Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 07:37:08 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co słychać w Jędrzejowie?  (Przeczytany 283357 razy)
arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #120 : 13 Maj 2013, 09:10:10 »
0


Remontowana klasa rumuńska jak można się tego było spodziewać została pomalowana w typowo jędrzejowskim stylu- jest żółta z czerwonym prostokątem, granatowymi trójkątami i zielonymi paskami- przypomina trochę wyposażenie placu zabaw z lat '90.


Masz może fotke tej klasy?
Zapisane
andrzej84
Zawiadowca
****
Długość toru:: 432 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #121 : 13 Maj 2013, 12:00:01 »
+2

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130510/POWIAT0102/130508966

CZekam

Z tym malowanie taboru, a w szczególności wagonów to faktycznie mizernie to wygląda. No już nawet nie chodzi o to czy tak się maluje tabor czy wozy cyrku czy cyganów. To i tak nie wygląda schludnie. A nawet te tabory cyrku mimo pstrokatości kolorów często wyglądają schludnie. Przykładowo klasa rumuńska która jeździ w rozkładowych, nijak ma się do składu, a barwy wagonu są mdłe-jakby chylił się ku wysyłce na złom. Ja z zazdrością patrzę na odmalowany najzwyczajniej na biało czerwono wagony na innych kolejkach. Przed przemalowywaniem może lepiej byłoby zapytać choćby tu na forum o propozycje, jeśli już ktoś się zabiera za wymyślanie nowych wzorów. Po innym wątku odnośnie malowania taboru widać że pewnie byłoby w czym przebierać jeśli chodzi o pomysły malowania i byłoby to w dobrym guście i estetycznie.
Taka uwaga:
Jeśli ma już być kolorowo to bym brał przykład z kolejek 600m np. Żnin , gdzie wagony są Zielone lub czerwone, można sobie wyobrazić np. jeszcze do tego żólte, i niebieskie towarowe kryte. Ale wagony są malowane całe jednym kolorem ( nie liczę czarnego podwoazia i dachu ), i jest w tym jakaś stała systematyka i schemat a i jest kolorowo skoro tak ktoś chce. I nawet łatwiej pomalować.
Zapisane
andrzej84
Zawiadowca
****
Długość toru:: 432 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #122 : 13 Maj 2013, 21:40:00 »
0


Być może już było, ale nie zauważyłem:

http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/29968,bogoria-kamienna-rzezba-parowozu-px48.html
Zapisane
BarteG
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #123 : 13 Maj 2013, 22:50:24 »
+1

Cytuj
Masz może fotke tej klasy?

Ja nie mam, bo stała akurat cała pozastawiana w ciemnym pomieszczeniu, ale jej kawałek złapał się na zdjęciu w artykule do którego link wysłał Andrzej84 . Konkretnie widać ją tu:


Co do remontu stacji- w końcu! Chyba każdy kto tam był potwierdzi, że wymaga ona "ogarnięcia". Obecnie wszystko zaniedbane, zarośnięte, zaśmiecone, szyby powybijane, tabor zdewastowany a do tego na całym terenie nastawiane paskudnych garaży-blaszaków, które blokują większość torów w rejonie lokomotywowni. Rozumiem, że blaszaki przynoszą dochody, ale powinno się je skupić w jednym miejscu, zaś resztę terenu stacji ogrodzić i pilnować. Inaczej nadal w brankardach będą się gnieździć menele, zaś szyby będą wybijane przez młodzież. Wówczas można by w końcu wyeksponować tabor, który teraz marnuje się pochowany po kątach. M.in.: kruszwicki Lyd2-01, pług 802S, Lxd2-333 (który jak twierdzą pracownicy nie będzie już jeździł- pełni funkcję dawcy części), czy chociażby Px48 na którego remont się nie zanosi. Wtedy zwolnił by się ten dwu wjazdowy budynek (ten od 802S i Donalda), który mógłby posłużyć np. jako garaż dla drezyn .

