Świat kolejek wąskotorowych SMF
20 Kwiecień 2024, 09:21:33 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wąski MSTS  (Przeczytany 193510 razy)
olomar
Młotkowy
**
Długość toru:: 128 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #100 : 27 Wrzesień 2013, 12:44:11 »
0

W trainzie ściągnięcie i zainstalowanie dodatków jest całkiem inne, osobno jest pudło, osobno wózki, osobno inne dodatki
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2013, 12:48:18 wysłane przez olomar » Zapisane

Gdyby to ode mnie zależało, to w Polsce parowozy nie stałyby po krzakach, tylko sobie jeździły po torach
Kamil_Tx28
Nowicjusz
*
Długość toru:: 18 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #101 : 27 Wrzesień 2013, 15:53:38 »
0

Po załadowaniu mapy z zadaniem pokazuje się ta lista, jeśli ją zamknę to wywala mnie od razu do pulpitu bez żadnego błędu.
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #102 : 27 Wrzesień 2013, 16:15:26 »
0

Oj oj oj. Po kolei.
MSTS przy uruchamianiu wpierw czyta pliki o rozszerzeniu .con siedzące w folderze "TRAINS/CONSISTS" - z nich dopiero odczytuje odnośniki do plików .eng (czyli "silników" lokomotyw) i .wag (wagonów) siedzących w podkatalogach odpowiadającym poszczególnym lokomotywom w ...Trains/Trainset/.
Czyli jeżeli mamy już lokomotywy i wagony powrzucane w odpowiednie katalogi, a nie mamy plików .con to MSTS naszego taboru nadal nie będzie widział, choćby go skląć nawet i po kolejowemu Chichot

Sposoby na pojawienie się tych plików są dwa:
1) Albo należy zainstalować sobie zadania ze strony - każde zadanie (obojętnie czy spakowane do formatu .apk, czy też spakowane w tym dużym zbiorowym zipie) zawiera potrzebne do jego uruchomienia pliki .con, które automatycznie instalują się do katalogu "consists"
2) Albo - jeżeli nie chce się instalować zadań - stworzyć sobie plik .con zawierający pożądany przez nas skład - zgodnie z tą instrukcją. kiedyś tam naprędce stworzoną przez Tomka,który kiedyś tam także przetłumaczył WE1 na język C w sposób zrozumiały dla naszego symulatora,tworząc skrypt sterujący semaforów, i którego
 www.trainsim.republika.pl polecam też tak ogólnie, mimo że to nie wąskie.

hjugytf - uderz na forum PTT - co jakiś czas tam zaglądam i mimo upływu lat widzę niezmiennie spory ruch - na pewno ktoś pomoże.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2013, 16:20:12 wysłane przez Brood.K » Zapisane

Kamil_Tx28
Nowicjusz
*
Długość toru:: 18 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #103 : 27 Wrzesień 2013, 20:19:49 »
0

Problem z tym że nawet na "Explore Route" nie mogę wybrać żadnego z WLs50 poza numerem 1930
Zapisane
olomar
Młotkowy
**
Długość toru:: 128 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #104 : 28 Wrzesień 2013, 00:04:06 »
+1

Toteż właśnie, jak już kolega Brood.K słusznie zauważył, jeżeli nie ma stworzonego składu, to nie pojawi się on nawet przy jeździe dowolnej (explore route), mimo zainstalowanego taboru.
Pomocną byłaby informacja, czy instalowałeś zadanie z wcześniejszej wersji, czyli każde zadanie na stronie osobno, czy już jako wspólne archiwum zip, czyli zadania 1-50, czy masz cały tabor BKD,

Instalacja powinna przebiegać w takiej kolejności:
1. Wiadomo MSTS CD1+CD2, jeżeli masz wersję z 3-ema CD, to nie instaluj spolszczenia, czyli CD3 idzie do kosza 
2. trainupdate
3. MSTS Bin, najlepiej wersja "stable", najnowsza może generować jeszcze problemy
4. opcjonalnie spolszczenie np.to: http://dodatki.msts.com.pl/modyfikacje.htm
5.Ściągamy i instalujemy* BKD, wraz z potrzebnymi dodatkami, zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie
6. Ściągamy i instalujemy* cały tabor , anie tylko ten, który nam się podoba, dlatego, że w zadaniach oprócz składu prowadzonego przez nas występują równierz składy sterowane przez komputer i braki taboru będą sygnalizowane błędem, tudzież "wypulpicianiem się" MSTS-a
7. Zbiorczy zip zadań, czyli ten 1-50, najlepiej ściągnąć i wkleić do głównego katalogu MSTS-a, tzn. katalogi ROUTES i TRAINS
8. Cieszymy się nieświadomością upływającego obok nas czasu

