Świat kolejek wąskotorowych SMF
18 Kwiecień 2024, 02:08:30 *
Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
w6 i... Rp 1: Profil 750mm.pl na facebooku
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prasówka  (Przeczytany 361419 razy)
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #240 : 22 Czerwiec 2013, 18:41:51 »
+1

Dziadek dostał strzała ze zderzaka i zawinął się na latarni. Dodatkowo słynny stopień bydlaka dopomniał się o swoją porcję metalu w postaci błotnika. Strat na taborze żadnych poza zdjęciem warstwy smaru z tarczy bufora i małym obtarciem farby loka, ale to nie ma znaczenia.
Jasiek, znów nie trąbiłeś!!!
A właśnie że nie! Dziadek dostał strzała z K3H. Był akurat po właściwej stronie także cała siła syren była dana mu do delektowania się. Skodę zaliczyła maszyna 465.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #241 : 22 Czerwiec 2013, 19:42:41 »
0

Wziąłeś Sobie znaczek z maski na pamiątkę?
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #242 : 22 Czerwiec 2013, 19:47:29 »
+8

A miałem go zostawić by ktoś inny wziął!?...
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Hal9
Mechanik
***
Długość toru:: 179 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #243 : 23 Czerwiec 2013, 12:24:56 »
+3

Wziąłeś Sobie znaczek z maski na pamiątkę?

Przypinaj takie fanty na lokomotywach jak piloci co malowali "trofea" wojenne na samolotach. 
Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #244 : 27 Czerwiec 2013, 21:34:35 »
0

"Nad Wisłą" donosi:

Urodziny wąskotorówki

W niedzielę piaseczyńska kolejka hucznie świętowała podwójny jubileusz.

115 lat minęło od utworzenia Grójeckiej Kolei Dojazdowej, natomiast Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej powołano do życia 15 lat temu. Z tej okazji na stacji w Piasecznie pojawili się wicepremier Janusz Piechociński, samorządowcy oraz mieszkańcy.



Historię powstania Towarzystwa przybliżył zebranym jego pierwszy prezes Tadeusz Warsza. – Było nas „siedmiu wspaniałych”, jak wówczas pisała gazeta „Nad Wisłą” – wspominał. – Naszym celem było ratowanie tego, co zostało po zamkniętej kolejce. Mimo że żaden z nas nie znał się na kolejnictwie.

Po przemowach i wręczeniu okolicznościowych dyplomów ciuchcia z zaproszonymi gośćmi ruszyła do Runowa na piknik.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
hugwa
Nowicjusz
*
Długość toru:: 33 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #245 : 28 Czerwiec 2013, 09:08:14 »
+4

A tak z ciekawości - czy nowa świecka tradycja tulenia się w awatarach do nasmarowanych na taborze kutasów to manifest, tęsknota, pochwała zwyczaju smarowania taboru czy coś jeszcze innego?
Osobiście nic do wizerunku fujary nie mam ale jakoś nie pojmuję istoty zjawiska.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2013, 09:11:16 wysłane przez hugwa » Zapisane
janeczek
Dyrektor
*****
Długość toru:: 915 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #246 : 28 Czerwiec 2013, 09:34:15 »
+2

To nie tulenie się. To obrazkowy komunikat .... co z tego wszystkiego będzie. Zawstydzony
Zapisane
Romas
Zawiadowca
****
Długość toru:: 409 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #247 : 28 Czerwiec 2013, 10:56:54 »
+1

A może to "Karny K.....s" za złe parkowanie ?
Zapisane
Fisz
Młotkowy
**
Długość toru:: 99 m

W terenie W terenie


Drunken Engineer


« Odpowiedz #248 : 28 Czerwiec 2013, 13:15:28 »
+4

Bardziej za nieprzepisowe wjeżdżanie na przejazd - swoją drogą ciekawe odczucia musi mieć kierowca takiego trzaśniętego pojazdu, widząc wielkiego fallusa zmierzającego wprost ku niemu na przejeździe
Zapisane
AXEL
Minister
******
Długość toru:: 2016 m