Dzisiaj znów znalazłem się w Jędrzejowie- z powodów nie związanych z kolejką. Po załatwieniu spraw, około godziny 11:00 wybrałem się na stację i postanowiłem przejść się kawałek torami. Szło mi się bardzo dobrze, padała rześka mżawka. Tak sobie szedłem, szedłem aż około 17:00 dotarłem do Hajdaszka (czyli pokonałem 24 km). Jutro dodam fotorelację.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #124 : 14 Maj 2013, 07:41:18 »
+3

To że tabor jest pochowany pod dachem to dobrze. Na dworze szybciej będzie niszczał.
A co konserwator zabytków na te garaże??
Ma ktoś linka do przetargu na ten remont??
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
BarteG
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #125 : 14 Maj 2013, 08:28:45 »
0

Najlepiej byłoby zrobić zadaszenie pod którym stałby tabor- tak jak np. w Majdanie. Ewentualnie wyremontować lokomotywownie i tam trzymać także eksponaty- jak np. w Rudach. Pytanie tylko gdzie wtedy stałyby wagony? Jedno jest pewne- to co jest teraz nie jest dobre. Stowarzyszenie z Piotrkowa włożyło pieniądze w zakup Lyd2-01 tylko po to żeby stał latami zamknięty i niedostępny dla zwiedzających? Oidp już w 2009 były plany budowy takiego zadaszenia.

Dziś postaram się podjechać do Hajdaszka i przejść odcinek Hajdaszek- Stawiany.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #126 : 14 Maj 2013, 09:16:19 »
0

A co z tym budynkiem?? Chyba jakaś firma tam działa a tabor niszczeje na dworzu...
https://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=50.642514,20.289817&spn=0.003504,0.009624&t=h&z=17&layer=c&cbll=50.642459,20.289947&panoid=2xEiKUOw4TVIFL8oVbrQXA&cbp=12,355.18,,1,3.94
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #127 : 14 Maj 2013, 10:05:26 »
0

Jest w większości wydzierżawiony.
Zapisane

arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #128 : 14 Maj 2013, 19:20:20 »
0

Stowarzyszenie z Piotrkowa włożyło pieniądze w zakup Lyd2-01 tylko po to żeby stał latami zamknięty i niedostępny dla zwiedzających?

Spokojnie , rozmawiałem z Panem Edwardem Choroszyńskim i w planie jest uruchomienie loka  może nawet pod koniec tego roku
Ps bardzo prawdopodobne że za 3 tyg  wyjedzie z szopy na sesje fot.
Zapisane
Dariusz
Minister
******
Długość toru:: 1220 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #129 : 14 Maj 2013, 19:32:48 »
0

Spokojnie , rozmawiałem z Panem Edwardem Choroszyńskim i w planie jest uruchomienie loka  może nawet pod koniec tego roku
Uruchomienie w jakim kontekście - wypchnięcia z szopy czy wyjazdu na szlak ?
Zapisane

arti281
Dyrektor
*****
Długość toru:: 512 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #130 : 14 Maj 2013, 19:40:01 »
+2

Spokojnie , rozmawiałem z Panem Edwardem Choroszyńskim i w planie jest uruchomienie loka  może nawet pod koniec tego roku
Uruchomienie w jakim kontekście - wypchnięcia z szopy czy wyjazdu na szlak ?
Zamontowania nowego serduszka.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2013, 19:51:43 wysłane przez arti281 » Zapisane
BarteG
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #131 : 15 Maj 2013, 16:12:04 »
+1

O ile przez ostatnie 2 lata nie byłem w Jędrzejowie w ogóle o tyle teraz jestem w nim niemal codziennie . Dzisiaj także zajrzałem na stację i mam kilka newsów:
1. Macie fotkę klasy cygańskiej :

http://www.picshot.pl/pfiles/332343/do%20stawian%20039.jpg
2. Jędrzejów opuściły drezyny rowerowe. Udały się na jakieś przeróbki. Jeszcze nie wiadomo kiedy wrócą.
3. Bardziej pytanie niż news- gdzie się podział ten duży, drewniany letniak z siedzeniami tramwajowymi? Nigdzie go nie widziałem a zapomniałem się spytać.
4. Szykuje się malowanie Lxd2-332. Jest już sponsor- ten sam który obecnie ma na nim reklamę, czyli ALC Radziejewski. Niestety- po odmalowaniu zostanie ponownie oblepiony w te naklejki. Pytałem Pana Choroszyńskiego o schemat nowego malowania- nie miał konkretnego pomysłu, dlatego zaproponowałem zielone z pomarańczowym pasem- takie jak np. na piotrkowskim 308:
 