* instalacja polega na rozpakowaniu do odpowiednich katalogów

A i jeżeli zadanie instalujesz z *.apk, pod win7, to trzeba "Uruchomić jako administrator"
Zapisane

Gdyby to ode mnie zależało, to w Polsce parowozy nie stałyby po krzakach, tylko sobie jeździły po torach
Kamil_Tx28
Nowicjusz
*
Długość toru:: 18 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #105 : 28 Wrzesień 2013, 16:16:22 »
0

Czyli czeka mnie Reinstall no cóż, znów godzinka pobierania, a tak po drodze nudzi mi się i zacząłem dłubać:
Nową torfówkę bo ta standartowa wydaje mi się jakaś bidna :p
http://imgur.com/qPMzmF0
Ls600 które zacząłem i nie wiem jak skończyć 
http://imgur.com/T2Y0uhp
i GLs30 które jest w trakcie... i jest moją aktualką (Jestem ten znany z BKD który zrobił trochę brzydki model GLs alte wtedy byłem no... niedoświadczony) to co jest tutaj to 15 minut roboty.
http://imgur.com/OpoBYhb

Torfówka jest gotowa.... tylko poszukuję grafika o dobrym sercu który ją oteksturuje i poprawi ewentualne błędy. Jeśli ktoś chętny to pisać na moje GG: 11061451 albo tutaj

(Moderacja wybaczy, nie wiem czemu nie zadziałało mi [img])
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2013, 18:43:39 wysłane przez Kamil_Tx28 » Zapisane
Kamil_Tx28
Nowicjusz
*
Długość toru:: 18 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #106 : 28 Wrzesień 2013, 21:20:30 »
0

Zrobiłem cały Reinstall jak mi pisaliście, mój MSTS nadal nie widzi innych WLs'ek oprócz tej 1930.
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #107 : 28 Wrzesień 2013, 22:11:50 »
0

Przeczytaj ze zrozumieniem i sprawdź punkt po punkcie to co napisaliśmy z Olomarem wcześniej. Potem zrób to jeszcze raz, zajrzyj do katalogów MSTS-a, postaraj się zrozumieć tę prostą strukturę. Powodem tego typu usterki na 99,9% jest brak odpowiednich plików .con w katalogu "Consists" - o czym pisałem już wczoraj...
Reinstalkę zrobić to każdy potrafi, ale to trochę tak, jakby z powodu przebitej dętki wymieniać cały samochód a nie koło
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2013, 22:15:29 wysłane przez Brood.K » Zapisane

olomar
Młotkowy
**
Długość toru:: 128 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #108 : 28 Wrzesień 2013, 22:12:43 »
0

A inne loki z BKD są?
Zapisane

Gdyby to ode mnie zależało, to w Polsce parowozy nie stałyby po krzakach, tylko sobie jeździły po torach
Kamil_Tx28
Nowicjusz
*
Długość toru:: 18 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #109 : 28 Wrzesień 2013, 22:14:43 »
0

Inne są, wszystkie oprócz tych WLs'ek 50

Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #110 : 28 Wrzesień 2013, 22:20:38 »
0

No i teraz już wiem Po prostu jedyne zadanie, jakie zrobiłem dla lokomotyw Wls50 polega na poprowadzeniu właśnie tej 1930...  i jeżeli chce się pojeździć inną Wls50 to trzeba użyć instrukcji o której pisałem wcześniej i stworzyć sobie składy z tamtymi innymi. I tyle.

PS: W załączniku ryba, mimo że zwykle daję wędkę w celach edukacyjnych

* BKD_WLS50-pliki con.zip (0.93 KB - pobrany 460 razy.)
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2013, 22:25:45 wysłane przez Brood.K » Zapisane

Kamil_Tx28
Nowicjusz
*
Długość toru:: 18 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #111 : 28 Wrzesień 2013, 23:07:55 »
0

A no nie miałem Plików .con, dzięki za pomoc.
Zapisane
olomar
Młotkowy
**
Długość toru:: 128 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #112 : 19 Luty 2014, 00:22:19 »
0

Wydłubałem takie coś, jak w załączniku

Edycja:

Czemu nikt nie pisze, że "błąd w spakowanym pliku" Szok

plik wymieniony, trzeba usunąć z nazwy .zip

Jak zarząd BKD wyrazi zgodę, to niechaj i u nich na stronie będzie...