W terenie W terenie


www.axel-rail.pl


« Odpowiedz #249 : 28 Czerwiec 2013, 21:18:38 »
-5

To nie tulenie się. To obrazkowy komunikat .... co z tego wszystkiego będzie. Zawstydzony

Forumowy malkontent ma swoją teorię???
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2013, 21:23:04 wysłane przez AXEL » Zapisane
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #250 : 29 Czerwiec 2013, 16:38:18 »
+1

Kurier Piaseczyński - wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 489), 2013-06-28 donosi:

Jaki piękny jubileusz
Tomasz Wojciuk

PIASECZNO W ubiegłą niedzielę odbyły się uroczystości związane ze 115. rocznicą powstania dawnej Grójeckiej Kolei Dojazdowej oraz 15-leciem powstania Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. W obchodach wzięli udział m.in. wicepremier Janusz Piechociński i wicemarszałek województwa mazowieckiego, Krzysztof Strzałkowski

Część oficjalna uroczystości odbyła się na peronie dworca kolejki wąskotorowej w Piasecznie, na którym zebrało się tego dnia kilkaset osób. Po podstawieniu platformy, zaproszonych na obchody gości powitał prezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej, Jerzy Walasek.
- 115 lat to szmat czasu, a wyjeżdżająca z Piaseczna kolejka wąskotorowa jest jednym z największych zabytków Mazowsza – mówił Jerzy Walasek. - Chylę czoła przed Tadeuszem Warszą i Jerzym Chmielewskim, którzy tworzyli nasze towarzystwo. To ich zasługa, że kolejka nadal jeździ.
Zaraz potem Tadeusz Warsza, pierwszy prezes towarzystwa, opowiedział o jego początkach. O tym, jak starano się ocalić rozkradany w latach 90. majątek wąskotorówki, a potem własnymi siłami zaczęto remontować szlak. - To były pionierskie czasy, w których wszystko odbywało się na zasadzie wolontariatu – dodał Tadeusz Warsza.

Pielęgnujmy pozostawione dziedzictwo

W ciepłych, podniosłych słowach zwrócił się do członków towarzystwa i zaproszonych gości wicepremier Janusz Piechociński: - Cieszę się, że w tak licznym gronie chcemy wsiąść do tego wcale nie byle jakiego pociągu, który przez pokolenia woził mieszkańców tej ziemi – mówił. - Ale pociąg wąskotorowy woził przede wszystkim przyjaźń, pamięć, wzajemne dobre relacje, tych, którzy budowali naszą przeszłość z myślą o następnych pokoleniach. To wielka odpowiedzialność, aby tę piękną tradycję pielęgnować, powtarzać i wzbogacać. Bo przecież idziemy przez pokolenia, zmieniają się lokomotywy, ale nie zmienia się mundur i misja kolejarza oraz radość pasażera, który wsiada do tego pociągu, aby przeżyć coś na nowo.
Premier podziękował ludziom, którzy sprawili, że piękna historia wąskotorówki może mieć swój dalszy ciąg. Wspomniał także o potrzebie budowania i dbania o wspólnotę. - Cieszę się, że dziś świętujemy 115-lecie tej starej duchem, ale jakże młodej piaseczyńsko-grójeckiej kolei - dodał. - Na tej rampie możemy powiedzieć z całą mocą: chcemy wsiadać do tego pociągu, chcemy jechać w lepszą przyszłość, pamiętając o tym, co za nami i o tych, którzy przekazują nam swoje dziedzictwo, swoją pracę, swoją troskę o to, co wspólne. Nie liczmy godzin i lat, to życie mija nie my, siadajmy do tych pociągów z myślą o przeszłych pokoleniach i dbajmy o to, aby następne pokolenia z tego wielkiego dziedzictwa mogły korzystać ku wspólnemu dobru.

Piaseczno jak Opole Lubelskie?

