Świat kolejek wąskotorowych SMF
29 Marzec 2024, 05:48:35 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Powitania  (Przeczytany 279030 razy)
MBxc1
Młotkowy
**
Długość toru:: 53 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #40 : 20 Kwiecień 2010, 19:23:27 »
0

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum   :grin:  Mam na imię Kamil i mieszkam na Górnym Śląsku.
Mówię o sobie Miłośnik Kolei Wąskotorowych.  :mrgreen:
Zapisane
Phinek
Gość
« Odpowiedz #41 : 20 Kwiecień 2010, 22:05:30 »
0

 .
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2011, 03:00:56 wysłane przez Phinek » Zapisane
MBxc1
Młotkowy
**
Długość toru:: 53 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #42 : 21 Kwiecień 2010, 08:00:16 »
0

Niestety nie.  :mad:
Zapisane
OczeQ
SGKW
*
Długość toru:: 524 m

W terenie W terenie


Wariat torowy


oczeq
WWW
« Odpowiedz #43 : 21 Kwiecień 2010, 09:07:28 »
0

MBxc1, mam nadzieję że miło będzie nam się poznać.
Zapisane

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
MBxc1
Młotkowy
**
Długość toru:: 53 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #44 : 21 Kwiecień 2010, 13:37:05 »
0

Miło mi  :grin:
Zapisane
lxd2bartek
Nowicjusz
*
Długość toru:: 17 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #45 : 26 Kwiecień 2010, 15:51:38 »
0

Hej mam na imię Bartek mieszkam w Częstochowie
mówie o sobie miłośnik kolei
od pewnego czasu przeglądam to forum codziennie bardzo mi sie podoba dużo ciekawych wiadomości można sie dowiedzieć itp:):)Witam wszystkich MK :)Pozdrawiam
Zapisane
MBxc1
Młotkowy
**
Długość toru:: 53 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #46 : 26 Kwiecień 2010, 16:22:21 »
0

Ja też witam i pozdrawiam
Zapisane
mag
Nowicjusz
*
Długość toru:: 10 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #47 : 10 Maj 2010, 23:22:08 »
0

Witam!
Na imię mi Mariusz. Mieszkam w Krotoszynie.
Interesują mnie regionalia krotoszyńskie, szczególnie infrastruktura przemysłowo - techniczna. (Krotoszyńska KD, kolejka Trzebnicka, przemysłowe, polowe itp)
Pozdrawiam.
Zapisane
Doctor
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #48 : 14 Maj 2010, 10:56:03 »
0

Witam wszystkich,
mam na imię Michał i już 3 dzień nie piję ;-)
Jestem z Poznania, interesują mnie głównie parowozy, niezależnie od szerokości toru, po jakim jeżdżą.
Zapisane

pozdrawiam
Michał 'Doctor' Pawełczyk
http://parowozy.net
http://tpwp.pl
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #49 : 14 Maj 2010, 11:03:27 »
0

Witamy parowozownie Wolsztyn
Zapisane
Ptr
Minister
******
Długość toru:: 1106 m

W terenie W terenie


FPKW


kolejka
WWW
« Odpowiedz #50 : 14 Maj 2010, 11:20:30 »
0

Wspieramy cię - parowozy to ciężkie uzależnienie :wink:
Zapisane

To jest przekaz.
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #51 : 14 Maj 2010, 18:50:23 »
0

Szok co to? Wielbłąd?

A ja tam się za zdrowie Michała 'Doctora' napiję! Wszak poznawszy Jego osobiście, stwierdziłem, że to bardzo zacna persona!
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Grzesiek
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #52 : 17 Maj 2010, 15:46:47 »
0

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów (MK). Mam na imię Grzegorz jestem ze Szczecina od dwóch lat jestem członkiem towarzystwa WKP.
Zapisane

!!!Wyrzyska Kolej Powiatowa!!!!
feyg
Mechanik
***
Długość toru:: 232 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #53 : 29 Maj 2010, 18:48:47 »
0

Kolejny Grzegorz, też znad morza ale trochę bardziej na wschód (konkretnie z Gdyni). Trochę dłubię w historii (nie tylko kolejowej).
Zapisane
Atterdag
Mechanik
***
Długość toru:: 196 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #54 : 29 Maj 2010, 20:20:16 »
0

OK... troszkę czasu na forum, a jeszczem nie przedstawiony.

