Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 02:42:09 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dzieje się :)  (Przeczytany 466288 razy)
Skruczaly
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #360 : 07 Styczeń 2014, 00:00:09 »
+4

Literatura dzisiejszych wpisów mnie wyjątkowo podirytowała:
Po co to po co tam lepiej nic albo wielkie boom!
Widać że nie którzy na tym forum uwielbiają negować innych, inne kolejki i inne pomysły.

Tak macie mega zajebiste kolejki które ledwo co jeżdżą, gdzie spod świeżej farby ułania się rdza tak jesteście mega podnieceni tym jak to fajnie znegować innych... Ahhh ohhh i ehhh wodotryski!

Forum jest od wymiany myśli KONSTRUKTYWNEJ!
Wielka mi nowość żeby zrobić modernizacji na kilka milionów lepiej mi przedstawicie konstruktywne pomysły typu spróbuj załatwić "coś" z tam tąd bo mają to za grosze albo spróbuj zrobić pulpit modułach hella lub schnajder aby był przejrzysty!
Żadna mi nowość że was diody koloru niebieskiego oślepiają bo znam je zmodernizacji wagonów tramwajowych by MPK-Łódź lepiej mi poradźcie coś konstruktywnego albo na zawsze zamilczcie!!!
Jesteście już bardzo blisko histerii którą zrobili łódzcy mikole tramwajowi że wykupiliśmy pół likwidowanych firm tramwajowych... (Jak nie my to huta!)
Lepiej coś robić niż wiecznie narzekać... No chyba że uważacie iż pomysł elektryfikacji wagonów letnich jest do dupy nie potrzebny, bez smaku wykonany itd.
Wstrzymajcie się z komentarzem na resztę moich realizacji... Pózniej komentujcie a na dzień dzisiejszy podpowiadajcie skąd co i jak według was KONSTRUKTYWNIE!!!

Przetwornik po to aby zabezpieczyć diody przed skokami napięcia bo życie diody skraca się drastycznie nawet przy małych skokach!!! W samych paskach nie macie nawet grama takiego zabezpieczenie i każde diody nawet diody dla frajerów z trzema paseczkami i złotym napisem muszą mieć podawane wystabilizowane napięcie a nie jaką partyzantkę...

Po co "modernizować" Mbxd2 na małą skale po to aby zniwelować partyzantkę Rumunów np. ogrzewanie archaiczne, oświetlenie dla kochających ciemności i kabinę wzięta rodem z Misia Barei (w niej mają pracować ludzie a nie nakręceni na maxa mikole bo oryginał)...............

Zapisane
andy
Dyrektor
*****
Długość toru:: 831 m

W terenie W terenie



CiuchciaJKD
WWW
« Odpowiedz #361 : 07 Styczeń 2014, 00:24:59 »
+1

każde diody nawet diody dla frajerów z trzema paseczkami i złotym napisem muszą mieć podawane wystabilizowane napięcie a nie jaką partyzantkę...

Jak to kiedyś nagradzali w telewizorze - złota czcionka!
Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #362 : 07 Styczeń 2014, 00:53:39 »
+1

Mnie tam się podoba takie oświetlenie w letniakach. Ważne żeby takie rzeczy zrobić ze smakiem tak jak w tym przypadku właśnie.
Wprowadzanie zmian w od lat  znanym kształcie, do którego wszyscy się przyzwyczaili, jednak wymaga wyczucia żeby nie doczepić czegoś na siłę, co będzie wglądało jak piąte koło u wozu. Jeżeli komuś brakuje takiego wyczucia to odtwarzanie wszystkiego tak jak było za PKPu daje możliwość zachowania takiego przaśnego stylu, ale jednak stylu Gdzieniegdzie jednak można trafić na różne "odważne" pomysły, które jednak nie wyglądają najlepiej.
Po tym, co dzieje się w Rudach, widać że odpowiednie wyczucie chyba jest, więc o kształt MBx'a raczej bym się nie obawiał i sądzę że okrągłych okien w nim nie zobaczymy

...
A co powiecie na LEDowe reflektory?
Zapisane

To jest przekaz.
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #363 : 07 Styczeń 2014, 11:03:14 »
+4


Tak macie mega zajebiste kolejki które ledwo co jeżdżą, gdzie spod świeżej farby ułania się rdza tak jesteście mega podnieceni tym jak to fajnie znegować innych... Ahhh ohhh i ehhh wodotryski!


