Świat kolejek wąskotorowych SMF
19 Maja 2024, 03:47:09 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wznowienie ruchu do Grójca  (Przeczytany 72125 razy)
AmaSoft
Młotkowy
**
Długość toru:: 66 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #80 : 13 Maja 2009, 21:25:48 »
0

Dawno nie przejeżdżałem przez tamten przejazd, miałem przestarzałe informacje. A swoją drogą poniekąd zgadłeś z tym Behemothem
Zapisane
Jacek 83218
Mechanik
***
Długość toru:: 251 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #81 : 13 Maja 2009, 21:32:45 »
0

A ja mam takie pytanie.
Gdzie i o której godzinie nastąpi krzyżowanie obu składów?
Nie ukrywam że chcę się zaczaić gdzieś na sfocenie 2 pociągów obok siebie poza stacją w Piasecznie.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #82 : 13 Maja 2009, 22:01:25 »
0

Krzyżowanie poc. M12010 i 1211 st. Tarczyn Wąsk. godz. 11.35. M12010 wyjazd z toru nr 3. 1211 oczekuje na 1.  :razz:


@AmaSoft
He, mrrrroczna muza, czarna jak dym z Px'a to jest to! :twisted:
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #83 : 14 Maja 2009, 11:20:51 »
0

Jadę na chinola i po nim na testy motowozem w stronę Grójca. Jak wrócę, to relacje zdam.  :lol:  :cool:
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
kalito
Administrator
*****
Długość toru:: 1512 m

W terenie W terenie



kalito1982
« Odpowiedz #84 : 14 Maja 2009, 11:57:50 »
0

Panowie proszę rozmawiać na temat. Kilka postów wylądowało w koszu :>

To jest forum o wąskotorówkach, a nie o czuprynie Wiśni czy kostce od Slipknota :>
Zapisane

Pozdrawiam
Kalito
Piszę w miarę poprawnie po polsku.
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #85 : 14 Maja 2009, 12:52:21 »
0

Jednym słowem cały ten przejazd to jedna wielka kicha :cry:. Pawłowice są 1 km za Tarczynem,  czyli zrobimy jakieś 1,5 km więcej. Warto to było zaznaczyć na stronie kolejki i poinformować przy składaniu rezerwacji, a nie teraz. Tymczasem na stronie kolejki nadal jest informacja o przejeździe do Grójca. Trasa Tarczyn - Grójec wynosi ok. 14 km, więc jest chyba różnica? Podsumowując jestem zawiedziony i coraz bardziej zastanawiam się czy warto przyjeżdżać.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #86 : 14 Maja 2009, 14:20:16 »
0

Sorki za przeoczenie na stronce.  :oops:  Jazda będzie dokąd się da - stąd nazwa pociągu "Busz Ekspress", zaś do Pawłowic (które są 4km za Tarczynem) szlak jest dobrze wycięty. Dziś krzaczory były usuwane przy przystanku Las Lesznowolski, a więc 6,5km za stacją Tarczyn. Drogowcy wkur... nas srodze :evil: zaasfaltowując po chamsku 4 maja pierwszy przejazd za linią Skierniewice - łuków, co nie pozwoliło żreć krzaków w stronę Pawłowic przez ponad tydzień. Jeszcze raz wielkie przeprosiny za to całe zamieszanie, ale naprawdę staramy się, i choć kał z wysiłku niejeden pracownik w nachy oddał, to pewne trudności były nie do przeskoczenia...  :sad:

 :!: Ale na otarcie łez obiecuję wszystkim ŚK: fotostopów będzie do wyrzygania. :lol:
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
gajos
Minister
******
Długość toru:: 1201 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #87 : 14 Maja 2009, 15:37:48 »
0

Ja jeszcze chętniej jadę właśnie z racji tej lekkiej improwizacji! Lubię takie akcje gdzie finał nie jest do końca przewidziany i różne przygody można potem dzieciom opowiadać.
Poza tym nie sztuka przejechać czysty szlak, tak jak nie sztuka grać na nastrojonej gitarze
A co do ostatniego zdania Kucyka, to jeszcze trzeba mieć czym...no
Zapisane

Maszynisto!
Dając Rp1 gdzieś na kolejce ginie wolontariusz i idzie do czyśćca łowić!
http://pl.youtube.com/user/gajosgitara
http://picasaweb.google.pl/gajosgitara
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #88 : 14 Maja 2009, 16:12:04 »
0

Może i nie zapowiada się tak źle? Skoro fotostopów będzie do zrzygania (dokładnie to znaczy ile?) to dobrze. Co do atrakcyjności przejazd, to zgadzam się z użytkownikiem Gajos, że nie sztuką jest przejechać oczyszczony szlak, ale znacznie bardziej optymistyczne byłoby "próba dojechania do Grójca", a nie "dojedziemy tylko za Pawłowice". Poza tym słyszałem, że do Lesznowoli jest już tor odkrzaczony i zostało tylko do Grójca ( tym większe było moje zdziwienie).
PS. Można prosić o fotkę z tego najgorzej zakrzaczonego odcinka?
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #89 : 14 Maja 2009, 16:57:47 »
0

Fotkę z najgorzej zakrzaczonego odcinka można wykonać w niedzielę własnoręcznie. Na końcu trasy hehe...  :mrgreen:
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
gajos
Minister
******
Długość toru:: 1201 m