Krzysztof Strzałkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego, zapewnił, że samorząd województwa stara się kultywować tradycje polskiego kolejnictwa. - Miło jeździć tymi rumuńskimi składami z rumuńskimi lokomotywami - mówił. - Niedawno byłem na bocznicy, gdzie widziałem spalone, zniszczone przez wandali składy. Cieszę się, że tu w Piasecznie wysiłkiem towarzystwa ta historia może się odwracać. Bardzo liczymy, że uda się wreszcie skomunalizować teren kolejki, a gmina Piaseczno, inne gminy i towarzystwo będą mogły stać się gospodarzami szlaku i właściwie kultywować tę tradycję, aplikując o środki unijne. Bardzo liczymy na wsparcie pana premiera w tym zakresie.
Krzysztof Strzałkowski wyraził nadzieję, że kolejka jeżdżąca w powiecie piaseczyńskim już niedługo będzie przypominała tę wyjeżdżającą z Opola Lubelskiego (Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa), gdzie trasa wąskotorówki ma 50 km, a na szlaku rozsianych jest 11 stacji. Następnie wicemarszałek przekazał na ręce prezesa towarzystwa, Jerzego Walaska, dyplom uznania za kultywowanie tej pięknej tradycji.

Piaseczno chce majątku kolejki

- Kolejka jest symbolem Piaseczna, których nie mamy tu zbyt wielu – mówił wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. - Jest częścią tożsamości, którą musimy mozolnie budować. To trudne w mieście, w którym w ostatnich 20 latach liczba mieszkańców się podwoiła. Dlatego należy się uznanie tym, którzy w porę przypomnieli sobie o kolejce.
Wiceburmistrz poinformował, że tydzień temu odbyło się spotkanie koalicji samorządów, podczas którego padło zapewnienie, że w tym roku okaże się, kto przejmie majątek wąskotorówki. Ubiegają się o to koalicja gmin i powiat piaseczyński. - Gratuluję jubileuszu a wszystkim członkom towarzystwa i współpracownikom życzę sukcesów w pracy, która służy zachowaniu tego zabytkowego szlaku – mówił Dariusz Malarczyk, członek zarządu powiatu piaseczyńskiego. Następnie Krzysztof Strzałkowski wręczył dyplomy uznania osobom, które przyczyniły się do tego, że kolejka wąskotorowa nadal istnieje i może pełnić funkcję turystyczną.

Piknik w Runowie

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości wszyscy goście i mieszkańcy wsiedli do pociągu i pojechali w kierunku Runowa, gdzie zorganizowano wiele atrakcji. Był piknik, ognisko, konkurs historyczny, przewozy lokomotywą spalinową i drezynami, przejażdżki na kucykach, występy zespołów muzycznych. Impreza zakończyła się przed godz. 20.



FOTO: Zaproszonych na obchody rocznicowe gości powitał Jerzy Walasek (pierwszy z lewej), prezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
isiek200
Nowicjusz
*
Długość toru:: 33 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #251 : 11 Lipiec 2013, 20:37:36 »
0

115 leciem kolejki zainteresowała się też KolejTV:  http://kolejtv.pl/odcinki/odcinek/kolejtv-08072013-226/  od 07:47
Zapisane

isiek
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #252 : 11 Lipiec 2013, 23:30:09 »
0

Cóż, zdjęcia archiwalne( Px48...) z przebitkami z oficjalnego jubla i całkiem fajny materiał...
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
isiek200
Nowicjusz
*
Długość toru:: 33 m

W terenie W terenie


« Odpowiedz #253 : 12 Sierpień 2013, 16:55:32 »
0

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/15390/Piaseczynska-Kolej-Waskotorowa-wczoraj-i-dzis.html
Zapisane

isiek
grzegorz_sykut
Global Moderator
*****
Długość toru:: 846 m

W terenie W terenie


waskotorowka
« Odpowiedz #254 : 12 Sierpień 2013, 20:26:27 »
0

Po artykule w kolejowym periodyku, można by się było spodziewać nieco więcej rzeczowego podejścia.
Czynnych kolejek w okolicach Warszawy jest raptem 2 - Piaseczno i Sochaczew. I czy jest sens stopniować która jest większa?
No i po co przyozdabiać artykuł o Piasecznie zdjęciem z Krośniewic?  No ale podobno nieważne co piszą, ważne że piszą
Zapisane

