Świat kolejek wąskotorowych SMF
20 Październik 2020, 04:58:11 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odbudowa wiaduktu w Rogalowie  (Przeczytany 105667 razy)
Kucyk
Minister
Długość toru:: 4054 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #140 : 29 Sierpień 2013, 13:41:52 »
0

Właśnie miałem zapytać bardziej znających polskie wąskie: gdzie to jest?

Dla kolei wąskotorowych są tylko dwa dni: dzień dzisiejszy i dzień jutrzejszy.
Są też dwie sprawy: pierwsza sprawa i druga sprawa.
A opcja jest jedna: nie ma takiej opcji.

(-) Jan Ł. bo RODO
2xm
Minister
Długość toru:: 1533 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #141 : 29 Sierpień 2013, 16:27:43 »
0

Najwyraźniej na tej samej kolejce

Odbudowa mostu kolejki wąskotorowej na rzece Wrzelówce w miejscowości Wilków - zaprojektowanie i wybudowanie

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 122 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #142 : 29 Sierpień 2013, 20:25:21 »
0

No to tym bardziej jest sie z czego cieszyć bo w Urządkowie most zrobili praktycznie od zera w rekordowo krótkim czasie, jakos we wrześniu - październiku zaczeliśmy robić im obsługę geodezyjną a w grudniu już inwentaryzację powykonawczą. Tak więc całość zajęła im koło 3 miesięcy, fotki tutaj https://www.facebook.com/media/set/?set=a.460737527295050.95622.180602821975190&type=3
Z oceną czy frajer czy nie poczekajmy do zakończenia prac. Uwazam że bardzo solidna firma, a trochę w tej branży siedzę.

Pzdr
statek
2xm
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #143 : 29 Sierpień 2013, 21:25:43 »
0

Nie, z tym frajerem to tak mi się tylko odruchowo skojarzyło ze względu na taktykę starostwa i ilość podejść. Myślę, że wszystko pójdzie równie dobrze jak w Wilkowie i pod koniec roku będziemy mogli zamknąć ten wątek.

Podejrzewam, że u źródła tej wiadomości kryje się czyjaś kpina, bardziej lubiana w Polsce niż uznanie dla prób postępu (...).
statek
Młotkowy
**
Długość toru:: 122 m

W terenie W terenie

waskotorowka
« Odpowiedz #144 : 29 Sierpień 2013, 21:42:51 »
+3

No tak, podejśc było sporo ale z drugiej strony nie sztuką jest przepłacić... Mam nadzieję, ze w przyszłym roku w końcu Nadwiślanin dojedzie do Nałęczowa.

pzdr
m.
Paweł Niemczuk
Administrator
Długość toru:: 1724 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #145 : 31 Sierpień 2013, 09:52:28 »
0

No to fajny nius. Znów delikatnie zawiało optymizmem
Czyli jest szansa, że jak się w końcu do Nałęczowa wybiorę (a wybieram się już hohoho albo i dłużej), to się będę mógł bujnąć koleją po całości, a nie tylko po kawałku Chichot
Jarek Franczyk
Zawiadowca
Długość toru:: 393 m

W terenie W terenie

prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...

« Odpowiedz #146 : 11 Wrzesień 2013, 06:46:13 »
+2

Najnowszy artykuł z mmpuławy: http://www.mmpulawy.pl/artykul/remont-wiaduktu-w-rogalowie-nadwislanska-waskotorowka-wroci-do-naleczowa

Nie wiedziałem, że z Karczmisk do Polanówki jest aż 30km  
Oczywiście wiem, że chodzi o przejazd z Karczmisk do Opola i z powrotem , a potem do Polanówki, ale nierzetelność jest w tym zdaniu, stąd się śmieję Chichot
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2013, 07:05:24 wysłane przez Jarek Franczyk » Zapisane

Prawdziwa kolej odjechała z ostatnim parowozem...
pawel.adamczyk
Mechanik
Długość toru:: 261 m

W terenie W terenie

Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #147 : 11 Wrzesień 2013, 18:06:20 »
+2

Witam.

