Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 05:51:31 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czyżby koniec lini z Boniewa do Izbicy?  (Przeczytany 51761 razy)
Grabie
Nowicjusz
*
Długość toru:: 12 m

W terenie W terenie


WWW
« : 05 Listopad 2014, 15:22:20 »
0

Tak jak pisałem wyżej pkp sa ogłosiło przetarg na tą trasę więcej tu: http://pkpsa.pl/pkpsa/przetargi/pliki/przetarg-4479/kopia-przetarg---spec---zlom--11-2014.pdf
Zapisane
kabzik
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #1 : 05 Listopad 2014, 16:25:07 »
+1

koniec boniewa, koniec Jerzmanowa, koniec części północnej od Krośniewic. Ot. A powoli zaczynało się coś odradzać.
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #2 : 05 Listopad 2014, 18:39:17 »
0

Odradzać... ?
Ja też znalazłem informację o tym przetargu na rozbiórkę, tutaj:

http://izbica-kujawska.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=1988
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
kabzik
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #3 : 06 Listopad 2014, 16:58:16 »
+4

odradzać... w sensie coś się dzieje w Krośniewicach, coś w Ozorkowie coś ( tutaj konkretnie) machajka w Łęczycy. Jest to poprawna forma przywracania świadomości istnienia jakiejkolwiek turystyki w regionie. Z pewnością po czasie to by się trochę rozciągnęło na dalsze rejony. Zwykła machajka...
Zapisane
wojtas096
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #4 : 07 Listopad 2014, 21:15:17 »
0

No nie wierze Smutny wszystko na złom, teraz tylko kasa się liczy, zero sentymentów. akurat dzisiaj tam przejeżdżałem, miałem nadzieje, że jeszcze kiedyś coś do Boniewa albo Izbicy dojedzie Smutny
Zapisane
dobrzyn
Minister
******
Długość toru:: 1482 m

W terenie W terenie



bartek.dobrzynski
« Odpowiedz #5 : 07 Listopad 2014, 22:54:32 »
+6

Nadzieję to my możemy mieć... A prawda jest okrutna: Te linie powstały w konkretnym celu: Wozić buraki i inną okopowiznę z punktu A do punktu B. Ten cel niestety się skończył. Innego zagospodarowania w tym rejonie nie ma, bo gdzie tu turystyka, która przyciągnie jeśli nie miliony to chociaż setki. Trzeba się pogodzić z faktem, że linie nieeksploatowane zgodnie z przeznaczaniem od kilku(nastu) lat trafią na złom
Zapisane

Trabant 1.3 '91 "Stanisław"
Trabant 601 '66 "Dziadek"
Romet 100 '83 "Henio"
kabzik
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #6 : 10 Listopad 2014, 21:35:49 »
0

no widzisz. Ja na to patrze z innej strony. Władza mówi : nie ma kasy na pomoc. Później władza mówi : będą pieniądze na budowę ścieżki rowerowej. I tu się pojawia mój tok myślenia : Wybudować, a następnie utrzymać, to już spore wydatki. Czemu zatem nie przeznaczyć tego n a utrzymanie tego co jest ? Kwestia jest złego myślenia : się nie opłaca, nie stać... a co się ma opłacać tutaj ?  ścieżka rowerowa ? No wybacz, ale dla mnie budowa ścieżki w linii dawnej kolejki to skrajny idiotyzm, tak prosto bezpośrednio przez pola... No ale to jest tylko wytłumaczenie by dobrać się do $$ ze złomu. Jak dla mnie zwykła machajka to już sukces, sukces który pozwoli przetrwać do czasu, aż zaczniemy takie coś postrzegać jak zachodni sąsiedzi. A jak nie, to co naszego oryginalnego zostanie ? Biedronki ?
Zapisane
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #7 : 10 Listopad 2014, 22:55:20 »
0

Zostanie zostanie. Bieszczady zostaną, mają na to szansę Rogów, Bytom i jeszcze kilka podmiotów. Nikt nie powiedział, że w przyszłości w Polsce wąskotorowa atrakcja turystyczna ma być w co drugim mieście ani nikt też nie powiedział, że mają się wszystkie wąskotorówki ostać. Jedne mają receptę na nową rzeczywistość, inne tej recepty nie mają bądź po prostu nie mają w niej szansy zaistnieć. Myślę, że w świetle rzeczywistości rozsądnym będzie zrezygnować z dogmatu, że wszystko wszędzie trzeba ratować. To stwierdzenie ma naturę czysto aksjomatyczną, ale w przeciwieństwie do aksjomatu jest powiedzmy sobie mocno wątpliwej słuszności.
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
kabzik
Młotkowy
**
Długość toru:: 90 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #8 : 11 Listopad 2014, 21:14:06 »
+2

fakt, że zostanie. Należy jedynie dbać o to co jest. A Krośniewice ( sama stacja ) ma to coś co już pozwala na stworzenie muzeum, takiego czynnego. Są pomysły i możliwości by np szlak do Boniewa czy Izbicy pozostał. Tylko nikomu nie  chce się myśleć. Samorządy inwestują w gówna, które z logicznego punktu widzenia nie dają nic dobrego, natomiast tam gdzie można dać komuś pracę to już niestety nie. Pomniki, alejki, kościoły i ścieżki rowerowe prowadzące z zadupia przez pola do zadupia. Ot jak ja widzę inwestycje w PL.
Zapisane
Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #9 : 13 Grudzień 2014, 22:46:27 »
+4

W sumie mogłem to ogłosić już wczoraj...