Pozdrawiam

Grzegorz Sykut
Stowarzyszenie
Na Rzecz Rozwoju
Nadwiślańskiej KW
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #255 : 12 Sierpień 2013, 20:59:39 »
0

Ja inaczej sformułował bym pytanie: co to znaczy większa? No, szersza - to rozumiem. 
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #256 : 31 Sierpień 2013, 21:10:13 »
+1

No to taki miły memu oku akcent na koniec wakacji:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14526513,Parada_drezyn_na_moscie_srednicowym__Zobacz_zdjecia.html#TRLokWarsTxt

Gratulacje dla uczestników za wytrwałość - szczególnie tym pompującym
Pozdrawiam z MMz

PS. proszę o relacje z pierwszej ręki
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #257 : 03 Październik 2013, 22:18:13 »
0

Skurier Południowy, wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 502) z 3 października donosi:



Trwa walka o kolejkę

Tomasz Wojciuk

PIASECZNO Od lat trwa spór o majątek kolejki wąskotorowej, który jest własnością PKP SA. Kilka dni temu starostwo powiatowe, które uważa że ma prawo władać tym majątkiem w imieniu skarbu państwa, przedstawiło swoje warunki operatorowi wąskotorówki, którym jest Piaseczyńsko Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej

Spór o majątek kolejki trwa na dobre od 2009 roku, kiedy to starostwo postanowiło wycofać się z umowy użyczenia kolejki gminie, która z kolei użyczała go towarzystwu. Potem rozpoczęła się batalia sądowa, która nic jednak nie zmieniła jeśli chodzi o stan faktyczny – towarzystwo wciąż administrowało majątkiem kolejki wożąc pasażerów, wynajmując lokale i udostępniając powierzchnie reklamowe na terenie stacji i wzdłuż torów. Kilkanaście dni temu najemcy otrzymali jednak pisma od starostwa wzywające do rozwiązania umów z towarzystwem i zawarcia ich ze starostwem. Pod pismem podpisał się m.in. członek zarządu starostwa powiatowego, ale też członek PGTKW, Dariusz Malarczyk.

Starostwo właścicielem wąskotorówki?
W piśmie jest mowa o tym, że jedynym podmiotem uprawnionym do gospodarowania majątkiem wąskotorówki jest powiat piaseczyński. - Dysponujemy potwierdzającym to postanowieniem sądu – mówi Dariusz Malarczyk. - Apelacja towarzystwa, które starało się o zabezpieczenie majątku kolejki, została odrzucona. Jeśli własność nieruchomości wraca do powiatu, wszystkie umowy zawarte z towarzystwem zostają rozwiązane, bo nie mają już mocy prawnej. PKP nam użyczyło ten majątek, więc to my mamy go we władaniu. Towarzystwo nadal jest operatorem wąskotorówki i chcemy, aby nim pozostało.

Rozbieżne oceny spotkania
W ubiegły wtorek w siedzibie starostwa odbyło się spotkanie zarządu powiatu z przedstawicielami towarzystwa. Rozmawiano o przyszłości wąskotorówki i ramach prawnych, w jakich będzie one w najbliższym czasie funkcjonowała. - To było bardzo owocne spotkanie – uważa Dariusz Malarczyk. - Ustaliliśmy, że starostwo będzie pobierać pieniądze z tytułu najmu lokali na terenie stacji, ale w zamian to my będziemy dokonywać wszystkich niezbędnych napraw i inwestycji. To dobre rozwiązanie dla każdej ze stron. W najbliższym czasie majątek wąskotorówki zostanie też zinwentaryzowany.
Zupełnie inne wrażenia po zakończonym spotkaniu miał Jerzy Walasek, prezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. - Nic nie zostało jeszcze przesądzone, rozmowy cały czas trwają – mówi. - Na razie sąd zdjął z nas rolę strażnika tego majątku. Sprawa sądowa o prawo własności cały czas trwa i nie została jeszcze zakończona wyrokiem. Namawiam dzierżawców lokali, aby na razie nie rozwiązywali umów z towarzystwem. A tak w ogóle to odnoszę wrażenie, że starosty nie obchodzi kolejka, tabor, tylko pieniądze które zarabiamy. Uważa się za właściciela kolejki, którym jeszcze nie jest. Nie jestem zadowolony z przebiegu dotychczasowych rozmów, propozycje starostwa są nie do przyjęcia.

