz.
1.Pierwsze (zajmujące najwięcej czasu) to jest sobie tutaj:
http://wikimapia.org/#lat=52.3867979&lon=17.0216846&z=17&l=28&m=h
I w sumie to chyba wszystko na ten temat, kto wie co tu się mieści, temu nic nie trzeba dodawać
Codzienne PO pneumatyki EU07 i ET22. Żeby nie było że jestem miłośnik zzakomputerowy, o nienie.
2. Praca druga mieści się tutaj: www.kwartetproforma.com - zajmuje mniej czasu, a jest z niej więcej radochy i pieniążków. Jak to kiedyś Kaczmarski ładnie napisał: "praca stała się zabawą, a zabawa pracą" trudno w moim przypadku trafić bardziej w sedno, mimo że napisał to o czymś zupełnie innym.. W każdym razie siedzę sobie za klawiaturą i dostarczam ładnych plumkających, a czasem bardziej energicznych dźwięków, a z takim wokalistą żadna scena niestraszna.. Z powodu muzyki którą sobie uprawiamy  intryguje mnie Kucyk, nader często cytujący Staszewskiego... :->

Hobbistycznie: MSTS, czyli www.bkd.traimsim.pl i forum www.forum.magik.biz - i tu jest mnie w necie chyba najwięcej. Specjalizacja: tor wąski do tego niedopracowanego acz nadal najbardziej wciągającego z kolejowych symulatorów. Traktuję go sobie bardziej jako darmowy ekwiwalent modelarstwa H0 niż jakąś tam grę.
Co by tu jeszcze... Gdyby jakaś wąskotorówka była bliżej, to by się i fizycznie przyłożyło, ale niestety,czas,czas,czas... No to wspieranie wąskiego toru w tym naszym bidnym państwie sprowadza mi się niestety do wakacyjnego odwiedzania, zaglądania, jeżdżenia oraz dotowania, wpłacania i przekazywania na rzecz, więcej nie jestem w stanie zdziałać..

Coby Wam tu jeszcze... mieszkam sobie od urodzenia takoż na ex-wiosce (wcielonej do miasta siłą w 1990 roku ) na którą dociera miejski autobus, na tym oto osiedlu: http://wikimapia.org/#lat=52.383563&lon=16.8192959&z=14&l=28&m=b&v=1 które mimo że w tej chwili na to nie wygląda, ale jeszcze pamiętam jak kury po ulicach biegały, a i świniaka niejeden hodował..
Dlaczego kolej? Wyszło poniekąd tradycjami rodzinnymi, Staruszek niedawno się emerytował po ponad 30 latach za kółkiem EU07,z wujów jeden Tekatką jeszcze w Międzyrzeczu powoził,no to siłą rzeczy jakoś tak poszło samo..  Nie potrafię robić czegoś czego nie lubię (konieczne jest choć minimum zaangażowania...), więc wybór był jeden. Dwa. Albo granie, albo kolej. A potem okazało się że to się uda robić równolegle. No i jakoś tak wyszło.. A kolej to magia, uciekający w tył tor, zachody słońca,kilkanaście charakterystycznych zapachów,zarówno 120km/h na prostej, jak i turlanie się 15km/h po krzakach.. No i niestety nieustająca nostalgia za taką koleją której już nie ma. Parowozami,Gagarinami, latami 70tymi i 80tymi, kształtowymi semaforami i kartonówkami..  Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę jeszcze, ale o tym to każdy tutaj mógłby w nieskończoność.
Acha, psa mam:
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2010, 19:03:05 wysłane przez Brood.K » Zapisane

arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #22 : 08 Marzec 2010, 17:31:34 »
0

Fajny żbik jak sie zwie?
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #23 : 08 Marzec 2010, 17:37:25 »
0

Częściej Kacper. Albo alternatywnie Jamniczy :smile:
Zapisane

arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #24 : 08 Marzec 2010, 17:52:48 »
0

Jest super przy pokonywaniu schodów.Tzw przegubowiec :mrgreen:
Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #25 : 08 Marzec 2010, 21:44:32 »
0