Rozbiórki linii NIE BĘDZIE.
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #10 : 15 Grudzień 2014, 21:49:32 »
+2

Rozwiń proszę temat. Nie będzie, bo co?
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #11 : 16 Grudzień 2014, 17:42:41 »
0

Rozwiń proszę temat. Nie będzie, bo co?

Bo rozbiórkę zatrzymał konserwator Kujawsko - Pomorski z urzędu.
Zapisane
Piottr_tt
Minister
******
Długość toru:: 1976 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #12 : 16 Grudzień 2014, 21:51:31 »
+2

To bardzo dobra wiadomość. Na jakim etapie zatrzymał?
Zapisane

Pozdrawiam, Piottr
Nowa galeria foto -  http://wedrownosc.flog.pl
Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #13 : 17 Grudzień 2014, 09:07:15 »
0

Przetarg był już rozstrzygnięty i wyłoniono wykonawcę rozbiórki. Więcej nie wiem dokładnie.
Zapisane
Adam W
Dyrektor
*****
Długość toru:: 601 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #14 : 18 Grudzień 2014, 22:14:09 »
+4

Ok, jaki macie plan na następny ruch?
Zapisane

Wądzio
Mechanik
***
Długość toru:: 298 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #15 : 16 Styczeń 2015, 18:18:05 »
+1

Właśnie trwa przy pomocy palnika acetylenowego rozbiórka linii Smólsk - Jerzmanowo przez firmę zewnętrzną. Od Pałacu w stronę Jerzmanowa. Niestety - w przeciwieństwie do wszystkich innych linii w Województwie Kujawsko-Pomorskim - tylko ten ok. 14 kilometrowy odcinek nie zostałby wpisany do rejestru...

EDIT: dodam tylko, że dziś z pracami na szlaku dojechaliśmy w to miejsce https://www.google.pl/maps/@52.366513,18.977739,3a,90y,34.8h,70.48t/data=!3m4!1e1!3m2!1slGH8vi6mDxgU20a86Mfvlg!2e0
(Mam nadzieję, że się poprawnie wyświetla link). W tej chwili przejezdne jest więc 65 km!
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2015, 20:24:30 wysłane przez Wądzio » Zapisane
mylene
Gość
« Odpowiedz #16 : 09 Luty 2018, 18:06:09 »
+6

Uzupełniając wiedzę forumowiczów w powyższym temacie, informujemy, że na wniosek m. in. SKKW złożony do toruńskiego konserwatora zabytków, od dnia 28.04.2015 r. odcinki szlaku Liliopol - Boniewo, Boniewo - Izbica Kujawska, Boniewo -Jerzmanowo - Lubraniec, podlegają ochronie wojewódzkiego konserwatora zabytków z Torunia. Wpis do rejestru nadal trwa.  


* IMG_3991.JPG (349.38 KB, 1000x750 - wyświetlony 954 razy.)

* IMG_4631.JPG (285.38 KB, 1000x750 - wyświetlony 832 razy.)

* IMG_4647.JPG (313.23 KB, 1000x750 - wyświetlony 894 razy.)
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2018, 18:13:23 wysłane przez mylene » Zapisane
marcinsemek
Młotkowy
**
Długość toru:: 130 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #17 : 20 Marzec 2018, 14:17:23 »
+2

Uważam, że nie ma szans dla Krośniewic i pozostałości tej kolei w każdą stronę od tego miasta. Zakończcie wreszcie ten temat , zdajcie klucze gminie i niech zaczną cięcie tego złomu...... i tak tego nie powstrzymacie, to tylko przedłużanie agonii. Koledzy z Rogowa niech wyrwą co im potrzebne, puścić buldożery i niech stanie tam piękna Biedrona...... walczycie z wiatrakami. Nic tam nigdy nie pojedzie, nikt Wam tego nie będzie finansował i muzeum z tego żadne.

AMEN.
Zapisane

Wąskotorowiec
velarik
Nowicjusz
*
Długość toru:: 30 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #18 : 22 Marzec 2018, 19:49:33 »
+1

Żaden ze mnie prorok, ale.....niestety zgadzam się z kolegą marcinsamek. Rozumiem, jest sentyment, chęci, przywiązanie, ale.....w rejonach o marnym potencjale turystycznym wąski tor raczej nie ma prawa bytu. PKP kiedyś jednym pociągnięciem odwróciła ludzi od kolejek, a odzyskanie klientów przewozów lokalnych dla kolejek to długa i uporczywa droga, pochłaniająca mnóstwo czasu i kasy. Z czasem można by powalczyć, ale skąd wziąć kasę? Fatalnym przykładem jest Sompolno, które praktycznie zostało przez PKP zaorane. Jeśli doprowadzicie do wpisu linii do rejestru zabytków, to powinniście jakoś zabezpieczyć tabor przed palnikiem - i to będzie bardzo duża zasługa, jeśli wam się uda. To sprawa podstawowa, bo o remoncie taboru ciężko dziś nawet marzyć....
Zapisane
Franc Maurer
Młotkowy
**
Długość toru:: 75 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #19 : 23 Marzec 2018, 16:54:07 »
-3

Pitu pitu - ;inia kujawskiej KD jest wpisana do rejestru zabytków aż po Lubraniec ale póki co decydentów nie brakuje o samowolki budowlane
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!