Gangsterskie metody starostwa?
Wczoraj na terenie stacji kolejki wąskotorowej zjawiła się delegacja ze starostwa, która miała dokonać inwentaryzacji. Prawnik starostwa Arkadiusz Prusaczyk poprosił o umowy zawierane przez towarzystwo i związane z prowadzoną przez stowarzyszenie działalnością gospodarczą oraz klucze od pomieszczeń. - Odmówiłem przekazania dokumentów i kluczy, po czym szybko pożegnałem się z przedstawicielami starostwa – mówi Jerzy Walasek. - To gangsterskie metody, na które nie mogę się zgodzić. Na dziś trudno mi powiedzieć jaka będzie przyszłość kolejki wąskotorowej w Piasecznie i naszego stowarzyszenia.



A ja dodam coś od siebie: byłem dziś na owym starciu (inaczej nie można tego nazwać) władz stowarzyszenia z przedstawicielami starostwa. Patrząc z boku widziałem jedno: totalny brak dogadania stron jak ma wyglądać owo przekazanie majątku, nie mówiąc już o dalszej współpracy. Jedni mówili że ustalili to, druga strona twierdziła że było inaczej. Ci którzy mogli coś rozstrzygnąć, jak również ci co byli przekonani że mają rację, byli nieobecni... Jak tak ma wyglądać współpraca na linii samorząd - stowarzyszenie to ja osobiście nie mam wątpliwości - kolej na tym dostanie po dupie. Bo jak nie ma możliwości dogadania się, to da się o czymkolwiek gadać?
Panowie, siądźcie razem do rozmów, choćby miały one przebiegać w wyjątkowo ciężkiej atmosferze, bo taktyka strusia która przeistacza się okresowo w zamiatanie spraw pod dywan, po raz kolejny się kładzie na całokształcie funkcjonowania kolei grójeckiej. Nie stowarzyszenia, czy starostwa, ale tej ostatniej podwarszawskiej kolei wąskotorowej.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Kucyk
Minister
******
Długość toru:: 4304 m

W terenie W terenie


Bimbrownik wąskotorowy


« Odpowiedz #258 : 05 Październik 2013, 09:53:39 »
0

Artykuł - artykułem, ale całkiem ciekawie robi się w komentarzach pod nim... Aby mieć jasność kto się wypowiada, dodam że Malarczyk reprezentuje powiat (jest wicestarostą) i jednocześnie jest członkiem PGTKW.

Malarczyk:
Pan Prezes myli pojęcia gdyż własność to podstawowe prawo rzeczowe, pozwalające właścicielowi korzystać z rzeczy i rozporządzać nią z wyłączeniem innych osób. Oznaką korzystania z rzeczy są uprawnienia do posiadania, używania, pobierania pożytków i innych dochodów z rzeczy ( np. czynsz z tytułu dzierżawy lub najmu) oraz dysponowania faktycznego rzeczą (przetwarzanie rzeczy, zużycie, a nawet zniszczenie). To Starostwo posiada umowę z PKP, a nie Towarzystwo.

Oburzony:
Nie rozumiem dlaczego starostwo zwraca się do przedsiębiorców, którzy zamiaszaczają reklamy wzdłóź torowiska o ich zdjęcie a nie do Towarzystwa, które z tymi przedsiębiorcami podpisało umowy? Przecież to jakiś absurd. Teraz przedsiębiorca ma rozstrzygać, która strona w tym konfilkcie ma rację i decydować o tym komu za reklamy płacić? Jeśli starostwo uważa, że reklamy są nielegalne to niech je pościąga, a kosztami obarczy Towarzystwo...

Luksa:
Oburzony masz rację , tak starostwo powinno zrobić. Gansterskie metody to stosuje od lat towarzystwo które pobiera kożysci z nie swojego majątku.

