Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Maja 2024, 04:12:18 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wznowienie ruchu do Grójca  (Przeczytany 72129 razy)
Drezyniarz
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie

Cenzura to początek DYKTATURY


« Odpowiedz #100 : 15 Maja 2009, 18:11:16 »
0

No i osiwiałem przez milutki MOTOWOZIK a tak na marginesie dołączam się do prośby Kucyka o jakieś dane techniczne dotyczące wyżej wymienionej skrzyni.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #101 : 15 Maja 2009, 20:02:58 »
0

DOBRZE ŻARŁO, MARNIE ZDECHŁO, CZYLI DUPA Z JAZDY W STRONĘ GRÓJCA 17 MAJA

Witam ponownie Szanownych Forumowiczów.

Niestety stało się i motobur spier... się dokumentnie. Jedno ze sprzęgieł hydraulicznych odmawia współpracy, co skutkuje tym, że do Grójca jedzie się ok., ale czegoś do Piaseczna nie chce wagon wracać.

MK-wąskotorowiec napisał mi taką oto PW, którą ośmielę się zaprezentować a, następnie, na nią odpowiedzieć na foremce, bo sądzę, że nie jeden MK ma podobne wątpliwości. Aby było łatwiej odpowiedzieć wiadomość kolegi podzieliłem na punkty.
Cytat: "MK-wąskotorowiec"
(1) Szkoda, ze nie będzie tego przejazdu, bo już zaplanowałem wyjazd na PKW. (2) Nie dałoby się zrobić składu Lxd2-454 + Bxhpi (...)? Można obrócić loka w Tarczynie i wepchnąć skład najdalej jak się da. Z jednej strony rozumiem całą sytuację, a z drugiej nasuwa mi się powiedzenie: "Kto chce - szuka sposobów, kto nie chce - szuka powodów"(...)


Ad.1 Szkoda, ze nie będzie tego przejazdu, bo już zaplanowałem wyjazd na PKW.
Najpierw kucykowa definicja szkody: Szkoda to jest, jak krowa do studni narżnie.
Mi też jest przykro, że impreza planowana od dawna poniosła klapę, ale cóż, nie z przyczyn ludzkich, a ze złośliwości rzeczy martwych. Zrozumcie Sympatycy (i oczywiście Symmmpatyczki :lol: ) ciasnotorów, że czasem nie da się wszystkiego przewidzieć i awarii zapobiec. Bardzo staraliśmy się aby motor działał, ale on na sam koniec się na nas wypiął. I nie dało się tego usunąć, bo, jak to pewien Góral mówił, psekładnie hydrauliczno zrobić to nie jest tak jak łoto dziecko - wlyść na babę i jus jes. Ale z drugiej strony, to zanim się motorówę zrobi, to krasnale pod wodzą Dziadka więcej krzaczorów wiciapią i dalsza będzie jazda niż miała być w niedziele, 17.V. Ponadto, jutro jadę z opryskatorem i zielicha takiego nie będzie na torach jak je glifosaty popieszczą, a zatem bardziej medialna będzie trasa. Koleżanki, Koledzy, co się odwlecze, to nie uciecze...

Ad 2. Nie dałoby się zrobić składu Lxd2-454 + Bxhpi? Z jednej strony rozumiem całą sytuację, a z drugiej nasuwa mi się powiedzenie: "Kto chce - szuka sposobów, kto nie chce - szuka powodów"
Nie, bo po pierwsze, prawie wszystkie miejsca 17.V na pociąg parowy 1211/1210 w 5 klasach są już sprzedane, więc wagonu do dyspozycji nie ma. Natomiast, jeśli jakiś MK, ŚK, PK, ZT, PG czy powerpack chce Piaseczno jednak odwiedzić w niedzielę, to zapraszam. Jak miejscówek nie będzie, to najwyżej się ze mną na stojaka gdzieś w przedsionku zadekuje i sobie pogadamy przy piwku (he, ja w niedzielę jako turysta jadę :razz: :razz: :razz: ) o dywagacjach w sprawach Grójca.
Po drugie to miała być impreza dla wszystkich, którzy chcą przeżyć coś odmiennego od standardowej wycieczki piknikowej. Ponadto miała to być promocja motowozu – czegoś nowego dla zarówno MK jaki i zwykłych turystów. Wydaję mi się, że robienie kichy na siłę wpychając rumuna z klasą w krzaczory byle tylko pojechać to nie to, o co chodziło by uczestnikom. To miała być impreza a nie bańka mydlana – erzac, coś co pozostawi tylko niesmak swą sztucznością i naciąganą wzniosłością. Proszę zrozumieć, że lepsza impreza odłożona w czasie, niż dziadostwo wtłaczane na siłę niczym tandeta w lunaparku. To miało być wydarzenie kolejowe, a nie disco-polowe. Taki jest mój powód takiego rozwiązania.