Postaram się aby lokomotywa faktycznie została tak pomalowana, a nie w jakieś fantazyjne paski jak klasa cygańska  .
5. Po pomalowaniu Lxd2-332 następna będzie 258. Zgodziliśmy się z Prezesem, że trzeba na niej odtworzyć fabryczny schemat malowania- nie jakieś czerwone badziewie z krzywym żółtym paskiem, lecz trzeba się przyłożyć i odzwierciedlić to moim zdaniem najładniejsze, ciemne malowanie :

6. W ostatnim czasie przeszedłem cały odcinek Jędrzejów- Umianowice- Hajdaszek- Stawiany. Nieużywane tory za Umianowicami (jak na razie) jeszcze nie zarosły. W większości drezyną się spokojnie przejedzie. Trzeba tylko w kilku miejscach zadziałać kosą spalinową i wyciąć trochę krzaków- jakby się spiąć to w 2 osoby ogarnęło by się to w 1 dzień. Jak wrócą drezyny rowerowe to można pomyśleć o jakimś wypadzie do stacji stycznej Stawiany .
7. Donald zostanie wyciągnięty przy jakiejś okazji- np w dzień planowanego wypadu drezynami do Stawian- tak żeby było przy tym kilku ludzi . Już kilka dni wcześniej przyjadę, skoszę trawę i przeciągniemy go Lidką do lokomotywowni- żeby nie było takiej niespodzianki jak w ostatnią niedzielę .

Natomiast co do usprawniania Donalda- ja bym na to nie liczył . No, ale- pożyjemy, zobaczymy.
Cytuj
Ps bardzo prawdopodobne że za 3 tyg  wyjedzie z szopy na sesje fot.

Prezes nic na ten temat nie mówił- rozmawiałeś już z Nim o tym?
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #132 : 15 Maj 2013, 20:15:05 »
0

A czemu na Lxd2 332 nie pozostawić obecnego malowania??
Co do letniaka to jest bodajże w Iłży
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
kanalarz
Gość
« Odpowiedz #133 : 15 Maj 2013, 21:38:24 »
+7

Ponoć powraca moda lat 90.



... a właśnie z tamtymi czasami mi się kojarzy malatura tego wagonu.

Do tego powinno się zakupić stosowne umundurowanie dla kierownika pociągu i będzie klasa 
Zapisane
BarteG
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #134 : 15 Maj 2013, 21:55:01 »
+3

Cytuj
A czemu na Lxd2 332 nie pozostawić obecnego malowania??

Po co? Od 2007 roku już każdy się na nie napatrzył- teraz pora na jakąś zmianę, bo na rozkładowych wieje już nudą . Sam Prezes powiedział, że trzeba jej dać jakieś fajne malowanie. Piotrkowskie będzie najlepsze, bo po pierwsze nie będzie się zbytnio wyróżniać na tle pstrokatych klas rumuńskich, po drugie ma wartość historyczną, a po trzecie obecnie nikt w Polsce nie ma tego malowania .
Cytuj
Co do letniaka to jest bodajże w Iłży

Też tak podejrzewałem. To teraz w Iłży mają w sumie 3 letniaki i Lidkę?
Cytuj
Ponoć powraca moda lat 90.

Mam podobne skojarzenia . Przypomina mi się kielecka komunikacja miejska 15 lat temu- kiedy to każdy autobus był w innym, pstrokatym malowaniu.

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to 332 będzie niebawem wyglądał tak:

http://www.picshot.pl/pfiles/332480/rumun.PNG
Zapisane
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #135 : 15 Maj 2013, 22:03:46 »
+3

Nie od dziś wiadomo, że Jędrzejów ma własne pojęcie estetyki i chyba nikt już go nie zmieni. Zawsze można odpowiedzieć, że to nie wiocha , to vintage  
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #136 : 15 Maj 2013, 22:12:27 »
+5

Malowanie vintage - vintagem, ale najbardziej vintage jest malowanie natryskiem na brud, starą farbę i uszczelki.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
BarteG
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #137 : 15 Maj 2013, 22:16:49 »
+1

Ciesz się, że uszczelek nie zamalowali .
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #138 : 15 Maj 2013, 22:33:34 »
0

Właśnie piszę o malowaniu uszczelek, choć i bogu-ducha-winnej poręczy też się dostało:

Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
BarteG
Młotkowy
**
Długość toru:: 63 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #139 : 15 Maj 2013, 22:38:56 »
+1

Ano tak. Zwracam honor . Nie przyjrzałem się tamtej fotce- myślałem, że piszesz o okiennych .
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 25   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!