Oburzony:
Nie rozumiem tego - skoro rzeczywiście nie mają praw do tego majątku to dlaczego powiat nie wejdzie tam z policją i nie wyprowadzi Pana Walaska w kajdankach? Co to jest? Dziki Zachód? To może je też wejdę w starostwie do jakiegoś pomieszczenia na parterze i otworzę sobie tam sklepik? Też będę spokojnie handlował, a starostwo ograniczy się do wysyłania pism do moich klientów, żeby za kawę, paluszki i pączki płacić im a nie mi, bo to oni w rzeczywistości mają prawa to tego pomieszczenia? Chyba jednak sprawa tak nie wygląda i towarzystwo ma jakieś prawa do tego terenu.

Malarczyk:
Powodem grzecznego przejmowania majątku jest m.in. to, że jesteśmy mieszkańcami Piaseczna i awantury nie są nam potrzebne. Drugim powodem jest fakt, iż również ja jestem członkiem Towarzystwa. Jakiekolwiek przepychanki, w tym medialne, nie są nam do niczego potrzebne. Uważałem, że dżentelmeńska umowa zawarta na koniec spotkania w Starostwie ma moc obowiązującą, cóż myliłem się. Przykro.

Dziki Zachód:
Podobno awantura jest spowodowana wątpliwościami czy pieniądze zarabiane przez kolejkę idą w całości na utrzymanie kolejki a nie do kieszeni zarządu.

Malarczyk:
Może teraz mój wpis wejdzie. Nie chcieliśmy akcji z Policją gdyż zrozumiałem, że Towarzystwo (Zarząd) zgadza się na inwentaryzacje i będzie respektował dżentelmeńską umowę o bezbolesnym dla Kolejkowiczów przejściu majątku do Powiatu. Drugim aspektem był fakt, iż również jestem członkiem Towarzystwa (po tej akcji chyba tylko do Walnego w przyszłym tygodniu). Nie rozumiem decyzji Pana Prezesa i ubolewam nad tym, że na październikowej sesji Powiatu nie będzie punktu o finansowaniu działalności kolejki. Szkoda...


Mój komentarz do komentarzy:
Tutaj zaczyna trochę wychodzić kwestia, która wywołała niezgodę. Otóż powiat powiedział: wszystko zostaje po staremu. Pracownicy zarówno utrzymania ruchu zakładu jak i biura zostają, robią dokładnie to samo za takie same pieniądze, stowarzyszenie dalej kieruje kolejką tak jak to robiło do tej pory mając do dyspozycji owych pracowników, wszystkie zarobione przez kolej pieniądze zostają na niej. Jedyna różnica to że przepływ tych finansów (czytaj sposoby wydatkowania) ściśle kontroluje starostwo. Dodatkowo powiat popatrzy na własne finanse i postara się na najbliższej sesji pokombinować aby w budżecie wygospodarować coś na dofinansowanie kolei. Na taki układ stowarzyszenie nie chciało się zgodzić, choć wydaję się że w sytuacji krytycznej nie jest on głupi a przede wszystkim zapewnia ciągłość działania kolei oraz... pozycję stowarzyszenia.
Oczywiście można powiedzieć że powiat pieniądze weźmie i tyle je będzie kolej widziała, ale z drugiej strony, jeśli będzie się dalej tak sytuacja rozwijała, to wątpię że jakiekolwiek finanse stowarzyszenie na działalność kolei uzyska, gdyż... no co tu więcej pisać - każdy niech sobie dopowie finał.
Zapisane

Żadna namiętność nie odziera umysłu równie skutecznie ze wszystkich władz działania i myślenia, co strach.
(Edmund Burke)
Harry Potter
Dyrektor
*****
Długość toru:: 786 m

W terenie W terenie



« Odpowiedz #259 : 06 Październik 2013, 18:41:08 »
0

"Money" - Liza Minnelli, Joel Grey Małe | Duże

i wszystko jasne
Zapisane

Jak się nie ma co się lubi,
To się lubi co się ma...ja mam Elf' y, Impulsy i inne "perełki"
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 25   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
theme for 750mm.pl based on bisdakworldgreen design by jpacs29
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!