* Lxd2 i tartak.apk.zip (6.9 KB - pobrany 326 razy.)
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2014, 20:26:28 wysłane przez olomar » Zapisane

Gdyby to ode mnie zależało, to w Polsce parowozy nie stałyby po krzakach, tylko sobie jeździły po torach
Slowblow
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #113 : 25 Marzec 2014, 23:12:08 »
0

Ciekawe dodatki rosyjskie http://relsomania.ucoz.ru/load/
Wśród wagonów warto odnaleźć 3Aw "sdjełano" w Pafawag. Niestety tradycyjna już na wąskim torze, skopana, nierealistyczna fizyka taboru. Bardzo ciekawe są też ciągniki ЭСУ2 и ЭСУ2А. W sam raz na wertepy do Kałdowa
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #114 : 26 Marzec 2014, 00:08:35 »
0

No jestem pod wrażeniem. Model jest na takie solidne 4+,ale nawet o płackartnym nie zapomnieli. Jeszcze tylko tego sypialnego z łóżkami na ukos do kierunku jazdy brakuje Chichot
Dziś muszę już zmykać lulu, ale coś mi się zdaje że go przy czasie spróbuję "przystosować".
Zapisane

Slowblow
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #115 : 28 Marzec 2014, 17:51:24 »
0

Wieczór zastał mnie wczoraj wieczorem na polach pod Wierszyńcem. Zeszła mgła, zrobiło się bardzo nastrojowo. Wracałem już spokojnie, kiedy od strony trójkąta doszedł mnie hałas diesla i Rp1 Lidki. Z mgły wyłonił się pociąg, szybkie zdjęcie komórką i... nie mam pojęcia co to jest. Gags?


*  (136.29 KB, 1280x1024 - wyświetlony 810 razy.)
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #116 : 30 Marzec 2014, 15:10:54 »
+1

...albo inna maszyna do robienia krzywdy
Slowblow robi zajawkę w mroku nocy - przez kwiecień jeszcze potrwają testy, mam w tym miesiącu malutko czasu jeśli chodzi o symulator, ale myślę że na weekend majowy coś się pojawi. Coś = znaczy "nawet dość sporo" - bo będzie to aktualizacja i w trasie i na taborze.Ale póki co trzeba wszystko dobrze posprawdzać trzy razy zanim się opublikuje
Zapisane

Slowblow
Nowicjusz
*
Długość toru:: 25 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #117 : 28 Kwiecień 2014, 22:37:31 »
0

Z cyklu ciekawostek międzynarodowych. Nasi południowi sąsiedzi posiadają model bardzo ciekawej lokomotywy spalinowej typu TU47. Lokomotywa produkowana była także na eksport do ZSRR jako TU3. Cechy charakterystyczne, rzadkie na wąskim: dwie kabiny sterownicze i przekładnia elektryczna. Napęd lokomotywy stanowi silnik wysokoprężny 12V170DR, w układzie V12, o mocy maksymalnej 350 KM, napędzający prądnicę prądu stałego. Do pobrania także dedykowane dźwięki.
http://pikku.msts.cz/diesel.html
A tak model prezentuje się w jesiennych plenerach na trasie Osoblaha - Tremesna
Trať 298 Třemešná ve Slezsku - Osoblaha (msts) (Właściciel pliku nie zezwolił na odtwarzanie z zewnątrz)
Swoją drogą aż się prosi o takie cabview z BKD.
Zapisane
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #118 : 02 Maj 2014, 02:13:43 »
0

Pewnie kiedyś taki cabview ride popełnię, tylko musiałbym dogadać Fraps'a z moją nietypową kartą dźwiękową (Maya44...)
A póki co - zapraszam na www.bkd.trainsim.pl po nowości. Uzyskaliśmy koncesję na przewóz materiałów niebezpiecznych i wśród modeli pojawia się już nie majaczący gdzieś we mgle - Zaes na transporterze! Jeśli ktoś jeszcze pamięta kursy do Witkowa...Ponadto sporo poprawek w samej trasie, w tym także te obiecane już wcześniej, 5 nowych zadań i drobna poprawka w paczce WLs150. A ja zmykam wreszcie spać...

PS: Olomar, zadanie do tartaku i z powrotem zostało pozytywnie rozpatrzone, tylko muszę znaleźć te 3,5h na przejechanie. Ale będzie na stronie jeszcze w maju.
Zapisane

olomar
Młotkowy
**
Długość toru:: 128 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #119 : 02 Maj 2014, 09:23:55 »
0

O, to muszę sprawdzić kompatybilność z wersją 2.1
A tak na marginesie, to między Chaszczycami, a Krzaczanami track monitor u mnie pokazuje 15 km/h (chyba tego W9 z toru na porębę widzi), a z powrotem 30 i do tych prędkości dostosowałem zadanie
Zapisane

Gdyby to ode mnie zależało, to w Polsce parowozy nie stałyby po krzakach, tylko sobie jeździły po torach
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!