To i ja się przedstawię, bo właśnie przeczytałem nowy regulamin i sobie przypomniałem że jeszcze nie zagościł mój post w podobnym wątku choć na forum jestem od jakiegoś już czasu. Kilka słów o sobie? A więc tak: Nazywam się Piotrek, mieszkam w Wawie, obecnie studiuję na SGGW Inżynierię Środowiska. Koleją interesowałem się od małego (gdzieś nawet jeszcze są moje rysunki jak miałem ze 3 lata na których widać różne kanciaste i krzywe parowozy;)), ale do tej pory nic oprócz zdobywania wiedzy o technice kolejowej z tego nie wyszło w praktyce. Wąskim torem bardziej się nigdy wcześniej nie zajmowałem - dopiero po mojej wizycie w Bieszczadach i przejechaniu się tamtejszą kolejką postanowiłem bardziej zgłębić tą dziedzinę transportu szynowego. To był właściwie jedyny raz kiedy jechałem wąskotorówką (nie licząc tramwaju w Łodzi ). Swoje też zrobiły moje co tygodniowe przejazdy samochodem wzdłuż Nasielskiej KW. Wtedy też trafiłem na 750mm.pl i sobie tak czytam co tu piszecie, i staram się za dużo nie odzywać, bo ciągle czytam że ci co nic nigdzie nie robią to się nie znają itd. :razz: Niemniej jednak ostatnio się zastanawiam nad tym żeby to zmienić, i trochę się pobrudzić na jakiejś kolejce - myślę nad Rogowem z racji jego bliskości i dobrego zorganizowania tamtejszej ekipy (mają dobrą politykę PR :wink: ) - nadal potrzebujecie ludzi :cool: ?
No to by było chyba na tyle - jak macie jakieś pytania do mnie to chętnie na nie odpowiem  :mrgreen:

Aha, powiem jeszcze że też mam psa :razz:
Zapisane

To jest przekaz.
Adam W
Dyrektor
*****
Długość toru:: 601 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #26 : 08 Marzec 2010, 22:24:32 »
0

Witam. Oczywiście że potrzebujemy
Proponuję na początek Krzakobranie za dwa tygodnie. Co Ty na to?

S pozdravem Adam
Zapisane

Phinek
Gość
« Odpowiedz #27 : 08 Marzec 2010, 22:29:07 »
0

 .
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 03:00:16 wysłane przez Phinek » Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #28 : 08 Marzec 2010, 22:42:14 »
0

Cytat: "Adam W"
Proponuję na początek Krzakobranie za dwa tygodnie. Co Ty na to?


Bardzo chętnie - jak nic nie stanie na przeszkodzie to postaram się pojawić.
Ewentualne pytania podeślę na PW żeby OT tu nie robić
Zapisane

To jest przekaz.
KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #29 : 08 Marzec 2010, 22:50:31 »
0

Cytat: "Ptr"
staram się za dużo nie odzywać, bo ciągle czytam że ci co nic nigdzie nie robią to się nie znają itd.

Nie przesadzajmy kolego Każdy działa jak może i gdzie może
Cytat: "Ptr"
trochę się pobrudzić na jakiejś kolejce - myślę nad Rogowem

Dobrze myślisz, brud u nas gwaraqntowany
Cytat: "Ptr"
z racji jego bliskości i dobrego zorganizowania tamtejszej ekipy (mają dobrą politykę PR :wink: ) - nadal potrzebujecie ludzi :cool: ?

Dobrze myślisz po raz drugi- i Ciebie nadal z nami nie ma ??:>
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć ze zaiste przedni to kamraci
Zapisane

kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #30 : 08 Marzec 2010, 22:53:26 »
0

Część powitań znajduje się również w wątku http://750mm.pl/viewtopic.php?t=2426
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
lisiogonek
Zawiadowca
****
Długość toru:: 305 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #31 : 10 Marzec 2010, 18:43:53 »
0

Skoro trzeba coś o sobie naskrobać...