Jak powiada polskie przysłowie ,,lepiej późno niż wcale,,   a  już mieszkańcy postawili krzyżyk nad wiaduktem i całą
linnią do Nałęczowa, wcale się nie dziwię sądząc po stanie zarośnięcia kolczastymi tarninami i ubytkiem toru.

Sześć lat niejeżdzenia zrobiło swoje. Przed kolejarzami największe wyzwanie wycięcie, odkrzaczenie jeszcze z 15 km linni.

My pasjonaci zrobiliśmy tor prawie do 1 przejazdu, wycięte tarniny wykoszone, zajęło nam to 6 sobót a i ja sam w tygodniu
kosiłem i wycinałem.

Pozdr.

UNITRA z.r.k    Diora,  Tonsil.
Jarek Franczyk
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #148 : 23 Wrzesień 2013, 08:43:50 »
0

a i ja sam w tygodniu
kosiłem i wycinałem.

I za to wielki szacun Pawle. 'Się narobiłeś', że tak powiem.

A tak przy okazji w tygodniku Nasz Region (numer 18-24 września 2013), tzn. w jego papierowej wersji na 2 stronie jest artykuł pt. "Zielone światło dla kolejki wąskotorowej (Nadwiślańskiej)" czy coś w tym stylu.

http://nregion.pl/

Tzn. w tym:

« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2013, 20:50:45 wysłane przez Jarek Franczyk » Zapisane

Jarek Franczyk
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #149 : 01 Październik 2013, 09:19:11 »
+1

Kolejne "bieżące" info: http://www.mmpulawy.pl/artykul/rogalow-po-pieciu-latach-biora-sie-za-wiadukt

Nie byłem w Rogalowie sprawdzić co się dzieje, ale z tego co czytam pod w/w linkiem roboty ruszyć miały 30 września 2013 w poniedziałek, czyli wczoraj, a potrwać ma to wszystko 2 miesiące jeśli chodzi o sam wiadukt...

Cytuję: Pod wiaduktem będą mogły przejechać pojazdy o wysokości 3,7 m. Teraz jest to tylko 2,6 m – dodaje Rzepka.
(...)
– Będziemy starali się jak najszybciej odnowić i udostępnić tory, ale byłabym raczej ostrożna i nie zapraszała jeszcze na 2014 r., ale dopiero na 2015 rok.

Ponad 1 m "prześwitu" więcej to dobra wiadomość.
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2013, 09:29:08 wysłane przez Jarek Franczyk » Zapisane

2xm
Minister

W terenie W terenie

« Odpowiedz #150 : 01 Październik 2013, 09:25:12 »
0

Akurat wczoraj po południu przejeżdżałem tamtędy i zastanawiałem się kiedy się zacznie. Wzdłuż drogi stały przygotowane znaki (obrócone bokiem), ale poza tym jeszcze nic się nie działo.

Poldek
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #151 : 01 Październik 2013, 18:27:41 »
0

To, że stały znki bokiem to akurat jest to dobry znak . Wychodzi na to , ze niebawem coś ruszy.

PKS- Pewność Komfort Szybkość
pawel.adamczyk
Mechanik

W terenie W terenie

Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #152 : 02 Październik 2013, 13:59:41 »
+2

Witam.

Tak, wczoraj wskaźniki stały bokiem a dziś kiedy wracałem z wąwolnickiej imprezy z cyklu ,,święto dyszla,, lub
jak kto woli ,,dyszel party,, Chichot. to już robotnicy przygotowywali semafory świetlne dla organizacji ruchu
wahadłowego.

A więc po 5 latach bezruchu, panie i panowie ZACZYNAMY !!??. Spoko

Pozdr.

Jarek Franczyk
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #153 : 04 Październik 2013, 07:14:30 »
+1

...robotnicy przygotowywali semafory świetlne dla organizacji ruchu
wahadłowego.
Sygnalizatory Pawle, sygnalizatory... 

...aczkolwiek rozumiem twoją miłość do kolei

Pozdrawiam

pawel.adamczyk
Mechanik

W terenie W terenie

Nałęczów Wąskotorówka
« Odpowiedz #154 : 16 Październik 2013, 06:24:07 »
+7

Cześć.

