Świat kolejek wąskotorowych SMF
15 Grudzień 2019, 03:23:38 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Serwer FTP już działa! Szczegóły na forum.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa  (Przeczytany 129054 razy)
Harry Potter
Dyrektor
Długość toru:: 769 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #80 : 04 Listopad 2011, 10:25:01 »
+1

W pewnym sensie wraz ze śmiercią Jerzego Ch. skończył się pewien rozdział z życia GrKD.
Smutne, ale prawdziwe...

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Kucyk
Minister
Długość toru:: 3906 m

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #81 : 04 Listopad 2011, 17:03:32 »
+7

Uprzedzając możliwość zejścia dyskusji na niebezpieczne tory, przypominam:
Własność – to najświętsze, podstawowe prawo rzeczowe, pozwalające właścicielowi korzystać z rzeczy i rozporządzać nią z wyłączeniem innych osób i w jego ramach właściciel korzysta z maksimum uprawnień względem rzeczy. Może nią dowolnie dysponować, a szczególnie ma prawo przenieść własność rzeczy na inną osobę. Ma zatem prawo ją sprzedać, i tutaj drugie święte prawo: sprzedać za cenę jaką chce, jeśli zgadza się na nią kupujący. Dowolnie wysoką czy niską. I radzę nie występować przeciw tym świętym prawom zarówno na tym zacnym forum, jak również w życiu...  Spoko

Naprawa nie będzie tania, ale za to zrobiona najgorzej jak się tylko da. - To podstawowa dewiza zakładów remontujących obecnie tabor wąskotorowy. Pamiętaj o tym!
Jacek 83218
Mechanik
Długość toru:: 204 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #82 : 04 Listopad 2011, 21:23:16 »
0

Tak sobie myślę że to jednak najlepiej podsumowuje całą dyskusję. Stanie się to co się ma stać i trzeba będzie to przyjąć.
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #83 : 10 Listopad 2011, 22:30:42 »
0

Dzisiaj, we wczesnych godzinach popołudniowych, doszło na stacji Tarczyn Wąsk. w salonce Wernigerode do podpisania porozumienia pomiędzy gminami Belsk Duży, Błędów, Grójec, Mogielnica, Piaseczno i Tarczyn w kwestii podjęcia współpracy w zakresie propagowania i upowszechniania oferty turystycznej, transportu kolejowego oraz ochrony zabytku techniki kolejowej GrKD.

Złośliwi twierdzą, że w salonowych wagonach kolejowych zazwyczaj podpisywane są kapitulacje, ale...

Coś się stłukło? Niech to będzie "na szczęście"!

Naprawa nie będzie tania, ale za to zrobiona najgorzej jak się tylko da. - To podstawowa dewiza zakładów remontujących obecnie tabor wąskotorowy. Pamiętaj o tym!
Jezier
Czytelnik

Długość toru:: 4 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #84 : 19 Styczeń 2012, 17:13:02 »
0

Od podpisania tego porozumienia chyba coś się posunęło do przodu bo np. jutro w Tarczynie na sesji radni zagłosują za "uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie na własność z innymi gminami mienia Polskich Kolei Państwowych S.A – dawnej Grójeckiej Kolei Dojazdowej".
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #85 : 19 Styczeń 2012, 19:16:00 »
0

Tak, takie głosowania to jest dopiero konkret! Ja jednak wolał bym żeby radni zagłosowali za "uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie na własność z innymi gminami mienia Polskich Kolei Państwowych S.A – dawnej Grójeckiej Kolei Dojazdowej - i zabezpieczenia środków finansowych na jej dalsze funkcjonowanie i rozwój".
Wiecie sami - brać łatwo, ale dawać... polecam lekturę dawnego posta w owej kwestii: od czwartego akapitu.

Harry Potter
Dyrektor

W terenie W terenie

« Odpowiedz #86 : 20 Styczeń 2012, 20:48:59 »
0

Prawdę powiedziawszy to i tak duży sukces, ze w ogóle będzie takie głosowanie.
Niestety na takiej ...KD (właściwa litera pominięta celowo) wąskotorówce miało być Sanfrancisco a wyszło zielsko do ...pasa.

Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #87 : 20 Styczeń 2012, 20:52:37 »
+2

Fotki Ogoniastego autorstwa.
Z okazji podjęcia uchwały również przez Radę Gminy Piaseczno o przejęciu majątku GrKD na współwłasność, oraz z radości że w budżecie przeznaczono 3 i pół miliona złotych na budowę... skejtparku (na kolejkę zarezerwowano 0,00 PLN) miejscowi graficiarze upanierowali nocą dwa wagony:

Na innych kolejkach z pewnością w takim przypadku nie obyło by się bez wezwania policji, straży wiejskiej, prokuratury, NIKu, PiSu i ZUSu a przede wszystkim wykonaniu 12345 zdjęć przez mikoli, które to zdjęcia przewaliły by się przez Internet wraz z falą pomstowań i narzekań na dewastację Niewiarygodnie Zabytkowych Wagonów, po czym nastąpiło by trzymiesięczne śledztwo powiązane z zabezpieczeniem graffiti specjalnymi środkami co by nie wyblakło, kilku artykułach w prasie, programie w lokalnej tivi, itd, a farba by sobie schła...
Jednak Piaseczno może się pochwalić ludźmi o praktycznym podejściu do życia:

- Hurrra! - zakrzyknął Stanisław - nareszcie mamy graffiti do usunięcia!

Po czym wziął gąbkę, bańkę "nitro" i przystąpił do dzieła, a wraz z nim koledzy.

Po trzech godzinach po malunkach na obu wagonach nie było śladu! Mało tego, przetarte pudła wagonowe lśnią jak nowo malowane! Jeszcze tylko pozostaje przemycie szyb w oknach ze smug, ale to już firma sprzątająca zrobi.
Panowie, daliście radę - jestem z Was dumny! Takich konkretnych pracowników z życiowym podejściem do spraw życzę każdej kolei!

A teraz rady wujka Kuca: Na graffiti dobra jest szmata i nitro a nie jakaś policja, bo świeże malunki schodzą bez problemu.
Zaś najlepszym sposobem jest porządne zamykanie hali - prawda Ogon?  Spoko

lisiogonek
Mechanik
Długość toru:: 294 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #88 : 20 Styczeń 2012, 21:28:48 »
+1

Nawet stare graffiti  da się tą metodą zrobić - aczkolwiek zamiast nitro używaliśmy płynu do ściągania farby. A chodziło o ściągnięcie graffiti  z wagonu "witaszyckiego". Ostatecznie zapadła decyzja o przemalowaniu (co ujednoliciło kolor i połysk powłoki) ale tą metodą można było przywrócić pierwotny kolor. W waszym przypadku zadanie mieliście o tyle ułatwione, że niska temperatura opóźnia utwardzanie lakierów  Spoko

TWKP : LKM 26004 - już pod parą!
Kucyk
Minister

W terenie W terenie

Bimbrownik wąskotorowy

« Odpowiedz #89 : 20 Styczeń 2012, 22:04:05 »
0

OK Lisiogonku, masz rację. Ale jak niektórzy wiedzą lubię używać mowy ezopowej (popatrzeć co to jest w Internecie).
W skrócie tłumaczę: Jak Wam wagon posprejują to nie użalać się i nie latać bez sensu jak mikol z aparatem tylko szmata w łapę! Raz - dwa. I po sprawie. Działać konkretnie w konkretnym celu bo farba sama nie zejdzie.

Harry Potter
Dyrektor

W terenie W terenie

« Odpowiedz #90 : 20 Styczeń 2012, 23:01:08 »
+3

Kucyk... mowa mową, a tu szczęście w nie szczęściu była w miarę świeża farba.
A z tymi foceniem przez mkoli to nie tylko.
W wypadku ubezpieczenia dochodzi: zgłoszenie na policję, pomierzenie, (fotki zrobione pewnie przez m-koli - musi być data), poczekanie aż wcześniej wspomniani przyjadą i popiszą papiery( :/) i usuwajcie sobie...o ile się jeszcze da.
Jak to wszystko się obrobi to można sobie do ubezpieczyciela po zwrot kosztów wystąpić...a w tym czasie znów zmalują:/

MK-waskotorowiec
Mechanik
Długość toru:: 162 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #91 : 21 Styczeń 2012, 12:28:27 »
+1

mowy ezopowej (popatrzeć co to jest w Internecie).
Jak już to języka ezopowego. Duży uśmiech
janeczek
Dyrektor
Długość toru:: 915 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #92 : 21 Styczeń 2012, 13:05:48 »
+2

OK Lisiogonku, masz rację. Ale jak niektórzy wiedzą lubię używać mowy ezopowej (popatrzeć co to jest w Internecie).
W skrócie tłumaczę: Jak Wam wagon posprejują to nie użalać się i nie latać bez sensu jak mikol z aparatem tylko szmata w łapę! Raz - dwa. I po sprawie. Działać konkretnie w konkretnym celu bo farba sama nie zejdzie.