Mam na imię Krzysztof, mieszkam przysłowiowy rzut beretem od Bydgoszczy w miejscowości od nazwy której mam nick - nie tylko tu. Od dobrych dwóch lat wspomagam swoimi skromnymi działaniami Wyrzyską Kolejkę Powiatową. Do tej kolejki zaprowadziły mnie poszukiwania korzeni mojej rodziny - Brat pradziadka był maszynistą w początkach istnienia kolejki WKP. Bardzo byłem zafascynowany kolejką i jej pozostałościami - aż zawitałem razu pewnego do Białośliwia - i wiedziałem że to jest TO! Kolejkę BWKD pamiętam z dzieciństwa dobrze, mieszkałem bliżej Nakła, szczególnie przejazd w Michalinie - którym często przejeżdżałem. W 1995 i 96 roku pamiętam że całe Nakło Wąsk. było zawalone wagonikami które na dole koło dworca PKS kończyły swój żywot cięte palnikami...Ten widok utknął w mej pamięci i doprawdy! nie uwierzyłbym gdyby kto mi powiedział że w przyszłości będę się takimi kolejkami zajmował! Wtedy PKP to był dla mnie wielki kolos w żaden sposób niedostępny inaczej niż przez kupno biletu pasażerskiego. Nie było mi dane pojechać pociągiem planowym po najbliższej mi lini Nakło - Morzewiec...Ostatni pociąg pasażerski widziałem tam w październiku 92' gdy byłem na weselu w Sucharach - ludzie stamtąd twierdzili że to zwykły pasażerski o tej porze - lecz ja teraz już wiem że to był pociąg specjalny , a nie planowy :cry:  No cóż  "to se ne vrati" -  sentymenty to na starotorzu pod Nakłem - a realna rzeczywistość to Białośliwie i TWKP. W zasadzie nie jestem w żaden inny sposób związany z kolejnictwem szeroko pojętym - no może orócz tego, że jako mały chłopiec uwielbiałem podróże koleją i modele H0 (które notorycznie niszczyłem mojemu Tacie). Lubię trochę sobie dłubać w żelastwie - więc zbudowałem drezynę - odkryłem wówczas nową pasję - drezynowanie  :cool: W TWKP spotkałem ludzi z którymi mam wspólną płaszczyznę porozumienia.
Tu na tym forum są różni MK - i teoretycy i praktycy i milczkowie i gaduły...Ja nie wypowiadam się kiedy nie mam czegoś do powiedzenia, zresztą czasu nie mam zbyt wiele...Oprócz TWKP mam rodzinę i jakoś trzeba ją utrzymać, co wcale nie jest proste...Ale od czasu do czasu coś skrobnę na tym forum  :mrgreen:

Pozdrawiam Krzysztof
Zapisane

TWKP : LKM 26004 - już pod parą!
Phinek
Gość
« Odpowiedz #32 : 10 Marzec 2010, 19:28:45 »
0

 .
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 03:00:33 wysłane przez Phinek » Zapisane
2xm
Minister
******
Długość toru:: 1560 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #33 : 11 Marzec 2010, 00:18:25 »
0

Skoro na zwierzenia nam się zebrało...
Jak podpis głosi mieszkam w Skierniewicach. Pierwotnie rzut kamieniem od dworca, obecnie nieco dalej, ale nadal Wiedenkę mam w zasięgu wzroku (i słuchu). Oczywiście coś takiego musiało spowodować pewne skazy na psychice. Wożony w wózeczku po parku nasłuchałem się gwizdu parowozów (wtedy jeszcze w Skierniewicach były one czymś normalnym) i nawąchałem tego szczególnego zapachu... Później biegłem co sił w nogach w stronę przejazdu żeby zobaczyć stalowego smoka. W niedziele chodziłem z ojcem na tyły parowozowni i oglądałem parowozy czekające na pocięcie (i później w różnym stadium rozpadu) na terenie obecnego składu opału - to też pozostawia swój ślad.
Ostatni cios zawdzięczam pośrednio mojemu pradziadkowi - inżynierowi cukrownictwa. To podczas wizyt u jego siostry w Krotoszynie (mieszkającej w blokach koło dworca - pradziadek zakończył karierę w Zdunach) dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego jak kolej wąskotorowa - nie dałem się wypędzić z tamtejszego Pxa  :wink:. W drodze powrotnej zobaczyłem dodatkowo na przejeździe koło Kalisza skład transporterowy i od tamtej pory nic nie było takie jak przedtem...
Dzięki wyrozumiałości ojca udało się później odbyć wiele fascynujących podróży. Koniec lat '90 był chyba najbardziej kolejowym okresem mojego dotychczasowego życia. Później studia rzuciły mnie do Białegostoku (a w efekcie poza granice Kraju) i w zasadzie oznaczały przerwę w jakiejkolwiek aktywności kolejowej. Kończąc Architekturę postanowiłem zapewnić sobie kolejnych kilka lat atrakcji w postaci kolejnych studiów - tym razem padło na zaoczne Budownictwo. W efekcie w tygodniu próbuję w miarę możliwości zaliczać praktykę zawodową a w weekendy bawię się dalej w studenta - na jakąkolwiek poważniejszą działalność kolejową czasu (na razie) brak.

