Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Wrzesień 2019, 04:29:45 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jest cudownie !!! - Gmina "pozyskuje" środki  (Przeczytany 55983 razy)
Kucyk
Minister
Długość toru:: 3880 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #20 : 01 Luty 2012, 10:23:59 »
0

Zaraz, zaraz... Ja nie mówię o zrobieniu procesu i wyegzekwowaniu prawa. Tylko jeśli ktoś by chciał to może zainteresować tym przypadkiem miejscową prasę i tym sposobem narobić dymu.
Mnie nie jest jakoś żal tych transporterów, tylko wkurza mnie że znów ktoś bezpowrotnie niszczy majątek którego zachowanie miało służyć eksploatacji kolei. To jest jak zjadanie się węża od ogona. W końcu zostanie sama paszcza która nie będzie w stanie się wyżywić. A wtedy co się sporządzi? Protokół zniszczenia...

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
Wszak jam jest Jan Niezbendny.
arti281
Zawiadowca
Długość toru:: 475 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #21 : 01 Luty 2012, 10:27:24 »
0

A wtedy co się sporządzi? Protokół zniszczenia...
[/quote]
A może właśnie o to chodzi???
andrzej2110
Minister
Długość toru:: 2614 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #22 : 01 Luty 2012, 10:39:54 »
0

Ale chyba lepszej ochrony nie da się zapewnić. Oczywiście poza zdrowym rozsądkiem urzędników a z tym są problemy...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
2xm
Minister
Długość toru:: 1511 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #23 : 01 Luty 2012, 12:18:54 »
0

Nic z tego podobnie było w Piotrkowie -w umowie zakaz złomowania wykupionego taboru itd a w tle zarządca nieruchomości przyglądający się  cięciu!Zawsze się znajdzie jakiś kruczek.

Jest jedna zasadnicza różnica między Piotrkowem a Śmiglem.

W Piotrkowie tabor sprzedawało PKP - było bezdyskusyjnym właścicielem i mogło nim swobodnie dysponować. Ewentualnie mogli ścigać złomiarza (choć pewnie nie było wpisanej sankcji za złamanie zakazu złomowania). Nie wiem, czy PKP podjęło jakiekolwiek środki prawne, ale to mało prawdopodobne bo zakaz był tylko listkiem figowym, a ewentualne ganianie się po sądach nie było w interesie PKP (co mogli wygrać? Ewentualnie różnicę między ceną sprzedaży złomu przez złomiarza i tą zapłaconą PKP.).

W Śmiglu samorząd nie miał prawa do swobodnego dysponowania przejętym majątkiem (jak ładnie podkreślił Kuc). Wystawiając transportery na sprzedaż złamano umowę, na podstawie której gmina stała się właścicielem (czyli trochę jak w przypadku Piotrkowa, ale nie zupełnie bo tu zapisy umowy wynikały bezpośrednio z ustawy). W tym wypadku straty PKP są zdecydowanie większe (całość kwoty z przetargu), więc i bić jest się o co.

Pytanie, czy z naszej perspektywy cokolwiek to zmieni?
Obawiam się, że wśród różnych skutków ewentualnej zadymy więcej będzie tych negatywnych:
- Zniechęcenie PKP do przekazywania majątku (na złom to my sami umiemy sprzedać).
- Zniechęcenie samorządów do przejmowania majątku (skoro można mieć tyle problemów...). Nie oszukujmy się - samorządowcy często liczą na różne możliwości wykorzystania majątku niekoniecznie zgodnie z literą Ustawy.
- Jeśli inicjatorem będą "miłośnicy kolei" to dodatkowo staniemy się wrogiem publicznym nr 1 samorządu.

Plusem byłoby zniechęcenie samorządowców do powtarzania takich numerów, dzięki czemu pozostały przejęty tabor na kolejkach gniłby sobie spokojnie rozkradany przez "prywatnych złomiarzy" (bo oczywiście za friko oddawać PKP nie warto - niech sobie stoją).
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2012, 12:23:23 wysłane przez 2xm » Zapisane

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #24 : 01 Luty 2012, 12:26:18 »
0

Brawo 2xm - to jest kwintesencja moich zapatrywań na sprawę. I tak źle, i tak niedobrze. Z politowaniem

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
arti281
Zawiadowca
Długość toru:: 475 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #25 : 01 Luty 2012, 12:31:43 »
0

Jest tylko jedno pytanie.Czy jest pewność że samorząd nie kontaktował się z byłym właścicielem odnośnie zmiany warunków umowy.Bo jeśli takie były to mieli podkładkę  Mrugnięcie
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #26 : 01 Luty 2012, 12:43:45 »
0

I takie kwestie mogło by ustalić śledztwo dziennikarskie...

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
2xm
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #27 : 01 Luty 2012, 13:05:33 »
0

Skoro przekazanie odbyło się na podstawie Ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa "Polskie Koleje Państwowe" to nie ma możliwości zmiany warunków na niezgodne z tą ustawą. Czyli zmiana warunków jest moim zdaniem niemożliwa. Jeśli ktokolwiek ze strony PKP coś takiego podpisał, to należałoby go ganiać za przekroczenie kompetencji i działanie na szkodę spółki.

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
andrzej2110
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #28 : 01 Luty 2012, 15:15:19 »
0

I takie kwestie mogło by ustalić śledztwo dziennikarskie...
Moze Uwagę z TVN należało by powiadomić??

Ptr
Minister
Długość toru:: 1078 m

W terenie W terenie

FPKW

kolejka
« Odpowiedz #29 : 01 Luty 2012, 19:15:51 »
+1

W celu?
Chyba tylko po to żeby ostatecznie przypieczętować los kolejki, która teraz ledwo co ciągnie rozsypującym się motowozem...