Stary, ja rozumiem, że macie duże sukcesy, ale to jeszcze nie powód by wszystkich traktować z góry i twierdzić, że są de facto bandą frajerów. Historia uczy doskonale, że kilka hiper super startujących inicjatyw szczęśliwie pokrył kurz zapomnienia, a kilka innych niemal z niebytu zaczęło mieć efekty. Tobie zaś dedykuję przykład Pionek - chyba dość podobny w źródłach pochodzenia kasy na rozwój... Mniej pychy, więcej pokory i dystansu bo koło fortuny bywa mocno przewrotne...
I jeszcze jedno - kolejne traktowanie oponentów "per noga" zakończy się pamiątkowymi ostrzeżeniami...
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #364 : 07 Styczeń 2014, 11:09:27 »
+3

@Skruczały: jak sam słusznie zauważyłeś - forum służy wymianie myśli i poglądów. A myśli i poglądy, jak widać na załączonym obrazku, są różne. Nikt Cię nie obraża, nie wyzywa, nie twierdzi, żeś ze szczętem zdurniał. Nie nadymaj się, waść, zatem. A rozważania, czy modernizacje efektowne, acz niekoniecznie efektywne, są sensowne - jak najbardziej mają sens.

I na koniec - prośba uprzejma z mojej strony  jako użytkownika forum i administratora za razem: zadbaj o interpunkcję. Czytanie postów pozbawionych kropek i przecinków nie należy do przyjemności. Tym razem grzecznie proszę, następnym razem przyładuję śliczną kropę. A drugą - za ataki osobiste. Tych też poniechaj.
Zapisane
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #365 : 07 Styczeń 2014, 12:16:46 »
+12

A mnie najbardziej śmieszą teksty typu zrobiliśmy, przywieźliśmy, pozyskaliśmy, udało nam się etc. etc.

Kolego Skurczały, powiem wprost bo może nikt nie odważył się tego zrobić. Nic nie pozyskaliście, nic nie przywieźliście, nic nie udało WAM się. Gdyby nie osoba Jarka Łuszcza i jego biznesowego podejścia do sprawy oraz dotacji jakie zapewne Jemu udało się wychodzić to nawet na puszkę farby musiałbyś wśród Tobie podobnych robić przysłowiową ściepę na tymczasowego. Więc nie drwij z innych kolejek jak to napisałeś o rdzy i świeżej farbie bo pewnie gdyby nie wyżej wymieniony cieniutkim głosikiem piszczałbyś błagając o jakąkolwiek pomoc. Trochę pokory.
Zapisane
Skruczaly
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #366 : 07 Styczeń 2014, 16:50:26 »
+1

Wnoszę o zablokowanie mi konta i zamazanie najlepiej wszystkiego co piszę bo mówię prawdę inną niż tak którą byście chcieli znać itd.
Wiele rzeczy udało mi się załatwić bez kasy jak chociażby w zeszłym roku ok. 6 ton materiału torowego za darmo!!!, podnośniki elektryczne, wiele ton części z cukrowni Tuczno itd.
Nie wszystko kręci się wokół kasy czasem wystarczy troszkę poszukać podzwonić i można
Tutaj jest zapał ludzi i nie twierdzę że na wszystkich kolejkach jest źle...

Od tej chwili reaguję tylko i wyłącznie na konstruktywne pomysły lub usuńcie mi autentycznie konto jeśli tak ma wyglądać dyskusja merytoryczna...
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2014, 17:02:22 wysłane przez Skruczaly » Zapisane
sarna
Zawiadowca
****
Długość toru:: 319 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #367 : 07 Styczeń 2014, 17:04:21 »
0

^^^^ http://rtfm.killfile.pl/#lajza
Zapisane
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #368 : 07 Styczeń 2014, 17:27:09 »
0


Nie wszystko kręci się wokół kasy czasem wystarczy troszkę poszukać podzwonić i można
Tutaj jest zapał ludzi i nie twierdzę że na wszystkich kolejkach jest źle...


Meliska z bromem... I większy dystans - bo każdy jest w stanie opisać tego typu sukcesy u siebie. Z tą tylko różnicą, że nie usiłując udowodnić całemu światu, jak jest najpiękniejszy w całej wsi. I to bez magicznych etatów i ciężkiej kasy od samorządu... Oraz traktowania wszystkich wokół jak nieudaczników.
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Paweł Niemczuk
Administrator
*****
Długość toru:: 1840 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #369 : 07 Styczeń 2014, 17:53:53 »
+13

@Skruczały: najwyraźniej nie zwróciłeś uwagi na to, co irytuje innych użytkowników. Bynajmniej nie to, że coś Tobie / Jarkowi / gminie udało się kupić, zrobić, załatwić od sponsora.