W terenie W terenie



WWW
« Odpowiedz #90 : 14 Maja 2009, 17:47:17 »
0

Panowie, nastąpiła napinka jakby to był pierwszy i ostatni przejazd
Nie dojedziemy teraz to dojedziemy następnym razem, a w niedzielę "ku przygodzie..." i niech się dzieje co chce
A może zabierzemy sprzęt i sami sobie przetrzemy szlak? W końcu tylu chętnych na ten pociąg a to daje kilkudziesięciu chłopa do roboty... To by była dopiero wycieczka!
Zapisane

Maszynisto!
Dając Rp1 gdzieś na kolejce ginie wolontariusz i idzie do czyśćca łowić!
http://pl.youtube.com/user/gajosgitara
http://picasaweb.google.pl/gajosgitara
andrzej2110
Minister
******
Długość toru:: 2693 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #91 : 14 Maja 2009, 17:51:44 »
0

Albo wycieczka 2 dniowa. W sobotę czyszczenie szlaku a w niedziele przejazd.
Zapisane

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie pr
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #92 : 14 Maja 2009, 18:02:20 »
0

Ja się nastawiłem na to,że przejadę się całą linią. W tym roku już więcej nie przyjadę, bo są to duże koszta. Na benzynę w dwie strony ok. 250zł + bilet + jedzenie + wolny czas.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #93 : 14 Maja 2009, 18:12:21 »
0

@andrzej2110

Też taką conception miałem, ale w sobotę przed wieczornym 1211/1210 chcę zrobić odchwaszczando opryskatorem, więc Wmc będzie zajęta, a bez niej to jakoś transport na krzakociapanie cienko widzę...

@MK

Też żałuję, że nie będę mógł Was zawieźć do New City over Pilizda. :cry:  wiem, że chciało by się takich rzeczy, ale cytując Wyspiańskiego: ...a tu rzeczywistość skrzeczy... I na to nawet Kucyk nie poradzi...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Drezyniarz
Młotkowy
**
Długość toru:: 113 m

W terenie W terenie

Cenzura to początek DYKTATURY


« Odpowiedz #94 : 14 Maja 2009, 18:15:41 »
0

Jeśli chodzi o fotostopy oraz inne atrakcje to wierzcie mi że ten milutki MOTOWOZIK  na pewno wykręci mi w czasie jazdy taki numer że ja przez niego osiwieję, a drodzy miłośnicy będą latami rozpamiętywali jak to na wycieczce mechanicy wlocie zrobili silnik ze sprężarki po to aby wrócić do szopki na  4 w nocy.
Zapisane
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #95 : 14 Maja 2009, 19:13:57 »
0

Skoro nie jedziemy do Grójca, to czasu będzie aż nadto. Motowozik jak ma już wykręcać jakiś numer, to lepiej żeby było to w drodze powrotnej (najwyżej rumun nas ściągnie). Atrakcje mile widziane. Bardziej zależy mi na Grójcu. Może w 2030 roku motowóz wtoczy się na stację do New City over Pilica :?: .
PS. Na wszelki wypadek proponuję wziąć wkolejnice i jechać dalej "do upadłego" jakby łatwo poszło.
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #96 : 15 Maja 2009, 14:30:52 »
0

DOBRZE ŻARŁO, MARNIE ZDECHŁO, CZYLI Z JAZDY W STRONĘ GRÓJCA 17 MAJA NICI

Z wielką przykrością muszę poinformować, że motor MBxd2-302 uległ awarii na dzisiejszych testach i, w związku z tym, niestety impreza Busz Ekspress planowana na 17 maja została odwołana. W motowozie padła przekładnia hydrauliczna, na co nawet Kucyk nie poradzi. :cry:
Przy okazji takie pytanie mam do wszystkich życzliwych osób: czy nie ma ktoś do udostępnienia dokumentacji od skrzyni 16HRS 5302-704?

Będąc wdzięczny za każdą pomoc, jeszcze raz przepraszam wszystkich zawiedzionych, którzy chcieli przybyć w niedzielę na inaugurację ruchu w stronę Grójca.

Janusz
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
agneskate
Global Moderator
*****
Długość toru:: 77 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #97 : 15 Maja 2009, 14:55:37 »
0

Szkoda....bo się szykowałam na jazdę. Smutny
Znając Cię jednak Janusz nie dacie za wygraną i nie długo znów pewnie będzie motowóz sprawny. Chichot A co za tym idzie- będzie możliwa jazda w stronę Grójca. Chichot
A w niedzielę to pewnie i tak się wybiorę co by Ci poprzeszkadzać.
Zapisane

Pozdrawiam
Aga
MK-waskotorowiec
Mechanik
***
Długość toru:: 167 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #98 : 15 Maja 2009, 16:27:39 »
0

Naprawdę do tego przejazd niezbędny będzie motowóz? A jakby tak zrobić przejazd roboczy z Wmc i wyciąć dalej krzaki. Frekwencja w zasadzie zapewniona?
 PS. Miałem zamiar przejechać się "Towosem", ale zdecydowałem się na Piaseczno - Grójec, a teraz to sobie posiedzę w domu i nigdzie nie pojadę.:cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane
Marcin117
Minister
******
Długość toru:: 1019 m

W terenie W terenie


Student - Drezyniarz


WWW
« Odpowiedz #99 : 15 Maja 2009, 16:47:01 »
0

Ale normalny, coniedzielny, przejazd turystyczny z Px'em się odbywa bez zmian. Możesz przyjechać i się przejechać na trasie Piaseczno-Tarczyn-(Runów)-Piaseczno.
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!