Zgodnie z opisem zamieszkuję aktualnie w Krakowie, aczkolwiek moim rodzinnym miastem jest Bydgoszcz. Siedząc w Krakowie krzewię oświatę i kulturę fizyczną od czasu do czasu dając dobitny wyraz mojemu patriotyzmowi regionalnemu. Moja rodzina związana jest z kolejnictwem od przełomu XIX/XX wieku, a ostatni narybek techników kolejowych z mojej rodziny poszedł w świat kilka lat temu. Mając połowę rodziny wśród kolejarzy różnych spółek zainteresowanie musiało przyplątać się samo. Szczególnie gdy po rodzinie krąży cała masa wspomnień głównie związanych z wąskimi torami BWKD i normalnymi szlakami Borów Tucholskich. Cieszę się, że miałem jeszcze okazję przejechać się Lyd'kami po okolicach Nakła i Koronowa, oraz, że w latach 90tych miałem możliwość poznać stację w Białośliwiu i podwyrzyskie szlaki. Widok ostatków wąskiego toru do tej pory wywołuje więc jakąś łezkę w oku. Po wyprowadzce z domu rodzinnego miałem możliwość mieszkać tuż obok stacji Toruń Główny, Toruń Północ i Kostrzyn. Dopiero w Krakowie oddaliłem się poza zasięg słuchowy od linii kolejowych - nie licząc nieistniejącej kolei cyrkumwulacyjnej Co do pozostałych zainteresowań to równolegle zajmowałem się studiowaniem zakurzonych ksiąg historycznych i zielonych przestrzeni centralnej Polski. Los jednak rzucił mnie na studia przyrodnicze, potem na drugie... a potem do pracy na uczelni i we wszelakich przyrodniczych ustrojstwach (nie mylić z zielonymi). Aktualnie kończę zbierać materiały do wiekopomnego dzieła łączącego w sobie analizę historyczną i przyrodniczą - ale tematu rozwijać nie będę Podobnie jak kilku przedmówców zapałałem niezwykłą miłością do starych map (ekologia historyczna nastawia do tego niezwykle pozytywnie) i przy każdej okazji śledzę przebieg linii wąskotorowych oraz wszelakich fortyfikacyj, a następnie staram się odszukiwać je w terenie. Poza tym zajmuję się fotografią wszelkiego rodzaju, wspinaczką, biegami oraz okazjonalną grą na czterostrunowym postrachy sąsiadów. Czym się jeszcze zajmuję długo by pisać... wychodzę z założenia, że wszystko może się kiedyś przydać  :mrgreen:

Pozdrawiam z Półwsi Zwierzynieckich
Atterdag
Zapisane

Ha!
RomekL
Nowicjusz
*
Długość toru:: 21 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #55 : 31 Maj 2010, 10:20:04 »
0

Witam, naprawdę mam na imię Romuald. Zawodowo nie mam nic wspólnego z  koleją (inż. ogrodnik z wykształcenia, zawód wykonywany logistyk). Teraźniejszość kolei interesuje mnie zarówno jak jej historia. Na tym zacnym forum rzadko mam coś do powiedzenia, częściej wypowiadam się na www.parowozy.net .
Pozdrawiam z Warszawy.
Zapisane
Janusz
SGKW
*
Długość toru:: 181 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #56 : 01 Czerwiec 2010, 08:26:23 »
0

Witam wszystkich i przepraszam za opóźnienie.
Na imię mam Janusz.  Latek mam... ekhm, no dobra, rocznik '70.
Z zawodu jestem elektrykiem, z zamiłowania elektronikiem, a z wyboru kolejarzem amatorem  :wink:  
Nie będę się rozpisywał o tym, jak to już w dzieciństwie interesowała mnie kolej itd. bo to typowe, przynajmniej tutaj i nic ciekawego.
Natomiast od jakiegoś już czasu trwa moja przygoda z Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi i pomimo chwil zwątpienia, braku czasu i rozmaitych innych przeszkód, jest to niewątpliwie jedna z bardziej fascynujących rzeczy w moim życiu. Co zamierzam w miarę możliwości i warunków kontynuować, a czego zapewne nie mógłbym robić, gdyby nie Sw2 od mojej kochanej Żony.