Może jeszcze poprawka mała odnośnie kolejności: gminie / Jarkowi / Tobie. Toć bez gminy nie byłoby tam Jarka, a bez niego z pewnością nie byłoby Ciebie.

Użytkowników Tego Zacnego Forum irytują:

1. Lekceważenie, z jakim odnosisz się do osób działających na innych kolejach
2. Nieukrywana pogarda, jaką im okazujesz
3. Twoja arogancja
4. Twoja ślepota na fakt, że to, co się dzieje w Rudach jest zasługą nie Twoją, a gminy, która o kolej dba oraz szczęścia, że Jarek Łuszcz jest dobrze prosperującym biznesmenem, którego stać na to, żeby wiele rzeczy nabywać za własne pieniądze  oraz, że jest rzutki i zaradny w takim stopniu, że zdobywa dotacje i sponsorów, przekonuje darczyńców itd.
5. Fakt, że nie potrafisz rzeczowo odnieść się do krytyki. Traktujesz ją jako atak osobisty, unosisz się zbędnymi emocjami nie odnosząc się w zasadzie do meritum.
6. To, że jesteś kompletnie oderwany od wąskotorowej rzeczywistości i pozbawiony refleksji. Że nie zadałeś sobie trudu pomyślenia dlaczego bywa tak, że kładzie się nową farbę na zardzewiałą blachę. Że nie dociera do Ciebie, że ta blacha jest zardzewiała bo nie ma innej. Że będzie zardzewiała albo żadna. Że nie ma skąd wziąć niezardzewiałej, że nie ma za co jej kupić. Że wielu z nas uprawia przysłowiową rzeźbę w kupie nie dlatego, że lubi się paprać w odchodach, a dlatego, że liczy, że dzięki tym pozornie bezsensownym działaniom, ta tak wyśmiewana przez Ciebie kolej dotrwa do lepszych czasów, czasów, kiedy będzie można po prostu pójść i kupić tę nieszczęsną blachę.  
7. To, że wypinasz pierś po nie swoje ordery.

Swoim zachowaniem, sposobem, w jaki traktujesz użytkowników tego forum, wpływasz negatywnie na wizerunek Rud oraz, pośrednio, swojego pryncypała (czyli Jarka). Stwarzasz wrażenie, że Rudy to gniazdo zadufanych w sobie arogantów. A tym czasem to nieprawda. To miejsce odżyło dzięki uporowi, obrotności i, w znacznej mierze, funduszom Jarka, przychylności samorządu oraz wysiłkowi skromnych pracowników i wolontariuszy działających tam na codzień. Być może jesteś tam ważny, ale nie najważniejszy. Jesteś jednym z wielu.

Kolej ma sto kilkanaście lat. Na tle jej historii jesteś w zasadzie niezauważalny. W przeciwieństwie do Jarka, którego nazwisko w przyszłości będzie wymieniane jednym tchem z nazwiskami tych, którzy tę kolej powołali do życia. Trochę pokory. Żarna losu obracają się w sposób nieprzewidywalny. Nie masz (nikt z nas nie ma) pojęcia, czy piorun jakiś z nieba nie strzeli, czy samorządowcom się nie odwidzi, czy (odpukać w niemalowane) fortuna nie odwróci się od Jarka. Gdyby tak się stało, to skończyłby się dobrobyt, do którego się nie przyczyniłeś, a którym, w sposób nieuprawniony, tak się chełpisz i pysznisz. Zapanowałaby typowa wąskotorowa szarość.

Myślę, że mogę wypowiedzieć się w imieniu znacznej części użytkowników tego zacnego forum: z wielkim zainteresowaniem śledzimy wydarzenia w Rudach, cieszymy się sukcesami, radujemy się, że stacja pięknieje, taboru przybywa, a perspektywy odbudowy i przedłużenia linii stają się co raz wyraźniejsze. Że przed Rudami jest szansa na nowe otwarcie, ba, renesans. Trochę zazdrościmy finansów oraz żałujemy, że nie jesteś w stanie wymyślić maszyny, która by Jarka sklonowała, a co najmniej dodrukowała trochę najprawdziwszych złotówek.