W dniu wczorajszym między godz. 7.00 a 8.00  stary wiadukt kolejowy właśnie przeszedł do historii
tor i mostownice zostały zdemontowane z pomocą dźwiga, w czasie tej operacji całkowicie wstrzymano ruch drogowy.

Nie byłem przy tym bo to wczesna pora a i nie znałem terminu zdjęcia konstrukcji, z informacji uzyskanej od robotników
mieli problemy z odkręceniem śrub łubkowych i mocujących podkłady do mostownic po prostu pękały.

Obejrzałem mostownice, jaka musiała być siła żeby to wygiąć tak gruby dwuteownik, 20x Pudzianoski nie dali by rady tego
zrobić a taki mały dźwig zrobił to bez problemu.

Teraz to miejsce dziwnie wygląda, jakby czegoś brakowało .

Oto 3 zdjęcia.
Pozdr.

*  (79.21 KB, 800x600 - wyświetlony 837 razy.)

*  (79.47 KB, 800x600 - wyświetlony 844 razy.)

*  (78.69 KB, 800x600 - wyświetlony 987 razy.)

Jarek Franczyk
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #155 : 20 Październik 2013, 20:11:55 »
+2

Cześć.

W dniu wczorajszym między godz. 7.00 a 8.00  stary wiadukt kolejowy właśnie przeszedł do historii

Wow.... dzięki za czujność Pawle i te zdjęcia
Wiadukt ten za to pozostanie w pierwotnej formie chyba tylko na mojej makiecie w skali 1:87  
W tamtym roku oblatałem go z miarą i aparatem i zrobiłem w mniejszej skali   ale jeszcze ze starymi przyczółkami wspomaganymi drewnianymi balami...
Na fotce przejazd Lxd2-348 na razie luzem

« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2013, 20:17:03 wysłane przez Jarek Franczyk » Zapisane

Cezarovski
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #156 : 06 Listopad 2013, 17:43:14 »
+7

Stan wiaduktu z 3.11.2013

Wolontariusz NKW.
Harry Potter
Dyrektor
Długość toru:: 770 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #157 : 06 Listopad 2013, 21:02:32 »
+1

pięknie się to prezentuje...

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Jarek Franczyk
Zawiadowca

W terenie W terenie

« Odpowiedz #158 : 07 Listopad 2013, 08:09:43 »
+1

Stan wiaduktu z 3.11.2013

A gdzie ty tu widzisz wiadukt ?  

No, a przyczółki owszem - ładnie zrobili. Ten kamień daje to coś (nie goły beton). po lewej widać też "obłożony" nasyp. Z prawej jeszcze nie zrobione. Ale ładnie, ładnie, nie można powiedzieć. Teren (jezdnia) co prawda obniżony. Ciekawe czy po ulewach nie będzie tam stała woda, ale chyba nie powinna bo jakieś takie studzienki, czy coś tam widać na fotce...
===============================================
Mam też apel/prośbę - jeśli któryś z kolegów ma zdjęcia toru (na górze nasypu) w kierunku Wąwolnicy - najlepiej robione z wiaduktu, bądź z przyczółków. Chodzi mi o odcinek 50m toru prowadzący z wiaduktu w stronę Wąwolnicy (fotki z przed tego remontu). Mam takie zdjęcie ale jak na złość rozmazane, że nic nie widać.
===============================================
Ostatnie: Kiedyś po prawej stronie (jadąc od Wąwolnicy) przy przyczółku stała szafa torowa - typowa jak na PKP dla urządzeń SRK. Ktoś wie jakich?
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2013, 13:42:55 wysłane przez Jarek Franczyk » Zapisane

Cezarovski
Czytelnik

Długość toru:: 7 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #159 : 07 Listopad 2013, 21:34:04 »
+1

@Jarek Franczyk
Posiadam takie zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/105700494668883618109/3Listopada2013NaEczowWawolnica#5942032434766735490
Może coś wybierzesz sobie z tego

Wolontariusz NKW.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!