I na koniec dowcip wąskotorowy:
- Czemu w motowozie MBxd2-302 wydzielono przedział do przewozu rowerów?
- Żeby pasażerowie mieli na czym wrócić do Piaseczna!
:mrgreen:

Płonąc ze wstydu :oops: , że się tym razem nie udało, pozdrawiam wszystkich, którzy do końca posta dotrwali.

Janusz.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #102 : 15 Maja 2009, 20:26:25 »
0

Widzę że MK-.... wpadł na ten sam pomysł co ja czytając pierwszego posta o odwołaniu imprezy. Z tym ze ja miałem na myśli jechać lokiem na czele a wracać na po pychu.
Brak wagonów osobowych?? hmm A jakby nie pojechać Tarczyn - nieprzejezdne torowisko?? w czasie zabawy w Tarczynie wagony i tak stoją puste wiec w tym czasie chętni do przejażdżki w nieznane "pożyczą" jeden lub 2 wagony i pojadą w nieznane. Do Grójca i tak nie dojadą wiec motowóz będzie miał jeszcze szanse być tam wcześniej niż "normalny skład".
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #103 : 15 Maja 2009, 21:52:49 »
0

Cytat: "andrzej2110"
Brak wagonów osobowych?? hmm A jakby nie pojechać Tarczyn - nieprzejezdne torowisko?? w czasie zabawy w Tarczynie wagony i tak stoją puste wiec w tym czasie chętni do przejażdżki w nieznane "pożyczą" jeden lub 2 wagony i pojadą w nieznane..

Przykrówka, ale wagony stoją "puste" w Runowie czyli około 6 kilosów wcześniej. Naprawdę nie da się zorganizować czegoś ciekawego w tej chwili. a jak ktoś ma pretensje, to podaję książkę skarg i wniosków: Drezyniarz http://750mm.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=453
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
gagarek
Młotkowy
**
Długość toru:: 77 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #104 : 16 Maja 2009, 08:09:51 »
0

Cytat: "Kucyk"
Przy okazji takie pytanie mam do wszystkich życzliwych osób: czy nie ma ktoś do udostępnienia dokumentacji od skrzyni 16HRS 5302-704


Mam do dyspozycji tylko książkę Instrukcja eksploatacja i utrzymania wagonu Mbxd2 i Bxhpi, nie wiele tam jest ale jak by się przydało to bym służył pomocą
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #105 : 16 Maja 2009, 08:31:15 »
0

DOBRZE ŻARŁO, MARNIE ZDECHŁO, CZYLI KICHA Z JAZDY W STRONĘ GRÓJCA 17 MAJA

Cytat: "gagarek"
Mam do dyspozycji tylko książkę Instrukcja eksploatacja i utrzymania wagonu Mbxd2 i Bxhpi, nie wiele tam jest ale jak by się przydało to bym służył pomocą

Siemanko Gagarek!

Tą książkę to i ja mam, ale tam nie ma schematu od skrzyni hydraulicznej 16HRS 5302-704 którego poszukuję. Tym nie mniej dzięki za chęć pomocy! :grin:
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #106 : 16 Maja 2009, 13:17:25 »
0

A czy ta motorówka mogła by jechać jako wagon?? Wtedy byłby wagon osobowy i mogła by się odbyć ta wycieczka.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Jsz
Zawiadowca
****
Długość toru:: 402 m

W terenie W terenie



Jakub Szadkowski
« Odpowiedz #107 : 16 Maja 2009, 13:49:43 »
0

Cały smak imprezy to właśnie przejazd Mbx-em.Rumunem i piecem to już się człowiek wyjezdził  i to nieraz.Trochę cierpliwości toć chyba sprzęt jest wiekowy i spsuć się może.
Zapisane

Jakub Szadkowski
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #108 : 16 Maja 2009, 14:04:13 »
0

@andrzej2110
Kolega Powerpack dokładnie oddał sens imprezy. Aby jednak podać kolejny argument dlaczego wagon nie pójdzie choćby jako doczepa, poza tym że dziadostwa nie chcemy robić, to powiem że właśnie Marudny Drezyniarz rozbebesza głowicę sterowniczą od przekładni, więc wnętrze wagony wygląda jak po wybuchu bomby...  :mrgreen:
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #109 : 16 Maja 2009, 16:06:59 »
0

O wiekowym sprzęcie i psuciu się to mi nawet nie mówcie bo przed chwilo naprawiałem  prawie 30 letni ciągnik Chichot

Ja tylko zapytałem bo mi przyszła taka możliwość na myśl ale nie byłem pewien czy technicznie było by to możliwe.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #110 : 16 Maja 2009, 19:49:30 »
0

Nie ukrywajmy, że Mbxb2 jest super, skoro nie jest. Lepszy jest nawet rumun. A z tym dziadostwem, to jeszcze większe robicie odwołując imprę.
Zapisane
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #111 : 16 Maja 2009, 22:24:34 »
0

Cytat: "MK-waskotorowiec"
Nie ukrywajmy, że Mbxb2 jest super, skoro nie jest. Lepszy jest nawet rumun. A z tym dziadostwem, to jeszcze większe robicie odwołując imprę.