Pozdrawiam
Zapisane

785mm
Brood.K
Dyrektor
*****
Długość toru:: 793 m

W terenie W terenie


Nic na siłę. Weź większy młotek.


WWW
« Odpowiedz #57 : 01 Czerwiec 2010, 20:36:07 »
0

Cytat: "RomekL"
Teraźniejszość kolei interesuje mnie zarówno jak jej historia. Na tym zacnym forum rzadko mam coś do powiedzenia, częściej wypowiadam się na www.parowozy.net .


w formie, która w zasadzie powinna zostać gdzieś wydana na papierze. Kupa wiedzy, podczytuję was tam panowie regularnie :-)
Zapisane

KLAN PALUCHOWSKICH
Minister
******
Długość toru:: 1332 m

W terenie W terenie


WWW
« Odpowiedz #58 : 01 Czerwiec 2010, 21:07:35 »
0

Czytam, czytam, przeglądam i mojego powitania brak, zatem czas na nas.

Nazwa: Bartosz Maciej Paluchowski
Pseudonim: KLAN PALUCHOWSKICH (wraz z ojcem Tomaszem)
Rocznik: 1987
Przebieg służby:
11.2003-> 12.2005 Pomoc przy reaktywacji Starachowickiej Kolei Wąskotorowej
12.2005-> 04.2009 Budowa własnej drezyny spalinowej Dme251 na terenie KL Pionki
04.2009-> Obecnie Budowa własnej drezyny spalinowej Dme251 na terenie Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała, dorywczo pomoc w bieżących pracach na kolejce, organizator imprez "Ogórkiem do Rogowa" oraz "Kolejowej Nocy Muzeów"

Zwerbowany przez: Marcin Przybysz tw. Leśny Dziadek (tu swoją drogą drogą kryje się pewna anegdotka, MP wrzucił 30.10.2003 na pmk apel o pomoc przy pracach na reaktywowanej SKW, dzwonimy z ojcem, cisza, kilka atków wyżej Ariel Ciechański wrzucił zaproszenie do prac na terenie Parowozowni Skierniewice, w Starachowicach cisza wiec jedziemy do Skierniewic, aż tu nagle sms od MP że nie zdążył odebrać i prosi o ponowny telefon, tak oto zaczęła się nasza, moja i ojca przygoda z wolontariatem kolejowym trwająca aż po dzień dzisiejszy, tak wiec gdyby nie SMS Marcina dziś zapewne należelibyśmy do ekipy Skierniewickiej )

Starachowice - Iłża rusza odbudowa - pomóżcie
Zapisane

Leśny Dziadek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 919 m

W terenie W terenie


http://www.strzelnicahistoryczna.pl


WWW
« Odpowiedz #59 : 04 Czerwiec 2010, 21:48:54 »
0

Oj, pamiętam, jak się Klan pojawił na słynnym pierwszym odcinku (cholera, ze dwa lata śmy szampana już tam nie otwierali!) - jakieś dwa takie pany doszły do naszej bardzo dziwnej grupki, która na odcinku "chaszcze - kawałek nie wiadomo dlaczego odczyszczonych torów - jeszcze większe chaszcze" krzaczki wyrywała, powiedziały grzecznie "dzień dobry" i wzięły się za szpadle. Wtedy nawet chyba my nie wierzyliśmy, że cokolwiek tamtędy rzeczywiście pojedzie.

PS - jak się zawezmę, to i ja się kiedyś tu przedstawię  :cool:
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!