Na koniec warto sprecyzować, jakie konkretnie są moje zainteresowania. Tu pomocą może się okazać mój podpis - interesuję się wszystkim po trochu (i w efekcie na niczym tak naprawdę się nie znam :wink: ). Fascynują mnie różne dziwne "patenty", których na kolejach wąskotorowych nigdy nie brakowało. Przede wszystkim jednak z ogromnym zapałem próbuję śledzić linie na starych mapach i w miarę możliwości lokalizować je w terenie bawiąc się w kolejową archeologię.
Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Bogdan_KRK
Zawiadowca
****
Długość toru:: 435 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #34 : 18 Marzec 2010, 22:02:34 »
0

Witam wszystkich forumowiczów ! Mam nadzieje,że tym razem nie strzele gafy! Wiem,że ostatnio popełniłem jakis błąd, ale sam do tej pory "nie kumam". Forum śledzę od roku,ale sporadyczny dostęp do internetu powoduje,że "nie jestem w temacie" Moje zainteresowanie kolejami wąskotrowoymi,sięga początku lat 70-tych kiedy w Krakowie stacjonowała jeszcze kolejka "Na Bielany" Potem w ramach FWP były wyjazdy do Stegny Gańskiej oraz przejazdy po sieci obecnej ŻKD , aż do Lisewa.
W Latach 80-tych miałem nieprzyjemnośc pracować w PGR Storkówko w ramach OHP i to kolejna stycznośc z koleją wąskotorową,która niestety.... Jeśli chodzi o moj wiek i wyksztalcenie; Jestem technikiem elektromechanikiem transportu szynowego...tyle,że w pionie. Czyli windziarz. wszelkie sugestie odnośnie prac na jakielkolwik kolejce,od razu odrzucam, poniewarz najbliższa memu sercu,jest kolejka Jedrzejowska. No i na koniec. w dniu dzisiejszym wreszcie na stare lata, mam dostępdo internetu! Wielu Kolegów z Forum znam pewnie "z widzenia" ,ale zawsze bedzie mi miło poznać osobiscie TYCH NAJWAŻNIEJSZYCH!  POZDRAWIAM !
Zapisane

"Mędrzec ciągle się uczy, głupiec już wie wszystko"
errorr
Nowicjusz
*
Długość toru:: 40 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #35 : 24 Marzec 2010, 17:06:05 »
0

Witam serdecznie wszystkich wąskotorowych fanatyków. Mieszkam sobie w Słupcy (wlkp.), czyli w bliskim zasięgu kilku wspaniałych kolejowych szlaków. Do innych wąskotorówek mam co prawda trochę dalej, ale staram się docierać i w te najodleglejsze zakątki. Od jakiegoś czasu interesuje się kolejami, jednak wąski tor zafascynował mnie dopiero kilka lat temu podczas letniego przejazdu na Gnieźnieńskiej Kolei Dojazdowej. I od tego momentu moja miłość rozkwita. Jestem przekonany, że dzięki 750mm.pl będę mógł odkryć jeszcze więcej piękna i tajników kolejowego świata. Miło mi będzie także poznać innych wielbicieli wąskich torów i nie tylko. Do zobaczenia więc na kartach forum oraz na wąskich liniach snów....
Zapisane

"Najpiękniejsze są takie podróże, które pamięć na zawsze zachowa,
gdy dziewczyna jest piękna nad podziw, a kolejka - wąskotorowa"
(J. Kondratowicz)
Lobo26
Nowicjusz
*
Długość toru:: 11 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #36 : 25 Marzec 2010, 22:07:40 »
0

Witam,

Skoro jestem tu jako "nowy" wiec trza się zalogować i przedstawić pare info o sobie

Jestem Tomek z Kołobrzegu - znany bardziej on-line jako Lobo26 - od razu mówie ze to mój ulubiony numer, a nie wiek - generalnie moje hobby wiąże sie z historią Kołobrzegu i okolic. Co za tym idzie w kręgu moich zainteresowań jest Kolberger Kleinbahn.

Na wszelkie pytania z tego tematu, w zaresie posiadanej wiedzy chętnie odpowiem, a także na pytania o mieście i okolicach.

Pozdrawiam !!!
Zapisane
jarhaw
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #37 : 30 Marzec 2010, 17:50:22 »
0

Witam!Mam na imię Jarek, mieszkam w Elblągu. Przez 26 lat mieszkałem w Lisewie,a tory wąskotorówki przebiegały za płotem mojego podwórka.Zjeździłem wszystkie trasy ŻKD ze swoim ojcem który był pracownikiem PKP.
 
Pozdrawiam!!!
Zapisane
Mallet
Mechanik
***
Długość toru:: 248 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #38 : 11 Kwiecień 2010, 22:46:26 »
0

Witam wszystkich mam na imię Andrzej lubię kolej a najbardziej tą wąskotorowa.
Od dłuższego czasu przeglądałem to forum ale czasami trza się o coś zapytać a tu nie ma jak.
Zajmuję się od dłuższego czasu modelarstwem kolejowym, a obiektem moich zainteresowań są Wojskowe Koleje Polowe z okresu Wielkiej Wojny .
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #39 : 11 Kwiecień 2010, 23:01:40 »
0

 .
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 03:00:45 wysłane przez Phinek » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!