To jest przekaz.
AXEL
Minister
Długość toru:: 2002 m

W terenie W terenie

www.axel-rail.pl

« Odpowiedz #30 : 01 Luty 2012, 20:47:32 »
0

Bingo Ptr !!!!

Mikolskie gderanie, podkablujmy każdego bo pocięli nic nie warte transportery. Narobić smrodu wkoło kolejki na którą i tak przecież nie chodzę, zadzwońcie po TVN24, TVP, Polsat i na 997 jeszcze albo do tamtejszego plebana i do kółka gospodyń wiejskich z okolicznych wsi. A potem patrzcie jak sie ustawiają w kolejce po kolejkę. Mława bis. Moim zdaniem nikt nic złego nie zrobił, zostawili 5 szt - jak na kolejkę która nie wozi towarów - wystarczy. A czy ktoś zapytał na co poszła ta kasa? Może dzięki pocięciu nikomu niepotrzebnych zajechanych transporterów naprawiono kawałek szlaku, kupiono podkłady albo naprawiono dach czy ogrzewanie w hali?
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #31 : 01 Luty 2012, 20:56:38 »
0

pocięli nic nie warte transportery
Wartość NIC = 1 zł/kg X 9000 kg X 35 szt.

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
AXEL
Minister

W terenie W terenie

www.axel-rail.pl

« Odpowiedz #32 : 01 Luty 2012, 20:58:58 »
-2

Bingo, ale to co napisałeś Janek to właśnie kwintesencja prawdy. Jako transportery były na kolejce tylko wytwornicami tlenku żelaza a jako złom przydały się na kolejce w formie wynalazku Fenicjan.
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #33 : 01 Luty 2012, 21:09:00 »
+1

Tylko cały czas twierdzę że takie działanie jest niezgodne z umową zawartą między PKP a Gminą. Jak Śmiglowi transportery zawadzały - to do PKP S.A. przekazać trzeba było. A stało się inaczej... A czemu? A to Polska właśnie.

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
px48
Zawiadowca
Długość toru:: 335 m

W terenie W terenie

Prezes TPKŚ

« Odpowiedz #34 : 01 Luty 2012, 21:16:57 »
+2

Tylko tutaj rodzi się zagwozdka: Co z tymi transporterami zrobiłoby PKP S.A.? Prawdopodobnie też by je przerobili na żyletki, tylko trochę później  Z politowaniem Jednym słowem jakby nie spojrzeć - du... zawsze z tyłu.

AXEL
Minister

W terenie W terenie

www.axel-rail.pl

« Odpowiedz #35 : 01 Luty 2012, 21:21:49 »
-2

Ale jeśli transportery a właściwie złom transporterowy przyczynił się do odbudowy czegokolwiek na kolejce to w D...E mam umowę i cieszę się że ktoś tam w Śmiglu ma jajca na tyle duże żeby podjąć taką decyzję. Choć wątpię by zrobił to nielegalnie nie konsultując decyzji z prawnikiem. A jeśli z tej czczej dyskusji wyjdzie zadyma w PKP czy w gminie to przybijcie sobie pianobijcy piątkę bo znowu się udało. A jeżeli komuś to co się stało z transporterowym złomem bardzo wadzi, bo nie wiem, żal mu iż PKP NZ nie dostały z tego ani grosza to proszę bardzo, już jakieś symptomy informowania mediów się tu pokazały.

I TO JEST POLSKA WŁAŚNIE JANEK !!!

Przypomina mi się kawał:

Nowak stoi nad brzegiem i łowi ryby. Nagle złowił złotą rybkę.
- Wypuść mnie mówi rybka to spełnię twe życzenie
 - No więc rybko, mój sąsiad, Kowalski ma takie ogromne stado dorodnych krów
- Dobrze, ty też dostaniesz !!!
 NIE !!! Ja nie chcę, ja chcę żeby Kowalskiemu te krowy padły
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #36 : 01 Luty 2012, 21:42:15 »
+2

Można się burzyć, ale twierdzę uparcie że drogą złomowania wszelakiego żelastwa zajdziemy, albo nie - zajedziemy - pedałami. Znaczy ścieżką rowerową na podbudowie starotorza.
Dziś niesprawne transportery, jutro niesprawny motor, a te szyny to po co tu leżą?

Bo ja tam jestem gwiazda
I ze mną jest jazda -
2xm
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #37 : 01 Luty 2012, 21:51:58 »
0

Eee tam, jakby miała być zadyma to już dawno by była. Kiedy ogłoszono przetarg? W czerwcu? Gdyby PKP chciało interweniować to mieli dość czasu. Uważam, że jest to sprawa między PKP S.A. i gminą, więc nie ma się co gorączkować.

Ewentualne rozróby i plucie pod wiatr mogą się skończyć jedynie tym, że Gmina odda całość PKP, które ostatecznie rozwiążą kwestię kolejki (zostanie to co jest zabytkiem, ale porzucone szybko wyparuje). Oczywiście nie muszę mówić, że w lokalnych mediach wszystko byłoby przez miłośników (i może SKPL), którzy rzucają kłody pod nogi dzielnemu burmistrzowi.

andrzej2110
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #38 : 01 Luty 2012, 21:53:34 »
-2

Dziś niesprawne transportery,
Jakie niesprawne?? Do niedawna woziły więc musiały być sprawne. Przynajmniej większość.

Marcin117
Minister
Długość toru:: 1002 m

W terenie W terenie

Student - Drezyniarz

« Odpowiedz #39 : 01 Luty 2012, 22:19:22 »
+3

Dziś niesprawne transportery,
Do niedawna woziły więc musiały być sprawne.
Widać że kolega ma mało doświadczenia w realiach wąskotorowych...

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!