W chwili obecnej /13.02/ nad zacytowanym postem widnieje liczba punktów / - 2/ Co jest w tym wpisie tak niedobrego? Co się nie podoba? Zachęta do prawidłowego działania? A może jakiś spreyowiec punktuje ujemnie?
Seku
Nowicjusz
*
Długość toru:: 15 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #93 : 21 Styczeń 2012, 13:53:27 »
-1

@Kucyk:
A co ma do tego robienie zdjęć przez jak to nazwałeś "mikoli" ?
Ja fotografuje kolej, ale szukam jakiś ciekawych inspiracji , motywów itp. Osobiście nie chciałoby mi się tyłka ruszyć żeby obfotografować tak oszpecony wagon.
Ogoniasty
Dyrektor
Długość toru:: 624 m

W terenie W terenie

Toromistrz wąskotorowy

« Odpowiedz #94 : 21 Styczeń 2012, 17:29:17 »
0

jeszcze nie poznałes kolego prawdziwych mikoli Uśmiech
Ja ich poznałem i bez kija do nich nie podejdę Uśmiech)) bo deklarują pomoc , a tłuką zdięcia do wyczerpania dwuch kompletów baterii Uśmiech Oczywiście nie możemy wrzucać wszystkich do jednego wora Uśmiech

POZDRAWIAM !!!
gajos
Minister
Długość toru:: 1184 m

W terenie W terenie

« Odpowiedz #95 : 21 Styczeń 2012, 19:46:14 »
0

@Kucyk:
A co ma do tego robienie zdjęć przez jak to nazwałeś "mikoli" ?
Ja fotografuje kolej, ale szukam jakiś ciekawych inspiracji , motywów itp. Osobiście nie chciałoby mi się tyłka ruszyć żeby obfotografować tak oszpecony wagon.

Ano zdziwił byś się ile tyłków żądnych krwi przybyło by do Piaseczyńskiej stajenki. Uśmiech

Maszynisto!
Dając Rp1 gdzieś na kolejce ginie wolontariusz i idzie do czyśćca łowić!
http://pl.youtube.com/user/gajosgitara
http://picasaweb.google.pl/gajosgitara
lisiogonek
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #96 : 21 Styczeń 2012, 21:27:11 »
+3

Styl wypowiedzi Kucyka jest bardzo charakterystyczny i trzeba czasem czytać między wierszami. Przecież Kucyk ułożył małą opowieść na kanwie prawdziwych wydarzeń Uśmiech . A "mowa ezopowa" czy też "język ezopowy"...jak by nie zwać znany jest mi z literatury reprezentowanej głównie przez "Bajki" Jean de La Fontaine'a. A MK-focistów nie sposób wrzucić wszystkich do jednego worka Uśmiech

E583.002
Dyrektor
Długość toru:: 539 m

W terenie W terenie

M-sta tr. elektr.

« Odpowiedz #97 : 22 Styczeń 2012, 13:47:29 »
+1

Po trzech godzinach po malunkach na obu wagonach nie było śladu! Mało tego, przetarte pudła wagonowe lśnią jak nowo malowane!
Ale rzadki czas. Brygada Grochowska usuwa grafitti w czasie 15 min / cały wagon. Może twoi krasnale chcą przyjśc do mojego zakładu na korepetycje? Język

Nazywam się Roman i od 35 lat naprawiam pralkę
buczek_pkp
Zawiadowca
Długość toru:: 401 m

W terenie W terenie

PKP InterCity, Wąski w Piasecznie

« Odpowiedz #98 : 22 Styczeń 2012, 19:49:09 »
-1

Dobra dobra, ale wy macie powłoki anty-grafiti.
lisiogonek
Mechanik

W terenie W terenie

« Odpowiedz #99 : 22 Styczeń 2012, 20:14:30 »
+1

Z tą powłoką antygraffiti to jest dość złożona sprawa - spotkałem się kiedyś z takim wymogiem klienta, okazało się że wymagane jest podejście dwuetapowe. Pierwszy etap to właściwy lakier, a druga - specjalna powłoka na wierzch. O ile dobrze pamiętam to cały ten proces nie należał do tanich - przynajmniej w wersji lakieru proszkowego...

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!