Chciałeś krytyki, to ją masz. I to taką całkowicie personalną. Mam nadzieję, że przeczytasz to ze zrozumieniem i zastanowisz się trochę. Liczę też, że jak będę następnym razem w Rudach, to nie wpadnę niespodziewanie do kanału albo cegłówka nie spadnie mi na głowę, choć hala ma drewniany dach
Zapisane
Skruczaly
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


07 Styczeń 2014, 18:21:19 - Ukryty.
« Odpowiedz #370 : 07 Styczeń 2014, 18:21:19 »
-9

Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #371 : 07 Styczeń 2014, 19:32:23 »
0

Chyba jednak trzeba się obawiać o kształt tego MBx'a...  Z politowaniem
Zapisane

To jest przekaz.
sarna
Zawiadowca
****
Długość toru:: 319 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #372 : 07 Styczeń 2014, 19:33:34 »
+1

Uważam że nie warto kupować drogich modułów led, taniej pewnie byłoby wstawić ksenon 4300 K (barwa światła dziennego) i o ile jestem zażartym przeciwnikiem pakowania palników ksenonowych do lamp bez homologacji sprysków i samopoziomowania to myślę że tutaj by się mogły sprawdzić

ps. lutuję od 9 roku życia, można powiedzieć że lutowanie lutownicą transformatorową opanowałem do perfekcji - w razie czego jestem chętny wpaść i w czymś pomóc


Lampy oczywiście bezapelacyjnie trzeba zostawić oryginalne
Zapisane
Skruczaly
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #373 : 07 Styczeń 2014, 20:03:12 »
0

No właśnie problem w tym że te oryginalne lampy to aż 3 a reszta to ex Żuk lub Nysa...
Moja koncepcja jest taka aby zastosować reflektor trakcyjny soczewkowy Hella taki jak montowane w tramwajach Trambino Solarisa i do tego jako źródło światła moduł LED 10W/30W/50W (wymaga przetestowania)...

Od jutra siedzimy z Filipem przy podłączaniu drugiego kompletu podnośników a od piątku bierzemy się za testowanie reflektorów... W poniedziałek jedziemy za to na szaber tramwajów tym razem do Krakowa...

Jak w czym masz ochotę pomóc to zapraszamy:)
Zapisane
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #374 : 07 Styczeń 2014, 20:09:48 »
-4

Wnoszę o zablokowanie mi konta i zamazanie najlepiej wszystkiego co piszę bo mówię prawdę inną niż tak którą byście chcieli znać itd.

Zmiana planów?
Zapisane
Skruczaly
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #375 : 07 Styczeń 2014, 20:15:40 »
0

Ignorować zaczepki, ignorować zaczepki, ignorować zaczepki, ignorować zaczepki, ignorować zaczepki muszę sobie to powtarzać...

A co do lamp sygnałowych końca wagonu to znacie może jakąś firmę produkującą estetyczne lampy okręgłe wielkości przybliżonej do oryginałów, w 100% koloru czerwonego??? Może być sama obudowa resztę sobie zmontujemy...
coś jak to:
http://tablica.pl/oferta/lampa-tylna-led-24v-lampa-zespolona-diodowa-oswietlenie-tir-50zl-szt-CID5-ID2zOFn.html
Zapisane
sarna
Zawiadowca
****
Długość toru:: 319 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #376 : 07 Styczeń 2014, 20:57:19 »
+1

Tylko że soczewka to poważniejsza ingerencja w wygląd niestety.
W tygodniu jestem na uczelni, więc niestety nie da rady. Jak będzie coś do polutowania to mogę wpaść w jakąś sobotę 
najchętniej po sesji..

Co do lamp sygnałowych to nie wiem dokładnie czy będą pasowały wymiarowo, ale w Solarisie Urbino tylne światła są okrągłe i osobno
Zapisane
Skruczaly
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #377 : 07 Styczeń 2014, 21:03:22 »
0

Chciałoby ci się zmierzyć średnicę tych świateł i nazwę producenta?
Zapisane
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #378 : 07 Styczeń 2014, 21:06:10 »
-2

Ignorować zaczepki, ignorować zaczepki, ignorować zaczepki, ignorować zaczepki, ignorować zaczepki muszę sobie to powtarzać...


Kolego żadna to zaczepka, po prostu gros użytkowników pokazało Ci Twój błąd i brodzik intelektualny w jakim się znajdujesz, obaliło Twoje teorie na temat szydzenia z innych kolei i ich wolontariuszy a Ty niczym tchórz zmieniłeś temat i wycofałeś się krokiem raka. Moim zdaniem albo przeproś wielu stąd albo jeśli nadal uważasz, że masz rację wykonaj zacytowane przeze mnie zdanie i po problemie.
Zapisane
Skruczaly
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #379 : 07 Styczeń 2014, 21:14:16 »
+2

A może przedstawisz coś konstruktywnego w wyżej wymienionej sprawie zamiast mielić jęzorem?
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!