Janek, ja myślę, że dla Kolegi MK-wąskotorowca powinniście pożyczyć tabor z Gryfic, żeby tylko był zadowolony :-D
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #112 : 17 Maja 2009, 00:04:26 »
0

He, he i Skierniewice znów spotykam! :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Siemka Ariel! Ale radochę mi sprawiłeś, że się odezwałeś! Właśnie (właśnie = 5 piw temu) zjechaliśmy 1210 ze szlaku. Popieram Twoją koncepcję aby coś dziś z Gryfic zciągnąć na jutro, tylko że ja dziś już za fajerę nie wsiądę...

@MK-wąskotorowiec
Sorki, ale naprawdę dziadostwem było by próbowanie zamydlenia oczu robieniem kiszki w postaci bolcowania na siłę krzaków składem Bxhpi+Lxd2.
Co się odwlecze, to nie uciecze... Jak panna Ci się na randkę nie zjawiła, to biegniesz do agencji? No, chyba nie, tylko się na nową randkę umawiasz...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
konrad
Mechanik
***
Długość toru:: 296 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #113 : 17 Maja 2009, 01:52:26 »
0

MK-wąskotorowiec napisał
"Można obrócić loka w Tarczynie i wepchnąć skład najdalej jak się da"

Ja tam się na przepisach ruchowych słabo znam, ale czy przypadkiem napychanie wagonów z ludźmi nie jest zabronione? ewentualnie dopuszczone w awaryjnych sytuacjach,ale na pewno nie w planowej wycieczce...
Kucyk, dobrze mówię? a jeśli dobrze, to to jest podstawowy powód dlaczego taka wycieczka nie może się odbyć
pozdro
Zapisane

Urok sapiącej ciuchci jest niepodważalny ale lokomotywa spalinowa to potęga.
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #114 : 17 Maja 2009, 08:54:35 »
0

Niestety źle Pan mówi. Patrz: Bytom wąsk. - Bytom Karb wąsk.
Zapisane
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #115 : 17 Maja 2009, 10:27:53 »
0

Cytat: "konrad"
MK-wąskotorowiec napisał
"Można obrócić loka w Tarczynie i wepchnąć skład najdalej jak się da"

Ja tam się na przepisach ruchowych słabo znam, ale czy przypadkiem napychanie wagonów z ludźmi nie jest zabronione? ewentualnie dopuszczone w awaryjnych sytuacjach,ale na pewno nie w planowej wycieczce...
Kucyk, dobrze mówię? a jeśli dobrze, to to jest podstawowy powód dlaczego taka wycieczka nie może się odbyć
pozdro

Na Świętokrzyskiej wjazd na stacje Stawiany Pińczowskie według regulaminu technicznego stacji ma się odbywać spychaniem składu a nie wjazd "normalny".
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #116 : 17 Maja 2009, 10:33:23 »
0

Kolega MK ma z zupełności rację że spychać wagony z ludkami można. Konrad, zajrzyj do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 lipca 2005 r. w sprawie ogólnych warunków prowadzenia ruchu kolejowego i sygnalizacji (Dz. U. Nr 172, poz. 1444 z późn. zm.), tam w paragrafie 134, ust. 3 podano zasady jazdy wagonami naprzód. Poza tym chyba w Rogowie też macie push-pulla między stacjami R. Osobowy i R. Towarowy...

Ale teraz koniec offtopu!

@Konrad
Podstawowym powodem, że wyciecha Busz Ekspress się nie odbędzie, jest moje obrzydzenie przed dziadostwem o czym już pisałem!
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #117 : 17 Maja 2009, 13:33:42 »
0

A jeszcze w Puszczy Knyszyńskiej tak jeżdżą bo na końcu przejezdnego szlaku brak mijanki.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
Ariel Ciechański
Administrator
*****
Długość toru:: 973 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #118 : 17 Maja 2009, 13:38:34 »
0

Cytat: "Kucyk"
Jak panna Ci się na randkę nie zjawiła, to biegniesz do agencji? No, chyba nie, tylko się na nową randkę umawiasz...


Piękne :-D Ale chyba lepszej pointy się nie znajdzie :-p
Zapisane

Pozdr.<br />CAr.<br />
maciej96
Młotkowy
**
Długość toru:: 95 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #119 : 17 Maja 2009, 20:32:11 »
0

Cytat: "andrzej2110"
A jeszcze w Puszczy Knyszyńskiej tak jeżdżą bo na końcu przejezdnego szlaku brak mijanki.

....Może nieługo będzie jak się podkłady znajdą...ostatnio bieda, ludzie chętni są tylko materiału brak....
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!